Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA NOUTATI IN APICULTURA

Daca ai aflat despre o noutate in apicultura care se preteaza a fi aplicata in Romania , scrie aici . Materiale , echipamente , tehnologii noi sunt elemente ale progresului in apicultura .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

despre miere

Mesajde tudose ion » 18 Sep 2011, 19:37

salut toti apicultorii
domnilor a-ti auzit despre hoararea curtii de justitie euopeana ca nu se mai comercializeaza mierea provenita din pante modificate genetic
tudose ion
 
Mesaje: 1
Membru din: 18 Sep 2011, 19:23

Re: despre miere

Mesajde gica » 18 Sep 2011, 20:39

Am auzit.Anunta-l si pe Dan Dumitriu.
Avatar utilizator
gica
 
Mesaje: 1146
Membru din: 22 Feb 2011, 21:11
Localitate: Bumbesti Jiu (Sadu) -Gorj

Re: despre miere

Mesajde gica » 18 Sep 2011, 20:44

Uitasem,anunta-l si pe ministrul Tabara.Ca l-am vazut azi la tv. la emisiunea aia "Ceata satului"
Dar vezi ca el este fan OMG.Ca asa-s ministrii nostri,mai catolici decat papa.
Avatar utilizator
gica
 
Mesaje: 1146
Membru din: 22 Feb 2011, 21:11
Localitate: Bumbesti Jiu (Sadu) -Gorj

Re: despre miere

Mesajde Adrian Galofteanu » 18 Sep 2011, 21:41

S-a mai vorbit de subiectul asta! Va dau un exemplu: Anul asta am avut floarea soarelui pe vreo 6 lanuri cultivate de fermieri diferiti. Este de la sine inteles ca nu am luat legatura cu toti. Si poate or fi fost mai mult de 6 pe raza de actiune a albinei! Ce faci daca un lan din cele "n" pe care le poate controla albina este MG si iti iese mierea cu probe de PMG?

"Noroc" ca anul asta nu a fost cazul la mine ca nu a dat FS nimic! :lol:
"Stăpânirea tehnicii de creştere a mătcilor este tot atât de importantă pentru biologul institutului de cercetări ca şi pentru amator şi pentru crescătorul profesionist"

Friedrich Ruttner
Avatar utilizator
Adrian Galofteanu
 
Mesaje: 485
Membru din: 13 Iun 2011, 16:54
Localitate: Bacau

Re: despre miere

Mesajde Adrian Galofteanu » 18 Sep 2011, 21:43

Si una buna! A aparut unul pe net cu o oferta de "miere de FS bio"

Asta da glumă! :lol: :lol: :lol:
"Stăpânirea tehnicii de creştere a mătcilor este tot atât de importantă pentru biologul institutului de cercetări ca şi pentru amator şi pentru crescătorul profesionist"

Friedrich Ruttner
Avatar utilizator
Adrian Galofteanu
 
Mesaje: 485
Membru din: 13 Iun 2011, 16:54
Localitate: Bacau


Înapoi la NOUTATI IN APICULTURA



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori