Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA

Discutii despre legislatia apicola nationala si europeana , implementare norme UE . A fi un apicultor informat in acest domeniu , inseamna un atu in plus , pentru tine .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168



Re: Motorina subventionata in agricultura

Mesajde Closcutz » 12 Noi 2020, 17:59

E cam aburitor articolul! În primul rand nici nu s-a plătit integral pe anul asta pt cei care au depus cereri... iar ca să decontezi trebuie aa obții factura și majoritatea stațiilor de carburant nu vor sa dea factura decat dc iei peste 500 lei carburant...deci nu este asa de roz!
Closcutz
 
Mesaje: 1580
Membru din: 03 Ian 2012, 13:21
Localitate: Oltina, Judetul Constanta

Re: Motorina subventionata in agricultura

Mesajde mausica » 13 Noi 2020, 14:50

Prin zona pe la noi eu am primit atat pt 100 ron cat si pt 300-500.
Nimic nu e intamplator....totul se intampla cu un scop !!!
Avatar utilizator
mausica
 
Mesaje: 3522
Membru din: 18 Oct 2013, 14:59
Localitate: Baile Felix/Stei,Bihor

Re: Motorina subventionata in agricultura

Mesajde Balian » 13 Noi 2020, 20:02

mausica scrie:Prin zona pe la noi eu am primit atat pt 100 ron cat si pt 300-500.

Bihorul este pe primul loc. Nu ai știut? :lol:
MER. Iernare pe 3 corpuri. Gratie aprilie-stoarcere FS. 1-3 caturi pentru miere.
Balian
 
Mesaje: 2861
Membru din: 27 Feb 2017, 18:14
Localitate: Salonta Bihor

Re: Motorina subventionata in agricultura

Mesajde mausica » 14 Noi 2020, 02:36

Balian scrie:
mausica scrie:Prin zona pe la noi eu am primit atat pt 100 ron cat si pt 300-500.

Bihorul este pe primul loc. Nu ai știut? :lol:

De cand cu Bolo la CJ....cred si eu
Nimic nu e intamplator....totul se intampla cu un scop !!!
Avatar utilizator
mausica
 
Mesaje: 3522
Membru din: 18 Oct 2013, 14:59
Localitate: Baile Felix/Stei,Bihor

Re: Motorina subventionata in agricultura

Mesajde eugen_c » 20 Iul 2021, 12:33

Salut colegi,
Este primul an in care solicit restituirea accizei si m-ar ajuta mult sa imi spuneti si mie daca este in regula sa trec toata cantitatea in trimentrul 2 sau daca este mai bine sa o impart pe o perioada mai lunga. Eu am consumat-o pana in acest moment, insa nu vreau sa am parte de tot felul de intrebari la momentul depunerii dosarului.
eugen_c
 
Mesaje: 96
Membru din: 28 Dec 2011, 22:27
Localitate: Bucuresti

Re: Motorina subventionata in agricultura

Mesajde mausica » 21 Iul 2021, 10:17

Closcutz scrie:E cam aburitor articolul! În primul rand nici nu s-a plătit integral pe anul asta pt cei care au depus cereri... iar ca să decontezi trebuie aa obții factura și majoritatea stațiilor de carburant nu vor sa dea factura decat dc iei peste 500 lei carburant...deci nu este asa de roz!

Nici nu ai nevoie de factura, e ok si bonurile daca is depuse. Eu cel putin am depus bonuri pe trim 2 ;) si totul e in regula.
Nimic nu e intamplator....totul se intampla cu un scop !!!
Avatar utilizator
mausica
 
Mesaje: 3522
Membru din: 18 Oct 2013, 14:59
Localitate: Baile Felix/Stei,Bihor

Anterior

Înapoi la LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori