Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA

Discutii despre legislatia apicola nationala si europeana , implementare norme UE . A fi un apicultor informat in acest domeniu , inseamna un atu in plus , pentru tine .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

camerele agricole

Mesajde mihaipop_55 » 05 Sep 2012, 12:07

in MM am inteles ca s-au intocmit liste cu apicultori pentru camerele agricole.in tara care sunt miscarile?
mihaipop_55
 
Mesaje: 32
Membru din: 03 Noi 2011, 10:57
Localitate: Arinis Maramures

Re: camerele agricole

Mesajde janese » 05 Sep 2012, 20:52

zice ca pana pe 7.09 2012 se depun candidaturile si se infiinteaza un comitet ,,de alegeri""care are scopul de a organiza alegerile care conform legii se vor tine in fiecare localitate(primarie)pe data de 07 09 2012.deci campania electorala va tzine 30 de zile.
in camerele agricole pot fi membrii si pot participa la alegeri,(pot vota) doar fermierii cu exploatatii agricole,fie ele viticvole,pomicole,zoo,apicole.
dpdv al apiculturii,este bine sa fie si un reprezentant al fermierilor apicoli in aceste comitete,camere.
poate participa la alegeri (sa-si depuna mandatul)ca fiind candidat pentru postul de sef al camere ilocale,zonale,orice fermier care este sustinut de o asociatie sau de cel putin 25 de fermieri.
in seara asta a primit soacra-mea legea...va mai zic eu din ce mai aflu!oricum a fost un motiv de ras....ca i-am zis...bre...matale esti,, agamitza"" cu comitete si comitzii
acum acest ,,comitet de organizare ""trebui sa mearga pe la primari-primarii sa li se acorde tot sprijinul pentru organizarea alegerilor.....si cica primariile sunt obligate sa acorde tot sprijinul,conform prevederilor legii x,,,din wwww
oricum repet...zice ca bine e sa faca parte din aceasta camera si un reprezentant al apicultorilor din zona camerei respective
Avatar utilizator
janese
 
Mesaje: 1817
Membru din: 08 Apr 2011, 12:03
Localitate: Dambovita, Razvad

Re: camerele agricole

Mesajde Dila Daniel » 06 Sep 2012, 15:26

Sindicatul Apicol National(S.A.N.)este in faza intocmirii listei de candidati in judetele unde are filiale(si nu numai)
Asa ca cei interesati pot lua legatura cu D.nul Panait.
http://stuparitul.3xforum.ro/post/5956/ ... _National/
Nu sunt perfect dar sunt eu insumi...si sunt mandru de asta!
Cu stima D.D.
Avatar utilizator
Dila Daniel
 
Mesaje: 2447
Membru din: 18 Feb 2011, 22:51
Localitate: Craiova


Înapoi la LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori