Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA

Discutii despre legislatia apicola nationala si europeana , implementare norme UE . A fi un apicultor informat in acest domeniu , inseamna un atu in plus , pentru tine .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: PFA ...

Mesajde rasai » 26 Feb 2013, 20:44

balasbebe scrie:Sa inteleg ca daca avem PFA, vom plati asa cum s-a discutat la TV, dupa numarul de stupi, sau dupa cifra de venit declarata?

Astazi am intrebat la finante despre plata cssa si dl. director mi-a spus ca se plateste trimestrial dupa declaratia etimativa iar la incheerea anului cand depunem declaratia 200 se calculeaza dupa norma de venit si din suma aceea se scade ce s-a platit trimestrial.
rasai

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde dorindafi » 26 Feb 2013, 20:50

rasai scrie:
balasbebe scrie:Sa inteleg ca daca avem PFA, vom plati asa cum s-a discutat la TV, dupa numarul de stupi, sau dupa cifra de venit declarata?

Astazi am intrebat la finante despre plata cssa si dl. director mi-a spus ca se plateste trimestrial dupa declaratia etimativa iar la incheerea anului cand depunem declaratia 200 se calculeaza dupa norma de venit si din suma aceea se scade ce s-a platit trimestrial.

se plateshte trimestial daca ai venit shi asta depinde numai de cel care complecteaza declaratzia
dorindafi

Mesajde stupar » 27 Feb 2013, 00:56

Pana acum trimiteau formularul,complectam si depuneam la finante.Pana nu trimite nu declaram nimic.La mine deja este seceta.Zapada sa topit,apa a fost inghitite in pamant,santurile sant uscate,fara ploi.Santem expusi la intimperile,parlamentarii puscariabilii nu pricep la apicultura,habar n-au cate greutati ne intampinam si cate daune avem inafara dansilor parlamentar.La primul referendum am votat unicameral cu 300 de parlamentar.Nu au respectat vointa poporului.Lipsa buni simt,prostimea santem noi-
stupar

Mesajde dorindafi » 27 Feb 2013, 11:26

salut stupar

nimeni nu ne obliga sa tzinem stupi
daca e sa ne vaitam o putem face din orice . ploiticienii sunt cu treaba lor noi cu ale noastre shi indiferent daca plinge s-au nu copilu , mumasa daca nu vrea sa-i dea lapte nu-i da shi pace buna
dorindafi

Anterior

Înapoi la LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA