Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA

Discutii despre legislatia apicola nationala si europeana , implementare norme UE . A fi un apicultor informat in acest domeniu , inseamna un atu in plus , pentru tine .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Pozitia noastra fata de impozitare

Mesajde Shrek » 12 Feb 2016, 21:58

Nu! N-o sa-i uitam! Tot pe ei o sa-i votam! Asta ati vrut sa spuneti!?Articolul este vechi, ceva mai nou nu aveti? Platiti ceva impozit pe stupi? Asta , asa, pentru cultura noastra!
Shrek

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde cornelioandanciu » 12 Feb 2016, 22:01

Shrek scrie:Nu! N-o sa-i uitam! Tot pe ei o sa-i votam! Asta ati vrut sa spuneti!?Articolul este vechi, ceva mai nou nu aveti? Platiti ceva impozit pe stupi? Asta , asa, pentru cultura noastra!

Daca eram neatent, acum plateam ! Asa, pentru cultura dumneavoastra personala ! Ce sa arat altceva mai nou ? Nu astia au fost tartorii ? Altii mai noi doar profita ! Tot ei sint de fapt.
Votati-i, daca va face placere ! EU NU !
Au fost multi ca mine, care au avut o dezvoltare apicola frumoasa, dupa puterile lor, pana la fonduri. Cand a inceput sa se bulverseze apicultura, nu am mai investit. Din banii mei, desigur. Si atunci au aparut amatorii de platit impozite si taxe. I-am lasat sa se manifeste. Dar eu nu i-am uitat pe cei care au impozitat o activitate care mie mi-a adus mari satisfactii odata, cand unii platitori de impozite apicole de azi nici nu auzisera de albine. De cand va ocupati cu apicultura, domnule shrek ? Si asa, ca sa nu mai pierdem vremea, cu mine sa incercati sa nu mai intrati in dialog, atata timp cat va ascundeti sub protectia anonimatului.
cornelioandanciu

Mesajde Shrek » 12 Feb 2016, 22:15

Aici se discuta despre impozitarea apicultorilor nu despre cine cu cine voteza! Uite, eu de exemplu, care ma screm sa cresc niste albine si cand am sa invat, poate sa fac niste miere, nu sunt de acord sa fiu impozitat la fel cu cel care are ferma pe bune si vinde n'spe tone de miere si face meleonu de euroi din apicultura! Io cu 40 -50 de stupi si celalalt cu 400-500-1000 de stupi nu suna a egalitate!
Shrek

Mesajde cornelioandanciu » 12 Feb 2016, 22:42

Pentru unii care inca nu inteleg ! Ai impozitat apicultura ? Daaaa? NU TE MAI VOTEZ IN VECII VECILOR ! Amin ! Asta este pozitia mea fata e impozitare. Si in pragul alegerilor, o sa revin din nou pe topicul asta.
cornelioandanciu

Mesajde Shrek » 12 Feb 2016, 22:57

Bag sama ca a inceput nebunia cu postacii pe net! N-o sa mai putem merge la buda de cate sfaturi o sa primim pe cine sa nu votam! Apoi sa tragem apa! Sa nu uitam! Si in pragul alegerilor ma mut in Congo! Sa va fac in ciuda!
Shrek

Mesajde Marius Adrian » 12 Feb 2016, 23:07

Shrek scrie:Bag sama ca a inceput nebunia cu postacii pe net! N-o sa mai putem merge la buda de cate sfaturi o sa primim pe cine sa nu votam! Apoi sa tragem apa! Sa nu uitam! Si in pragul alegerilor ma mut in Congo! Sa va fac in ciuda!

Du-te ciudatule de acum in Congo. Poate il gasesti pe bombonel. Sa dai o tura si prin Dubai sa-l iei si pe ponta.
Marius Adrian

Mesajde lucky5strike » 12 Feb 2016, 23:13

Hai sa coboram tonul.

Cornel scrie cateodata din "mers", dar sa avem in vedere ca este baiat sincer si pune problema dupa cum simte. Si eu o sa fac un bilant serios cand va fi sa merg la vot. Dar trebuie luat in calcul mai multe aspecte.

Personal, daca se mentine norma actuala in Dolj, n-am motive sa marai prea mult. Am ajuns s-o consider o contributie ca oricare alta. Chestia cu PFA m-a intrigat insa.

De marit norma, nu mai poate fi vorba, judecand dupa anul trecut...
lucky5strike

Mesajde proapis13 » 12 Feb 2016, 23:19

lucky5strike scrie:...Personal, daca se mentine norma actuala in Dolj, n-am motive sa marai prea mult.
Chestia cu PFA m-a intrigat insa...

Muti stupina la MH...platesti mai putin...nu ai mult pana la granita...
Ce zici acolo de PFA ca nu inteleg...
Te muti si tu in Congo...??? :lol:
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
proapis13

Mesajde Marius Adrian » 12 Feb 2016, 23:21

E vorba si de impozitele locale ,de cresterea preturilor la gaz ,apa si canalizare . Dupa dezastrul de la ASF, cresterea politelor RCA ,etc,etc. Crestere salariala.....ZERO.
Marius Adrian

Mesajde lucky5strike » 12 Feb 2016, 23:22

Da, nu mi-a placut treaba cu impozitul pe locuinta-sediu PFA. Clar ca se mira si astia de unde sa mai ciuguleasca ceva.

In rest, no Congo, e mai placut, mai divers in Romanica.
lucky5strike

Mesajde proapis13 » 12 Feb 2016, 23:23

Marius Adrian scrie:E vorba si de impozitele locale ,de cresterea preturilor la gaz ,apa si canalizare . Dupa dezastrul de la ASF, cresterea politelor RCA ,etc,etc. Crestere salariala.....ZERO.

Tu iar bati campii ca pe FB...?!?!?!
Aici se vorbeste de Norma de impozitare...daca nu stii stai pe margine si prievste...
sau iti place sa fii citit...???? :oops:
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
proapis13

Mesajde Shrek » 12 Feb 2016, 23:29

Marius Adrian scrie:
Shrek scrie:Bag sama ca a inceput nebunia cu postacii pe net! N-o sa mai putem merge la buda de cate sfaturi o sa primim pe cine sa nu votam! Apoi sa tragem apa! Sa nu uitam! Si in pragul alegerilor ma mut in Congo! Sa va fac in ciuda!

Du-te ciudatule de acum in Congo. Poate il gasesti pe bombonel. Sa dai o tura si prin Dubai sa-l iei si pe ponta.

Am sa ma duc si acolo! Iti este ciuda? Am sa-l iau cu mine si pe C D, ca el stie drumul! Pe ponta nu-l luam ca are interdictie! Iar la bombonel nu m-am gandit ca nu-l cunosc! Ai tu o poza cu el? In birou?
Shrek

Mesajde cornelioandanciu » 12 Feb 2016, 23:30

Votati pe cine vreti, eu pe cei care au impozitat apicultuta NU II VOI VOTA ! Amintiti-va, nici macar comunistii nu si-au permis sa impoziteze apicultura ! Ma bucur ca vad ca deranjeaza ce am scris. Da ce o sa mai deranjeze in pragul alegerilor ! ;) Postac sa nu, imi exprim o parere. Votul il voi da cui va merita ! Deocamdata nu stiu cui. Doar asa ii putem trezi si sa ii aducem la realitate ! Cine rade la urma, rade mai bine ! ;)
cornelioandanciu

Mesajde Marius Adrian » 12 Feb 2016, 23:49

Dar ma urmaresti mehedintene. Acolo la voi nici iarba nu creste fara voie de la PSD.
Marius Adrian

Mesajde proapis13 » 13 Feb 2016, 08:46

Marius Adrian scrie:Dar ma urmaresti mehedintene. Acolo la voi nici iarba nu creste fara voie de la PSD.

Cand scrii si tu ceva despre apicultura... :?: ....cate e norma de venit la tine...???
O fi,ca prea zici cu foc...din pacate nu fac politica...
Nu o creste iarba dar avem cea mai mica cota de impozitare din tara...pana acum... ;)
proapis13

Mesajde talex » 13 Feb 2016, 10:18

Mai mica decât la galati ? Am avut 16
talex

AnteriorUrmătorul

Înapoi la LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA