Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA

Discutii despre legislatia apicola nationala si europeana , implementare norme UE . A fi un apicultor informat in acest domeniu , inseamna un atu in plus , pentru tine .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Licenta la vehicule cu masa t.a.intre 2,4si 3,5 tone

Mesajde ionel07196555 » 30 Mar 2013, 00:21

ionel07196555 scrie:
bally scrie:Cat despre legea de mai sus nu stiu daca avem acte pe toate prostiile de acasa.
Daca incarc cu nisip si vreau sa-l duc la bunicu cum pot sa demonstrez ca nu fac transport contra cost? Ce acte pot avea? Si exemplele pot continua...........

NU sint sigur adica nu stiu de la politist stiu de pe NET ca sa dat voie cu categoria B sa ajungi cu un ansamblu [ turism + remorca ]
LA 4250 Kg

////
3) Persoanele care posedă permis de conducere categoria B au dreptul de a conduce ansamblurile de vehicule prevăzute la lit. f) pct. 3 din anexa nr. 1, în cazul în care ansamblul depăşeşte 3.500 kg, numai dacă fac dovada că au absolvit un curs de formare în cadrul unei unităţi autorizate de pregătire a conducătorilor de vehicule."
Stie cineva unde se face acest curs ?????
ionel07196555

Re: Licenta la vehicule cu masa t.a.intre 2,4si 3,5 tone

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Anterior

Înapoi la LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA