Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA

Discutii despre legislatia apicola nationala si europeana , implementare norme UE . A fi un apicultor informat in acest domeniu , inseamna un atu in plus , pentru tine .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

O noua gaselnita

Mesajde teinegru64 » 20 Aug 2013, 16:53

Pe masa guvernului este un nou proiect de lege...ajutorarea fermierilor a caror animale nu mai tin pasul cu ...concurenta(este exprimarea mea).Paradoxal aceasta lege va fi bagata la pachet cu un asa zis ajutor pentru cazuri de criza (caderea drastica a preturilor produselor fermierilor)
Ce nu inteleg eu...Sunt un fermier platitor de taxe si impozite ....nu sunt adeptul accesarii de fonduri.De ce cineva vrea sa imi faca rau.....ajutand un nepriceput sa imi distruga afacerea????
Stiu...Sa aspiram toate fondurile UE.Bunicul meu a crezut in americani.....a murit convins ca isi vor aminti de el. :lol:
A avut dreptate....au venit dupa gaze de sist. :twisted:
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: O noua gaselnita

Mesajde Mircea_63 » 20 Aug 2013, 17:22

teinegru64 scrie:Pe masa guvernului este un nou proiect de lege...ajutorarea fermierilor a caror animale nu mai tin pasul cu ...concurenta(este exprimarea mea).Paradoxal aceasta lege va fi bagata la pachet cu un asa zis ajutor pentru cazuri de criza (caderea drastica a preturilor produselor fermierilor)
Ce nu inteleg eu...Sunt un fermier platitor de taxe si impozite ....nu sunt adeptul accesarii de fonduri.De ce cineva vrea sa imi faca rau.....ajutand un nepriceput sa imi distruga afacerea????
Stiu...Sa aspiram toate fondurile UE.Bunicul meu a crezut in americani.....a murit convins ca isi vor aminti de el. :lol:
A avut dreptate....au venit dupa gaze de sist. :twisted:


Bunicul...fie iertat, avea gaze? :roll: Ca al meu...
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: O noua gaselnita

Mesajde iunicu » 20 Aug 2013, 22:27

O sa curga numai lapte si miere. O sa jupuim tot mai tare pe cei care muncesc si o sa le mestecam posmagii celor incompetenti.
Odihneste-te in pace Gica!
Odihneste-te in pace Kamy!
Avatar utilizator
iunicu
 
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Oct 2011, 12:59
Localitate: Silistea Snagovului(IF) 38 ani

Re: O noua gaselnita

Mesajde gica.mosu » 20 Aug 2013, 22:33

Prietene ...pescar...si ei si noi luam ceva in brateeeee...Raminem cu ce muncim noi !!!!
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: O noua gaselnita

Mesajde teinegru64 » 21 Aug 2013, 00:53

gica.mosu scrie:Prietene ...pescar...si ei si noi luam ceva in brateeeee...Raminem cu ce muncim noi !!!!

Ma incurajeaza optimismul dumneavoastra....doar dragostea pentru albine e satisfactia noastra.Si un covric pentru cel mic.
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui


Înapoi la LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 35 vizitatori