Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA

Discutii despre legislatia apicola nationala si europeana , implementare norme UE . A fi un apicultor informat in acest domeniu , inseamna un atu in plus , pentru tine .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Cum ne afecteaza noul cod fiscal?

Mesajde MIHAI BALS » 01 Mar 2016, 01:56

marlboro,13 a dat toate POSIBILITATILE!
aici a nimerit-o!
asta e!
MIHAI BALS

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde cornelioandanciu » 06 Mar 2016, 16:47

MIHAI BALS scrie:
cornelioandanciu scrie:Intreb si eu :Ce lege prevede expres ca domnul contribuabil este obligat sa depuna nu stiu ce declaratie la fisc ?Declaratiile astea, pana la urma nu sunt doar niste inventii ale fiscului ? :shock:

trasasi ceva pe nas?
ca sa stiu cum te iau!

Pai fi atent aici :Am auzit la radio ca un nustiu ce intreprinzator trebuie sa depuna 50 de astfel de declaratii la finante, fisc, nu mai stiu pe unde. Deci intr-un an sint 365 de zile, din care scadem weekwndurile, mai raman aproximativ 265 de zile, din care 50 de zile le pierzi pt declaratii, apoi mai ramai cu 215 zile in care sa-ti desfasori activitatea. Nu mai stiu despre ce fel de intreprinzator era vorba. Pai atunci zic si eu, la ce mai trebuieste evidenta contabila si celellalte situatii care pe care firmele le tineau pana acuma ? Simplu, pentru ca autoritatile nu pot sa-i controleze pe toti, decat prin sondaj, deci ei au facut sa vina muntele la Mahomed !
cornelioandanciu

Mesajde proapis13 » 09 Mar 2016, 00:10

Impozitarea locuinţei:
Specialiştii recomandă depunerea declaraţiei de impunere
după modificarea normelor Codului fiscal

http://www.avocatnet.ro/content/article ... iscal.html
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
proapis13

Mesajde talex » 10 Mar 2016, 19:57

Mi-am platit impozitele. la galati nu a crescut absolut deloc. chiar au scazut nesemnificativ. m-a afectat doar in masura in care a trebuit sa depun acel dosar cu acte din care s arezulte ca nu desfasor activitate economica. e ok.
talex

Mesajde cornelioandanciu » 11 Mar 2016, 20:34

Deci este OK ? Pai cine proceseaza hartoagele in plus, declaratii, dosare, etc ? Alti agenti fiscali , angajati suplimentar. De unde vor fi platiti ?Isi vor reduce politrucii salariile sa plateasca acesti oameni ?Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ! Dar de unde ? Din bugeeeeeeeeeet ! Care se formeaza din taxele si impozitele pe care le platiti dumneavoastra. Deci vor mai fi necesari bani la buget pentru acesti oameni si pentru logistica de care au nevoie. Asadar , incepand din luna x, veti plati un nou impozit, pe nara stanga, sa zicem. Asa ca nu veti mai avea curajul sa intreprindeti nimic, nu care cumva sa platiti impozit si pe nara dreapta. Astfel, tara va bate pasul pe loc multi ani fericiti, si ne vom trezi ca vom lucra doar pentru a avea "shasa cai frumosh ! Deci va fi extrem de OK !
Ultima oară modificat de cornelioandanciu pe 11 Mar 2016, 20:42, modificat 1 dată în total.
cornelioandanciu

Mesajde Shrek » 11 Mar 2016, 20:39

Acu' stiu de unde mi-a venit ideea taierii nasului......la suparare! Sa nu platesc taxe si impozite! Auzi, impozit la....."trasul pe nas"!? Esti tare CD!
Shrek

Mesajde cornelioandanciu » 11 Mar 2016, 20:44

Shrek scrie:Acu' stiu de unde mi-a venit ideea taierii nasului......la suparare! Sa nu platesc taxe si impozite! Auzi, impozit la....."trasul pe nas"!? Esti tare CD!

Shrek, stii ce-i asta ? Haz de necaz ! Ca pe asta inca nu ne iau impozit deocamdata !
cornelioandanciu

Mesajde proapis13 » 23 Mar 2016, 17:43

Termenul pentru plata taxelor și a impozitelor locale, prelungit până la 30 iunie
https://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q= ... qfZPc5AREg
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
proapis13

Mesajde proapis13 » 23 Mar 2016, 18:08

Firma in apartament:
S-au publicat oficial modificarile la normele care arata cum se calculeaza impozitul pe cladire

http://www.startupcafe.ro/stiri-taxe-20 ... ficial.htm
proapis13

Anterior

Înapoi la LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA