Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA LOCURI DE PASTORAL , TRASEE , STAREA DRUMURILOR

Un pastoral de succes se face dupa o cunoastere in amanunt a locurilor , traseelor si a starii drumurilor de acces . Aici te poti informa.......
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Rapita 2016 Vrancea?

Mesajde andreyu334 » 24 Ian 2016, 19:48

Buna ziua dragi colegi.Exista cumva pe net,sau are cineva informatii referitoare la zonele din Vrancea unde se poate merge in pastoral in 2016 la rapita?
Multumim frumos.
andreyu334
 
Mesaje: 13
Membru din: 23 Ian 2013, 11:43

Re: Rapita 2016 Vrancea?

Mesajde yulian » 25 Ian 2016, 09:41

Salut. Cel mai bine este sa suni/intrebi la directia agricola www.dajvrancea.ro
yulian
 
Mesaje: 473
Membru din: 27 Apr 2012, 13:25
Localitate: Hunedoara, Hunedoara

Re: Rapita 2016 Vrancea?

Mesajde gabimihai » 26 Ian 2016, 21:17

Este rapita spre Tataranu , Ciorastii Mari, putina spre Rm. Sarat, ceva spre Panciu, spre Nanesti (dar nu stiu exact locatia). Poti sa afli informatii din comunele respective la reprezentantii asociatiilor. Nu stiu daca s-a plantat toata suprafata spre Bolotesti, deoarece patronul ce are societatea pe partea dreapta (unde e si statie peco) procedeaza la rotirea culturilor, ca de altfel toti, dar anul acesta trebuie sa fie rapita. Era sa uit, s-a mai plantat rapita destula si la Vartescoiu pe partea dreapta, trebuie verificat.
Pagubasii incep prin a vinde ceea ce stiu a pot produce; castigatorii incep prin a produce ceea ce stiu ca pot vinde.
Avatar utilizator
gabimihai
 
Mesaje: 426
Membru din: 24 Feb 2011, 22:07
Localitate: Focsani


Înapoi la LOCURI DE PASTORAL , TRASEE , STAREA DRUMURILOR



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori