Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA TRATAMENTE NATURISTE PENTRU ALBINE SI STUPARI

Discutii despre folosirea tratamentelor naturiste in combaterea diferitelor boli , la oameni si albine
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Apiterapie azi...tumori....

Mesajde gica.mosu » 20 Feb 2012, 20:31

In1989-primul.....cu astfel de ...din fam-mama:dupa internare,tratament...raze..(sin cu noduli extirpat bening)si:
Vai de noi(metastaza faza incipienta) la alte organe...tinete frate..cum d-zeu nu"doarme" am
gasit o reteta de la lume...adunata:
Se iau 250 gr rad tataneasa(proaspata) rasa;2-3 lamii(potrivite)rase cu tot cu coaja;500gr miere de mai +30-50gr propolis brut(macinat)se-
amesteca intr-un vas (pt cei credinciosi se spune de 3 ori rugaciunea tatal-nostru);ce rezulta se pune in borcane la rece(in frigider )se i-au:
-o lingura cu o ora inainte de mese de3 ori/zi...dupa tratamentul prescris plus(50-gr polen granule /zi mestecat) mama a mai trait 8 ani.
Rog pe cei care auastfel de retete(puneti aici nu le luati cu voi) eu mai am...muuuulte vind produsele mele in piata la (onesti) si nu-mi este
rusine ce fac nu dau in cap la nimeni (mai prind ceva si de la altii..) deci astept...Urmeaza...una.BOOOOMMBA..Sanatate muuuulta la toti (vraciul).
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Apiterapie azi...tumori....

Mesajde gica.mosu » 20 Feb 2012, 23:22

Bade ghita sa fiu sincer nu stiu( doar...D-ZEU stie pe toate) dar la cine am dat reteta a avut rezultate cu s-au fara
rugaciune shi a trait cit........a fost ataaaaaa...Sa auzim shi de biiiine(moshu)!!!!!
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau


Înapoi la TRATAMENTE NATURISTE PENTRU ALBINE SI STUPARI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori