Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA TRATAMENTE NATURISTE PENTRU ALBINE SI STUPARI

Discutii despre folosirea tratamentelor naturiste in combaterea diferitelor boli , la oameni si albine
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Apiterapie azi -constipatia cronica...

Mesajde gica.mosu » 02 Mar 2012, 22:02

De la lume ...adunate :Se i-au 50-100ml moare de varza 20- 50 ml copii de 3 ori/zi dupa mese;
2-o cana lapte batut (300ml)+30-50 gr miere la fiec c de3/zi dupa mese;
3-suc s-au comp de fruct(200ml)+1lingurita de seminte de in +1 ling de tarite de griu seara;
4-polen granule5-20gr in functie de virsta s-au miere cu polen 1-3linguri /zi ad,1-3lingurite/zi copii d/ mese;
5-100 gr miere de albine-in 3 reprize/zi(poliflora-zaharisita);
Se recomanda:ceai de coaja de crusin s-au ceai laxativ (decoct) 1-3 cani/zi indulcit cu miere de albine(poliflora);consum sporit de
lichide min 2l/zi apa, sucuri de fructe,compoturi,consum sporit de alim bogate in celuloza ,suc sau dovleag fiert cu
miere,regim alimentar adegvat etc.Restrictii:pers cu diabet zah si cele alergice la polen;pt copii sub 3 ani dup ind
med de fam.Faceti multa miscare mers pe jos,masaj abdominal etc.Consultati med de familie.Sanatate muuulta!!!!,
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Apiterapie azi -constipatia cronica...

Mesajde paul » 02 Mar 2012, 22:39

Mosule ... dupa ce cosumam cocktailul asta "molotov" sigur vom avea nevoie de ... furazolidon ! :lol:
Un constipat ... cronic !
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Apiterapie azi -constipatia cronica...

Mesajde gica.mosu » 02 Mar 2012, 22:55

Cu respect..moldovene se pot lua separat ce doresti s-au ce ai la indemina...
Incercati pe rind pe fiecare...(hirtie...ig se gaseste) nu glumesc...este o
boala f des intilnita chear si la copii mici...sa auzim si de biiine-mosuuu!!!
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Apiterapie azi -constipatia cronica...

Mesajde eucondruz » 03 Mar 2012, 00:51

Se poate lega sfincterul cu sarma daca nu face fata furazolidonul. :lol:
Avatar utilizator
eucondruz
 
Mesaje: 183
Membru din: 02 Ian 2012, 01:15
Localitate: BRAILA

Re: Apiterapie azi -constipatia cronica...

Mesajde gica.mosu » 03 Mar 2012, 08:58

Da...sirma sa fie gimpata (e mai buna)...glumesc...la facut bascalie va pricepeti(tat banatu-i fruncea)
la paul nu ma asteptam(esti de-al meu) deci rog un piiiic de seriozitate....si inca ceva postati si voi ceva
aici....ca doar astea ramin...SALVEEEEE...MOSUUUU!!!!!
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Apiterapie azi -constipatia cronica...

Mesajde kamy » 29 Mar 2012, 23:19

coceni de porumb ca-s mai la indemana daca creste presiunea recomandat cu boabe cu tot!
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

Re: Apiterapie azi -constipatia cronica...

Mesajde gica.mosu » 31 Mar 2012, 22:24

kamy scrie:coceni de porumb ca-s mai la indemana daca creste presiunea recomandat cu boabe cu tot!

Asta.....folosesti :?: :lol: :lol: Halal mentooor... ai avut...Ruuusine :!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Apiterapie azi -constipatia cronica...

Mesajde Donbazil » 31 Mar 2012, 23:53

gica.mosu scrie:Da...sirma sa fie gimpata (e mai buna)...glumesc...la facut bascalie va pricepeti(tat banatu-i fruncea)...SALVEEEEE...MOSUUUU!!!!!


Sal'tare!
Aloooo! Domnuuuu mos!......Arata-mi un banatzean care a facut bascalie, - sau n-ai gasit alta rima?....
Cred ca atacurile gratuite nu stau bine unui mos serios....Sau aici ....Vorbim discutzii?..... :?:

Ia incearca si niste prune uscate ( poame) muiate in apa si consumate cu apa rece indulcita cu miere.....
Sal'tare!
Donbazil - Faget.... :idea:
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Apiterapie azi -constipatia cronica...

Mesajde gica.mosu » 01 Apr 2012, 22:39

Donbazil scrie:
gica.mosu scrie:Da...sirma sa fie gimpata (e mai buna)...glumesc...la facut bascalie va pricepeti(tat banatu-i fruncea)...SALVEEEEE...MOSUUUU!!!!!


Sal'tare!
Aloooo! Domnuuuu mos!......Arata-mi un banatzean care a facut bascalie, - sau n-ai gasit alta rima?....
Cred ca atacurile gratuite nu stau bine unui mos serios....Sau aici ....Vorbim discutzii?..... :?:

Ia incearca si niste prune uscate ( poame) muiate in apa si consumate cu apa rece indulcita cu miere.....
Sal'tare!
Donbazil - Faget.... :idea:

NUUUU...baietzi mai glumesc...(si eu sunt om shi-si mai gresesc-scuzeee-tuturor) dar !!!!!
asta cu prune e buna..... shi pt cei care au s-a vor avea probleme(la doamne-uterul)mai degraba s-au mai tirziu
cu prostata...(de la 45 ani in suuus)toti o avem(vrem-nu vrem) asta-i viata...mergem inainte cu bune shi rele :mrgreen:
- Mai bagati shi voi-alte reteteee(ce stiti de la...bunica) ca, cu medicamentele... e naspaaa-rau.In cuuurind imi las shi eu mustata asta pt ca
Donbazil arata-super....(sa traiesti)...Cu mult respect tuturor-mosuuu :!: :!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau


Înapoi la TRATAMENTE NATURISTE PENTRU ALBINE SI STUPARI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori