Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA TRATAMENTE NATURISTE PENTRU ALBINE SI STUPARI

Discutii despre folosirea tratamentelor naturiste in combaterea diferitelor boli , la oameni si albine
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Mierea de manuka

Mesajde DEN60-1 » 18 Mar 2013, 18:55

DEN60-1
 
Mesaje: 2
Membru din: 10 Mar 2013, 21:54

Re: Mierea de manuka

Mesajde mircea » 18 Mar 2013, 21:22

Dar tu ce spui de faptul ca mai ai un al 2-lea cont pe forumul asta ? DEN60
Mai oameni buni, ce este cu voi ?
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Mierea de manuka

Mesajde ursulakhe » 18 Mar 2013, 22:23

:lol: astai buna nea mircea nici bine nu lai last pe om sa isi dea cu parerea sau sa puna intrebarea si iai si inchis gura
Domnule administrator stima si respect pt promtitudine :D (oricum asta a fost tare de tot :lol: )
ursulakhe
 
Mesaje: 102
Membru din: 18 Iun 2012, 16:11
Localitate: Sanmartin de Beius Bihor

Re: Mierea de manuka

Mesajde ovidiu_78 » 20 Mar 2013, 01:32

Pai cica are mai mult chestii ce nu se gaseste in mierea noastra,am vazut si eu aici in anglia, pt 250g si 20£ ,mai demult am mai mancat si eu,dar in franta mi-am luat,si atunci era scumpa
Mai buna ca miere de la noi nu e,stiu asta si strainii,ca doar nu alearga dupa manuka :lol: :lol:
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: Mierea de manuka

Mesajde giovanni » 24 Mar 2013, 03:09

ovidiu_78 scrie:Pai cica are mai mult chestii ce nu se gaseste in mierea noastra,am vazut si eu aici in anglia, pt 250g si 20£ ,mai demult am mai mancat si eu,dar in franta mi-am luat,si atunci era scumpa
Mai buna ca miere de la noi nu e,stiu asta si strainii,ca doar nu alearga dupa manuka :lol: :lol:


INTELIGENT COMENTARIU, STII CUM SE SPARG NUCILE IN PERETE ? EU STIU AM INVATAT IN FRANTA ,SA asculti CE SUNET AU , ASA CA DE CLOPOTEI, STII MAI MULTI CLOPOTEI LA UN LOC !
Iti place replica da? Ei, stiam eu, dar pontam asa...stii sa FACEM SUBIECTE MULTE DIVERSE...oricum bravo! Te pricepi, ce mai!
Nu intotdeauna citind poti si invata...
http://APIgiovanni.sunphoto.ro
giovanni
 
Mesaje: 344
Membru din: 12 Sep 2011, 15:58
Localitate: Albeni-Prigoria ,Gorj

Re: Mierea de manuka

Mesajde peterneamt » 24 Mar 2013, 09:52

Reclama e sufletul comerţului. Albinele melifere au fost aduse în Australia, Noua Zeelandă şi America de colonişti şi tot ei au adus in Europa porumbul, cartoful, tutunul etc. Citez "Mierea de manuka, produsă de albine din nectarul florilor unor arbori din Australia şi Noua Zeelandă, este utilizată tradiţional de mii de ani pentru curăţarea rănilor şi combaterea infecţiilor...."
Oaaa...păi cu ce au obţinuto? Cu Melipone?
Mai tăiaţi d... din ele.....că pute ! ;)
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Mierea de manuka

Mesajde proapis13 » 06 Mar 2015, 17:55

Scandalul mierii de Manuka
The manuka honey scandal
http://www.independent.co.uk/life-style ... 77344.html
Pe scurt,Anglia consuma anual 1800 t miere de Manuka...pe glob se vand anual 10000 t de miere de Manuka...
Asociatia producatorilor de miere de Manuka din Noua Zeenlanda declara o productie anuala de doar....1700 t/an... :lol:
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Mierea de manuka

Mesajde Florin Dobre » 06 Mar 2015, 19:24

Sa mai spuna cineva ca romanii nu sunt seriosi. :D
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges


Înapoi la TRATAMENTE NATURISTE PENTRU ALBINE SI STUPARI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


cron