Prima pagină STUPARITUL - ANUNTURI FORUM NAVIGARE PE FORUM - INSTRUCTIUNI

In aceasta sectiune gasesti tutoriale referitoare la navigarea pe forum, instructiuni pentru introducerea pozelor si clipurilor youtube
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Notificari

Mesajde redoo » 10 Apr 2014, 12:52

Salut.
Nu mai primesc pe mail notificari. de ce oare?
Life is BEE...utiful!!!
http://e-redoo.ro/
Avatar utilizator
redoo
 
Mesaje: 985
Membru din: 21 Mar 2011, 17:48
Localitate: bucuresti/ cartojani

Re: Notificari

Mesajde mircea » 10 Apr 2014, 13:52

Prima conditie este sa te abonezi la subiecte.
O alta conditie este sa ai setate corespunzator optiunile din Profil.
A treia conditie este sa consulti sectiunea FAQ faq.php cand nu te descurci . Acolo primesti toate lamurilile necesare.

Eu de unde sa stiu de ce nu primesti notificari, daca tu nu-mi dai nici o indicatie despre starea contului tau ?
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Notificari

Mesajde alin m » 15 Apr 2014, 00:44

nici eu nu mai primesc notificari . pana acum cam o saptamana primeam. de atunci si pana acum nu am modificat nimic la profil
alin m
 
Mesaje: 246
Membru din: 03 Mar 2011, 14:27
Localitate: galati

Re: Notificari

Mesajde samuellazea » 15 Apr 2014, 07:01

Sa traiesti Mircea,

Cu parere de rau ma alatur si eu acestui subiect. Pana acum vreo saptamana sau doua primeam notificari cand se scria la un subiect. Si nu am facut nici-o modificare. Si acum nu mai primesc. Nici macar la pagina mea personala :(. Si am subiecte la care sunt abonat, si insemnate etc si tot degeaba. Din cate am vazut nici la mesaje private nu am primit. In caz ca faci ceva debug si te pot ajuta cu ceva informatii sau sa vezi cum se comporta live poti sa ma strigi si ajut. Mersi fain

Toate cele bune,
Sami
samuellazea
 
Mesaje: 363
Membru din: 14 Apr 2013, 21:39
Localitate: Timisoara

Re: Notificari

Mesajde mircea » 15 Apr 2014, 10:24

Ok...!
Ceea ce vreau sa stiu este daca PRIMESTE CINEVA notificari la subiectele sau forumurile la care este abonat.
Poate sa fie ceva din setarile de forum(putin probabil pentru ca nu am schimbat nimic) sau mai degraba ceva legat de functia mail a serverului. Si atunci e mai complicata treaba (daca e din server), pentru ca problema tine de furnizor. Si cum furnizorul ia banul si dupa aia uita sa remedieze (toti fac asa, fie ca`s straini sau romani)......chiar ca se complica problema.

Deci....primeste cineva notificari prin mail la subiectele abonate ?
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Notificari

Mesajde cantemir » 15 Apr 2014, 19:05

mircea scrie:Ok...!
Deci....primeste cineva notificari prin mail la subiectele abonate ?

Nu! Nu mai primesc notificari prin e-mail, dar nici n-am monitorizat exact, de cand anume!
cantemir
 
Mesaje: 816
Membru din: 27 Apr 2012, 13:54
Localitate: Ploiesti

Re: Notificari

Mesajde Jean Valjean » 15 Apr 2014, 19:37

Eu am observat de mult timp, nu de ieri, de azi, ca nu primesc intotdeauna notificari pe mail.
Sau primesc notificari doar pentru o postare, in conditiile in care pana la acea postare au mai fost si altele pentru care nu am fost notificat.
Cel mai mare risc in viata este sa nu-ti asumi nici un risc!
Avatar utilizator
Jean Valjean
 
Mesaje: 857
Membru din: 20 Sep 2011, 09:33
Localitate: Dambovița, in plina câmpie

Re: Notificari

Mesajde samuellazea » 29 Apr 2014, 07:55

Salutare tuturor,

Se mai anunta ceva in legatura cu notificarile pe mail? In caz ca e multa treaba cu mailul nu s-ar putea introduce ceva alerta de tip pop-up in caz ca ai mesaj privat? Nu vreau sa fac eu pe desteptul dar nu e treaba multa. In 15 minute ar fi rezolvat cu niste javascript ;)

Toate cele bune,
Sami
samuellazea
 
Mesaje: 363
Membru din: 14 Apr 2013, 21:39
Localitate: Timisoara

Re: Notificari

Mesajde albinateob » 10 Dec 2014, 06:04

Salutam pe toata lumea.
Nici eu nu am mai primit vreo notificare desi ma abonasem la mai multe subiecte. Am tot controlat setarile si nu am gasit nimic in neregula. Am incercat si varianta dezabonarii si reabonarii si tot nimic. Asta a fost si motivul pentru care nu am mai intrat pe acest forum, eu stand linistit ca daca vor mai apare postari la subiectele care ma interesau, o sa primesc notificari. Sper sa existe totusi o solutie.
Toate cele bune si Sarbatori Fericite!
daruind vei dobandi
http://teostupina.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
albinateob
 
Mesaje: 25
Membru din: 25 Feb 2011, 11:01
Localitate: Pitesti, jud. Arges

Re: Notificari

Mesajde mircea » 10 Dec 2014, 20:59

Din pacate nu am putut rezolva problema cu functia mail .
Nu e o problema tehnica a forumului ci de server. De mine depinde in mica masura.
Poate in viitor astia (gazda) vor fi mai cooperanti
In tot raul este si un bine....fara mail, un grad de incarcare mai mic a serverului.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33


Înapoi la NAVIGARE PE FORUM - INSTRUCTIUNI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori