Prima pagină OFF TOPIC NEURONU` ZAMBARET

Faze haioase , bancuri , video funny , divertisment , imagini si poze hazlii . Sa rada si neuronu` in tine .....
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Bancul Zilei!

Mesajde Donbazil » 04 Noi 2017, 22:13

Salut!

Intr-o buna zi, la poarta raiului, un tip foarte ofticat …… Sfintu Petru il ia de-o parte:
– Ce-i fiule, care e problema ?
– Pai, nu se poate domnule, uita-te la mine, am 35 de ani, sanatos, puternic, nu fumez, nu beau, nu sunt casatorit… seara ma culc linistit si dimineata ma trezesc mort, in Ceruri ? Trebuie sa fie o greseala !

– Mmmm, nu s-a mai intamplat pana acum, da’, in fine, sa vedem ….. cum zici ca te cheama fiule ?
– Manivela, Grigore Manivela…
– Si ce meserie zici ca ai avut ?
– Mecanic auto …
– Aha, gata, uite, am gasit fisa ta… pai s-a lamurit fiule, uite, aici scrie ca ai murit de batranete !

– De batranete ?!?? cum de batranete ?
– Pai da, ca am insumat orele de manopera din facturile tale, si a iesit ca ai peste 100 ani…
Donbazil

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde Donbazil » 12 Noi 2017, 01:12

Salut!

Andry Popa‎ în Apicultori Din Ardeal
9 noiembrie la 15:56 ·
Un gospodar din ardeal avea acasa tot felu de animale , printre care albine si ștruți !
Prin zona trece un urs si o vulpe flamanda!
La lasarea serii vulpea si ursul se hotarasc sa dea atac la gaini si stupi!
Vulpea intra cu tupeu in cotet si vede pe cel mai mare dintre ștruț, speriata urla ca din gura de sarpe , ursul fuge repede sa vada ce e vazand si el dihania de ștruț o ia pe vulpe si fuge cu ea in padure jurand sa nu se mai intoarca!
Vulpea zice :-Ce sperietura! Doamne cat era cocosul! ursule da tu dc ai fugit?
Ursul - Lasa naiba cocosul , daca asa de mari sunt cocosii iti dai seama cat sunt albinele!
Donbazil

Mesajde kiloz » 12 Noi 2017, 22:09

Îmi pare rău, vecine, de nenorocirea care ți s-a întâmplat: din cauza focului, ți-a murit și nevasta și vaca.

- Da, sunt amărât. Toți îmi spun: lasă, îți găsești tu altă femeie, ia-o pe văduva cutare, uite, cunosc eu pe una tare gospodină. Unul n-ar veni să-mi zică: na, mă, și ție altă vacă... 
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz

Mesajde Donbazil » 15 Noi 2017, 20:45

Salut!

Domnule, domnule, staţi, nu plecaţi, strigă farmacistul, ajungându-l din urmă pe clientul care tocmai intenţiona să demareze.
- Ce s-a întâmplat? intreabă acesta, scoţând capul pe geamul masinii.
- Am facut o mare greşeală. In loc de aspirină, v-am dat cianură.
- Aoleu! Era s-o păţesc.
- Dumneavoastră ca dumneavoastră, dar ce păţeam eu de la patron: cianura e de 50 de ori mai scumpă! :o :o :o
Donbazil

Mesajde Donbazil » 15 Noi 2017, 21:18

Salut!

De la colegul Apimentor!... :lol:
Fişiere ataşate
23621343_922248711285278_3376888684631388416_n.jpg
Donbazil

Mesajde teinegru64 » 16 Noi 2017, 02:35

Donbazil scrie:Salut!

Domnule, domnule, staţi, nu plecaţi, strigă farmacistul, ajungându-l din urmă pe clientul care tocmai intenţiona să demareze.
- Ce s-a întâmplat? intreabă acesta, scoţând capul pe geamul masinii.
- Am facut o mare greşeală. In loc de aspirină, v-am dat cianură.
- Aoleu! Era s-o păţesc.
- Dumneavoastră ca dumneavoastră, dar ce păţeam eu de la patron: cianura e de 50 de ori mai scumpă! :o :o :o

Grozave timpuri.Nu voi uita niciodata ca Elena Ceausescu a purtat la un revelion o haina de vulpe rosie.
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64

Anterior

Înapoi la NEURONU` ZAMBARET