Prima pagină OFF TOPIC NEURONU` ZAMBARET

Faze haioase , bancuri , video funny , divertisment , imagini si poze hazlii . Sa rada si neuronu` in tine .....
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Am pofta de glume

Mesajde teinegru64 » 23 Mar 2017, 18:30

Bula narcisistul mergea pe strada , strada este plină de magazine, Bula priveşte vitrinele. Dar nu pentru a vedea ce este expus în ele, ci pentru a se privi pe sine. La un moment dat exclama:
- M-aş cumpăra dacă n-aş fi atât de scump!
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: Am pofta de glume

Mesajde alt stupar » 24 Mar 2017, 21:24

nenea Dilăăă !!!
O fi adevarat ce auzii, cum ca a trebuit sa vizitezi nu stiu cate stupine din United States pentru a pricepe ca albina care ti se priveste ție cel mai bine e Caucaziana, din Maica Rusia ??? :D
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Am pofta de glume

Mesajde Donbazil » 26 Mar 2017, 00:33

Salut!
Fişiere ataşate
17499237_1245625368890603_369019616002436501_n.jpg
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2778
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Am pofta de glume

Mesajde lucky5strike » 07 Apr 2017, 23:35

Salut! Femeia are intotdeauna dreptate! Nb!

:lol:
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Am pofta de glume

Mesajde Donbazil » 09 Apr 2017, 00:44

Salut!
Fişiere ataşate
16806669_1545465795471485_5230201292010391180_n.jpg
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2778
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Am pofta de glume

Mesajde teinegru64 » 02 Oct 2017, 16:27

Hai sa ajutam zambila sa cufureasca....cat mai multe pagini. ,,TEXT COPIAT, PENTRU CA S'A FACUT GRAMADA PREA MARE PE ZONA VERDE.

cand am inceput sa scriu pe aici, mai marele zeu al forumului m'a sfatuit sa nu fiu...prea sincera...ca ma iau astia la suturi in c... dar mai marele zeu stie si el ca...pe forumuri...sinceritatea si deprinderea de a spune ce ai pe suflet sunt cu atat mai mari cu cat te ascunzi, chipurile sub un nume fals, o alta masca, o alta personalitate. (vezi postul "forumistul si identitatea")...insa nu stia daca stiu si eu chestia asta. stiu, mircea, stiu...

cat despre suturile in fund, au fost date deja de soarta...se simte in felul cate unuia de a scrie...pielea aspra din partea dorsoventrala, fericirea, mai bine zis nefericirea, impacarile cu soarta, nostalgiile, etc. ma refer la forumistul clasic, acela care scrie, nu la cazurile de personalitate disociata unde subiectii nu inteleg ce se intampla cu realitatea, despre ce se vorbeste, etc.

nu, mircea, nu scriem pentru tine in sensul ca sa ai literatura de citit, dar scriem pentru forum, si forumul e ceva ce cresti ca pe un copil...pe care, la nevoie, chiar daca a crescut, il mai ajuti.

pentru mine, si simt ca nu doar...

...forumul (ideea de forum) e ceva nou, chiar daca de fapt vechi...oamenii care scriu aici au peste 40 in medie, chiar au ceva de spus, chiar daca unii sunt "pangariti" de altii care cica ar avea...nucile mai mari, e o lume mai sincera, mult mai diferita de platformele gen facebook, instagram, unde lumea epateaza si se chinuie sa demonstreze ca de fapt ar fi fericiti in loc de nefericiti...cu cat procesul demonstrativ sparge mai mult retina (ipostaze nefiresti, zambete false, selfie cu mancarea etc)

eu abia tin "carma" de la bicicleta cand e aglomerat in oras, inca nu ma pot hotari la directia artistica, inca nu ma pot obisnui cu varsta de 30 si curand fac 31, ma bucur la lucruri simple si total tampite ale vietii, nu pot sa ma iau in serios nici macar pe mine insami, si am ajuns sa intru pe forum (mai ales cand ii vad pe unii conectati) chiar si cand nu ar trebui sa intru, ca sunt in oras, sau cu cineva, sau acasa la parinti, sau in drum spre nu stiu unde, dar scot telefonul si intru sa vad daca a mai raspuns cineva daca e vreun text pe masa care arde...pentru ca ce se intampla aici e cumva...onest si...misto asa. in timp ce majoritatea oamenilor de langa mine, ba unii propiati la care tin...isi macina existenta prin greutati, au facut copii cu cine nu trebuie, regreta...se intreaba unde sa dea inapoi...pentru ca cica daca ai 30, 30+ ani tre' sa te arunci repede in circul asta, de parca nu ar fi acelasi circ mereu. culmea e ca toti care dau sfaturile astea sunt ei insasi in situatia in care chiar ar trebui sa taca. pana si vecinii langa sau sub care stau au probleme existentiale de genul "eu ma duc la munca si tu bei banii, stie c..va aia de ma'ta ca te intretin?" sau "de ce i'ai dat accept pe facebook lu x-ulescu? daca te mai prind iti sparg telefonul"....... discutii intre prieteni, cand scandalul trece de nivelul maxim vine si cireasa "ai facut copilul prea devreme" sau "iubitul meu cu 3 ani mai mic decat mine inca are o relatie cu fosta si cand a venit copilul, fosta a fost prima anuntata" - ce pot sa ii zic eu la fata asta, ca nici n'am ce, ea se plange, eu ma uit in gol...............la unele le ia dumnezeu mintile, te uiti la ele, frumoase, cu facultati grele...dar nu stii ce li se intampla... de vina sunt barbatii, mai apoi ele ca accepta, mai shrek-ule...habar nu ai ce inseamna magaria unui barbat. totusi, oamenii stau unii cu altii, nefericiti asa, cu frici asa...si intr'un circ continuu.

despre asta e vorba...si se simte...se simte pe la toti. dar nu e ca si cum nu s'ar stii. si ce se intampla de fapt pe forum si merita analizat...e in subtextele oamenilor...pe CAFENEA!

de ce imi place mie lupul, pentru ca il ajuta mintea sa iasa de pe autostrada, oricand...sa mai manance niste iarba cand il doare burta (aici o sa inteleaga shrek ceva total aiurea)...

poate ca postarea mea nu se incadreaza la categoria careia ii apartine, nici nu stiu de fapt de ce categorie apartine. asa ca sta pe zona verde, unde, in loc sa se dea mana, aflu de la shrek ca de fapt se dezbina laba de copita...oh wait...copite avea magarusul lui shrek... ''
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Anterior

Înapoi la NEURONU` ZAMBARET



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori