Prima pagină OFF TOPIC NEURONU` ZAMBARET

Faze haioase , bancuri , video funny , divertisment , imagini si poze hazlii . Sa rada si neuronu` in tine .....
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Ce ne asteapta pe noi romanii

Mesajde Cristian IONITA » 01 Mar 2011, 22:18

Dragii mei compatrioti romani, eu nu mai emigrez din Romania!
Varul meu Nelu - femeie de serviciu la NASA (fost inginer IT in Romania ) a gasit, stergand folderele de praf, un studiu care ma pune pe ganduri... Din surse secrete NASA, natia romana a fost aleasa pentru a coloniza planeta Marte. Din toate natiile studiate au fost alesi romanii pentru ca intr-un viitor habitat artificial pe Marte ar rezista cel mai bine. S-au luat in calcul urmatoarele:
1. Romanii rezista fara apa cel mai mult. Nu au nevoie sa faca dus cu saptamanile. Nu folosesc sapun, sampon ori pasta de dinti.
2. Nu au nevoie de spatiu verde. Daca acesta exista, il distrug.
3. Habitatul va fi construit gen scara de bloc cu doua banci la intrare.
4. Romanii nu au depresii sau daca au, le rezolva cu bautura.. Pot sa bea de la antigelul statiei orbitale pana la spirtul si frectia din sala de prim ajutor.
5. Pentru divertisment le ajunge un joc numit table. Nu au nevoie de sali de gimnastica sau piscina.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Ce ne asteapta pe noi romanii

Mesajde trantor » 09 Mar 2011, 16:41

Sunt roman si nu vreau sa emigrez; deci pana aici este OK.
DAR
1. nu cred ca pot sa rezist fara apa o zi,
2.am nevoie de spatiu verde ba chiar de vreo 13 ani tot plantez pomi, arbusti, vita de vie, pruni....
3. nu am suportat niciodata scara de bloc, chiar daca a trebuit sa o folosesc vreo 14 ani, de banca nu zic nimic ca e buna pentru unii pensionari.
4. am depresii si le rezolv la VANATOARE, imi place bautura dar in general productie proprie (antigel nu produc, ca daca as produce n-as mai avea timp sa scriu pe aici ).
5 joc table, dar prefer o plimbare sau o piscina

cu toate astea as vrea sa merg pe Marte!
....
trantor
 
Mesaje: 306
Membru din: 24 Feb 2011, 14:48

Re: Ce ne asteapta pe noi romanii

Mesajde trandafir v » 09 Mar 2011, 23:31

dragilor.eu vreau sa emigrez,si voi emigra in mai in pastoral.traiul la sat fara spatiu verde nu se poate,de bloc si scara cu 2 banci nu poate fi vorba .sint nascut la sat crescut la oras si intors iarasi la tara.despre apa ? mi-am tras fintina in curte.in loc de alcool depresia daca apare o tratez cu o plimbare printre fetele mele dragi si harnice(albinutele).pt.divertisment am net-ul la dispozitie si in zona mea e padure destula ,aici se gaseste de distractie. va salut pe toti
Avatar utilizator
trandafir v
 
Mesaje: 16
Membru din: 24 Feb 2011, 15:13
Localitate: sat.SUSITA jud.MEHEDINTI Dr.Tr.Severin


Înapoi la NEURONU` ZAMBARET



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori