Prima pagină OFF TOPIC NEURONU` ZAMBARET

Faze haioase , bancuri , video funny , divertisment , imagini si poze hazlii . Sa rada si neuronu` in tine .....
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: O lectie in stupina

Mesajde iunicu » 22 Dec 2011, 20:50

Iti dai seama ca a doua zi vecina ar fi a vut ochiul vanat. Nu de alta dar sigur l-ar fi intrebat pe barba-su de ce are ''oo-le'' mai mici decat tine.
Odihneste-te in pace Gica!
Odihneste-te in pace Kamy!
Avatar utilizator
iunicu
 
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Oct 2011, 12:59
Localitate: Silistea Snagovului(IF) 38 ani

Re: O lectie in stupina

Mesajde Trantorul-Cu-Sapca » 25 Ian 2012, 14:43

Prima oara cand m-a luat tata cu el la extras miere..aveam vreo 17 ani..Nu au mai avut sa imi dea si mie masca ori ca au vrut sa imi faca "initierea" ca am lucrat fara!Si am incasat vreo 3 "gloante"in fata..prin ureche si in nas!Va spun ca cea mai dureroasa a fost in ureche...Dar ce credeti ca acum port masca?TOt asa la liber lucrez si chiar imi face bine tratamentu! :))
Intariti trupul vostru prin munca si mintea voastra prin studii.
Avatar utilizator
Trantorul-Cu-Sapca
 
Mesaje: 9
Membru din: 20 Ian 2012, 15:51
Localitate: Fleva Jud.Buzau

Re: O lectie in stupina

Mesajde iosca » 26 Ian 2012, 23:33

Adi Hodis scrie::P

Abia apoi m-am uitat sa vad ... oare m-a vazut vecina ? :shock:
Nu m-a vazut ... dar daca ma vedea ... si daca albina nu zbura ... a ? ... ajungeam pe prima pagina la shtiri radio-shantz. :lol:


Tu dac-o vedeai pe ea in aceeasi ipostaza nu te faceai ca n-o vezi ? Asa ca nu fi asa sigur ca nu te-a vazut ? :P
http://iosca.sunphoto.ro

Când te-aştepţi mai puţin, atunci îţi dă Dumnezeu mai mult !
Avatar utilizator
iosca
 
Mesaje: 327
Membru din: 08 Mar 2011, 19:48
Localitate: Calafat - Dolj

Re: O lectie in stupina

Mesajde redoo » 27 Ian 2012, 07:58

Adi Hodis scrie:Cand am lucrat in stupina numai cu pantaloni pe mine, a intrat o albina pe sub pantalon. Si a urcat ... si a urcat ... eu cu rama in maini, m-am blocat, tzeapan ca lemnu´ si albina tot urca ... ce ma fac de ajunge sus ??? ca n-aveam " cofrag " ( chilotzi ).
Am pus rama in stup si-am executat o dezechipare fulger ... am scuturat pantalonii, a zburat albina repede ( norocul meu ). Instant am realizat ipostaza in care ma putea vedea vecina din spatele meu ... si tot fulger mi-am tras nadragii.
Abia apoi m-am uitat sa vad ... oare m-a vazut vecina ? :shock:
Nu m-a vazut ... dar daca ma vedea ... si daca albina nu zbura ... a ? ... ajungeam pe prima pagina la shtiri radio-shantz. :lol:


Era a doua oara cand umblam in stup...aveam masca,manusi si o perecche de blugi vechi cu nasturi lipsa la slitz.Pe acolo a intrat si nu am mai avut timp de nimic.Radea nevasta mea de mine ca am vrut sa fac s** oral la albine. dupa doua saptamani sa exfoliata pielea de pe treaba aia. Nu doresc la nimeni :lol:
Life is BEE...utiful!!!
http://e-redoo.ro/
Avatar utilizator
redoo
 
Mesaje: 985
Membru din: 21 Mar 2011, 17:48
Localitate: bucuresti/ cartojani

Re: O lectie in stupina

Mesajde proapis13 » 27 Ian 2012, 18:11

redoo scrie:... dupa doua saptamani sa exfoliata pielea de pe treaba aia. Nu doresc la nimeni :lol:

Las ca te-ai innoit.... :lol:
salve :lol:
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: O lectie in stupina

Mesajde Adi Hodis » 27 Ian 2012, 18:18

iosca scrie: ...
Tu dac-o vedeai pe ea in aceeasi ipostaza nu te faceai ca n-o vezi ? Asa ca nu fi asa sigur ca nu te-a vazut ? :P

Te inseli ... eu as fi ramas :o ... poate ma si speriam ! :lol:

Iar de vazut, sint sigur ca nu m-a vazut ... radio shantzu a dat alte shtiri, cica.
Bun asa ... 8-) :lol:
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

Re: O lectie in stupina

Mesajde iosca » 27 Ian 2012, 20:09

Adi Hodis scrie:Te inseli ... eu as fi ramas :o ... poate ma si speriam ! :lol:


esti sigur ca avea de ce se spăria ? :lol:
http://iosca.sunphoto.ro

Când te-aştepţi mai puţin, atunci îţi dă Dumnezeu mai mult !
Avatar utilizator
iosca
 
Mesaje: 327
Membru din: 08 Mar 2011, 19:48
Localitate: Calafat - Dolj

Anterior

Înapoi la NEURONU` ZAMBARET



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


cron