Prima pagină TARGURI APICOLE SI INTALNIRI INTALNIRI APICULTORI - CALATORII

Intalniri apicultori, comentarii despre targuri, calatorii .In aceasta sectiune se pot introduce si poze sau filmulete etc.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde adriann » 16 Noi 2012, 11:41

deci diseara la 7 in pui de urs?
adriann
 
Mesaje: 152
Membru din: 26 Iun 2011, 12:43
Localitate: Bucuresti - prahova

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde patrascu » 16 Noi 2012, 13:03

laur1 scrie:salutare!! masa este rezervata,pentru ora 17:00.are sa fie un salon cu muzica ambientala deci avem sa ne auzim dintr-un capat in altul .
Învaţă din greşelile altora, viaţa este prea scurtă pentru a le face tu însuţi pe toate.
Avatar utilizator
patrascu
 
Mesaje: 515
Membru din: 12 Dec 2011, 16:08
Localitate: urziceni

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde Jean Valjean » 16 Noi 2012, 13:18

Eu cred ca o sa ajung dupa ora 18, sper sa n-am surpriza sa nu mai gasesc pe nimeni.
Cel mai mare risc in viata este sa nu-ti asumi nici un risc!
Avatar utilizator
Jean Valjean
 
Mesaje: 857
Membru din: 20 Sep 2011, 09:33
Localitate: Dambovița, in plina câmpie

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde MyBees » 16 Noi 2012, 14:20

La 17:00.

@Jean Valjean: Stai linistit, promitem sa nu ne ametim pana atunci...
---
Adycnst
Bambucha
ioanpuiu(chiar daca nu a confirmat, sper sa nu lase loja libera :) )
Jean Valjean
Mircea77
Mishu05
MyBees
Patrascu
Pst_claudiu
Redoo
stroe
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde Bambucha » 16 Noi 2012, 15:18

Vin eu cu nenea Puiu :) tot asa in jur de 18:00

Cya later
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde adriann » 17 Noi 2012, 01:10

frumoasa intalnirea...am fost destui...ne revedem cu urmatoarea ocazie.Pacat ca am ajuns destul de tarziu...
adriann
 
Mesaje: 152
Membru din: 26 Iun 2011, 12:43
Localitate: Bucuresti - prahova

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde Mircea77 » 17 Noi 2012, 07:53

Cu scuzele de rigoare, imi pare rau ca n-am putut ajunge. Am fost retinut la servici pana la o ora tarzie. Pur si simplu n-am avut cum sa plec.
Mircea77
 
Mesaje: 239
Membru din: 22 Aug 2011, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde redoo » 17 Noi 2012, 10:13

Mircea77 scrie:Cu scuzele de rigoare, imi pare rau ca n-am putut ajunge. Am fost retinut la servici pana la o ora tarzie. Pur si simplu n-am avut cum sa plec.

pe la ora doua daca ajungeai aveai cu cine sa bei o bere :lol:
Life is BEE...utiful!!!
http://e-redoo.ro/
Avatar utilizator
redoo
 
Mesaje: 985
Membru din: 21 Mar 2011, 17:48
Localitate: bucuresti/ cartojani

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde laur1 » 17 Noi 2012, 11:51

daca stau sa ma gandesc bine!!!!am mai avea ceva de discutat! :lol: :lol: :lol:
Daca voi nu ma vreti,eu va vreu!
Avatar utilizator
laur1
 
Mesaje: 115
Membru din: 19 Noi 2011, 20:39
Localitate: BUCURESTI

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde MyBees » 17 Noi 2012, 18:29

Mircea77, regret ca nu ai ajuns. Ora tarzie nu era o problema, au cam stat baietii aia dupa noi. Nu stiu pe unde scoate Laur1 camasa, dar e problema lui :)
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde MyBees » 17 Noi 2012, 22:03

Nenea Ghita, din pacate nu am facut nicio poza. Nu am observat sa fi facut cineva...

Ne-am strans ca puii pe langa closca pe langa Nea Puiu. Per total, cel putin mie personal, mi-a placut. Sper sa ne molipsim si noi de la Dumneavoastra, oltenii, si sa facem din intalnirile astea ceva obisnuit. Usor usor poate ne strangem in numar din ce in ce mai mare. Cu toate ca la un moment dat, chiar daca la aceeasi masa, se fac "bisericute" si nu acoperi toate discutiile. De altfel stiti cum e.

De remarcat Mishu05 care s-a dezlantuit tocmai cand ne saluta de plecare :) I-am si zis de altfel. "Mishule daca stiam te trimiteam acasa mai devreme" :lol:

(si)Cu aceasta ocazie am remarcat cat de mult poate distorsiona interactiunea online imaginea pe care ti-o creezi despre o persoana. Intalnindu-i pentru prima data pe Patrascu si pe Jean Valjean m-am trezit in fata unor cu totul alte persoane fata de ce imi imaginam.

De discutat am discutat de toate. Incepand cu apicultura, normal, pana la "filme fete si baieti", adica de toate. Bineinteles, subiectul cheie a fost strategia cea mai potrivita pentru a va trimite acasa fara stupii aia pusi la linia de start :)
Mi-am dat seama, daca mai era cazul, ca ideea lui Jenese(sovieticul uns cu toate alifiile al lui Nenea Gica) a picat intre noi exact ca un uliu in stolul de vrabii :lol:

Acum sa vedem cand va mai fi disponibilitate pentru alte intalniri. Eu oricum incerc sa ratez cat mai putine...
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde adycnst » 20 Noi 2012, 21:59

pai trebuie sa mai organizam o intalnire ca fost cam scurta asta si nu am avut timp sa beau...am invatat ceva de la profesionisti :) oricum am sa experimentez :)
adycnst
 
Mesaje: 278
Membru din: 10 Apr 2011, 01:51
Localitate: Bucuresti

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde Mircea77 » 21 Noi 2012, 00:47

Dupa ce povestiti voi aici, chiar ca imi este necaz ca n-am ajuns la intalnire. Am avut o zi de pomina la servici (eram cu nervii facuti praf) si, in cel mai bun caz, cred ca ma imbatam prastie :oops:
MyBees chiar voiam sa stau de vorba cu tine dar nah.......cand e :evil: la mijloc..........asta e.
Poate ca ar trebui sa facem cate-o intalnire de-asta mai des. Peste o luna sau oricand este posibil. Spun asta apropo si de faptul ca atunci cand ne gasim unii cu altii, zboara timpul de nu se vede.
Astept pareri.
Mircea77
 
Mesaje: 239
Membru din: 22 Aug 2011, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde MyBees » 21 Noi 2012, 00:56

adycnst scrie:pai trebuie sa mai organizam o intalnire ca fost cam scurta asta si nu am avut timp sa beau...am invatat ceva de la profesionisti :) oricum am sa experimentez :)


Ce-mi place de tine... O stergi primul si apoi te vaiti ca a fost scurta... :)

Mircea77, si din partea mea cu mare placere. In plus, am o bere pusa deoparte pentru niste pomisori pe care ii am intr-o jardiniera :)
Putem face o alta strigare cand doriti.
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde Mircea77 » 21 Noi 2012, 09:48

MyBees ma bucur ca ai reusit sa cresti cativa copacei din semintele alea. Chiar voiam sa-ti spun ca am primit un pont de la un brigadier silvic in ceea ce priveste "tratamentul" semintelor anumitor specii de copaci inainte de insamantare. Am ramas uimit dar omul cat traieste invata. Abia astept sa testez in iarna asta.
Si da, ramane valabila ideea. Intalnirile astea au farmecul lor, plus ca schimbul de idei si informatii este fantastic. Imi aduc aminte si acum cu placere de intalnirea anterioara.
Mircea77
 
Mesaje: 239
Membru din: 22 Aug 2011, 13:41
Localitate: Bucuresti

Re: Intalnire apicultori in Bucuresti-2012

Mesajde laur1 » 23 Noi 2012, 01:40

ce mai faceti? ma tot uit pe forum si nu gasesc decat ”cafenea” sau discutii despre orice. pe intelesul meu..........barfa ieftina.
Daca voi nu ma vreti,eu va vreu!
Avatar utilizator
laur1
 
Mesaje: 115
Membru din: 19 Noi 2011, 20:39
Localitate: BUCURESTI

AnteriorUrmătorul

Înapoi la INTALNIRI APICULTORI - CALATORII



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori