Prima pagină TARGURI APICOLE SI INTALNIRI INTALNIRI APICULTORI - CALATORII

Intalniri apicultori, comentarii despre targuri, calatorii .In aceasta sectiune se pot introduce si poze sau filmulete etc.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Intalnire apicultori Rm. Sarat

Mesajde valter » 17 Dec 2013, 18:24

Dragos2006 scrie:Valtere si Daniele vedeti ca nu ati platit cotizatia pe anul acesta la sindicat !

Prietene , ca tot ma luasi la ture, retine ca de fraier ce sunt am platit cotizatia de doua ori...o data ca nu aveam suficienti bani lichizi sa platim sala Agrostar la protestul contra impozitului( cand Ramnicul dormea...pardon radea) si a doua oara cand am infiintat filiala de Constanta(asta la cateva zile dupa protest).

Nu l-am intrebat pe domnul Dila...da' asta la cat e de corect...cred ca se aplica aceasi ipoteza.
Avatar utilizator
valter
 
Mesaje: 378
Membru din: 08 Apr 2011, 10:38
Localitate: Mihail Kogalniceanu, Constanta

Re: Intalnire apicultori Rm. Sarat

Mesajde Dragos2006 » 17 Dec 2013, 18:57

Asa este , Valter si cu Daniel sunt cu plata la zi ! in curand ii astept in strada .
La sedinta , presedintele SAN a spus un lucru interesant . Daca intr-un oras mic ca Rm. Sarat s-au adunat 200 de stupari la un loc , ganditi-va ca in primavara cand se discuta Codul Fiscal in fiecare capitala de judet se adunau cate 200 de stupari ce s-ar fi intamplat ? Acum adaug eu : si daca toti acesti apicultori plecau spre Bucuresti si se intalneau in fata guvernului vreo 8000 de stupari cum ar fi stat treaba .

PS. Valtere astept sedinta de la SAN filiala Constanta , poate ma inviti si pe mine .
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: Intalnire apicultori Rm. Sarat

Mesajde valter » 17 Dec 2013, 19:37

Dragos2006 scrie:
Valtere astept sedinta de la SAN filiala Constanta , poate ma inviti si pe mine .

Nu ai inteles! Filiala este infiintata din luna martie 2013...are cotizatiile platite la zi...si presedinte este un baiat tanar cu sute de stupi.

A!!! A fost la intinlirea noastra din toamna...duminica daca nu ma insel.
Avatar utilizator
valter
 
Mesaje: 378
Membru din: 08 Apr 2011, 10:38
Localitate: Mihail Kogalniceanu, Constanta

Re: Intalnire apicultori Rm. Sarat

Mesajde Dragos2006 » 17 Dec 2013, 19:51

La noi sindicatul are sedinta bilunara . Credam ca si voi va intalniti mai des.
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: Intalnire apicultori Rm. Sarat

Mesajde romikele » 18 Dec 2013, 09:25

reformistul scrie:Asta pentru o mai corecta informare si a celor care nu au fost invitati, nu sunt bagati in seama, sunt mai noi in breasla, etc.


Sunteti intr-o eroare regretabila!
La aceasta intalnire au fost invitati toi apicultorii, indiferent daca sunt asociati ori nu!
De aceea am avut apicultori din peste 10 judete ale tarii.

E drept ca n-am facut apelul si aici, dar abia dupa intalnirea cu Daniel Dila am reusit sa-mi recuperez parola.
romikele
 
Mesaje: 126
Membru din: 25 Feb 2011, 13:35

Re: Intalnire apicultori Rm. Sarat

Mesajde reformistul » 18 Dec 2013, 12:10

romikele scrie:
reformistul scrie:Asta pentru o mai corecta informare si a celor care nu au fost invitati, nu sunt bagati in seama, sunt mai noi in breasla, etc.


Sunteti intr-o eroare regretabila!
La aceasta intalnire au fost invitati toi apicultorii, indiferent daca sunt asociati ori nu!
De aceea am avut apicultori din peste 10 judete ale tarii.

E drept ca n-am facut apelul si aici, dar abia dupa intalnirea cu Daniel Dila am reusit sa-mi recuperez parola.


Pai si cum au fost anuntati si invitati toti apicultorii asociati ori nu? Prin mesaj telepatic, prin sms, prin ravase, prin anunt de presa, prin telefonul fara fir si mai sunt si alte metote...Nu ma mira de ce merg lucrurile asa in orice breasla. Eu si toti apicultorii pe care-i cunosc din judetul Iasi (asociati sau nu) nu au fost anuntati. Nu e nicio problema in asta, dar hai sa nu mergem cu dezinformari ieftine. Eu am vrut sa atrag atentia ca iar faceti un cult si apoi va asteptati sa reusiti. Iar interesul este pus inaintea obiectivului breslei.
reformistul
 
Mesaje: 242
Membru din: 08 Apr 2011, 11:31
Localitate: Iasi

Re: Intalnire apicultori Rm. Sarat

Mesajde unicum » 26 Dec 2013, 00:19

Spicuite si preluate:
!Suntem dezbinati ! =D>

Si o sa si fiti, cind mai marii al apiculturii se intilnesc- " ne intalnim si noi la un mic , o fasole , un spritz , alea ; alea ...... Asta cu Unirea sunt vorbe mari , noi suntem mai pragmatici." -sa uneasca fortele ,sa pregateasca cele mai bune metode ale dezbinarii,a învrăjbi,a se fali,a se lauda si aduna laudele false ,si asta toate sub umbrela unirii .Făţărnicia unora nu are limite si dupa cum se vede nu sa aiba niciodata.Este o mândrie sa participi, sa asculti si sa fii alaturi de asemenea persoane. Merita toata lauda.Fericitări si mult succes pe calea cea buna! :yes: :yes:
unicum
 
Mesaje: 2
Membru din: 13 Dec 2013, 08:18

Re: Intalnire apicultori Rm. Sarat

Mesajde romikele » 26 Dec 2013, 01:15

Colegu` reformistul, anuntul l-am facut prin mijloacele pe care le aveam la indemana la acel moment, pagina asociatiei si un alt forum.
Pana la acea intalnire aici nu am avut acces, din motive care imi scapa, probabil o eroare tehnica, datorita careia nu imi puteam recupera parola.
Nu am dorit sa fac alt cont, pentru a nu fi acuzat de clonare.
Din Iasi am avut oaspeti, asadar cine a dorit sa vina, a avut si informatia. Mai mult acestia intentioneaza sa se inscrie in asociatia noastra.

Din cate constat nici macar nu ai citit cu atentie mesajul meu anterior, asa ca postarea ta o taxez ca rauvoitoare si ostentativa.

mesaj editat
romikele
 
Mesaje: 126
Membru din: 25 Feb 2011, 13:35

Re: Intalnire apicultori Rm. Sarat

Mesajde mircea » 26 Dec 2013, 15:05

Dispute de felul asta in care sunt implicate organizatii, asociatii , institutii nu fac obiectul acestui forum.
Can - can-urile, afirmatiile tendentioase, interesele unora sau altora le puteti dezbate unde vreti, dar nu aici.

Forumul Stuparitul nu este afiliat nici unei institutii, asociatii, entitati comerciale, etc.
Forumul Stuparitul este facut de apicultori, pentru apicultori si NUMAI pentru apicultori. Atat !
--------------------------------------

Contul unicum este restrictionat definitiv pentru incalcarea regulamentului (conturi clona). viewtopic.php?f=42&t=3735

Cititi si aici : viewtopic.php?f=28&t=3620

Topic inchis !!
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Anterior

Înapoi la INTALNIRI APICULTORI - CALATORII



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori