Prima pagină TARGURI APICOLE SI INTALNIRI INTALNIRI APICULTORI - CALATORII

Intalniri apicultori, comentarii despre targuri, calatorii .In aceasta sectiune se pot introduce si poze sau filmulete etc.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde Ioan Guist » 13 Noi 2015, 03:53

Oltenasilor,
Va rog sa-mi motivati absenta .
De asemenea si lui Alt Stupar.
In zilele cand voi va largeati bracinarele si va trageti de bretelele cu simpaticii Moldavi veniti atata amar de km,noi mutam ultima tura de anul asta.Sambata si Duminica de asemenea si luni au fost ...in forta.Sibiu - Banat.

Domnule DD, am a roga frumos sa ridicati problema la forurile superioare ale Regatului caruia apartineti si sa confirmati discutia ce am avut-o cu referire la posibilitatea ca in aceste zile sa fim prinsi pe picior de Transumantare.
In speraanta ca cererea noastra va fi luata in cosideratiune , noi purcedem a va multa'mii cu respectul si greaua parere de rau din lipsa.

Cu profund repect si simpatiatiune din Transilvania ce amu' , are fii ei la conducerea natiunii Romanesti inclusiv a Olteniei. :lol:

Timem cu de musai a va multamii !!
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde CATALIN » 13 Noi 2015, 07:03

Eee vedeti fratilor! Un raspuns demn de un mare lider...pt cei ce-doresc sa-l cunoasca pe marele PUPEMEA..mai au de asteptat....si nu promitem nici la anu ca il putem aduce...de 2ani..in apropierea intalniri in colo se muta stupi
De drag nea Nelule....faceam si noi presiuni..asta daca vrei s-o intelegi cum trebuie....acum sa vedem cat o sa se strofoace DD sa ne explice....scutirea e trimisa catre el
Ps.ete si noi bulangi cu pretenti.....ba mai mult visam ca sarisem de la gradul de cunostinte la ala de prieteni
Ps1absente motivate...Adi ajutat mutat stupi Pupe
Ps2Pupe ajutat admirat cu Adi posterioare muncitori
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde mircea.costache » 13 Noi 2015, 07:59

Buna dimineata.

Ma Cataline iti vorbeste "gelozia" asta pentru a mai atenua insinuarile acuzatoare din partea galeriei de la perdea.
Cultul personalitati si limba lunga aduc mierea sufletului pentru toti aceeia ce sunt niste falsi "crezind" a fi mici dumnezei.
Fiti ma oameni buni OAMENI si nimic mai mult.Va este greu.Macar incercati.Toti ne vrem mai buni si tari,lucruri care ne orbesc uneori si nu mai vedem decat mandria de a fi CINE???????????

Tot cu respect daca il mai doriti la meniu
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde Dila Daniel » 13 Noi 2015, 08:01

Nelule(Pupemea)personal,bineinteles ca stiu motivul,dar incerc sa inteleg de ce este mai importanta stupina decat intalnirea! :D
La anul care vine...nu se mai accepta!
Si Lucian(Avram) si Andrei si Valter,si Genutu si Cristian(Ionita) si Stefan(Orban) etc...au avut o motivatie(doar am vorbit si cu ei la telefon inainte)dar ,
cu un efort si o vointa ceva mai mare...se putea totusi,macar ca nu ramaneati pana a doua zi... ;)
Dupa un an de munca,meritam si noi O ZI(una frate)

Am inteles anul acesta insa,la urmatoarea editie nu vreau sa mai repetam...
Va tzuc si sa fim sanatosi,ca vedeti voi la anu"! :)
Nu sunt perfect dar sunt eu insumi...si sunt mandru de asta!
Cu stima D.D.
Avatar utilizator
Dila Daniel
 
Mesaje: 2447
Membru din: 18 Feb 2011, 22:51
Localitate: Craiova

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde Dila Daniel » 13 Noi 2015, 08:09

Mircea,pe undeva te inteleg si iti dau dreptate partial.
Si eu imi doresc sa revad toti prietenii dragi an de an.Dar incerc sa-i inteleg,fara sa-i "judec".
Mai glumesc,ma mai supar,insa noi ne vedem de intalnire,si cu si fara... :)
Puteau sa vina ei,si sa nu veniti voi(care ati fost).As fi avut acelasi sentiment de "lipsa" pentru mine.
Ultima oară modificat de Dila Daniel pe 13 Noi 2015, 08:18, modificat 1 dată în total.
Nu sunt perfect dar sunt eu insumi...si sunt mandru de asta!
Cu stima D.D.
Avatar utilizator
Dila Daniel
 
Mesaje: 2447
Membru din: 18 Feb 2011, 22:51
Localitate: Craiova

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde CATALIN » 13 Noi 2015, 08:18

Baaaa da chiar....stupina??? Uitasem de ea(marimea stupinei)!!!uneori ea te smechereste sa ai asemenea raspunsuri dulci deee dai in diabet, ca pans la urma dulceata asta e amara
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde CORNEL V. » 13 Noi 2015, 09:19

MIHAI BALS scrie:
CORNEL V. scrie:
joohny scrie:BH-sule,singele ursului sau puterea ursului gasesti numai in Moldova.ATIT.

Bea zaibarul si sa vezi,in caz ca nu ai baut pana acum ;)

CORNEL,ia spune(le),am marfa?

Nu e prima data cand beau de la tine,Mihai...calitate super .Sa-ti tina Dumnezeu obiceiul :D
Avatar utilizator
CORNEL V.
 
Mesaje: 1138
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10
Localitate: Tg-Carbunesti :Gorj

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde CORNEL V. » 13 Noi 2015, 09:28

Pupe,cu o saptamana inainte de intalnire am fost in orasul resedinta a ta...am vrut sa bem o cafea impreuna,din lipsa de timp,n-am putut,am zis ca o bem la Craiova...nici acolo nu s-a putut.Data viitoare nu mai scapi :) Te salut cu drag.
Avatar utilizator
CORNEL V.
 
Mesaje: 1138
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10
Localitate: Tg-Carbunesti :Gorj

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde CATALIN » 13 Noi 2015, 10:03

CORNEL V. scrie:Pupe,cu o saptamana inainte de intalnire am fost in orasul resedinta a ta...am vrut sa bem o cafea impreuna,din lipsa de timp,n-am putut,am zis ca o bem la Craiova...nici acolo nu s-a putut.Data viitoare nu mai scapi :) Te salut cu drag.

Baaa nea Cornele...da o zisesi!!! Da ce dumneata esti presedintele Romaniei sa bei cafea cu Pupe...vb lu Mihai....ai macar un bals???
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde mircea.costache » 13 Noi 2015, 14:04

Buna ziua.

Aplauze indelungate.Scandari elogioase.Unde esti Tovarese Presedinte Nicolae Ceausescu??? Macar le-ai fi luat caimacul


Ura
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde CORNEL V. » 13 Noi 2015, 14:06

CATALIN scrie:
CORNEL V. scrie:Pupe,cu o saptamana inainte de intalnire am fost in orasul resedinta a ta...am vrut sa bem o cafea impreuna,din lipsa de timp,n-am putut,am zis ca o bem la Craiova...nici acolo nu s-a putut.Data viitoare nu mai scapi :) Te salut cu drag.

Baaa nea Cornele...da o zisesi!!! Da ce dumneata esti presedintele Romaniei sa bei cafea cu Pupe...vb lu Mihai....ai macar un bals???

Bravo,Cataline si tu o zisasi...chiar asa,cine sunt eu,presedintele tarii nu sunt sigur...si stupi am exact cati vreau eu sa am
Avatar utilizator
CORNEL V.
 
Mesaje: 1138
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10
Localitate: Tg-Carbunesti :Gorj

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde Dila Daniel » 13 Noi 2015, 14:10

Mircea(Costache)aici gresesti(dupa mine)
Nu este o "ridicare in slavi"(sau scandari elogioase cum zici tu),ci o apreciere a efortului facut de Catalin.Ai idee cate telefoane s-au dat,pentru a incerca sa fie toata lumea multumita(nu zic ca s-a reusit 100%,dar s-a incercat)
Mai lasa carcotelile astea... :x
Nu sunt perfect dar sunt eu insumi...si sunt mandru de asta!
Cu stima D.D.
Avatar utilizator
Dila Daniel
 
Mesaje: 2447
Membru din: 18 Feb 2011, 22:51
Localitate: Craiova

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde mircea.costache » 13 Noi 2015, 14:13

CATALIN scrie:Baaaa da chiar....stupina??? Uitasem de ea(marimea stupinei)!!!uneori ea te smechereste sa ai asemenea raspunsuri dulci deee dai in diabet, ca pans la urma dulceata asta e amara


Buna Ziua
Fi cu(minte). Fara este rau pentru cei din jur.Crede-ma tu nu simti nimic.

Invata de la copii cum se fac prostiile adevarate si apoi vei sti sa stai cu(minte) Minte cine poate are mai mult(a) cine nu ne minte frumos urat tot fals se cheama

La buna vedere.

PS. Smantana si hreanul se pun langa ciorba de burta asa cum sunt asezate pe comanda data la ospatar.Atunci cand nu esti pregatit cu meniul pui vorbe si cauti aroma in smechereala
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde Dila Daniel » 13 Noi 2015, 14:24

mircea.costache scrie:...
PS. Smantana si hreanul se pun langa ciorba de burta asa cum sunt asezate pe comanda data la ospatar.Atunci cand nu esti pregatit cu meniul pui vorbe si cauti aroma in smechereala

Da asa este.La masa ta a fost o scapare din partea celei ce a servit.Asta arata ca nu a mers totul ca uns.Se va rezolva in viitor.
Dar de la asta pana la exagerarile tale..."e multe"! Tu le vei rezolva oare in viitor? :)
Nu sunt perfect dar sunt eu insumi...si sunt mandru de asta!
Cu stima D.D.
Avatar utilizator
Dila Daniel
 
Mesaje: 2447
Membru din: 18 Feb 2011, 22:51
Localitate: Craiova

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde MIHAI BALS » 13 Noi 2015, 15:35

Cu profund repect si simpatiatiune din Transilvania ce amu' , are fii ei la conducerea natiunii Romanesti inclusiv a Olteniei. :lol:

nu facura NIMIC si deja se mandreste lumea cu ei!
eu zic,INTAI sa faca si apoi...om vedea (daca CONTEAZA ca sunt moldoveni,olteni sau ardeleni)!
Avatar utilizator
MIHAI BALS
 
Mesaje: 3910
Membru din: 09 Feb 2012, 22:30
Localitate: Bals- Olt

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde tuturicius » 13 Noi 2015, 15:42

Dila Daniel scrie:
mircea.costache scrie:...
PS. Smantana si hreanul se pun langa ciorba de burta asa cum sunt asezate pe comanda data la ospatar.Atunci cand nu esti pregatit cu meniul pui vorbe si cauti aroma in smechereala

Da asa este.La masa ta a fost o scapare din partea celei ce a servit.Asta arata ca nu a mers totul ca uns.Se va rezolva in viitor.
Dar de la asta pana la exagerarile tale..."e multe"! Tu le vei rezolva oare in viitor? :)

Pot sa confirm si eu! La masa mea ospatarita mi-a pus ciorba in fata, smantana langa ciorba, unde trebuie, in schimb nu statea ea unde trebuie. Era prea departe de ciorba mea :cry:
Si asta trebuie rezolvat pe viitor. Ori sta ospatarita langa (ciorba de) burta (a) mea, ori sa fie inlocuita cu una mai batrana si aia poate sa stea unde vrea ea ca nu mai conteaza!
Avatar utilizator
tuturicius
 
Mesaje: 1044
Membru din: 09 Mar 2014, 23:10
Localitate: Siria, jud. Arad

AnteriorUrmătorul

Înapoi la INTALNIRI APICULTORI - CALATORII



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 38 vizitatori