Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Shrek » 26 Mar 2017, 22:30

Am aflat azi de la gazetă că Grindeanu si Dragnea au fost la o partida de pescuit. Rezultatul la datu' cu bata-n balta a fost net in favoarea lu' Draqnea. Sau poate a fost un mod subtil de ai spune lui Grindeanu ca nu prinde....paștele ?! Ori sa ii explice lui Grindeanu cum se-mpute pestele de la cap!?
Udrea a iesit cu Băsescu la un restaurant de lux din capitală! O fi vrut Nuti sa-i dea lu' Baselu' vestea buna cum ca e rămas......putin însărcinată! Si ca nu are de gand sa păstrează singură. ...însărcinarea si va da totul afara. Sau ca nu mai este valabil semnul cu destiu' pe nas?! 'Om trai si 'om vedea!
Gabriel Liiceanu, la un post de tv., povestea ( intr-n limbaj ceva mai indulcit si fara " gura stirba")ca nu mai vrea sa stea cu gunoiul in casa. Sa intelegem ca si el vrea sa....emigreze?
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 27 Mar 2017, 11:50

Shrek-ule .... mai lasa gazetele si cam tot ce tine de media deoparte .... ca uite ce de ideei senile iti baga asta in cap ... si apoi vii sa ne sictiresti pe noi pe forum.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Bambucha » 27 Mar 2017, 18:33

ignatov andrei scrie:Mai tot timpul am avut fisele blocate...
Va intreb, ca si acum, fisele dracu', nu vor sa pice:
- forumul Stuparitul va deveni forumul MAIDAN...?!?


Dar de ce nea' Andrei? De ce sa se blocheze?
E ca in reclama aia... La ce se uita prima oara barbatii cand privesc o femeie? la Ochi sau la Chishioare?
Acum noi maidanejii astia zambim fiindca précis ne face necuratul vreo farsa ;)

Personal ma uit prima oara la culoarea ojei de pe unghii. Dar don Basil daca mai asculta mult reclame d-astea s-ar putea sa ne faca si pe noi sa credem :lol:
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Bambucha » 27 Mar 2017, 18:48

Donbazil scrie:Salut!

Domnilor!....Exista oameni care cred asta....Exista si oameni care nu baga in seama si trateaza cu indiferenta astfel de "stiri" si exista si oameni care sunt convinsi ca aceste stiri sunt reale, dar le neaga - din diferite motive....
Eu nu m-am exprimat, doar am reprodus un articol aparut in presa.....Voi, ati reactionat....Este problema voastra!...

Sanatate!


Salutare,
Poate ca exista, eu nu zic nu. Dar nu mai bine dam frau liber la ceea ce credem, la opinia noastra? Ca asa putem cita si din Stalin, Hitler, Brejnev si... atat!??
Chiar daca credeti ca ne-am ales numai cu libertatea de exprimare in urma impuscatului...

PS. Felicitari pentru realizarile ficei! Numai cine e parinte stie ce inseamna.
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde ignatov andrei » 27 Mar 2017, 19:00

Bambucha scrie:
ignatov andrei scrie:Mai tot timpul am avut fisele blocate...
Va intreb, ca si acum, fisele dracu', nu vor sa pice:
- forumul Stuparitul va deveni forumul MAIDAN...?!?


Dar de ce nea' Andrei? De ce sa se blocheze?
E ca in reclama aia... La ce se uita prima oara barbatii cand privesc o femeie? la Ochi sau la Chishioare?
Acum noi maidanejii astia zambim fiindca précis ne face necuratul vreo farsa ;)

Personal ma uit prima oara la culoarea ojei de pe unghii. Dar don Basil daca mai asculta mult reclame d-astea s-ar putea sa ne faca si pe noi sa credem :lol:


Mai Bambucha... caut sa ma tot uit la oja de pe unchii... da', ale dracu', stau cu mainile in buzunare.... :lol:
La urma, tot poponeata e standard-ul...! :lol:
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde ignatov andrei » 27 Mar 2017, 19:04

Cristian IONITA scrie:sa ne sictiresti pe noi pe forum.


IO cred ca"ne sictireste" pe voi... ca pe noi... nu prea am bagat de sama...!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 27 Mar 2017, 19:56

Care s noi si care s voi?
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Shrek » 27 Mar 2017, 20:47

Cristian IONITA scrie:Shrek-ule .... mai lasa gazetele si cam tot ce tine de media deoparte .... ca uite ce de ideei senile iti baga asta in cap ... si apoi vii sa ne sictiresti pe noi pe forum.

Măh, Ioane! Io gazetele le-am dat d-o parte de mult ca la noi s-o inventat hârcia igenica. Acuma se cheamă „presa online”! Dar văz ca matale si cu ăla micu tăt folositi cuvântul ”sictir”. Baș voi sa șciu ce-nsamnă si care-i pretul! Că ge costa mult, n-am ge unge să vă dau la tăți!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 27 Mar 2017, 21:22

Nici o problema shrekule .... iti apreciem gandurile bune .... bafta noastra ca in realitate doar gura este de tine :D
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde gorjeanul » 28 Mar 2017, 08:45

Bambucha scrie:
Donbazil scrie:Salut!

Domnilor!....Exista oameni care cred asta....Exista si oameni care nu baga in seama si trateaza cu indiferenta astfel de "stiri" si exista si oameni care sunt convinsi ca aceste stiri sunt reale, dar le neaga - din diferite motive....
Eu nu m-am exprimat, doar am reprodus un articol aparut in presa.....Voi, ati reactionat....Este problema voastra!...

Sanatate!


Salutare,
Poate ca exista, eu nu zic nu. Dar nu mai bine dam frau liber la ceea ce credem, la opinia noastra? Ca asa putem cita si din Stalin, Hitler, Brejnev si... atat!??
Chiar daca credeti ca ne-am ales numai cu libertatea de exprimare in urma impuscatului...

PS. Felicitari pentru realizarile ficei! Numai cine e parinte stie ce inseamna.

Pai atunci i-as da sfatul lui don basil sa infiinteze o gazeta si sa scrie cu citate din castro,kim ir sen,stalin. Dar sa semneze cu pseudonim(alcibiade). Pai daca scrie la gazeta ,sigur e adevarat. :D :mrgreen:
gorjeanul
 
Mesaje: 226
Membru din: 27 Ian 2017, 14:34

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde a_costy » 28 Mar 2017, 13:42

a_costy
 
Mesaje: 353
Membru din: 30 Sep 2011, 19:12
Localitate: Gorj

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde feederman » 28 Mar 2017, 15:26

Bucurie mare la Pitesti. Vocea viguroasa a patriotilor romani, ăi de protestara la Cotroceni, a fost auzita si exploatatorul, stapanul de sclavi Drexlmeier, inchide fabrica. 800 de oameni isi recastigara libertatea si demnitatea. De acu dau urzicile si papadia si-n curand apar si melcii. ' rear ai drq cu Bruxelles-ul si cu multinationalele lor cu tot!
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Puffy » 28 Mar 2017, 15:39

feederman scrie:Bucurie mare la Pitesti. Vocea viguroasa a patriotilor romani, ăi de protestara la Cotroceni, a fost auzita si exploatatorul, stapanul de sclavi Drexlmeier, inchide fabrica. 800 de oameni isi recastigara libertatea si demnitatea. De acu dau urzicile si papadia si-n curand apar si melcii. ' rear ai drq cu Bruxelles-ul si cu multinationalele lor cu tot!

Duomnule draxlmayer sea perdut clentiii ca pleaca clentul al mare in mexic nare treaba cu patriotii.
Puffy
 
Mesaje: 96
Membru din: 05 Ian 2017, 16:19

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Puffy » 28 Mar 2017, 15:41

a_costy scrie:Vesti proaste pentru apicultori.

http://www.pandurul.ro/articol/peste-50 ... 88770.html

Ieu zic sa nu se invete cu pomana
Puffy
 
Mesaje: 96
Membru din: 05 Ian 2017, 16:19

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde a_costy » 28 Mar 2017, 15:44

Apicultorul roman are spatele rupt, nu se mai poate apleca dupa pomana.
a_costy
 
Mesaje: 353
Membru din: 30 Sep 2011, 19:12
Localitate: Gorj

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Puffy » 28 Mar 2017, 16:06

Si la rupt singur de fraier ce a fost ca ia lasat sa-i puie zabala in gura dupa ce i-au dat o bucatica de zahar.
Puffy
 
Mesaje: 96
Membru din: 05 Ian 2017, 16:19

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori