Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bezna Zorilor » 13 Oct 2017, 00:21

Cumpar miere de la unul si altul de pe aci, dar nu de la aceia care o ofera gratis...pentru ca stii, e dubios. :lol: Plus ca simt asa...ca nu vreau sa te cunosc. Haide pa!
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bezna Zorilor » 13 Oct 2017, 01:18

The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bezna Zorilor » 16 Oct 2017, 18:14

Si n'am facut si eu un printscreen sa pun aici in completarea mesajelor pierdute. Ma gandesc ca nu ar fi mare problema sa ii raspund din nou lui State, ca a atins asa...niste subiecte sensibile. Care s'au pierdut, dar am sa'ncerc sa mi le'aduc aminte.

Am inteles ca nu am voie sa scriu daca am sub 3 stupi, chiar 0. Dar daca ma inteapa o albina am voie sa intru aici sa scriu? Sau trebuie sa caut un forum de strungari si sa intreb acolo?

Ma gandesc ca orice profesie (chiar si stuparitul) se abordeaza in primul rand dintr'o perspectiva umana. Spiritualitatea poate fi transmisa de oricine inspre oricine. Sau, pentru ca sunteti stupari, ati inlocuit cu aceasta indeletnicire chiar si acolo unde aveti lipsa? Adica in omenie. Presupun ca vreti si voi sa aveti acces la spiritualitate, in timp ce tratati albina paduchioasa. Sau nu?

Intre timp am avut ochiul la oala cam mic. Nu doar ca nu a dat clocotul peste si spuma n'a facut bulbuci...dar n'am avut prilejul sa anunt autoritatile de aici...sa'si pregateasca si ei batistele...la urmatoarea mea postare.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde tiih » 16 Oct 2017, 22:23

Bezna Zorilor scrie:
Am inteles ca nu am voie sa scriu daca am sub 3 stupi, chiar 0. .


Cum asa sa nu aveti voie????Toti avem voie sa postam pe acest site....numai ca cei cu 3 stupi,din bun simt ar trebui sa posteza la Pagina apicultorului incepator....sau..... La o cafea...... :roll:
tiih
 
Mesaje: 881
Membru din: 25 Sep 2012, 09:38
Localitate: Barlad

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Mircea_63 » 16 Oct 2017, 23:10

Clar! BZ, treci la cafea ca aici la Varza posteaza aia de au peste trei stupi. :lol:
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bezna Zorilor » 16 Oct 2017, 23:20

Pentru globali, coapta la foc mic,

viewtopic.php?f=15&t=6933&p=328654#p328654
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 17 Oct 2017, 13:19

You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3845
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 17 Oct 2017, 13:22

- Mircea, o ciudatenie din sistem!

Vrand sa incarc desenul meu, se incarcau imaginile pe care le postase BZ
inainte de 'pana de curent'...

Pana la urma a ramas si poza ei (fiindca nu am cum sa o sterg!)...

PS: La modul serios, nu e ...bâză !
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3845
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde mircea » 17 Oct 2017, 13:33

La ce postare te referi ?...ca eu nu vad asa ceva.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 17 Oct 2017, 13:36

La cea dinaintea postarii tale. Răsfățata

La mine se vade asa: Apare titlul, apoi sub el cele trei linkuri,
apoi sub linkuri cele 2 videoclipuri, apoi sub clipuri apare desenul meu,
iar sub el poza lui BZ!

Pr Screen pt Stuparitul.jpg
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3845
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 17 Oct 2017, 13:49

-Mircea, e Ok!

Am vrut doar sa stii.
Acu tre sa plec. Ne auzim... ;)
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3845
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde mircea » 17 Oct 2017, 14:04

Eu aici vad numai doua desene cu scufita. Incarcate de doua ori.
Conform printului a ceea ce vezi tu, rezulta ca mandra este pe urmele tale . Paranormal.....sau "fermece" .... :lol:

----------------------------------------------------------------------------------------
Pe bune ca nu stiu cum iti apare tie asa. Sterge si tu cookie-urile, folosind optiunea din josul paginii .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bezna Zorilor » 17 Oct 2017, 15:23

Hai ca ai intors'o din condei la final...ca un artist usor intarziat. Ce ti'e si cu oamenii astia de moda veche, te toaca la cap la fel ca parintii, chiar daca dintr'un condei usor expirat...cu pasta uscata. Sa nu cumva sa n'ai acte, ca nu esti in rand cu societatea.

Nu, nu dau explicatii nimanui, nici macar cui se cuvine. Pentru ca nu stiu cui se cuvine. Nu am obligatii, nu dau explicatii. Daca dau...o fac atunci cand simt...la pura alegere, dupE cum stii, cand nu te faci ca nu stii.

Lupe, pe langa faptul ca desenul iti seamana mai mult tie decat mie, dar ce sa'i faci...artistul se ilustreaza mai mult pe el, orice ar desena (treburi inconstiente)...vad ca tu vrei sa ne batem in versuri. Ca o talentata prozatoare ce ma consider, imi permit sa iti fac observatia...hai ca poti mai mult. Si in proza, si in versuri. Astept totusi o proza...mai profunda decat o poezie care...de data asta nu ti'a iesit ca sa ma dai pe spate. Eu ma dau numai pe fata...la atractie.

Sa stii ca ma doare capul destul de alte chestii...banale...ca sa mai aiba loc vreo durere....de primarie si semnatura. Circaraia vietii...oricum o suporti, dar parca o suporti mai bine cand participi la ea din pura alegere pentru ca asa consideri, si nu pentru ca te tine legat de glie...un act de la primarie. Ca n'am asa chiar putine exemple nefericite pe langa mine. Lucruri pe care multi oameni le suporta eu nu le'as putea suporta. Asta sunt si cu asta defilez. Adica sunt mai a dracu. Dar oricum ar fi si orice ai alege, trebuie sa iti asumi.

In viata asta nu te obliga nimeni sa faci nimic. Hai, te'am pupat pe mustata parsiva si vezi ca iarna'i lunga!

P.S. Apreciez ca ai alocat putin din timpul tau pentru un raspuns in ceea ce ma priveste, dar nu te mai grabi! Esti o persoana mult mai analitica pentru a o da asa...in doru' lelii! Sa stii ca eu te'astept la apel si mai tarziu. Sunt o persoana rabdatoare, mai ales cu tine, de asta astept sa te vad la capacitate...maxima.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bezna Zorilor » 17 Oct 2017, 17:34

Lupe,

Io m'am apucat sa beau. In cinstea ta...

...si de suparare. Ca vazui niste bulbi pe tulpina la mure...zis si canceru' plantelor.

...problema pe care n'a avut'o neam de neamu' meu pana acuma, da' anu' asta nu s'au stropit murele, s'a mers pe increderea in univers.

Iaca, din astia care ma cititi, ca sa nu intru la daunatori si tratamente, ca vazui acolo numai despre paduchii si sobolanii albinelor,

...poate'mi ziceti si mie cat de afectata la sticla o sa fiu anu' viitor, ca e clar ca mi s'a dat de pe acu' productia la jumate...din aia pe care mi'o planuiam io. Da' prea multa calicie strica.

Din cei care aveti vie si daca ati uitat sa o stropiti in vreun an...ce s'a intamplat in urmatorul?

Ca'i vorba de aceeasi boala.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 17 Oct 2017, 19:27

- Bâzo Roşie !
Se pare ca nu prea tii la tavaleala. Nu si daca ajungi tu in centrul ei...Nu si daca cazi de pe spinarea LU’pului...Apropo, cum arat de dedesupt ? :lol:

Unde iti este umorul Bezno ? O persoana cu un autentic simt al umorului se amuza copios si rade din toata inima chiar si atunci cand umorul este indreptat catre persoana sa. Daca e de calitate si contine o poanta reusita, bineinteles.
Mai ales ca aici e vorba de un duel al penitelor unde, cu cat e mai ascutita penita cu atat e mai mare provocarea si calitatea show-lui...
Bezna Zorilor scrie:Lupe, pe langa faptul ca desenul iti seamana mai mult tie decat mie, dar ce sa'i faci...artistul se ilustreaza mai mult pe el, orice ar desena (treburi inconstiente)... .

Cred ca pentru ca tu lucrezi cu textele en-gros, iar eu lucrez cu textele en-detail, uzura memoriei tale este mai mare decat uzura memoriei mele. Deci, am sa iti reamintesc ceea ce iti spuneam cu ceva timp in urma. Actualmente nu am timp sa investesc in desene. Dar am gasit un CD facut prin 2002 pentru emigrare in Noua Zeelanda prin Talent Viza. Am pe el cateva ilustrari de carti de poezie, carti pentru copii, sketch-uri, caricaturi portretistice ...etc, etc, pe care o sa le folosesc in viitor. Deci, ‚carliontata’ a aparut intr-o carte de poezii pentru copii. M-as fi mirat sa iti semene... :shock:

In alta dezordine de idei, eu nu astept sa vina iarna. Am inceput de pe acum ‚Imblanzirea Scorpiei’. Ca sa fie fezandata de Halloween si sa ajunga pastrama pana de sarbatorile de iarna!... :D

- ByZy Top, stii cu ce dau eu pe Varza de Bruxel ca sa nu o atace parazitii ?
Cu Damblarinol !







PS: ‚Capul plecat sabia nu-l taie!’ (zice un proverb).
Asa ca, fruntea sus ByZy Top !... ;) 8-)

You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3845
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 17 Oct 2017, 19:33

mircea scrie:Eu aici vad numai doua desene cu scufita. Incarcate de doua ori.
Conform printului a ceea ce vezi tu, rezulta ca mandra este pe urmele tale . Paranormal.....sau "fermece" .... :lol:

----------------------------------------------------------------------------------------
Pe bune ca nu stiu cum iti apare tie asa. Sterge si tu cookie-urile, folosind optiunea din josul paginii .


- Sefu, am dat si cu Verde de Paris si cu DTT-eu !

Nu scap de poza lui ByZy nici daca-i dau foc la calculatorul meu.

Asta e soi rau si rezistent bre! Samanta de...Dracnea, ce mai... :lol:
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3845
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


cron