Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde mircea » 17 Oct 2017, 13:33

La ce postare te referi ?...ca eu nu vad asa ceva.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
mircea
Site Admin

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 17 Oct 2017, 13:36

La cea dinaintea postarii tale. Răsfățata

La mine se vade asa: Apare titlul, apoi sub el cele trei linkuri,
apoi sub linkuri cele 2 videoclipuri, apoi sub clipuri apare desenul meu,
iar sub el poza lui BZ!

Pr Screen pt Stuparitul.jpg
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blogspot.com
LUPU' ALBINELOR

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 17 Oct 2017, 13:49

-Mircea, e Ok!

Am vrut doar sa stii.
Acu tre sa plec. Ne auzim... ;)
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
LUPU' ALBINELOR

Mesajde mircea » 17 Oct 2017, 14:04

Eu aici vad numai doua desene cu scufita. Incarcate de doua ori.
Conform printului a ceea ce vezi tu, rezulta ca mandra este pe urmele tale . Paranormal.....sau "fermece" .... :lol:

----------------------------------------------------------------------------------------
Pe bune ca nu stiu cum iti apare tie asa. Sterge si tu cookie-urile, folosind optiunea din josul paginii .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
mircea
Site Admin

Mesajde Bezna Zorilor » 17 Oct 2017, 15:23

Hai ca ai intors'o din condei la final...ca un artist usor intarziat. Ce ti'e si cu oamenii astia de moda veche, te toaca la cap la fel ca parintii, chiar daca dintr'un condei usor expirat...cu pasta uscata. Sa nu cumva sa n'ai acte, ca nu esti in rand cu societatea.

Nu, nu dau explicatii nimanui, nici macar cui se cuvine. Pentru ca nu stiu cui se cuvine. Nu am obligatii, nu dau explicatii. Daca dau...o fac atunci cand simt...la pura alegere, dupE cum stii, cand nu te faci ca nu stii.

Lupe, pe langa faptul ca desenul iti seamana mai mult tie decat mie, dar ce sa'i faci...artistul se ilustreaza mai mult pe el, orice ar desena (treburi inconstiente)...vad ca tu vrei sa ne batem in versuri. Ca o talentata prozatoare ce ma consider, imi permit sa iti fac observatia...hai ca poti mai mult. Si in proza, si in versuri. Astept totusi o proza...mai profunda decat o poezie care...de data asta nu ti'a iesit ca sa ma dai pe spate. Eu ma dau numai pe fata...la atractie.

Sa stii ca ma doare capul destul de alte chestii...banale...ca sa mai aiba loc vreo durere....de primarie si semnatura. Circaraia vietii...oricum o suporti, dar parca o suporti mai bine cand participi la ea din pura alegere pentru ca asa consideri, si nu pentru ca te tine legat de glie...un act de la primarie. Ca n'am asa chiar putine exemple nefericite pe langa mine. Lucruri pe care multi oameni le suporta eu nu le'as putea suporta. Asta sunt si cu asta defilez. Adica sunt mai a dracu. Dar oricum ar fi si orice ai alege, trebuie sa iti asumi.

In viata asta nu te obliga nimeni sa faci nimic. Hai, te'am pupat pe mustata parsiva si vezi ca iarna'i lunga!

P.S. Apreciez ca ai alocat putin din timpul tau pentru un raspuns in ceea ce ma priveste, dar nu te mai grabi! Esti o persoana mult mai analitica pentru a o da asa...in doru' lelii! Sa stii ca eu te'astept la apel si mai tarziu. Sunt o persoana rabdatoare, mai ales cu tine, de asta astept sa te vad la capacitate...maxima.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation.
Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him.
Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Bezna Zorilor

Mesajde Bezna Zorilor » 17 Oct 2017, 17:34

Lupe,

Io m'am apucat sa beau. In cinstea ta...

...si de suparare. Ca vazui niste bulbi pe tulpina la mure...zis si canceru' plantelor.

...problema pe care n'a avut'o neam de neamu' meu pana acuma, da' anu' asta nu s'au stropit murele, s'a mers pe increderea in univers.

Iaca, din astia care ma cititi, ca sa nu intru la daunatori si tratamente, ca vazui acolo numai despre paduchii si sobolanii albinelor,

...poate'mi ziceti si mie cat de afectata la sticla o sa fiu anu' viitor, ca e clar ca mi s'a dat de pe acu' productia la jumate...din aia pe care mi'o planuiam io. Da' prea multa calicie strica.

Din cei care aveti vie si daca ati uitat sa o stropiti in vreun an...ce s'a intamplat in urmatorul?

Ca'i vorba de aceeasi boala.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation.
Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Bezna Zorilor

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 17 Oct 2017, 19:27

- Bâzo Roşie !
Se pare ca nu prea tii la tavaleala. Nu si daca ajungi tu in centrul ei...Nu si daca cazi de pe spinarea LU’pului...Apropo, cum arat de dedesupt ? :lol:

Unde iti este umorul Bezno ? O persoana cu un autentic simt al umorului se amuza copios si rade din toata inima chiar si atunci cand umorul este indreptat catre persoana sa. Daca e de calitate si contine o poanta reusita, bineinteles.
Mai ales ca aici e vorba de un duel al penitelor unde, cu cat e mai ascutita penita cu atat e mai mare provocarea si calitatea show-lui...
Bezna Zorilor scrie:Lupe, pe langa faptul ca desenul iti seamana mai mult tie decat mie, dar ce sa'i faci...artistul se ilustreaza mai mult pe el, orice ar desena (treburi inconstiente)... .

Cred ca pentru ca tu lucrezi cu textele en-gros, iar eu lucrez cu textele en-detail, uzura memoriei tale este mai mare decat uzura memoriei mele. Deci, am sa iti reamintesc ceea ce iti spuneam cu ceva timp in urma. Actualmente nu am timp sa investesc in desene. Dar am gasit un CD facut prin 2002 pentru emigrare in Noua Zeelanda prin Talent Viza. Am pe el cateva ilustrari de carti de poezie, carti pentru copii, sketch-uri, caricaturi portretistice ...etc, etc, pe care o sa le folosesc in viitor. Deci, ‚carliontata’ a aparut intr-o carte de poezii pentru copii. M-as fi mirat sa iti semene... :shock:

In alta dezordine de idei, eu nu astept sa vina iarna. Am inceput de pe acum ‚Imblanzirea Scorpiei’. Ca sa fie fezandata de Halloween si sa ajunga pastrama pana de sarbatorile de iarna!... :D

- ByZy Top, stii cu ce dau eu pe Varza de Bruxel ca sa nu o atace parazitii ?
Cu Damblarinol !

PS: ‚Capul plecat sabia nu-l taie!’ (zice un proverb).
Asa ca, fruntea sus ByZy Top !... ;) 8-)

LUPU' ALBINELOR

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 17 Oct 2017, 19:33

mircea scrie:Eu aici vad numai doua desene cu scufita. Incarcate de doua ori.
Conform printului a ceea ce vezi tu, rezulta ca mandra este pe urmele tale . Paranormal.....sau "fermece" .... :lol:

----------------------------------------------------------------------------------------
Pe bune ca nu stiu cum iti apare tie asa. Sterge si tu cookie-urile, folosind optiunea din josul paginii .

- Sefu, am dat si cu Verde de Paris si cu DTT-eu !

Nu scap de poza lui ByZy nici daca-i dau foc la calculatorul meu.

Asta e soi rau si rezistent bre! Samanta de...Dracnea, ce mai... :lol:
LUPU' ALBINELOR

Mesajde mircea » 17 Oct 2017, 19:47

Da cu F5 ai dat ? Tasta vreau sa spun...(cred ca nu are rost)
Jur ca sunt doua scufite care cica seamana cu tine .
Si mai jur ca e caz de "fermece" ca altfel nu-mi explic .

----------------------------------------------------------
Am verificat in mesaj e in regula.....doua scufite desenate de tine.
Se numesc : Rasfatata.jpg
Noi vedem doua scufite desenate .
www.stuparitul.com
mircea
Site Admin

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 17 Oct 2017, 20:02

mircea scrie:Da cu F5 ai dat ? Tasta vreau sa spun...(cred ca nu are rost)
Jur ca sunt doua scufite care cica seamana cu tine .
Si mai jur ca e caz de "fermece" ca altfel nu-mi explic .

----------------------------------------------------------
Am verificat in mesaj e in regula.....doua scufite desenate de tine.
Se numesc : Rasfatata.jpg
Noi vedem doua scufite desenate .

- Acu cate scufite vedeti ?

Ca am reusit sa sterg unul din fisiere (care se dublase singur)...
Naiba stie cum! Ca la un moment dat nu aveam decat un atasament,
dar se vedeau doua imagini. Culmea, eu nu aveam salvata poza respectiva
pe calculator. La prima incercare aparuse desenul ei cu puiul de gaina...
L-am sters si apoi, pe langa desenul meu aparea si poza ei...

E, acu am fost la Mama Omida si mi-a dat in bobi si de descantec si in sfarsit am scapat,
cu trei sute de euro si scuipaturi in san (al meu)... :lol:
LUPU' ALBINELOR

Mesajde mircea » 17 Oct 2017, 20:11

Ce-ai facut ? ai dat banii degeaba.
Se vad doua scufite desenate de tine. :lol:
...................................

Glumesc.... acum se vede o singura scufita .

La mai putine vedenii ! :lol:
www.stuparitul.com
mircea
Site Admin

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 17 Oct 2017, 20:33

- Mircea, pregatiti-va!
Ca acusi apare 'Margareta' cea furioasa, cu arma incarcata...

Ca simt cum trepideaza solul de aici, din Belgia, in timp ce da ea cu mopu in taste... :lol:
LUPU' ALBINELOR

Mesajde Bezna Zorilor » 17 Oct 2017, 20:58

Lupe,

Noi suntem doua surori la parinti. Ambele rebele. Glume pe seama noastra nu se fac de acu', ci de cand aveam 5 ani...fiecare. Ca se stia de pe atunci...ca nu ne plecam capul. Iti esplic mai jos nitel. Ambii parinti au limba ascutita, asa ca glumele se tinura lant pana in ziua de azi si se tin in continuare. Bai da la un moment dat ti se ia...ca ii vezi pe ashti de langa tine ramoliti de la moda veche...si simti asa ca sunt neimpliniti ca nu vad actele alea. N'ai cum sa nu te gandesti. N'ai cum. Asa ca o oarecare lehamite recunosc ca am. Acuma, pe langa faptul ca m'ai facut "blonda" (culmea e ca desenul aduce umpic cu mine la impleticirea dintre nas si sprancene) si m'ai amplasat intr'un boschete aducator de blesteme (ca acuma am raia plantelor, n'auzi?)...mi'ai sugerat si ca sunt o trista preocupata de psihopati. Adevarul e ca atunci cand am fost preocupata de psihopati, foarte fericita n'am fost. Si tot adevarat este ca atunci cand iti citesc tie textele, celelalte in afara de pamflete...ma intristez oleaca. Dar nu de parere de rau....ci doar cu privire la conditia umana...ca stiu cat de greu este in lumea asta...cand te duce capul. Cate probleme morale iti pui...si de principii...pentru care te perpelesti in somn mai tare decat pe protap, treaz.

Imi zice shafu' al mare recent sa nu dau pedala pana jos in ceea ce priveste relatiile cu potentialii tati si fanteziile...ca nu stie sigur cum asimileaza astia o astfel de analiza. Da' io nu dau decat pauza, nu si finalizare. Se vede treaba ca ceva te'o apasat...ca nu'ti iesira versurile...prea sugubete.

Ma apasa foarte tare, faptul ca glumele si vorbele de duh ale celor de pe langa mine...se indeplinesc. Ca prefer sa platesc muncitori, care si aia au o durere de sale, in loc sa fac si eu niste aplecari...ca sa'mi munceasca si mie pamantul unii cu care am acte. Intelegi tu...

Colac peste pupaza, azi era sa bag masina in asfalt pe trecere, ca sa'l agat mai bine pe unu' pe parbriz...ce statea la trecere. Era cel mai damblagit mental fost iubit al meu. De 4 ani de zile isi face fara numar conturi fantoma, cred ca a trecut de 100 pe feisbuc...fiecare cu cate o poveste, fiecare cu amenintari si blesteme transportate de ochiul pisicii oarbe care'ti iese in cale.

Dupa aia aflu ca tre' sa tai joardele din locu' de unde vad ciuma, adica fructele...adica vinul. Si ma doare sufletul ca...nu fac si eu niste aplecari.

Ma scuzi, am aflat ca nu am ciuma plantelor, ci DOAR musculita galicola...da' tot tre' sa fac niste aplecari. :lol:
Ultima oară modificat de Bezna Zorilor pe 17 Oct 2017, 21:16, modificat 1 dată în total.
Bezna Zorilor

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 17 Oct 2017, 21:08

- ByZy Top,
cate fete mari n-or patit rusinea asta ?!?... ;)
LUPU' ALBINELOR

Mesajde Bezna Zorilor » 17 Oct 2017, 22:41

Lupe,

Vezi cu fezandarea aia de Halloween, ca asta mica nu ragaie numai intre mese...regulate. Ragaie mai ales intre mesele neregulate. Asa ca pentru a nu fi luat prin surprindere, io zic sa te inrolezi intr'o haita cu alte lighioane (pana de Halloween), ca numai inrolarea te mai salveaza. Asta asa, ca tot iti plac tie asociatiile. :lol:
Bezna Zorilor

Mesajde Bezna Zorilor » 18 Oct 2017, 01:05

Bezna Zorilor

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE