Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Politia in actiune

Mesajde bio » 20 Feb 2018, 18:18

.. ne place tradarea ...dar nu ne plac tradatori .
bio
 
Mesaje: 369
Membru din: 11 Oct 2011, 16:25
Localitate: Ialomita

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 20 Feb 2018, 18:57

bio scrie:.. ne place tradarea ...dar nu ne plac tradatori .

Coane Iancule aici e actiune mai ceva ca in ”Une lettre perdue”. E....un fel de Alexandre Dumas. ;)
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 20 Feb 2018, 23:28

Salut!

De-atata filozofie unii - dand pe-aici cu curu' de pamant ca sa vada lumea cat de politisti - sau cat de anti-politisti sunt ei - au uitat sa discute despre politistul simplu, care si-a primut salariul diminuat...Care lucra ore suplimentare neplatite, care n-are drepturi ci numai obligatii, care n-are de la cin' sa invete ca sefii sunt "cu delegare" si tot mai putini sunt meseriasi, majoritatea fiind yes-meni, etc, etc, etc...Felicitari domnilor!!!.... :cry: :evil:

Da!...Si care uneori mai si moare , ucis de niste bestii!!!... :cry: :idea:

https://www.clujust.ro/criminalii-seful ... -pe-viata/
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 20 Feb 2018, 23:34

Condamnarea e in prima instanta. Mai e pana ramane definitiva. Sper sa ramana asa.
Anul trecut seful de post, anul asta au vrut sa dea foc la doi politisti de frontiera....frontiera grea, zona grea.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde mircea.costache » 21 Feb 2018, 06:51

csaa scrie:@bambucha daca te bazezi pe colegul Costache ca politist.....e bine!!!! E foarte bine! :lol: :lol: :lol:
Sa te bazezi si pe fratele lui, tot fost granicer, dar cu mai multe faculati ;) .

Minciunel astept raspunsurile tale!

@mircea.costache le spui tu sau le spun eu? Hai ca te las pana la sfarsitul saptamanii sa imi demonstrezi ca ai invatat ce e aia onoare si nu ai ramas acelasi .....fotograf amator.


Buna Dimineata !

Ma nene tu nu ai tupeu,tu ai SANTAJ,dar ia de aici.
Fratele meu care intradevar a fost,este si va ramane in veci vecilor FRATELE MEU a facut o prostie in comparatie cu LACOMIILE domniilor lor.A platit .Despre ce este vorba in mare.A luat, mai bine zis SUBTILIZAT,nu aprimit,de la 4 transfugi,care aveau asupra lor doua teancuri cu dolari si marci ,200 dolari si marci.Pentru asta a fost condamnat la FURT CALIFICAT nu la MITA .Si-a primit pedeapsa a executat-o si asta e.
Mai conteaza ca a fost seful promotiei Sc.Mil. N.Balcescu de of.activi in anul 1991 ???.Conteaza pentru mine ca am lucrat acolo si siu batalia data ca sa iese sef de promotie infanteristul.Degeaba a invins granicerul prin inteligenta.

Eu imi apar saracia si nevoile si neamul .................!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????? DERANJEAZA. Am iesit fara RUSINE cu bune si rele ,am numele real spre deosefire de after-marketuri sau contrafaceri.Ascunde-ti-va, insa nu va veti putea ascunde de ADEVAR.
GOGULE dadusi TERMENUL prea mare pentru un OM marunt ca mine.


Cu RESPECT
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Politia in actiune

Mesajde mircea.costache » 21 Feb 2018, 07:05

csaa scrie:MIrcica, pe mustacioara aia de o aveai cand te-am cunoscut, hai spune tu aici, cinstit asa cum te stiu, cat timp ai lucrat in operativ. Spui tu sau spun eu?

Ca sa iti raspund la intrebarea ta: Nu am luat si nu am dat spaga. Daca stii tu ceva despre mine....spune aici. Scrie mare.

In ce priveste doctorii, masteranzii, absolventii de facultate.....de ce nu ai absolvit facultatea de drept din cadrul Spiru Haret?



Buna Dimineata !

Ooooooooooooooo...!!!??? cunoastem,cunoastem,sa se stie. Ma nene a ma mirciuculi e simplu, vaz la matale.Am lucrat in operativ permanent si efectiv tot timpul, insa la bataia pestelui, daca am 10 ani de grupa speciala ,ia si matale si calculeaza cu x si o ca doar le-ai folosit in facultate la examene cand trebuia sa raspunzi la intrebari. Scoate frate pe CIOC ceva din CREIERASUL tau. De ce n-am facut o facultate.Pentru ca n-am stiut sa fac x si o .Te DERANJEAZA ???
Nu am nimic cu nimeni cu atat mai putin cu licentiatii,masteranzii sau doctoranzii.Astept inca sa-si faca simtita prezenta in societate pregatirea aceasta.In rest imi tratez TARA cu leacuri babesti.Tratati-o si voi cu ce ati invatat ,frica ,lasitate,tradare,lacomie,linguseala,derbedeala,bagabontala,parandarat,

Ai ONOARE spune cum te cheama si le spun in schimb TUTUROR cine,ce,si cum esti.

Respect
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Politia in actiune

Mesajde mircea.costache » 21 Feb 2018, 07:09

bio scrie:
csaa scrie:Ce a gresit Godina?


Rufele se spala in familie, nu iesi in presa si te dai in spectacol .



Buna Dimineata !

Reprezinti RUSINEA in opinia mea (drept dat de CONSTITUTIA TARII) si fa ce vrei cu rufele tale.Spectacol a devenit aceasta tara cu de-alde da-stia ca DUMNEAVOASTRA
Te rog nu fa gunoi unde matur eu .

Respect
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Politia in actiune

Mesajde mircea.costache » 21 Feb 2018, 07:21

csaa scrie:
bio scrie:
csaa scrie:Ce a gresit Godina?


Rufele se spala in familie, nu iesi in presa si te dai in spectacol .


O parere pertinenta si de bun simt! Si eu cred ca a exagerat cu expunerea media, dar .....sefii ai mari judeca, hotarasc si dispun.



Ma nea PIFTIE.Tu ai impresia ca la VARSTA mea tremur de sefii TAI.Pai daca zici ca ma cunosti ,poti spune PUBLIC cand ai vazut tu la mine SITUATIE sa fiu LAS sa-mi ling sefii,sa le dau PARANDARATUL,sa le trimit PLOCONUL pentru un CALIFICATIV. Ce sa-mi faca sefii la ADEVAR ???. Sugerez sa faca PIFTIE din el ca tot le tremura mana cand primesc PARANDARATUL si etc., s.a.m.d.
Asa ca PIFTIE ,JUDECATA o facve doar divinitatea ,pentru noi muritorii dreptatea se chinuie justitia sa faca ce si ce.Sefii ai mari care sunt MICI de fapt se afla intr-un stat de drept si trebui sa tina cont de asta.
Parca zisasi ca facusi FACULTA de drept.Ce este ma neica DREPTUL ???. Cumva cheia sa fi SEF.Ba GURITA ,citez din neamul COSTACHE:"DREPTUL nu ti-l da nimeni ,trebui MUSAI sa fi DREPT"
Mi-e JENA cu tine pe acilea. Daca taceai FILOZOF ramaneai si nu doar absolvent de Spiru Haret.

Ofer RESPECT chiar si tie ca duci lipsa.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Politia in actiune

Mesajde mircea.costache » 21 Feb 2018, 07:30

Shrek scrie:
mircea.costache scrie:Buna Dimineata !......
# Sa fie precum....scrii si nu precum gândesti!
.......Vreti sa stiti cata spaga am dat eu ca POLITIST si in ce imprejurari???
# Io chiar sunt curios!

Exista 2,15(doisiunsfert),SJIPI,stie de PARANDARATUL de la permise auto si BATISTA pe tambal.De ce ?????????????????????????????????????????????????????????? la ce ????????????????????????????????? pentru ce ????????????????
# Daca stii ceva , exista un site al DNA, cu mail ,cu nr. de tel. O scrii ( vorbesti) , o semnezi s-apoi a dai anonimă. Altfel esti la fel de vinovat ca cei care iau/dau spaga!

Acelas RESPECT

# Luasi ceva pe ...inima goală ori este de la " lasata secului"! Ca ne-ai umplut de " respect"!



Buna Dimineata !

Respect,respect si iarasi respect.
Am a multumi.Recunosc nu am gandit ca exista site DNA,cu nr.tf.Nu trebui sa ma ascund dupa anonimat.Sa-ti dau in privat situatie in care DNA a pus BOTU.
Vin VREMURILE usor ,usor,cand se limpezesc apele si totul va fi clar.Priveste o apa limpede si vei OBSERVA totul prin ea.
E simplu.De unde ai tu bugetar ,lefegiu ,avere de mare AFACERIST.ANAF ai atat de mult de munca incat te-ai SPERIAT si nu faci NIMIC.

Am ONOAREA.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 21 Feb 2018, 09:03

Mai Mirciulica de cand administrativul a trecut la operativ???? Pai mai domnule agent mataluta din 1990 ai fost plutonier de companie si vad ca iti permiti sa-ti dai cu parerea despre operativ, desi operativ(??) ai fost doar cat ai stat la Carei.
Hai ca ti le scriu pe rand, ca la foiletoane. In urmatorul episod vom dezvalui exodul din Carei si perioada Sibiu (apropos de pupat in c*r).
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde bio » 21 Feb 2018, 12:51

mircea.costache scrie:
bio scrie:
csaa scrie:Ce a gresit Godina?


Rufele se spala in familie, nu iesi in presa si te dai in spectacol .



Buna Dimineata !

Reprezinti RUSINEA in opinia mea (drept dat de CONSTITUTIA TARII) si fa ce vrei cu rufele tale.Spectacol a devenit aceasta tara cu de-alde da-stia ca DUMNEAVOASTRA
Te rog nu fa gunoi unde matur eu .

Respect


..esti un nataru ! Ce incerc sa spun eu si ce intelegi tu ....sau poate treaba sta invers. Naiba stie

Acum multi ani in urma.... cu mult inainte sa fiu sef la albine am fost ceva sef in armata unde multi din subordonatii mei aveau virsta aproape dubla fata de ce aveam eu atunci . In activitate ma ghidam dupa citeva principii si munul din ele era ce ti-am spus mai sus :..adica rufele se spala in familie .... deasemenea imi placea tradarea dar nu iubeam tradatorii pe care ii zburam cit puteam de repede din compartimentul care il pastoream .

ca tot am inceput aceasta discutie de la Godina.... nu apreciez ceea ce face . Ar fi mai bine pentru el sa stea in banca lui ...... daca scuipi in sus nu stii unde cade scuipatul .
Este parerea mea ...nu trebuie sa fie si a altora , dar ajungem la ce am spus mai sus la toti ne place tradarea dar nu ne plac ca tradatorii sa fie colegii nostrii .
bio
 
Mesaje: 369
Membru din: 11 Oct 2011, 16:25
Localitate: Ialomita

Re: Politia in actiune

Mesajde mircea.costache » 21 Feb 2018, 13:52

csaa scrie:Mai Mirciulica de cand administrativul a trecut la operativ???? Pai mai domnule agent mataluta din 1990 ai fost plutonier de companie si vad ca iti permiti sa-ti dai cu parerea despre operativ, desi operativ(??) ai fost doar cat ai stat la Carei.
Hai ca ti le scriu pe rand, ca la foiletoane. In urmatorul episod vom dezvalui exodul din Carei si perioada Sibiu (apropos de pupat in c*r).

Buna ziua !

Ma neica.Nu mai veni cu SANTAJ. Baga materialul.Te IMPLOR, orice spune despre mine,ADEVARUL nu-l poti schimba.Ai TUPEU da-ti numele adevarat asa cum am facut si eu.Stai linistit ca am lucrat exact cat ti-am zis in operativ.
RABDARICA putintel ca am sa povestesc tot OPERATIVUL vazut,muncit ,trait,si NESTIUT de marea masa ,POPORUL.
Fi PREGATIT.
Te astep cu tot SANTAJUL tau chiar si sub frica ce o porti in anonimatul numelui real.

Ia cu neica RESPECT si da si la altii ca tu n-ai de unde.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Politia in actiune

Mesajde ioanpuiu » 21 Feb 2018, 14:30

csaa scrie:Hai ca ti le scriu pe rand, ca la foiletoane. In urmatorul episod vom dezvalui exodul din Carei si perioada Sibiu (apropos de pupat in c*r).

Sinceritatea asta a ta este impresionantă ... păcat că nu este despre tine. ;)

Ce ar trebui tu să reţii este că atît eu cît şi Bambucha ne-am exprimat aprecierea şi simpatia faţă de mircea.costache şi tăria lui de caracter înainte să ştim ce funcţie a ocupat, cu exactitate. Orice dezvăluiri ulterioare din partea ta, nu vor schimba nimic.

Parcă am mai văzut undeva genul ăsta de dezvăluiri bombă ... episodice :lol:
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2245
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Politia in actiune

Mesajde mircea.costache » 21 Feb 2018, 23:24

Buna Seara !

Am lucrat in Carei .Am plecat de aici cu ajutorul fratelui meu elev la ofiteri in Sibiu si datorita renumelui facut in timpul scoli.M-au vrut cei din Sibiu si m-au avut .Nu m-a costat decat TRENUL de la Ciocaia la Sibiu.
Din Sibiu am plecat inselat de militieni .Si cand te GANDESTI ca mi-au tras TEAPA niste colonei de Bucuresti.Recunosc, in sediul Ministerului de Interne, la vremea aceea incercand sa salvez din TRADAREA coloneilor GOLANI, am pierdut un cartus de KENT si una sticla Whisky.Degeaba.Aia facusera cartile ,aruncasera zarurile,iar eu eram cantitate neglijabila in LUMEA lor de interese,afaceri si parandaraturi.
Asta a fost si asa a fost sa fie.
Bunul Dumnezeu mi-a calauzit gandurile si pasii ,ca sa pot supravietui DERBEDEILOR de toate rangurile si culorile.Mai este putin si pagina mea personala are sa arate istoria a ceea ce a fost si cum a fost.Fara prejudecati,ocolisuri,cosmetizari sau doamne fereste MINCIUNI.

Opinia mea este ca va ve-ti cutremura la cele ce ve-ti citi si ve-ti afla
O lume a mizeriei la ranguri inalte.

Cu respect.
Ultima oară modificat de mircea.costache pe 21 Feb 2018, 23:33, modificat 1 dată în total.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Politia in actiune

Mesajde mircea.costache » 21 Feb 2018, 23:31

ioanpuiu scrie:
csaa scrie:Hai ca ti le scriu pe rand, ca la foiletoane. In urmatorul episod vom dezvalui exodul din Carei si perioada Sibiu (apropos de pupat in c*r).

Sinceritatea asta a ta este impresionantă ... păcat că nu este despre tine. ;)

Ce ar trebui tu să reţii este că atît eu cît şi Bambucha ne-am exprimat aprecierea şi simpatia faţă de mircea.costache şi tăria lui de caracter înainte să ştim ce funcţie a ocupat, cu exactitate. Orice dezvăluiri ulterioare din partea ta, nu vor schimba nimic.

Parcă am mai văzut undeva genul ăsta de dezvăluiri bombă ... episodice :lol:



Buna Seara !

Multumiri pentru efectul de simpatie.Este ceva ce poate fi TOTUL sau NIMIC.Asta depinde de mine.
Rugati-l sa DEZVALUIE TOTUL ,fara ocolisuri sau minciuni.Eu am incercat si il ROG inca o data, ba chiar si FRUMOS sa spuna tot ce stie despre mine si fratele meu .
Va fi GREU pentru un fals sa doboare un ORIGINAL.Merita sa incerce zic si eu.

Cu Respect la toti.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Politia in actiune

Mesajde mircea.costache » 21 Feb 2018, 23:56

Donbazil scrie:Salut!

De-atata filozofie unii - dand pe-aici cu curu' de pamant ca sa vada lumea cat de politisti - sau cat de anti-politisti sunt ei - au uitat sa discute despre politistul simplu, care si-a primut salariul diminuat...Care lucra ore suplimentare neplatite, care n-are drepturi ci numai obligatii, care n-are de la cin' sa invete ca sefii sunt "cu delegare" si tot mai putini sunt meseriasi, majoritatea fiind yes-meni, etc, etc, etc...Felicitari domnilor!!!.... :cry: :evil:

Da!...Si care uneori mai si moare , ucis de niste bestii!!!... :cry: :idea:

https://www.clujust.ro/criminalii-seful ... -pe-viata/



Si toate astea ca asta-i nivelul de pregatire dat de scoala ,colegi si SEFULETI.Incalcarea legii incepe in si din sediul politiei si cu politistul insusi.Salarii mai diminuate ca societatea civila nu sunt .Ore suplimentare a facut ca i-a placut si a fost piftie pentru sef.Pentru DREPTURILE lui cine vrea sa-i LUPTE ??????. Obligatiiiiiiiii........!!!!!??????? Pai pe ce vrea sa-si castige existenta ca POLITIST.Ooooooooooooooo sefimea.... Ma iertati dar majoritatea sunt licentiati si masteranzi si cu mici exceptii si putin NOROC si doctoranzi. Cum adica n-are de la cine invata ????Pai sa ma ierte Dumnezeu vin uniI in sistem si cu trei facultati.Ce sa mai invete ??? Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa .....,toata viata invatam si murim tot nestiutorii.Cei ce vrem sa stim pe ce lume TRAIM si sa nu murim PROSTI.
CE LE PLANGETI DE MILA LA PARANDARATISTI .

Ce mai e respectul azi ? Nimicul care este TOTUL si totul care este NIMIC.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 37 vizitatori