Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde feederman » 20 Feb 2018, 09:30

Dupa o kura scurta cu sake, d-l ministru s-a hotarat sa ne spuna si noua care este directia de deplasare a Romaniei, inainte sau nazad. Va avea curaj sa apere justitia sau va fi un linge blide?
Joi la ora 18 vom afla, daca suntem sau nu, parasiti la mana tribului din Videle.
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Bambucha » 20 Feb 2018, 13:17

"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde csaa » 20 Feb 2018, 15:25

ioanpuiu scrie:.....
Vezi că m-ai sărit în problema cu moaştele !...

Ce moaste coane Puiule??? Vorbeste pe limba mea lata de granicer parlit. Daca am uitat imi cer scuze, reparam noi!

akmm scrie:Sa ma iertati ca fac o decupare asa mare.Da fratilor, Kovesi trebuie sa plece.Propun insa, chiar insist ca in locul ei sa nu vina Nicolicea ci Malin Bot.Hai ca nici asa nu-i bine, da de fapt suntem de buna credinta.
Si inca ceva, smecherii astia cu bani toti umbla beti la volan, nici nu e nevoie sa se fabrice probe.Treaba e ca raman cu banii in cazul betiei.


Sper sa aibe demnitatea sa plece singura, dar nu cred ca o lasa ......
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde ioanpuiu » 20 Feb 2018, 16:08

csaa scrie:...................... reparam noi!

Cu o pagină în urmă au fost patru mesaje succesive pentru tine - te-ai făcut că nu le vezi ;)
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2245
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde csaa » 20 Feb 2018, 16:19

Problema cu moastele.... :evil:
Sa iti raspund.....NU! Legal nu se pot falsifica probe. Nu ai de ce sa falsifici probe daca nu ai un interes in cauza sau daca nu esti santajat sa faci asta.

Intrebarea ta a fost ambigua, daca am divagat te rog sa reformulezi un pic mai clar. de fapt nu doar un pic ci foarte clar. :lol:
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde petru71 » 20 Feb 2018, 18:07

De la 01:40.
petru71
 
Mesaje: 1791
Membru din: 17 Oct 2013, 18:12
Localitate: Tg. Mures 0744 757224

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde petru71 » 20 Feb 2018, 20:14

Am uitat o mică precizare.
La 06:00 pune punctul pe i.
petru71
 
Mesaje: 1791
Membru din: 17 Oct 2013, 18:12
Localitate: Tg. Mures 0744 757224

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde feederman » 21 Feb 2018, 09:34

csaa scrie:Hai nu mai fiti asa incrancenati. Sa aveti o zi frumoasa si sa nu fie cum cred eu (ca e nasol pt toti).

Asta cu incrancenarea este minunata. Imi aminteste de tov professor Iliescu. Cand li se adresa celor cu capetele sparte de ghioagele minerilor horticultori aflati la cursul subventionat de FDSR , "Igienizare si panselute in piata universitatii" , atunci in 13 iunie 1990. Sa lasam deoparte incrancenarea. Cei ce nu erau ascultatori erau convinsi cu tarnacopul. Buni profesori, ascultatori elevi. Romania sufera de cancer in stadium terminal si voi prescrieti uitare si aspirine. Ne vedem la Sebes, dupa ce-i baga pe plantatori la parnaie.
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde csaa » 21 Feb 2018, 10:38

La Obarsia Lotrului, sa fie cumva la jumatate.
Nu stau prea mult suparat. Ma supar/enervez si eu, dar imi trece fierbinteala si caut solutii.
Asta cred ca ar trebui sa facem toti, sa cautam si sa propunem solutii nu razbunari. Sa lasam justitia sa-si faca treaba fara presiuni.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde feederman » 21 Feb 2018, 11:47

csaa scrie:Asta cred ca ar trebui sa facem toti, sa cautam si sa propunem solutii nu razbunari. Sa lasam justitia sa-si faca treaba fara presiuni.

Solutia este una moderna. Cozile de tarnacop sa se faca din fibra de sticla. Usoare si rezistente. Iar panselutele din kevlar.
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde akmm » 21 Feb 2018, 12:37

csaa scrie:La Obarsia Lotrului, sa fie cumva la jumatate.
Nu stau prea mult suparat. Ma supar/enervez si eu, dar imi trece fierbinteala si caut solutii.
Asta cred ca ar trebui sa facem toti, sa cautam si sa propunem solutii nu razbunari. Sa lasam justitia sa-si faca treaba fara presiuni.

Uite fac eu o propunere, nu razbunare.Kovesi sa ramana.
Rezist la orice, în afara tentaţiilor.Oscar Wilde
Avatar utilizator
akmm
 
Mesaje: 1273
Membru din: 21 Mar 2011, 16:15
Localitate: Babadag

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Bambucha » 21 Feb 2018, 15:29

"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti


Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde csaa » 22 Feb 2018, 10:52

akmm scrie:
csaa scrie:La Obarsia Lotrului, sa fie cumva la jumatate.
Nu stau prea mult suparat. Ma supar/enervez si eu, dar imi trece fierbinteala si caut solutii.
Asta cred ca ar trebui sa facem toti, sa cautam si sa propunem solutii nu razbunari. Sa lasam justitia sa-si faca treaba fara presiuni.

Uite fac eu o propunere, nu razbunare.Kovesi sa ramana.

Asta e opinia dumitale. Imi permiti sa am si eu o opinie?
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde csaa » 22 Feb 2018, 10:54

csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde feederman » 22 Feb 2018, 11:19

akmm scrie:
csaa scrie:Asta cred ca ar trebui sa facem toti, sa cautam si sa propunem solutii nu razbunari. Sa lasam justitia sa-si faca treaba fara presiuni.

Uite fac eu o propunere, nu razbunare.Kovesi sa ramana.

Si tu ai dreptate si tu ai dreptate.
Si el are dreptate.
Interviu cu Victor Rebengiuc. Digi 24. Aseara.
Reporter: Despre Justiţie ce părere aveţi? Cum ar fi arătat România dacă nu ar fi existat DNA, de exemplu?

Victor Rebengiuc: Ar fi fost jefuită mai rău decât e acum. DNA a mai oprit un pic jaful Există o luptă ca să desfiinţăm DNA-ul şi să putem jefui în voie, fără teama de a fi prinşi, fără teama de a fi pedepsiţi, fără teama de a răspunde de jafurile care se fac, dar sper că totuşi mentalităţile s-au mai schimbat. Există o generaţie nouă de tineri care vin cu altfel de preocupări şi nu tolerează asemenea manipulări, concepţii din partea celor care ne conduc pentru că e clar că altfel trebuie mers pe drumul ăsta de clădire a unei societăţi noi, curate. Nu prin furt. Cine poate să îmi explice mie, din cei care sunt în funcţii de conducere, şi locale şi centrale, averile care le au ei, ei fiind toată viaţa bugetari, luând leafă de la stat. Justifică leafa aia pe care au luat-o ei, în toată viaţa lor, plus încă două vieţi, averile pe care le au în momentul de faţă?

Reporter: Poate că n-au fumat.

N-au fumat, au mâncat numai iaurt. Dar chiar şi aşa. N-au mâncat, domne, au trăit cu aer. Şi cu toţi banii şi-au făcut case, maşini, case pentru copii, vacanţe, case în străinătate, resorturi, Madagascar, Brazilia. Se poate justifica? Nu. Ori au avut mătuşi Tamara care au avut bani de la vechii ţari ai Rusiei, le-au lăsat moştenire...nu poţi să ştii de unde au avut mătuşile astea bani.

Intre timp tara se prabuseste la propriu. Cad pasarelele ruginite peste caile ferate, directorul Sncfr, desfiinteaza 100 de curse si indeamna oamenii sa mearga cu taxiul si maxi taxi. Gabita cumpara autobuze de la neamurile din Turcia, iar angajatii de la MAN si MERCEDES, platesc taxe din care o parte ajung la bugetul UE , care ajunge si la noi ca sa putem face pasarele si retele de termoficare.
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori