Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Politia in actiune

Mesajde mircea.costache » 03 Apr 2019, 07:06

Bună dimineața !

Ai făcut două mari greșeli
Prin definiția armei mele ,,graniceri,, nu pot fi coleg cu infractorii.
Cât privește pe cei ,,bravi,, n-am știut că și infractorii sunt bravi
La câtă pomană fac toți dar absolut toți mă mir de unde ne vine ,,orbul găinilor,, de fiecare dată la votare.

Cu bună vedere
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
mircea.costache

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde cornelioandanciu » 03 Apr 2019, 09:36

Acum, ca am facut vechime pe acest topic, :) ,am putut observa cât de inteligenti sânt militarii din Poliția de Frontieră fața de polițiștii polițiști. Sânt net superiori în gândire. Sânt mândru că am avut cândva asemenea comandanți, cu toate că mi-au ciordit apa minerală! :oops:
cornelioandanciu

Mesajde mircea.costache » 03 Apr 2019, 11:25

cornelioandanciu scrie:Acum, ca am facut vechime pe acest topic, :) ,am putut observa cât de inteligenti sânt militarii din Poliția de Frontieră fața de polițiștii polițiști. Sânt net superiori în gândire. Sânt mândru că am avut cândva asemenea comandanți, cu toate că mi-au ciordit apa minerală! :oops:

Buna ziua!
Nimeni nu este mai politist sau mai destept(inteligent).
Ceea ce poti sa fi nu inseamna ca si esti.Asa ca daca scoti putin barna din ochi poti vedea mai multa frica, lasitate si tradare decat poti suporta.
A fi cu(minte) este o comportare cei multumeste pe parveniti sau pe normali?????????????????.
Nu mai plange o sticla de apa, devii prea ieftin in comparatie cu praduiala din zilele astea.

Cu gandire pentru viitor
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
mircea.costache

Mesajde Shrek » 08 Apr 2019, 18:47

Pe principiul: nici o faptă bună, nu rămâne....nepedepsite, iată ce scrie la gazeta
https://m.adevarul.ro/locale/vaslui/un- ... index.html
Pe viitor, polițiștii vor trebui să ceară acordul scris al hoților pentru a putea fi prinsi în flagrant!
Shrek

Mesajde jonny_it » 08 Apr 2019, 18:58

Shrek scrie:Pe principiul: nici o faptă bună, nu rămâne....nepedepsite, iată ce scrie la gazeta
https://m.adevarul.ro/locale/vaslui/un- ... index.html
Pe viitor, polițiștii vor trebui să ceară acordul scris al hoților pentru a putea fi prinsi în flagrant!

Hotul este suparat ca au ras pensionarii de el :lol:
jonny_it

Mesajde Shrek » 08 Apr 2019, 19:29

La voi, în Moldova , Vasluiul este un fel de triunghi al bermudelor. Se-ntâmplă tot felul de lucruri stranii acolo!
Shrek

Mesajde jonny_it » 08 Apr 2019, 22:07

Shrek scrie:La voi, în Moldova , Vasluiul este un fel de triunghi al bermudelor. Se-ntâmplă tot felul de lucruri stranii acolo!

Presa din Vaslui isi face datoria :lol:

In rest da, este in top, dar sunt alte judete si mai si:

https://adevarul.ro/news/eveniment/harta-criminalilor-romania-1_5be85f45df52022f755f251b/index.html

https://violentaimpotrivafemeilor.ro/numarul-de-dosare-de-viol-si-pedofilie-judecate-anual-in-romania/
jonny_it

Mesajde mircea.costache » 10 Apr 2019, 22:11

MUICĂĂĂ... un AN de la MĂSURILE TORȚIONARE gen Vișinescu Lazăr et compani, ordonate de Primarul Florea Neacșu Poliției de Frontieră Giurgiu, Bechetul este deja capitulat.

ATENȚIONARE ! Această postare este un panflet și orice asemănare cu milițianul torționar de primar hoț și spăgar Florea Neacșu este adevărat de întâmplătoare.

Este uluitor să vezi cum se înghesuie pleava comunitați Gighera să prindă o ,,acadea,, un biscuite de la cel ce le fugărea bunici și părinți pentru o sacoșă cu porumb din pământul lor băgat cu japca la ,, colectivă,, și pe care ori îi amenda ori îi băga la pușcărie pentru jaful cooperativei.

Ce ironie are soarta ca în democratie militianul să devină primar și să arate cum se fura se jefuiește comuna cu adevărat.

Cine să intervină ???

Poliția Segarcea care tocmai ce primise spagă ( să prezinte factura cu plata localului) un local pentru desfrâu și dezmăț alcoolic.

Poliția circulație Bechet se aude sau erai în topul clienților vip la desfrâu

CUM POT PARTICIPA polițisti de la Segarcea, Bechet, Poliția de Frontieră Bechet în timpul progrmului, cu oarecare mașini de serviciu la desfrâu alcoolic în disprețul unei comune plină de sărăcie????????????????????.

Cum de nu ați găsit HOȚII care tocmai de petrecere au furat un cazan de țuica în localitatea Nedeia

VA urma
mircea.costache

Mesajde cornelioandanciu » 13 Apr 2019, 06:18

Există la poliție cursuri speciale în care interlopii sînt învățați cum să se ia de familiile oamenilor pe strada ? Iar pe urma oamenii să fie testați, vine un polițist la usa si intreaba de nu stiu cine, sa-ti arate ca ei sînt băieți buni ? Tehnici d-astea expirate se folosesc ?
cornelioandanciu

Mesajde Shrek » 13 Apr 2019, 12:09

Esti copil fain daca te vezi asa des cu militenii!?
Shrek

Mesajde cornelioandanciu » 13 Apr 2019, 16:33

Shrek scrie:Esti copil fain daca te vezi asa des cu militenii!?

Sa nu ma laud, dar toate hainele de firma s-au făcut după măsurile mele ! Si acuma ma mai suna marile firme de țoale ca să le fac reclama.Da dumneata ,Shreck, nu pui o poza să te vedem cam cine ai putea să fii ?
cornelioandanciu

Mesajde Shrek » 13 Apr 2019, 18:25

cornelioandanciu scrie:Sa nu ma laud, dar toate hainele de firma s-au făcut după măsurile mele ! Si acuma ma mai suna marile firme de țoale ca să le fac reclama.Da dumneata ,Shreck, nu pui o poza să te vedem cam cine ai putea să fii ?

Interesant! Chiar si Botezatu si-a facut.....hainele după dimensiunile dumitale? Intreb pentru un prieten!
In ceea ce priveste o fotografie cu mine, o găsești cata în stanga! Acum, daca dumneata n-ai ochi sa ma vezi.......
Nu vreau sa ma laud dar sa stii dragă domnule ca statuia lui Hercule, a fost făcută după .....măsurile mele. Bine, nu chiar toata statuia, acolo, o mică parte , sub tolul de pe el, dar te asigur ca sunt dimensiunile corecte!
Hai pa!
Shrek

Mesajde cornelioandanciu » 13 Apr 2019, 19:05

Shrek scrie:Esti copil fain daca te vezi asa des cu militenii!?

Da de unde stii ca era vorba despre mine ? Poate ca era vorba despre altcineva. Nouăzeci la sută stiu cine esti, lasa -l pe Hercule, nu-l face de rusine. Vezi ca nu iti sta deloc bine cu mustața. Cel puțin așa cred eu, nu te aranjează deloc.
P.S. Botezatu nu, doar marile firme, adică totuși există un anumit nivel.
cornelioandanciu

Mesajde mircea.costache » 16 Apr 2019, 22:08

Buna seara !

ATENȚIE !
Pentru înțelegere CORECTĂ să dăm definiția cuvăntului BANDIT. Dex: bandit - făcător de rele,primejdios,OM fără căpătâiu.
Acum să spunem de ce a fost în stare acest BANDIT de primar florea neacșu.
Acesta a facut PRESIUNI POLITICE prin oameni de teapa sa(CINE SE ASEAMĂNĂ SE ADUNĂ) care au exercitat presiuni la ITPF Gr., unde au găsit oameni ca cei amintiti mai sus iar acestia în preajma SARBĂTORILOR PASCALE nu au avut altceva de făcut decăt să mă INTIMIDEZE ,ȘICANEZE și TRACASEZE pe mine.În acest sens stau o serie de documente care vor fi făcute publice odata și odată.
Domnule TRACTORIST(este prima matale meserie)florea neacșu de ce nu ai dat curs CERERI mele de a RESPECTA o lege a STATULUI ROMÂN.Parcă ai lucrat prin POLIȚIE cu legea sau FĂRĂDELEGEA?????????????????
O vei respecta și Domnia Ta și cei de TEAPA ta de la ITPF Gr.O să vă oblige o INSTANȚĂ de judecată și vom arăta OAMENILOR ce fel de ALEȘI sunteți.
mircea.costache

Mesajde mircea.costache » 16 Apr 2019, 22:09

Buna seara !

MUICĂĂĂ...!!!??? MILIȚIAN TORȚIONAR AJUNS PRIMAR

ATENȚIONARE ! Această postare este un panflet și orice asemănare cu milițianul torționar Florea Neacșu primar la Gighera este adevărat de întâmplătoare

Muicăăăăă..... OMUL ăsta a avut tupeul, curajul, nesimțirea, obiceiul torționar să MINTĂ o instanță de judecata în zilele noastre respectiv JUDECĂTORIA SEGARCEA
Vom vedea reacția acestei instante la prezentarea dovezi că torționarul ăsta MINTE

VA URMA
mircea.costache

Anterior

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE