Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

La Multi Ani, Romania !!!

Mesajde Alecs » 30 Noi 2011, 20:10

Cu ocazia zilei de 1 Decembrie, ziua nationala a Romaniei, urez tuturor compatriotilor LA MULTI ANI ! Si celor care mai spera si mai iubesc aceasta minunata tara le reamintesc cateva versuri ale MARELUI EMINESCU :
Ce-ți doresc eu ție, dulce Românie,
Țara mea de glorii, țara mea de dor,
Brațele nervoase, arma de tărie,
La trecutu-ți mare, mare viitor!
Fiarbă vinu-n cupe, spumege pocalul,
Dacă fiii-ți mîndri aste le nutresc;
Căci rămîne stînca, deși moare valul,
Dulce Românie, asta ți-o doresc.
Alecs
Alecs
 
Mesaje: 166
Membru din: 23 Feb 2011, 14:19
Localitate: Iasi

Re: La multi ani Romania

Mesajde gabimihai » 30 Noi 2011, 21:53

La multi ani dragi apicultori, iar pentru cei din preajma daca nu aveti ce face, va asteptam la Rm. Sarat la targ.
Pagubasii incep prin a vinde ceea ce stiu a pot produce; castigatorii incep prin a produce ceea ce stiu ca pot vinde.
Avatar utilizator
gabimihai
 
Mesaje: 426
Membru din: 24 Feb 2011, 22:07
Localitate: Focsani

Re: La multi ani Romania

Mesajde lucky5strike » 01 Dec 2011, 00:36

La Multi Ani tuturor Romanilor!!!

Apicultori si neapicultori...

:lol: :lol:
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: La multi ani Romania

Mesajde IonutMioveni » 01 Dec 2011, 01:51

La muti ani Romania!!!
LA multi ani Românași de pretutindeni!!
Dacă de multe ori viața de zi cu zi spunem că era mai bine sa ne fi născut în altă parte a Europei măcar astăzi și restul zilelor de acum încolo să ne mândrim cu tot ce-nseamnă
ROMÂN și RONIA!!!
Azi de ziua națională a României sa fim mândrii ca suntem români!!!




O zi de 1 DECEMBRIE placută tuturor!
Nascut pentru a reusi !!!
http://ionutmioveni.sunphoto.ro/
Tel.0745092353
Avatar utilizator
IonutMioveni
 
Mesaje: 494
Membru din: 11 Mar 2011, 15:29
Localitate: Mioveni-Arges...albinutele la bunici com.Uda

Re: La multi ani Romania

Mesajde liviu1965 » 02 Dec 2011, 16:42

La multi ani la toti ce se se simt romani. Ceilalti.... sa traiasca si ei
Avatar utilizator
liviu1965
 
Mesaje: 1335
Membru din: 25 Iun 2011, 08:52
Localitate: IASI

Re: La multi ani Romania

Mesajde Ioan Guist » 03 Dec 2011, 23:27

România mă încântă. Cu toate defectele ei. Este ţara care ne dă de toate la toţi, dar nimeni nu vrea să-i dea nimic. Ci numai să ceară. Totul. Este ţara care ne-a învăţat carte – dar lumina noastră nu e folosită să-i aprindă candelele speranţei, e ţara care ne-a hrănit – fie mâncarea chiar şi soia lui Ceauşescu, e ţara care ne-a crescut – dar odată ajunşi mari, uităm cine ne e mama!

România mă încântă. Chiar dacă e abandonată în fiecare zi de români, devenind Cenuşăreasa lăsată intenţionat acasă. Dar, e descoperită de americani, europeni sau asiatici, care sunt gata s-o scoată la horă. Unde-i uimeşte pe toţi.

România mă încântă. Chiar dacă e ţara pe care poporul ei o scuipă şi-o înjură. Chiar dacă e ţara unde oamenii visează peste aşteptările lor, unde amărăciunea, nepăsarea, iuţimea, revolta sau dezamăgirile au înăbuşit orice aspiraţie spre transformarea în bine. Mă încântă chiar dacă aud atâtea lucruri rele despre ea. Căci ştiu că lucrurile rele sunt făcute (mereu) de cei ce-o acuză.

România mă încântă. Cu toată filosofia egocentrică - unde fiecare dintre noi crede că ştie totul, unde fiecare strigă „eu primul, dar dacă nu se poate, atunci totul deodată la toţi”. Totuşi, România e lumina care se oferă fără să ceară nimic în schimb.

România mă încântă. Chiar dacă, aşa cum spunea un jurnalist e „ţara celor ce cred în Dumnezeu şi sunt gata să meargă la vrăjitoare”. Mă încântă pentru că ţara mea e altarul sacru al naţiunii. Pregătit să ne primească să ne-nchinăm, să ne pocăim şi să ne mântuim.

România mă încântă. Dar pentru mulţi, prea mulţi, e ţara care a murit. N-aş vrea să-i descurajez spunându-le că morţii sunt ei! Nu, ci că din nefericire, pentru dânşii, România nu s-a născut încă. Dar ca să iasă din pântecul nepăsării, e nevoie de travaliu...

România mă încântă. Pentru că sunt român. Şi vorba fratelui Pustan: „nu trebuie să cer nimănui scuze pentru asta”! Mâ încântă fiindcă e ţara unde m-a aşezat să fiu sfânt, Dumnezeu. Fără România, sunt ca un înger c-o singură aripă.

Ca să zbor, am nevoie de EA...
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: La multi ani Romania

Mesajde ves.lucian.zabrani » 03 Dec 2011, 23:39

foarte frumos spus !!! admirabil !!! cred ca mi-ar trebui foarte mult timp sa concep un text asemanator dar mult sub valoarea celui de mai sus !!!
esti UN ARTIST ADEVARAT , PUPE !!! FII SANATOS !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: La multi ani Romania

Mesajde liviu1965 » 04 Dec 2011, 17:56

Ioane....foarte multumesc ptr. gandurile tale scrise.

Sa fim sanatosi si sa ne bucuram de ceea ce ne-a dat Dumnezeu.

PS: Eu ii spun Romanica mea si in fiecare an arborez drapelul pe casa mea.Vecini.....doar trei..... Dar de comentat.....
Avatar utilizator
liviu1965
 
Mesaje: 1335
Membru din: 25 Iun 2011, 08:52
Localitate: IASI

Re: La multi ani Romania

Mesajde nae » 30 Noi 2012, 23:19

La multi ani ,Romania !
La multi ani si dv si familiilor dv .
nae
 
Mesaje: 3375
Membru din: 11 Noi 2011, 19:29

Re: La multi ani Romania

Mesajde mibu » 01 Dec 2012, 00:16

La mulți ani ȚARA MEA ,PATRIA MEA ,la mulți ani mai buni ,pentru noi, poporul tău ,care poate vom învăța o dată imnul ,și ne vom DEȘTEPTA !
LA MULȚI ANI !
BLÎND DAR SIGUR !
Avatar utilizator
mibu
 
Mesaje: 454
Membru din: 02 Oct 2011, 19:32
Localitate: Tirgoviste

Re: La multi ani Romania

Mesajde alin m » 01 Dec 2012, 00:29

La Multi Ani Romania !!!

La Multi Ani celor ce simt ca sint Romani !!!
alin m
 
Mesaje: 246
Membru din: 03 Mar 2011, 14:27
Localitate: galati

Re: La multi ani Romania

Mesajde ves.lucian.zabrani » 01 Dec 2012, 00:59

ROMANIA , chiar ca te iubesc !!! asa cum esti si asa cum sunt !!! nicaieri nu pot spune ca sunt ACASA decat aici !!! Doamne-ajuta la mai bine !!! :P :P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: La multi ani Romania

Mesajde activ » 01 Dec 2012, 01:40

LA MULTI ANI ROMANIA ! ... LA MULTI ANI APICULTORI ! ... LA MULTI ANI COLEGI !
NIMENI nu le ştie pe TOATE ! ... Ascultă-i pe TOŢI şi fă cum e mai bine pentru TINE !
Avatar utilizator
activ
 
Mesaje: 1102
Membru din: 28 Iul 2011, 15:14
Localitate: CRAIOVA

Re: La multi ani Romania

Mesajde csaa » 01 Dec 2012, 08:34

La multi ani tuturor romanilor! Vivat ROMANIA!
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: La multi ani Romania

Mesajde proapis13 » 01 Dec 2012, 09:34

Avem cei mai frumosi munti din Europa,avem cele mai multe riuri,avem jumatate de Dunare,avem delta si ,,marea cea mare'',avem cele mai multe si mai frumoase salbaticuni in codrii nostri,avem cele mai frumoase femei si cei mai frumosi copii,avem cele mai multe specii de fluturi,avem cel mai frumos si deschis suflet fata de semenii nostrii,avem posibilitatea de a hrani toata europa cu roadele pamintului nostru binecuvintat de Dumnezeu - Gradina Maicii Domnului,asa a numit Romania Papa Paul AL - II-lea -,avem doina noastra unica,cintul nostru de jale si de marire a strabunilor nostri,avem cuvintul DOR,ce nu se poate traduce in nici-o limba de pe Pamint,avem puterea de a fi blinzi si buni pina la umilinta,avem insa si firea necrutatoare in fata celor ce vor sa incerce sa ne terfeleasca mindria de Roman,avem ,,Desteapta-te romane''.
,,Noi suntem romani'' si cu totii ne iubim tarisoara asta care se numeste Romania si aici ne este locul
LA multi ani Romania :!:
salve :D
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: La multi ani Romania

Mesajde lucky5strike » 01 Dec 2012, 11:30

Moldoveanul si munteanul sunt frati buni cu ardeleanul... http://www.youtube.com/watch?v=uw-9mRosDJk

La Multi Ani, ROMÂNIEI si ROMÂNILOR de pretutindeni!
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Următorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 28 vizitatori