Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde akmm » 18 Mar 2014, 09:04

Daca pietrele din montaj reprezinta ceva, atunci aveau un simt al frumosului dat dracului......
Eu sunt convins ca inotam in mistere dincolo de intelegerea noastra si ca evidentele sunt atat de greu de acceptat pe cat sunt greu de gasit.
Sa nu bagatelizam insa acest subiect cu povesti sau nascociri ce tin de psihiatrie.
La fel a fost si cu Evangheliile de le zice acum ca au fost ,,selectate la ordinul Imparatului Constantin'' SI bine le-a facut de le-a selectat daca le-a selectat.
Aveti mai intai curiozitatea sa le cititi si vedeti ce basme de aruncat la cos erau.Asa si cu pietrele cu concentratii de metale ce fac sa plezneasca de invidie pana si pe cei de la NASA.Sau credeti ca ei cheltuie miliarde de la gura plimbandu-se prin spatiu doar de amorul artei?Tot pe Nefilimi ii cauta si ei, da' nu mai spuneti la nimeni.
Rezist la orice, în afara tentaţiilor.Oscar Wilde
Avatar utilizator
akmm
 
Mesaje: 1273
Membru din: 21 Mar 2011, 16:15
Localitate: Babadag

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde proapis13 » 21 Iun 2014, 22:48

Istoria se repeta pe alte meleaguri
Ce soarta au statuile sculptate cu milenii in urma deoarece nu sunt compatibile cu ce scrie in anumite carti sfinte... :oops:
Fişiere ataşate
istoria se repeta......jpg
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde modigliani » 22 Iun 2014, 06:38

Din 7 000 000 000 de oameni fo 6 800 000 000 sunt ******* ......
modigliani
 

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde PAGANEL » 22 Iun 2014, 07:58

modigliani scrie:Din 7 000 000 000 de oameni fo 6 800 000 000 sunt ******* ......

Esti obtimist :lol:
Da de ce?
Avatar utilizator
PAGANEL
 
Mesaje: 330
Membru din: 01 Mar 2014, 12:30
Localitate: Braila-Tel. 0745558669


Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde modigliani » 06 Iul 2014, 10:19

Tuneluri , tuneluri , tuneluri ..... Facute de ..... "Oamenii preistorici" ! :o

http://www.efemeride.ro/reteaua-secreta ... continente
http://www.efemeride.ro/tunelul-misteri ... -de-turcia
http://www.efemeride.ro/tunelul-secret-din-bucegi
http://www.efemeride.ro/misterul-tunelu ... -de-turcia
http://www.efemeride.ro/tuneluri-gigant ... antarctica

Oare cat vom mai "calca" pe aceste dovezi ale unei altfel de istorii a omenirii continuand absurd sa purtam "ochelari de cal" ?

( Cornele , Efemeride nu asociaza prima poza sau clip din articol cu acesta )
modigliani
 

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde modigliani » 06 Iul 2014, 11:00

cornelioandanciu scrie:Modi, mi-e tare greu sa-ti urmaresc postarile daca nu schimbi prigoria aia din avatar!

N-auzi domle ca "progoria" respectiva e cadoul meu pentru Manele ?
La anu' , tot de ziua lui , o sa-mi pun la avatar ..... varoa !

cornelioandanciu scrie: Apoi eu sint convins ca au existat inaintea noastra civilizatii mult mai avansate care s-au autodistrus.De ce nu a ramas nici o urma din acestea?


Aici e mult de vorbit ......

- O alta teorie , de altfel plauzibila , este ca aceste civilizatii s-ar fi retras in interiorul Pamantului ( vezi teoria Inner Earth ) .
- La fel de bine ar fi putut migra pe alta planeta .

Este posibil sa fie si cum spui tu , sa se fi autodistrus . Dar ca sa faca asta si sa nu le dam de urma ..... nu prea mai este plauzibil ! Ar fi trebuit ca aceasta autodistrugere sa fie premeditata si sa fi fost precedata de distrugerea sistematica a tot ceea ce-ar fi putut lasa in urma ca marturie a existentei lor . Deci o logica elementara imi spune ca n-are cum sa fie valabila .
Pe de alta parte , exact asa cum spun de-a lungul intregului topic , aceste marturii ale prezentei pe Terra a unei civilizatii stravechi le gasim in cantitati covarsitoare ! Ori ne lipseste noua capacitatea de perceptie a acestora ( de exemplu nu vei reusi vreodata sa faci o albina sa dea pe spate la ce BMW X5 ai tu in garaj . Sarmana nu-l poate percepe ) , ori aceste marturii sunt "masluite" de catre manuitorii omenirii de astazi cu buna stiinta , ori - asa cum am spus abia mai devreme - chiar ne place sa privim lumea prin ochelari de cal .

Netu' asta e cu "dus-intors" . Acum bubuie de informatie . Singura chestie care inca mai lasa de dorit este ca aceasta nu poarta titlu de "oficial" . Si citim toate alea pana ni se invart creierii in cap dar nu putem proba nimic . As spune ca tine de conspirativ acest lucru .

Una peste alta ...... ne invartim ca coiu'-n caldare invatand si acceptand o istorie despre care mie imi este absolut cert faptul ca-i falsa si cel putin franta .
Omenirea de-a lungul timpului , de-a lungul erelor si-al generatiilor , n-a avut multe constante in mentalitate . Insa una sigur a avut ! Fiecare generatie a afirmat despre sine ca detine ADEVARUL ABSOLUT , sfrasind penibil in ochii urmatoarelor generatii . Ma p*s pe mine de ras privind la "cercetatorii" de alta data ce afirmau tembeloid ca Pamantul e tinut de patru elefanti in spate ! Pai cat de bou sa fi incat sa nu-ti pui intrebarea : "In puii mei , si fraierii aia de elefanti pe ce-si tin picioarele ? "

Acum la fel , avem "orgasme psihice" la ideea ca nush ce mistere am dezlegat noi si nush ce stiinta revolutionara avem la indemana . Numa' ca apare cate-un cap luminat ca Nassim Harramein care desfiinteaza , dezmembreaza efectiv , tot ceea ce are statut de ADEVAR . Un exemplu este asta :

Nassim Harramein intr-o conferinta maraton demonstreaza ca ..... noi de fapt nu existam ! Si face aceasta dovada exact cu stiinta aia ciumeaca a noastra ......

"Fizica afirma , chiar demonstreaza , ca atomul este in proportie de 99 % vid . Ok , foarte bine !
Moleculele sunt alcatuite din atomi , nu ? Asadar si acestea sunt 99 % vide . Pana aici la fel de bine !
Corpul uman este alcatuit din molecule . Eu asta stiu din fizica . Si atunci astept ca fizica sa-mi spuna cum pot exista fiind ..... 99 % vid ? Culema , cu acest vid - categoric prezent si la nivel de creier - eu reusesc totusi sa pun aceasta intrebare ....... !"
;) ;) ;)

Absolut evident , nimic nu sta vertical in fata logicii sale . Poate doar un alt ADEVAR despre structura atomului , unul la care omenirea nici n-a ajuns .

Concret , de fapt ce dracu stim noi despre ceea ce ne inconjoara ?
modigliani
 

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde proapis13 » 06 Iul 2014, 17:49

Teritorii interzise în România: Codrul Todorușelor
http://www.efemeride.ro/teritorii-inter ... odoruselor
Posibila locatie unde s-au construit radioreleele din povestioara de mai sus
daca e sa le legam una de alta fiecare povestioara are un simbure de adevar ;)
https://maps.google.ro/maps/ms?msa=0&ms ... 3341cee1e2
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde redoo » 06 Iul 2014, 21:18

proapis13 scrie:Teritorii interzise în România: Codrul Todorușelor
http://www.efemeride.ro/teritorii-inter ... odoruselor
Posibila locatie unde s-au construit radioreleele din povestioara de mai sus
daca e sa le legam una de alta fiecare povestioara are un simbure de adevar ;)
https://maps.google.ro/maps/ms?msa=0&ms ... 3341cee1e2

Azi am trecut pe acolo...am fost la muzeul chihlimbarului de la Colti. Daca era scris ceva de ieri...sigur treceam pe acolo sa fac o poza la gardul ala de sarma.
Off topic...eu sunt mare amator de fantasy.Daca sunt amatori,recomand Roata timpului(robert Jordan) unde apar niste uriasi(ogier) care sunt mari iubitori de natura si mari experti in lucrul cu piatra.
Life is BEE...utiful!!!
http://e-redoo.ro/
Avatar utilizator
redoo
 
Mesaje: 985
Membru din: 21 Mar 2011, 17:48
Localitate: bucuresti/ cartojani

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde proapis13 » 06 Iul 2014, 23:43

iliri si Straromani
Constantius Chlorus
Primul imparat de certa origine tracica este Maximin Tracul (235-238).
Acesta fusese pastor in regiunea sa natala, Moesia, si fusese ridicat tot mai
sus de Sever Alexandru (222-235) datorita capacitatii sale militare si
aspectului sau impunator: avea 2,40m :shock: inaltime si era uimitor de voinic.
Vorbea latina cu accent tracic. Atins de bolile sufletesti ce caracterizeaza de
obicei pe detinatorii puterii ajunsese, de exemplu, sa isi colecteze sudoarea,
consuma 18 kg carne si 27 de litri de vin pe zi etc
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde proapis13 » 07 Iul 2014, 17:39

GIGANTII DE LA NUCET

Cea mai uimitoare descoperire din Romania, necropola de uriasi de la Argedava – Popesti-
Novaci, este si cea mai tainuita. Este vorba de scheletele roz (ca in urma unei iradieri) a 80 de
uriasi, apreciati de localnici ca avand o inaltime de peste 5 metri, deshumate la Nucet, de la
Necropola Zeilor, din vestul cetatii. Necropola a fost pomenita pentru prima oara in 2003, la
Congresul III de Dacologie, de catre profesorul de istorie si filosofie Gheorghe Bardan Raine
si cercetatorul Gheorghe Serbana. O proba accesibila a acestor descoperiri este doar caseta
video inregistrata la congres.... :shock:
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde TDI » 07 Iul 2014, 19:42

proapis13 scrie: O proba accesibila a acestor descoperiri este doar caseta
video inregistrata la congres.... :shock:

Din păcate, doar alte cuvinte, fără posibilitatea unei confirmari stiintifice.
TDI
 
Mesaje: 1609
Membru din: 07 Aug 2013, 17:31
Localitate: Bacau-Roman

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde akmm » 08 Iul 2014, 08:08

proapis13 scrie:iliri si Straromani
Constantius Chlorus
Primul imparat de certa origine tracica este Maximin Tracul (235-238).
Acesta fusese pastor in regiunea sa natala, Moesia, si fusese ridicat tot mai
sus de Sever Alexandru (222-235) datorita capacitatii sale militare si
aspectului sau impunator: avea 2,40m :shock: inaltime si era uimitor de voinic.
Vorbea latina cu accent tracic. Atins de bolile sufletesti ce caracterizeaza de
obicei pe detinatorii puterii ajunsese, de exemplu, sa isi colecteze sudoarea,
consuma 18 kg carne si 27 de litri de vin pe zi etc

Hai mai fratilor sa depasim faza asta cu 18 kg de carne pe zi.....
Poate pe Luna.
Rezist la orice, în afara tentaţiilor.Oscar Wilde
Avatar utilizator
akmm
 
Mesaje: 1273
Membru din: 21 Mar 2011, 16:15
Localitate: Babadag

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde modigliani » 15 Iul 2014, 23:51

modigliani
 

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde modigliani » 19 Iul 2015, 19:28

Cam liniste prin topicul asta ..... In fine . Sa-l revigoram, zic !

Ia sa vad eu acum care mai sustine ca una ca asta e realizata tot de catre omenire ? De cea pe care o stim , evident !
Concret , capetele Moai din Insula Pastelui ne rezerva o surpriza uriasa . Iar noi inca sustinem ca nush ce smecheri suntem si ca nu prea mai exista enigme pe care sa nu le fi elucidat ......

http://www.youtube.com/watch?v=88XgGUxGR14

Oare o amarata de populatie de cateva sute de locuitori ai respectivei insule, fara a avea la indemana macar material lemnos sau oaresce unelte metalice , ar fi putut face ceva de-o asemenea amploare ?
Daca si doar realizarea uriaselor capete Moai ne-a pus serios pe ganduri ..... ce sa credem dupa ce tocmai descoperim ca de fapt statuile sunt intregi si ingropate pana la zeci de metri adancime ?

p.s. ( ei or fi inventat joaca cu lopatica in nisip ??? )
modigliani
 

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde cristian bh » 22 Iul 2015, 15:11

modigliani scrie:Cam liniste prin topicul asta ..... In fine . Sa-l revigoram, zic !

Ia sa vad eu acum care mai sustine ca una ca asta e realizata tot de catre omenire ? De cea pe care o stim , evident !
Concret , capetele Moai din Insula Pastelui ne rezerva o surpriza uriasa . Iar noi inca sustinem ca nush ce smecheri suntem si ca nu prea mai exista enigme pe care sa nu le fi elucidat ......

http://www.youtube.com/watch?v=88XgGUxGR14

Oare o amarata de populatie de cateva sute de locuitori ai respectivei insule, fara a avea la indemana macar material lemnos sau oaresce unelte metalice , ar fi putut face ceva de-o asemenea amploare ?
Daca si doar realizarea uriaselor capete Moai ne-a pus serios pe ganduri ..... ce sa credem dupa ce tocmai descoperim ca de fapt statuile sunt intregi si ingropate pana la zeci de metri adancime ?

p.s. ( ei or fi inventat joaca cu lopatica in nisip ??? )


pana una alta,adeca sa se demonstreze contrariul :? .......tot aceiasi specie de hommo sapiens,care facu piramide,stonehenge,...alea,alea,incase,maiase,,,,,
le facu si p*astea! :idea:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 34 vizitatori