Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde Bee Happy » 25 Sep 2011, 21:03

Io ma!!... Tulai!!
O ajuns melcu', unde nu trebuia sa fie. V-am spus ca se misca cu o viteza fulgeratoare? :o :shock:
Drumul spre succes, este tot timpul in constructie.
Avatar utilizator
Bee Happy
 
Mesaje: 509
Membru din: 24 Feb 2011, 19:50
Localitate: Sebes- Alba

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde Adi Hodis » 25 Sep 2011, 21:15

Bee Happy scrie:...
Iar acum, in incheierea primei editii fulgeratoare a stirilor, urmeaza rubrica meteo:

:lol: :lol: :lol:
Pana mane´ la ora actuala ... ... mai gasesti unu´ sa prezinte prognoza stuparului ... pa´n la salcam ??? :roll: :P
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde Bee Happy » 25 Sep 2011, 21:22

Maine, alta stire de senzatie. Care pune in lumina favorabila, mediul stiintific romanesc.
Drumul spre succes, este tot timpul in constructie.
Avatar utilizator
Bee Happy
 
Mesaje: 509
Membru din: 24 Feb 2011, 19:50
Localitate: Sebes- Alba

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde Bee Happy » 25 Sep 2011, 21:33

Lupule!
Sti povestea cu popa cel nou din sat?
Cand a inceput sa predice, au ramas toate babele cu gurile cascate. Pentru ca le zicea ca din carte.
La iesire, au fost intrebate de catre cele care au lipsit:
''Ei, cum a fost?''
''A fost cea mai, cea mai, cea mai predica pe care am ascultat-o''.
''Dar despre ce a vorbit?''
''Aaaa....paii...ooo...aaaaa... nu stim!''

Asa am ramas si eu la ultima ta postare (predica). Cu neuronul prins intre bretelele cromozomiale. Deocamdata nu e cu putinta sa-l resuscitez la adevarata lui valoare intriseca....ptiu!!! Ca m-am molipsit si eu :mrgreen:
Drumul spre succes, este tot timpul in constructie.
Avatar utilizator
Bee Happy
 
Mesaje: 509
Membru din: 24 Feb 2011, 19:50
Localitate: Sebes- Alba

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde Ioan Guist » 25 Sep 2011, 21:43

Ioi, ioi istenem ...istenem.Ca ma dor falcile.Nu am mai ras atata de la vizita lupului in cisnadie.Cu asta o intinzi pana la 3 in noapte si nici nu sti.
Dilema mea e ca nu stiu ce fac cu astia doi cand sunt impreuna.Cand e singur, mai trage aer in piept si atunci ai si tu un respiro.da asa, la ...dublu, astia ,t' face nevasta vaduva cu rasul pe buze.Si se pare ca o sa fiu cu ei in masina timp de 10 ore dus si 10 intors.Va rog sa-mi tineti pumnii.

Sunt hotarat sa-mi capsez gura.Adica sa-mi pun niste fraie sau niste zabale.Nu stiu cum sa zic.Iau capsatorul si -mi dau doua capse de 50 mm 'n cruce pe fiecare colt de gura.Astfel nu ma risc sa aduc cu iliescu (animalul).
Ma mai gandesc sa-mi var doi cartofi in urechi si doi in nas (si prin nas se transmit zgomote) Sa fac rost de doo paravane din alea pt ochi de la un cal.Sau 12 de la shase cai morti.
Ori ce idee sau sugestie este cantarita si aruncata la Ricycle Bin.Oricum nu am nici-o sansa.

Forta sa fie cu mine!!


Obi uan ke no bine.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde Bee Happy » 25 Sep 2011, 22:09

Am sa-ti raspund in stilul fanfaronic, pe care l-a promovat Lupu'.

Pentru ca maxibularul falcii sa ramana in integritate fizica, nu e cu putinta o alta solutionare decat angajarea in conducerea autovehicolului a unui conducator suferind de afectiunea numita academic, afonizare.
Drumul spre succes, este tot timpul in constructie.
Avatar utilizator
Bee Happy
 
Mesaje: 509
Membru din: 24 Feb 2011, 19:50
Localitate: Sebes- Alba

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde Ioan Guist » 25 Sep 2011, 22:14

Io ...io ...a meu ! a meu! Io sunt ala!
Bee!! sau Bai!! io sunt afon fra!
Ca daca ma ducea si pe mine capul nitel, prezentam meteo .
Si daca eu am priceput ceva din poante e ca sunt bune.

Nu am nici-o sansa! Va trebuii sa-mi fac testamentul.

Apropos, Domnul de la meteo e un ...un ... cum s'zic, un profesor.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 25 Sep 2011, 22:17

Bee Happy scrie:Lupule!

''Dar despre ce a vorbit?''
''Aaaa....paii...ooo...aaaaa... nu stim!''

Asa am ramas si eu la ultima ta postare (predica). Cu neuronul prins intre bretelele cromozomiale.


- Inseamna ca am reusit sa te fac sa intelegi ce am simtit si eu cand ti-am citit pamfletul... :lol: :lol: :lol:
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3843
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde Adi Hodis » 26 Sep 2011, 09:24

LUPU' ALBINELOR scrie:...
- Inseamna ca am reusit sa te fac sa intelegi ce am simtit si eu cand ti-am citit pamfletul... :lol: :lol: :lol:

Veeezi ? ... daca n-ai folosit oglinda si becu, lumina lui adica ... ti-au facut neuronii ca atomii ...
Si cat p´aci sa ma molipsesc si io cand citeam pamfletul tau ... noroc ca am spart becu ( din greshala, di ciuda ) iar afurisita de oglinda, nu talmaceshte far´ di lumina ...
De nu vedeam luminitza di la capatul pamfletului ... ramaneam ancorat, pardon, agatzat in dimensiunea ancestral universala a ... neintzelesului ... ce-a vrut sa zica asta ma ??? :? :P
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde echo » 26 Sep 2011, 09:50

io' tocmai vroiam sa le zic ieri "aveti grija ca vine Lupu' si sa vedeti ce v-o luati !! " ca prea se simtea batatura fara stapan ... si na ca s-a infaptuit !!

Ia-i Lupule !!!! mananca-i !!!
(c'asa'i zic si lu' fi-meu si merge :D )
Un PET dispare in 800 de ani. Un nesimtit nu dispare niciodata, desi e biodegradabil !!!
Avatar utilizator
echo
 
Mesaje: 627
Membru din: 26 Feb 2011, 12:12
Localitate: Magurele - Ilfov

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 26 Sep 2011, 09:53

- Adi,

Bee Happy a reusit sa umple 'spatiul de antena' cu un mesaj de tipul celui continut de pictura abstracta. Adica un mare nimic...

Si eu am facut acelasi lucru...Dar mai elegant...(si cu modestie) :lol: :lol: :lol:
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3843
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 26 Sep 2011, 10:08

- Nu-i mănânc Echo, că ăștia-s rase neomologate si mă balonez de la OMG-urile lor...

Dar îi mestec olecuțâcă înainte de a-i scuipa...( mi-a recomandat doctoru masaj la baza gingiei și curățarea cariilor cu regularitate)... :lol: :lol: :lol:
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3843
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde Adi Hodis » 26 Sep 2011, 10:21

LUPU' ALBINELOR scrie:- Adi,

Bee Happy a reusit sa umple 'spatiul de antena' cu un mesaj de tipul celui continut de pictura abstracta. Adica un mare nimic...

Si eu am facut acelasi lucru...Dar mai elegant...(si cu modestie) :lol: :lol: :lol:

Pai asta am zis si eu ... intelegi aia, aia si aialalta ... da´ concluzia e ... luminitza ... neagra, nuda, cava ... cum vrea sa perceapa neuronu´ :lol: :lol:
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde Ioan Guist » 26 Sep 2011, 13:35

Echo,
Trimite adresa pe emaile,Te rog.
Sa primesti pachetul de la mine si CD promis de Lu".

Lu' cer scuze depre indrazneala de a tulbura barlogul lui Talica.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 26 Sep 2011, 14:02

- Să-ți fie de bine dacă tocmai ai mâncat ! ;)
Bagă și un somnic de înfrumusețare (că nu ți-ar strica) :lol: :lol: :lol:

PS. Subliniază-i te rog lui Echo că CD-ul e numai pt el !
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3843
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

RETETE din BRUXEL (Bruxelu oltenesc)

Mesajde echo » 26 Sep 2011, 17:42

gata, m-am conformat si am sters.
Mut la retete
Ultima oară modificat de echo pe 28 Sep 2011, 09:17, modificat 1 dată în total.
Un PET dispare in 800 de ani. Un nesimtit nu dispare niciodata, desi e biodegradabil !!!
Avatar utilizator
echo
 
Mesaje: 627
Membru din: 26 Feb 2011, 12:12
Localitate: Magurele - Ilfov

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori