Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde Bee Happy » 19 Oct 2011, 23:51

Modiglianii, sa traiesti multi anii!
Toate bune si frumoase. Dar ce matzu meu, inseamna poroclu???? :?: :P
Drumul spre succes, este tot timpul in constructie.
Avatar utilizator
Bee Happy
 
Mesaje: 509
Membru din: 24 Feb 2011, 19:50
Localitate: Sebes- Alba

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde horia_ch » 20 Oct 2011, 09:40

Bee Happy scrie:Dar ce matzu meu, inseamna poroclu???? :?: :P

"Porecla"... banuiesc!
קֹהֶלֶת 3:11,12
Avatar utilizator
horia_ch
 
Mesaje: 723
Membru din: 15 Mar 2011, 20:32
Localitate: Miercurea Ciuc, Harghita, România

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde echo » 24 Oct 2011, 13:49

BeeHappy, ti-o spun in mod elevat ca.. m-ai spart.... !!!!!

cat sunt eu de rau, mi-au dat lacrimile la pamfleutul ala... sa nu imi spui ca e inventie ca te injur!!! sau nu, sper sa fie inventie... :(

Initial am vrut sa te incurajez cu un "ce scrii frate d'aste triste? " , dar viata nu are numai parti frumoase, mai da si suturi in c*r ca altfel nu am intelege cat de fericiti suntem.. ...

Sa.. be happy ;)
Un PET dispare in 800 de ani. Un nesimtit nu dispare niciodata, desi e biodegradabil !!!
Avatar utilizator
echo
 
Mesaje: 627
Membru din: 26 Feb 2011, 12:12
Localitate: Magurele - Ilfov

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde Bee Happy » 24 Oct 2011, 23:33

Echo, ce am scris mai sus, desi se afla intre pamflete, nu e chiar pamflet. Doar 'ici colea, am mai strecurat cate un iz pamfleticesc, ca sa nu ma penalizeze Lupu'.
Povestea nu contine decat mici seminte de adevar adevarat, iar personajele sunt fictive.
Am apelat la sentimentele bune ale oamenilor (care stau cateodata ascunse)si pozand in avocatul tiganilor am cersit cateva lacrimi, pentru ei.
Toate astea, in urma unei discutii, in care tiganii erau calcati cu tancurile si impuscati.
Drumul spre succes, este tot timpul in constructie.
Avatar utilizator
Bee Happy
 
Mesaje: 509
Membru din: 24 Feb 2011, 19:50
Localitate: Sebes- Alba

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde Bee Happy » 25 Oct 2011, 20:19

Flash News nambar try. Adica trei care va sa zica.
-----------------------------------------------------------

AUTOSTRADA PANEUROPEANA IN IMPAS

Tocmai am primit un comunicat de la Ministerul Transporturilor, in care ni se spune, ca pentru autostrada Nadlac- Constanta, parte a coridorului Pan European, se sisteaza lucrarile.
Proiectul trebuie refacut, inca din stadiul fezabilitatii. Acest impas neprevazut se datoreaza unei neconcordante a proiectului romanesc, cu cel maghiar.
Neconcordanta consta in faptul ca, vecinii unguri, au ca si punct de referinta 0, nivelul Marii Adriatice. Romanii in schimb, au punctul de referinta 0, nivelul Marii Negre. Diferenta de nivel intre aceste doua puncte de referinta este de aprox. 15 cm. Sau altfel spus, Marea Adriatica este cu 15 cm. mai sus decat Marea Neagra.
Autoritatile romane, au vrut sa continue lucrarile, ignorand aceasta diferenta; dar guvernul maghiar a obiectat vehement. Citam un reprezentant al ministerului de transport din Budapesta:
'' Atutia anii, dupe granite Nagylak, noi trebuit se evite groapii numerosi, si acume esti un grop mai mare!''

Cea mai ieftina alternativa propusa de romani, pentru a corecta diferenta de nivel, a fost construirea unui lift, in punctul de trecere al frontierei din Nadlac. Lift care ar trebui sa urce masinile, de pe autostrada romaneasca, pe cea din Ungaria. Aceasta solutie, a fost respinsa de Comunitatea Europeana, pe motiv de ultraanvargandism.

Pentru solutionarea crizei, guvernul roman, a apelat la solutia mai complicata, dar care multumeste pe toata lumea.
S-a hotarat cresterea nivelului Marii Negre cu 15 cm. In felul acesta, va exista un singur nivel 0 de referinta, pentru amandoua tarile.
Ca prima masura, se va construi un baraj, in stramtoarea Dardanele. Barajul va impiedica Marea Neagra, sa se scurga in Mediterana.
Apoi, vor fi deschise toate barajele de acumulare de pe teritoriul tarii. La fel si barajele care contin cianuri sau alte lichide. Fiecare metru cub de lichid conteaza. Distrugerea faunei din Dunare si Marea Neagra, este o pierdere pentru care guvernul isi va asuma raspunderea. Autostrada, va fi prioritara.
In sfarsit, cand Marea Neagra va ajunge la nivelul dorit, se poate continua constructia autostrazii. Iar in punctul de unire a celor doua capete, constructorii se vor folosi de inclinatia terenului, sau vor bascula cateva camioane cu balast, pentru a ajunge a acelasi nivel cu Ungaria.

Asa va arata autostrada, cand va fi terminata:
imagesCAE4MU0Q.jpg
imagesCAE4MU0Q.jpg (5.8 KiB) Vizualizat de 8349 ori



Iar acum, stimati soferi, rubrica meteo:
Drumul spre succes, este tot timpul in constructie.
Avatar utilizator
Bee Happy
 
Mesaje: 509
Membru din: 24 Feb 2011, 19:50
Localitate: Sebes- Alba

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde Bee Happy » 31 Oct 2011, 20:18

Flash News nambar for. Adica patru, care este.
.........................................................

EXTRATERESTRII INVESTESC IN ROMANIA

Satui de ritmul lent in care inainteaza constructia autostrazilor, de pretul mare per Km. si de calitatea proasta a lucrarilor; Ministerul Transporturilor, a decis rezilierea contractelor cu firma Bechtel si cu celelalte firme constructoare de autostrazi. Fie ele romanesti sau straine.
Ca si alternativa s-a decis admiterea la licitatii, a firmelor extraterestre de constructii. Un factor decisiv a fost precedentul stabilit in SUA, cand cateva echipe de extraterestrii, dotati cu nave constructoare de autostrazi, au reusit in sase luni, sa finalizeze 14.600 km. de autostrada cu 5 benzi pe sensul de mers. Contactul cu capetenia extraterestra, a fost initiat chiar de fostul presedinte american, G. Bush Sr.

In Romania, cea mai buna oferta au facut-o extraterestrii de pe planeta Mulan. Ei au si castigat licitatia. Contractul prevede construirea a 4530 km. de autostrada cu trei benzi de rulare pe un sens. Constructorul Mulanez se ocupa de absolut toate fazele constructiei: de la expropiere la pregatirea terenului, de la aprovizionare cu materiale la hrana muncitorilor Mulanezi, de la montarea bordurilor la marcarea asfaltului.
Tehnologia extraterestrilor, este absolut inovatoare. O nava constructoare Mulaneza, survoleaza la mica inaltime fasia de teren destinata autostrazii. Nava inainteaza cu o viteza de 50 km. pe zi. In urma ei, ramane terenul expropriat, asanat, tasat, consolidat, cimentat, asfaltat, bordurat si marcat. Toate materialele folosite, sunt extrase direct din sol, mixate in interiorul navei dupa o reteta necunoscuta si aplicate inapoi, sub forma finala.
warship1.jpg
Nava extraterestre autostradatoare (constructor de autostrazi)


Contractul incheiat cu extraterestrii, este foarte avantajos pentru partea romana. Oficialii Mulani, au cerut, pentru fiecare km. de autostrada 10 romani. Asadar dupa finalizarea contractului, 45300 de romani vor lua calea universului, imbarcati in nave Mulaneze. Mulanezii au nevoie de oameni pe planeta lor, pentru improspatarea sangelui populatiei autohtone, in scopul combaterii consagvinizarii si accelerarii natalitatii.
Mulanezii sunt dotati doar cu un testicul. Din aceasta cauza oamenii sunt mult mai apreciati de femeile mulane, pentru ca au doua testicule. La mare cautare sunt cei care au doua perechi de testicule. Acestia sunt rezervati pentru cadrele de conducere, in ierarhia de varf a planetei Mulan, unde factorii de decizie sunt femeile.
Selectia norocosilor care vor pleca spre Mulan, se va face prin metoda Decimarii Parlamentului. Fiecare al zece-lea deputat si senator va fi ales sa plece. Daca nu se va atinge numarul necesar, se va trece la metoda Remanierii Guvernului. Daca nici atunci nu se va atinge numarul de 45300, se va trece la colectarea tuturor cersetorilor, hotilor de buzunare, homlesilor, aurolacilor si vamesilor, care vor fi trimisi de buna voie sau fortat pe planeta Mulan.

Populatia noua, care se va naste in urma acuplarii romanilor cu mulanii, va primi numele de Romulani. Ei vor primi dreptul sa se ''colonizeze'' pe alte planete, fara sa fie obligati sa adune resturile rezultate din golirea colonului.


In incheiere, stire meteo:

Englezii sunt cunoscuti pentru placerea cu care discuta despre vreme. A discuta despre vreme, este o adevarata arta a conversatiei la ei. Asa ca , de ce nu va gasiti fiecare cate un englez si il intrebati pe el?!! Ce!!! Credeti ca sunt Nostradamus sa ghicesc mersul vremilor??? Sunt crainic de stiri, sunt reporter de teren, sunt dactilograf si voi mai vreti sa fiu si meteorolog??!! M-am saturat!!!! Nu sunt platit dupa cat merit!!!!!!! Cred ca o sa ma fac si eu Romulan!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:
Fişiere ataşate
imagesCA0ZFE1V.jpg
Asa arata femeile mulane
imagesCAL8CXBQ.jpg
Presedintele american, la semnarea contractului
Ultima oară modificat de Bee Happy pe 31 Oct 2011, 20:38, modificat de 2 ori în total.
Drumul spre succes, este tot timpul in constructie.
Avatar utilizator
Bee Happy
 
Mesaje: 509
Membru din: 24 Feb 2011, 19:50
Localitate: Sebes- Alba

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde Bee Happy » 31 Oct 2011, 20:22

............................
Fişiere ataşate
imagesCA93V91H.jpg
Un nod de autostrada pe planeta Mulan
imagesCA93V91H.jpg (14.18 KiB) Vizualizat de 8315 ori
Unoosa_aliens.jpg
Mulanii, punand autostrada la cale. Se deosebeste liderul cu palarie rosie
imagesCAYN20CA.jpg
Asa va arata un Romulan
imagesCAYN20CA.jpg (8.19 KiB) Vizualizat de 8315 ori
Drumul spre succes, este tot timpul in constructie.
Avatar utilizator
Bee Happy
 
Mesaje: 509
Membru din: 24 Feb 2011, 19:50
Localitate: Sebes- Alba

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 04 Noi 2011, 03:40

- Bee Happy !

Ești tare, bro (frate). La tine în sezonul toamnă-iarnă se numără pamfletele mai bine...Se pare că îți vin ideile numai când gândești la...rece. Nu-i bai, bine-i ș-așa rău...

Da vezi nu fă prea tare pe englezu când vine vorba de vremea prognozată că te trimitem pe planeta Mulan cu o singură mulă-n loc de două...Și apoi să te vedem pe unde o să scoți...cămașa, când vine vorba de contacte...la nivel înalt...Că de nu o să faci față, am auzit că pedeapsa la ei pe planetă constă în asfaltarea tuturor dispozitivelor cu orificiu care nu funcționează-n parametrii indicați pe prospect... 8-) ;) :D
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3849
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 09 Noi 2011, 22:10

Amintiri din România



Deși a trecut ceva timp decând am părăsit prin deplasare plecată teritoriul românesc, încă îmi vin în minte o mulțime de amintiri care mă incendiază interior și mă fac să râgâi a prună...(de la țuica de prună, nu de la altceva...să ne înțelegem)...

România ! Pământ cu resurse incorect exploatate...cu o istorie prea des repetată...cu o conștiință națională nedezvoltată...cu o economie africanizată...cu peisaje insuficient admirate...și cu oameni care...te dau pe spate (dar să trecem peste asta) .

Aș începe prima dată cu începutul primei părți din cea de a doua impresie. După ce străbați Europa în goană pe autostrăzi plictisitor de netede, când intri în România ai senzația pe care o are un parașutist care, după ce străbate aerul în picaj amețitor , se scufundă în ocean , schimbând viteza căderii cu lentoarea scufundării...
Sigur , dacă poți străbate Austria în doar 4 ore , cam tot atât îți ia în România să parcurgi 200 de kilometri. Dar e frumos. Cu toată forfota și fauna colorată ce mișună în trafic...Dar până la urmă și într-un târziu, ajungi. Vezi tu unde...

Vizavi de 'atmosferă', primul lucru care te frapează este fantastica capacitate a românilor de a se adapta anormalului. Nu, nu e vorba despre OZN-uri. E vorba despre 'anomaliile' pe care le întâlnești la tot pasul. Iar românii par să se fi obișnuit cu anomaliile precum viermele în hrean sau, ca și palestinienii cu patrulele militare evreiești...

Într-un fel îmi era dor de televiziunile românești. Astea de aici sunt monotone. Te informează cu informații de impact public și de interes general. Și atât. Nu ca în Romania. Unde primele știri sunt alea care fac babele să se oprească din muls și să iși șteargă mucii lacrimilor...D'alea de te lovesc la 'corazon'. Sau dacă nu ai, atunci te lovesc direct la 'coiones'. După cum s-a pronunțat Loredana Groaza în cadrul emisiunii concurs 'Vocea României', când a vrut să-l felicite pe unul dintre concurenți pt prestația sa masculină, transformând termenul spaniol 'cojones' (testicule) într-un termen nou, din latina nouă pe înțelesul tuturor...(la urma urmei tot aia înseamnă, doar că sunt mai mici)...
Îmi era dor zic, de acele talk show-uri interminabile în care se dezbat arzătoarele probleme ale țării, cum ar fi : cariera manelistului Salam, dreptul femeilor de a fi exploatate la locurile de muncă la fel de inuman ca și bărbații, primari care trebuie să se ducă la pescuit pe bicicletă (după ce a stricat tot el și autobuzul școlii și jipanul primăriei) și câte altele nu aș mai putea înșira...Ăsta e un semn de progres, zic eu. Pt că numai în societățile prospere există preocuparea de a analiza chiar și aspectele minore ale majorității minoritare. Adică faptul că un cal care a plesnit-o peste buze pe baba care-l mulgea (lăsând-o cu două perechi de buzilici - două mai mari și două mai mici), ajunge să fie dezbătut în public (spre rușinea lui), mie unul mi se pare un gest de o adâncă preocupare umanistă a drepturilor minorităților. Un singur lucru nu prea mi-a fost clar până la finalul emisiunii. Nu am înțeles exact cine a fost până la urmă minoritarul abuzat, baba sau calul ?... Dar am văzut apoi poza în ziare (cu săgeți și explicații suplimentare) și m-am prins. Era groparul (pentru că calu păștea florile de printre lumânări, din cimitir)...

Am regăsit cu plăcere moacele politicienilor români, cărora le-a rămas rânjetul electoral lipit de fălci, de parcă le-a pus cineva superglue în votcă...Aaaa...că era să uit. M-a uimit USL-ul (Uniunea Social Liberală), care s-a umilit într-atât încât s-au folosit de regele Mihai pt a-și drege propria imagine. Am fost emoționat. Am zis, uite dragă că comuniștii de azi vor să-și ceară public scuze Majestății Sale pt faptul că comuniștii de ieri l-au forțat să abdice...Unii analiști afirmă însă că mișcarea a fost suficient de inteligentă încât să atragă electoratul de tipul celor care joacă barbut și dorm cu două nopți înainte pe celofane de borcane în fața bisericilor. Ca să prindă a doua zi un loc lângă racla cu moaște și dezlegarea la sarmale...A celor care se calcă în picioare la cozi de peste un kilometru și după ore de stat în ploaie și temperaturi scăzute, ajung cu salvarea la spital. Dar au primit garanția că moaștele le vor da sănătatea pe care sistemul de sănătate românesc nu îl poate oferi, dar îi taxează oricum. Și mai zic unii că religiozitatea este un fenomen în descreștere în România...

Și fiindcă tot am adus vorba despre sistemul de sănătate românesc, mă bucură faptul că se observă tendințe și preocupări de eficientizare, de reducere a cheltuielilor...Adică, dacă până mai ieri erai pensionat pe caz de boală de 20 de ani, pt că erai epileptic, de acum încolo dacă nu faci cel puțin 2 crize pe săptămână, regulat și cu conștințiozitate, nu mai ești eligibil ca să primești pensie. Vestea bună însă este că te-ai vindecat și ești apt de muncă...Un alt exemplu : de 20 de ani ai avut pensie de invaliditate fiindcă ai piciorul drept amputat de sub genunchi și te deplasezi în cârje. Dacă cumva nu te-ai putut prezenta la COMISIE la data și ora la care au vrut ei (ca să verifice dacă nu cumva ți-a crescut piciorul), ai pierdut dreptul la pensie și ai fost declarat apt de muncă. Degeaba vei începe tu să te smiorcăi că nu vei avea cu ce să crești cei 4 copii fiindcă nimeni nu angajează un olog...Foarte bine. Nu-i mai crește. Și așa am ajuns să depășim cifra de 7 miliarde pe planetă. Iar Bill Gates nu știe ce fel de vaccin ar trebui inventat pt a produce sterilizare și reducerea speranței de viață, dar e dispus să plătească pe cei care ar putea ști...Aaaa, că avem și cazuri de sate întregi care iau pensie de orbi, dar au permis de conducere și mașini. Asta este cu totul altceva. Sincer, eu la ăștia nu le-aș tăia pensia. Pt ce ? Păi orbi în trafic avem de când s-a inventat roata...
Măsurile astea mi se par corecte. Acum haideți să fim cinstiți și să recunoaștem că și actul ăsta de guvernare nu e chiar așa de simplu și de ușor. Păi cum să strângi bani la buget când tu ai o pătură socială atât de numeroasă (care este considerată balast pt sistemul fiscal), cum sunt pensionarii. Păi ăștia nu dau nimic la buget, în schimb stau cu mâna întinsă lună de lună. Cum ? Au muncit o viață și au cotizat ca să aibă o bătrânețe liniștită ? Au cotizat la Ceaușescu, ca să poată ăla să-și finalizeze proiectele faraonice. Nu au cotizat în sistemul BOC. Să vă fie clar...Și atunci cum să te scapi de ei, discret, să nu bată la ochi ? Simplu. Prin mijloace indirecte. Te legi de orice pretext ca să le tai pensiile. Nu aduci în țară medicamentele necesare ci doar pe cele care aduc profit, îi ți în șocuri continue prin masmedia și prin modificări legislative concepute împotriva supraviețuirii...
etc,etc. Pensionarul care are nesimțirea să posede o sănătate de fier și se încăpățânează să mai trăiască încă o zi, cu un colț de pâine și apă, nu putem decât să sperăm că va muri de inimă rea...

Am mai văzut lideri de sindicate care, atunci când fabrica s-a închis și muncitorii au aflat că nu avut plăți compensatorii negociate în contract, au afirmat că ei nu s-au putut face auziți. Dar au semnat...așa...pe...zgomotul din fundal. Eu propun liderilor de sindicat care au mai rămas, să se înscrie la emisiunea 'Vocea României'. Că dacă nici acolo nu vor fi ascultați, cel puțin se pot face auziți...

Am asistat, cât timp am fost în țară, la una dintre cele mai mârșave campanii publicitare din câte am văzut vreodată...Un concern internațional care ne vrea aurul scos din munți, de la Roșia Montană (pt ca apoi să ne lase cu o balegă de cianuri pe care nici măcar muștele nu îndrăznesc să se pună), ajunge să folosească sărmani manipulați, pt a stârni mila opiniei publice. Parcă erau ostatici luați de către teroriști și trebuiau să convingă în fața camerei de filmat cu orice preț, altfel urma să le fie omorâți copiii...Trist...Dar posibil în România.

Fiind interesat de albine și deci de mersul lucrurilor în agricultura românească, m-au pus păcatele să urmăresc emisiunile de la ' Viața Satului'... Și am văzut. Realizatori și moderatori care vorbeau cu gura plină pe la târguri de produse tradiționale. Problema majoră nu consta în faptul că aveau gura plină, ci faptul că atunci când o aveau goală, nu știau ce să facă cu ea și ce întrebări să pună...Sunt de părere că dacă 'Viața Satului' ar fi realizată de Marioara Murărescu, emisiunea ar fi mult, mult, mai...amuzantă.

În momentul ăsta sunt sigur că cel puțin unii dintre voi veți zice în gândul vostru: "- Hireai al dracu' Lupule ! Una bună nu ai văzut. Numa pe alea rele." Nu, nu e întru totul adevărat. Pt că am văzut și una bună. Da, nu, nu pe bidonoasa aia care stătea aplecată la 45 de grade și se rezema-n țâțe, fiindcă alăpta gemenii...De ce la 45 ? Pt că ea era pe tocuri iar gemenii erau pe trotuar. Mahmuri...Își cereau cacaua cu lapte...Cacaua o aveau ei în pantaloni. Laptele îl picura ea din dozatoare...Nu...aia...da aia, îmbrăcată ca în campanie, cu o eșarfa în jurul taliei pe post de fustiță, ce avea brodat la spate cu galben îndemnul electoral 'Votează urgent aici'...Cum stătea ea aplecată așa forțat, se ridicase îndemnul electoral așa de sus că deja se vedea crăpătura de la urnă...Probabil că de aceea era introdus termenul 'URGENT' în mesaj, ca să-ți introduci votul fără să stai prea mult pe gânduri și să se instaleze cistita...Da, de aia zic ... Că nu de aia zic...

' Am văzut un bună', în sensul că am avut parte și de o experiență pozitivă legată de români. Am cunoscut o mână de români care încă nu s-au ticăloșit. O mână de români care au înțeles că tânguiala de tip mioritic, hoția de tip balcanic (sau invers dacă vreți) și tupeul de Buftea, nu sunt ingredientele unei rețete de succes pe termen lung. Și care sunt convinși, la fel ca și mine, că numai munca, seriozitatea, preseverența, onestitatea, te pot introduce în cercul de incredere și respect al partenerilor de afaceri, sau al Europei. Cine găsește o mână de astfel de oameni și îi poate aduce împreună, va putea muta munții cu ei. Și eu am convingerea că Comunitatea de pe STUPĂRITUL poare furniza astfel de oameni.

Instinctul meu de LUP carpatin m-a făcut să adulmec o adiere nemaiântâlnită înainte...Parcă mirosea a ars...a sulf și gaze...Cred că undeva, în adâncurile tectonice de sub Carpați, magma a început să clocotească. Nu contează cât de lung și anevoios va fi drumul ei spre suprafață. Important este faptul că atunci când va erupe, va schimba fața muntelui...Dar înainte ca fenomenele meteorologice colosale să aibă loc, de obicei se traversează perioada numită metaforic 'liniștea dinaintea furtunii'...

Și acest lucru se va întâmpla...Simt în urină...
Dar dacă o fi ca instinctele mele lupești să mă înșele, mă las...hăituit, vânat...mă dau prins(Prince),...mă dau Michel Jackson...mă dau...ce vreți voi...(sper să nu mă înșel că am pus-o )

Ceva trebuie făcut în direcția corectă. Pt că altfel, VIITORUL NE-O VA PLĂTI din plin și pe merit...CU VĂRF ȘI ÎNDESAT !!!
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3849
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 09 Noi 2011, 22:13

Ceva trebuie făcut în direcția corectă. Pt că altfel, VIITORUL NE-O VA PLĂTI din plin și pe merit...CU VĂRF ȘI ÎNDESAT !!!

- Ohoho...!.jpg
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3849
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 13 Noi 2011, 03:22

- Textul de mai sus poate devenii motto-ul anului 2012 ! Iar imaginea poate deveni prima filă din calendar...

Meditați la conținut ! Conținutul ideii ... 8-) ;) :D
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3849
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde Ioan Guist » 13 Noi 2011, 10:02

Bai Lica, zici asa....ca ai vazut multe prin romanica.
Mai zi despre aia ce vine din strafunduri, de aia ce-i unica buna.Stim ca asocierea e grea la noi.Dar e unica salvare te'te'.
Hai ca sta sa erupa sansa asta.Hai ca-i pe vine.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde paul » 13 Noi 2011, 21:11

Pictore ...musti din "dusmanii "...limbii romane :lol: :lol: :lol:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde modigliani » 13 Noi 2011, 21:19

paul scrie:Pictore ...musti din "dusmanii "...limbii romane

Nope ! Doar reactionez ! Citindu-le textele savante ma "scrijelesc" psihic , ma traumatizez , ma ..... alea alea !

Lupule , dupa asta-ti las "bruselu' "-n pace . Promit ! Numa' ca nu ma pot abtine :

....................................................................

De la Biblie pana la Pinocchio , trecand prin viata lu' ..... unu' , cu escala la un roman de dragoste , cu ..... mai mult poezii , cu niste lectii de la scoala cu un baiat , ..... unu' .... Creanga - parca - , ..... Si .... DA , DA , .... Eminescu , altu' de care-am ...... auzit la scoala . A fost compus si are enorm de multe poezii ! Da' nu-mi aduc asa de bine aminte . Ca nu mi s-a parut asa de extrem de important . ..... Nu m-a impresionat . Ca nu citesc de el .:shock: :shock: :shock:

Ultima oară modificat de modigliani pe 13 Noi 2011, 21:21, modificat 1 dată în total.
modigliani
 

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde paul » 13 Noi 2011, 21:54

O poezie de ...Caragiale ...stii pictore ?... :lol: :lol: :lol:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: PAMFLETE din BRUXEL

Mesajde modigliani » 13 Noi 2011, 22:03

paul scrie:O poezie de ...Caragiale ...stii pictore ?... :lol: :lol: :lol:


Stiu doua virgula sase poezii de cARAGIaLE . Dar hai sa schimbam " terenu' " . Lasa-i Lupului asta pentru ale lui ! Hai la ..... Romania , Romaniaa , ... ole , olee , oleee ! Cauta prin forum ...... ;)
modigliani
 

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 36 vizitatori