Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde iunicu » 21 Noi 2012, 00:35

Pictore, unul arunca chibritul, altul paiele, mai se azvarle din spate si cate un vreasc si uite asa se isca valvataie.
Odihneste-te in pace Gica!
Odihneste-te in pace Kamy!
Avatar utilizator
iunicu
 
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Oct 2011, 12:59
Localitate: Silistea Snagovului(IF) 38 ani

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde Adi Hodis » 21 Noi 2012, 00:41

Iunicule, nu consider ca e cazul sa fii dat exemplu.
Consider ca fiecare se oglindeste prin modul si continutul a ceea ce scrie si ce arata despre el, din activitatea sa apicola.
Cred ca si dumneata doresti o oglindire nepatata, nu-i asa ?.

Ceilalti care nu pot renunta la ... o fac pe propria imagine si raspundere, finalmente.
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde modigliani » 21 Noi 2012, 01:08

iunicu scrie:Pictore, unul arunca chibritul, altul paiele, mai se azvarle din spate si cate un vreasc si uite asa se isca valvataie.


De acord ..... Io-s benzina !
modigliani
 

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde kamy » 21 Noi 2012, 07:21

Mai io cred ca m-is apa da nu incingeti discutia la peste 1500 de grade!
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde modigliani » 22 Noi 2012, 08:12

Ioani scrie: Uneori cel mai mare rau pe care l poti face unui ,,dusman" este sa-l ignori. Pe unii chestia asta ii doare mai mult decat orice alt raspuns.


Tot vad acest indemn , multi spun asta . De acord pana la un punct anume ...... Unii sunt construiti intr-un fel , altii-n alt fel .
Eu imi rezerv dreptul de-a nu ma alinia acestui "sablon" si prefer sa-mi "indurerez" "dusmanii" in maniera proprie .
Mai apoi sunt "dusmani si dusmani" . Unii vor fi afectati de acel "ignore" iar altii vor jubila la lipsa de reactie impopotonandu-se cu o asa zisa "victorie" . Cu alte cuvinte " L-am facut pe fraieru' ala ! Nu mai are ce sa zica . Fuge cu coada intre picioare !" Ei bine , nu-s eu acela despre care sa se poata afirma vreodata ca "nu mai am ce zice" .

Spun asta in conditiile in care EU PERSONAL N-AM PROVOCAT PE NIMENI NICIODATA de cand sunt in acest forum . N-am facut decat sa REACTIONEZ ...... ( si in continuare - chiar foarte recent - primesc inca "diafane injectii" ..... la care inca ma abtin sa replic ) .

Am recunoscut - mai in gluma , mai in serios - ca "io-s benzina" . Da , asa este , sunt coleric si impulsiv ( a nu se confunda asta cu a avea nervi . Niciun atac n-a reusit sa ma enerveze , indiferent de vocabularul cu care-am combatut ) . Pentru niciun forum din lume si pentru niciun "dusman" provocator n-am sa ma dezic de felul meu de-a fi . Daca am ceva bun in acest forum .... ei bine , sunt poate cel mai "transparent" personaj . Imi fac un titlu de cinste din a fi-n forum exact cum sunt in viata de zi cu zi . Iar cei ce m-au cunoscut sunt convins ca pot sustine acest lucru .

..............................................

Bun ! Mergem mai departe . Voi cu ale voastre ( si-am sa va citesc in continuare cu placere ) , eu cu Cafeneaua .
Nici nu stiu daca-mi doresc sau nu sa "reconstruim" Battlefield-ul . Repet , nu depinde de mine . Dar daca-s "solicitat" stiti bine ca voi fi cel mai "sarguincios constructor" ! :lol: :lol: :lol: Nu de alta , dar ma amuz teribil !!!

Daca e ceva bun in acel Battlefield ..... vorba lui Nae , Battlefield-ul a "demascat" multe defecte ale multor useri . Tot cu ocazia "bataliilor" , in diferite contexte si cu ajutorul discutiilor private ( mp-uri , telefoane , chiar "live" ) eu personal - cel putin - am luat la cunostiinta despre perfidia multora . Cel mai dureros a fost sa aflu "chestiuni" despre oameni care ma numeau prieten ..... dar care insa prin spate m-au "sapat" . Dureros dar .... benefic !

Imi place despre mine sa consider ca pot fi un foarte bun prieten . Imi trebuie foarte putin sa acord cuiva amicitia mea , imi trebuie foarte mult sa mi-o retrag . Uneori insa se intampla si asta . Nasol e ca se pierde de catre ambii .
modigliani
 

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde paul » 22 Noi 2012, 18:30

Ioani scrie:
Ioane, sunt de acord cu tine ca ideal ar fi ca fiecare sa se ocupe singur de problemele sale.


Mda ... ce crezi tu , prosti is astia :!:
domnule "Ioani" , sper ca ati remarcat ghilimelele unde sunt puse ... Pentru maxima mea incultura ... pe unii useri ii respectati cu "dumneavoastra" (eu , Pictorul ...) si pe altii ... Ioan Puiu ... ii luati la per tu :?: Chiar nu merita Ioan Puiu formula de adresare ... domnule ??? :o
Uite cum sta treaba . De fapt Tu "ioani" esti cineva de pe aici ... cu acces la butoane ! In proportie de 99% ... STIU EXACT CINE ESTI !!! Te-a dat de gol ... stilul ! :oops:
Ca sa revin ... domnilor moderatori nu era nevoie de o clona pentru a putea face ordine !
Barbateste si corect ar fi fost sa se spuna lucrurilor pe nume cu subiect si predicat si cu ... regulamentul !
P.S. Domnule Ioan Puiu , transmiteti-i salutari cordiale clonei "ioani" cand va intalniti prin Bucuresti ! Sigur mai faceti o intalnire la ... "Pui de urs" !!! :oops:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde mircea » 22 Noi 2012, 20:48

paul scrie:Mda ... ce crezi tu , prosti is astia
domnule "Ioani" , sper ca ati remarcat ghilimelele unde sunt puse ... Pentru maxima mea incultura ... pe unii useri ii respectati cu "dumneavoastra" (eu , Pictorul ...) si pe altii ... Ioan Puiu ... ii luati la per tu :?: Chiar nu merita Ioan Puiu formula de adresare ... domnule ??? :o
Uite cum sta treaba . De fapt Tu "ioani" esti cineva de pe aici ... cu acces la butoane ! In proportie de 99% ... STIU EXACT CINE ESTI !!! Te-a dat de gol ... stilul ! :oops:
Ca sa revin ... domnilor moderatori nu era nevoie de o clona pentru a putea face ordine !
Barbateste si corect ar fi fost sa se spuna lucrurilor pe nume cu subiect si predicat si cu ... regulamentul !
P.S. Domnule Ioan Puiu , transmiteti-i salutari cordiale clonei "ioani" cand va intalniti prin Bucuresti ! Sigur mai faceti o intalnire la ... "Pui de urs" !!! :oops:


Paul, acces la butoane nu are....nu-l cunosc.....
Nu este nici clona.
Nici eu...nici moderatorii nu avem o implicare in deschiderea subiectului.
Asta daca ai incredere in ce spun.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde ioanpuiu » 22 Noi 2012, 20:49

Am dat cîteva luni tîrcoale forumului vechi pînă să-mi fac cont şi am ales să fiu un user cu literă mică (mai puţin uman dar totuşi să nu fiu confundat cu un robot) pentru a evita să-mi fie agăţat acel prefix care m-ar fi putut stînjeni în comunicarea cu ceilalţi.

Cît despre clone - dacă ele există - pe mine nu mă deranjază.
În fond nu reprezintă altceva decît nevoia de a acţiona sub protecţia anonimatului.
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2245
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde paul » 22 Noi 2012, 21:37

domnule ioani (chiar daca-i pleonasm) ... va rog sa-mi aratati o postare a mea in care m-am adresat domniei voastre (alt pleonasm) cu ... BAI !!! Insist !!! Daca nu o sa puteti face dovada o sa ma adresez dumneavoastra cu ... BAI MINCINOSUL FORUMULUI !!! Asta ... ca sa stiti cum stati !!!
Formula de adresare ... "mai "ixulescu ... denota familiarism si apropiere !!! Pentru cei care ... au mai citit cate ceva la viata lor !!!
In orice caz , raman la parerea ca sunteti o biata papusa !!! Trasa de sfori ...
Va rog sa recititi pasajul cu ... Terente !!! Daca nu intelegeti sensurile limbii romane .... beneficiati de maxima mea compasiune !!! Asta ... v-am mai spus-o !!!
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde Dila Daniel » 22 Noi 2012, 21:45

paul scrie:...
Ca sa revin ... domnilor moderatori nu era nevoie de o clona pentru a putea face ordine !
Barbateste si corect ar fi fost sa se spuna lucrurilor pe nume cu subiect si predicat si cu ... regulamentul !
P.S. Domnule Ioan Puiu , transmiteti-i salutari cordiale clonei "ioani" cand va intalniti prin Bucuresti ! Sigur mai faceti o intalnire la ... "Pui de urs" !!! :oops:

Paule..CRED ca mergi departe cu imaginatia :D Da' este dreptul tau sa crezi.
Problema mea este ca m-ai inclus in aceeia care ar stii si ar tace.Ei bine aici nu mai cred ci SIGUR gresesti!
Nu sunt perfect dar sunt eu insumi...si sunt mandru de asta!
Cu stima D.D.
Avatar utilizator
Dila Daniel
 
Mesaje: 2447
Membru din: 18 Feb 2011, 22:51
Localitate: Craiova

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde paul » 22 Noi 2012, 21:55

Dila Daniel scrie:
paul scrie:...
Ca sa revin ... domnilor moderatori nu era nevoie de o clona pentru a putea face ordine !
Barbateste si corect ar fi fost sa se spuna lucrurilor pe nume cu subiect si predicat si cu ... regulamentul !
P.S. Domnule Ioan Puiu , transmiteti-i salutari cordiale clonei "ioani" cand va intalniti prin Bucuresti ! Sigur mai faceti o intalnire la ... "Pui de urs" !!! :oops:

Paule..CRED ca mergi departe cu imaginatia :D Da' este dreptul tau sa crezi.
Problema mea este ca m-ai inclus in aceeia care ar stii si ar tace.Ei bine aici nu mai cred ci SIGUR gresesti!

Daniele ... TE ROG SA MA SCUZI !!!
Probabil gresesc ! Au fost prea multe ... "coincidente". Eu nu cred in coincidente !!!
Te salut si te asigur de pretuirea mea !!!
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde Dila Daniel » 22 Noi 2012, 22:00

Paul,nu este nevoie de scuze...pe bune.Dar stai sa-ti zic ce am simtit atunci :)
ca barbatul inselat de nevasta.Stiu toti inafara de el.
Acum ca sa fiu sincer...daca aveai dreptate si asi fi stiut...taceam,ca doar nu sunt sifonar... :lol: :lol: :lol:
...dar si ce discutii iscam in privat... :oops: nu cu tine.

Domnule Ioani...sunteti cel care ati deschis topicul.
Moderatorii,asteapta raportarile dvs.,cu postarile ce considerati ca nu isi au locul aici!
Nu sunt perfect dar sunt eu insumi...si sunt mandru de asta!
Cu stima D.D.
Avatar utilizator
Dila Daniel
 
Mesaje: 2447
Membru din: 18 Feb 2011, 22:51
Localitate: Craiova

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde alt stupar » 22 Noi 2012, 22:32

Paul... cu ajutorul functiei "quote" repeta te rog si pentru mine unde si cu ce ti-a gresit colegul Ioani asa de grav.
Sincer, as prefera sa avem discutii pe marginea subiectelor apicole dar vad ca alea nu te atrag si pace.
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde Dila Daniel » 22 Noi 2012, 22:34

nu mai rade Luciane cu asa cu pofta ca daca vad ca d.nul Ioani nu o sa zica nimic in 15 minute de acum...sterg tot de la postarea lui Modi in jos!
Nu sunt perfect dar sunt eu insumi...si sunt mandru de asta!
Cu stima D.D.
Avatar utilizator
Dila Daniel
 
Mesaje: 2447
Membru din: 18 Feb 2011, 22:51
Localitate: Craiova

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde Ioan Guist » 22 Noi 2012, 22:45

Sunt si eu curios cine e clona la cine.Ca asa cu ...DD e clona lui Mircea bog, pot si eu sa afirm usor.
Si ce castig? Pai... inca doua zile de ceata pe forum.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde paul » 22 Noi 2012, 22:57

alt stupar scrie:Paul... cu ajutorul functiei "quote" repete te rog pentru mine unde si cu ce ti-a gresit colegul Ioani asa de grav.
Sincer, as prefera sa avem discutii pe marginea subiectelor apicole dar vad ca alea nu te atrag si pace.

Adi ... te rog reciteste postarile mele in care m-am adresat domnului ioani ! Nu sunt asa multe ... Domniei Sale i se pare ca adresarea cu ... "mai" ... este jignitoare ! Eu n-o consider astfel deoarece denota familiarism si apropiere ! Ma acuza nefondat , lucru recunoscut chiar de Domnia Sa , ca m-am adresat cu ..."bai" !!! Iarasi n-a inteles sensul figurii de stil in care am folosit termenul ... Terente !!! Basca ca-i datorez scuze pentru aceasta !
In legatura cu discutiile pe teme apicole , mi-am dat si eu cu parerea pe unde m-am priceput cat de cat ! Am preferat sa va citesc pe voi ... profesionistii ! Fara nici un acusor dar nu te-am vazut interesat de postarile pe "tehnic" ale Domnului Ioani ! 8-)
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: ady_n şi 48 vizitatori