Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Scrisoare lu' Nicus , ceea ce-i doresc si lui .

Mesajde modigliani » 08 Mai 2013, 22:37

Draga Nicus ,

Noi suntem bine , ceea ce-ti dorim si tie .
Noi acilea vorbim despre albine in continuare . Bine , io nu prea , ca io sunt responsabilu' cu alte alea , stii tu ..... Da' baietii numa' cu d-astea de albine se ocupa .
Da' si io , si baietii , vedem ca tu nu prea ai mai dat p-acilea . Ceea ce e cam nasol . Si ne doare direct in fundu' la sufletu' nostru . Asa ca aiaie , pune mana si mai logheaza-te si tu ca noi ne logam zilnic si cu speranta ca te mai vedem c-ai scris ceva p-acileA . Ceea ce-ti dorim si tie .

Noi mai ascultam si muzica , sa stii . Ce avem si "radiou" . A venit Lupu cu fo doi tranzistori , Puiu c-o dioda , si asa mai departe , care ce-a avut prin gospodarie . Si acuma avem un radiou la care se asculta muzica , asa ca noi ascultam muzica , ceea ce-ti dorim si tie .

Ca nu de alta , da' noi suntem acilea dunati cu arcanu' de pe net si stam claie peste gramada si stam impreuna . Si cand erai si tu-n mijlocu' gramezii era gramada mai mare cu unu'. Asa ca asa ne placea , sa fie mai mare cu unu' . Si asa ca noi acuma , de cand cu gramada asta mai mica nitel , nu prea ne convine , ca ne placea gramada aia marea in care erai si tu . Asa ca vino si fa gramada mare inapoi , ceea ce ne dorim si noua .

Ca si cand erai p-aicea si scriai noi eream foarte atenti la ceea ce scriai tu p-aiciea cand ereai , asa ca acuma , cand tu n-ai m-ai dat p-aicea , noi suntem si mai atenti , ca sa vedem cand mai vii sa scrii p-aicea . Problema e ca ne uitam lung ca prostu'-n gara . Ceea ce nu doresc la nimenea .

Si sa mai stii ca noi ne-am gandit mereu la tine si-am zis ca daca tot nu apri p-acilea inseamna c-o fi una , c-o fi alta . Da' se pare ca nu-s doar una si cu alta . E nitel mai multe . Ceea ce noi nu ne dorim sa fie ... decat daca ar fi de bine . Asa ca noi vrem sa stim ce e cu tine . Si ca de ce n-ai mai dat p-acilea sa vorbesti cu noi , ceea ce ne dorim si noua .

Deci , asadar , noi gandim c-ai avut sarbatori fericite , ceea ce ne dorim si noua sa aflam despre tine . Noi le-am avut care cum a putut . Ceea ce-ti dorim si tie sa afli despre fiecare-n parte cum am avut sarbatorile .

Si la incheiere , Nicuse draga , noi ne gandim la tine , ceea ce-ti dorim si tie despre noi . Asa ca te asteptam . Ceea ce ne dorim mai mult este sa apari de urgenta . Macar c-o piesa d-aia sensibila de-a ta la radiou' ala de l-am facut noi din bucati .......

Sa traiesti fratioare ! ..... Ceea ce-ti doresc si tie ! ;)
modigliani
 

Re: Scrisoare lu' Nicus , ceea ce-i doresc si lui .

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 10 Mai 2013, 01:16

- Nicus, asa e, asa e ! Cum zice hatru asta de Modi.

Tu vino numa-n coa, ca de rest ne ocupam noi.

Sau esti dus si tu cu duhu-n pastoral, ca mai toti de pa acilea ?

Ori unde ai fi, baga-te ! Ca de scos, o sa te scoatem noi :D

LUpulake 8-)
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3843
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: Scrisoare lu' Nicus , ceea ce-i doresc si lui .

Mesajde modigliani » 23 Aug 2013, 23:28

Nicuse , ... bai , tu vrei sa ma enervezi ? Unde puii mei umbli ?

LUpe , fa , mah , ceva cu asta ! Ada-l indarat !
modigliani
 

Re: Scrisoare lu' Nicus , ceea ce-i doresc si lui .

Mesajde Ioan Guist » 23 Aug 2013, 23:54

Nicus e om
Adicatelea...OM.
Asa ca ca acest OM are problemele ....umane actuale.E prins cu jobu' E prins cu Familia.
Tot asa cum Lupul e prins cu ...haita , iar Lupulica e prins cu ...ruptul oaselor.

Da...zic si eu ca si voi, Ce faci ma Nicus , ai uitat de noi!!?!!
Vine ea ...scumpa iarna.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Scrisoare lu' Nicus , ceea ce-i doresc si lui .

Mesajde modigliani » 24 Aug 2013, 00:07

Ioan Guist scrie:Nicus e om
Adicatelea...OM.


STIU !!!!!

Io de ce dracu' haulesc dupa el p-acilea ?
modigliani
 

Re: Scrisoare lu' Nicus , ceea ce-i doresc si lui .

Mesajde nicus » 24 Aug 2013, 00:52

Ioan Guist scrie: E prins cu Familia.


Prieteni, am scris ceva randuri, am sters fiindca cele de mai sus sunt cele mai adevarate.
Am studiat pe forum cativa oameni ani buni, m am apropiat cat am putut de mult pentru a le privi ochisorii.
La o singura concluzie am ajuns: Nu pot renunta usor la VOI!

Deci, POVESTEA v-a continua!

PS: La mine in vizita pentru luna august este SOTIA, deci va rog putina intelegere fiindca mai sunt cateva zile ;)
Tot aici la PSu trebuie sa anunt ca la Lucian Avram in batatura, cam dupa o anumita ora este un cantec de greieri cum nu exista piesa pe VRSu. :)
Domul NELU, nu, nu am uitat ;)
A bee doesn’t need to read the paper to get the news and an economic report.
Avatar utilizator
nicus
 
Mesaje: 1665
Membru din: 24 Feb 2011, 22:23

Re: Scrisoare lu' Nicus , ceea ce-i doresc si lui .

Mesajde XXL » 26 Aug 2013, 09:36

nicus scrie:
Ioan Guist scrie: E prins cu Familia.


Prieteni, am scris ceva randuri, am sters fiindca cele de mai sus sunt cele mai adevarate.
Am studiat pe forum cativa oameni ani buni, m am apropiat cat am putut de mult pentru a le privi ochisorii.
La o singura concluzie am ajuns: Nu pot renunta usor la VOI!

Deci, POVESTEA v-a continua!

PS: La mine in vizita pentru luna august este SOTIA, deci va rog putina intelegere fiindca mai sunt cateva zile ;)
Tot aici la PSu trebuie sa anunt ca la Lucian Avram in batatura, cam dupa o anumita ora este un cantec de greieri cum nu exista piesa pe VRSu. :)
Domul NELU, nu, nu am uitat ;)
...probabil daca era mai rau
nu era asa bine
Avatar utilizator
XXL
 
Mesaje: 484
Membru din: 26 Feb 2011, 20:24
Localitate: filipesti-PRAHOVA

Re: Scrisoare lu' Nicus , ceea ce-i doresc si lui .

Mesajde XXL » 26 Aug 2013, 10:02

nicus,puteam eu să-ti spun mai multe despre greieri din acea zonă ,din păcate acum e tarziu
...probabil daca era mai rau
nu era asa bine
Avatar utilizator
XXL
 
Mesaje: 484
Membru din: 26 Feb 2011, 20:24
Localitate: filipesti-PRAHOVA

Re: Scrisoare lu' Nicus , ceea ce-i doresc si lui .

Mesajde nicus » 26 Aug 2013, 11:26

Poate nu am fost explicit. Lui Lucica Avram trebuie sa ii multumesc pe langa concertul de greieri si pentru faptul ca si a deschis casa si inima pentru noi, (niste oameni intalniti pentru prima data)
pentru pepenii proaspeti de care s a ocupat sotia, berea rece si povestile spuse pana tarziu in noapte.. Si inca ceva, sa nu l uit pe David Nick care nu stiu daca e mai bun apicultor, tamplar sau bucatar. :)
Va salut baieti si va multumesc!

Una mai spun: sotia care de a lungul timpul s a dovedit a fi o mai buna cunoscatoare a oamenilor, a plecat foarte entuziasmata. E singurul lucru care nu stiu daca e bun sau rau :lol:
A bee doesn’t need to read the paper to get the news and an economic report.
Avatar utilizator
nicus
 
Mesaje: 1665
Membru din: 24 Feb 2011, 22:23

Re: Scrisoare lu' Nicus , ceea ce-i doresc si lui .

Mesajde XXL » 26 Aug 2013, 14:43

...vorbim
...probabil daca era mai rau
nu era asa bine
Avatar utilizator
XXL
 
Mesaje: 484
Membru din: 26 Feb 2011, 20:24
Localitate: filipesti-PRAHOVA

Re: Scrisoare lu' Nicus , ceea ce-i doresc si lui .

Mesajde modigliani » 26 Aug 2013, 14:47

Ce ??

Nicus a spus tot .....

XXL scrie:nicus,puteam eu să-ti spun mai multe despre greieri din acea zonă


Ai pe teava niscaiva "fitile" intre oameni ce s-au cunoscut deja ? Vezi ca io-s "amendatoru' " de serviciu ........

Vezi cum calci , c-am bagat polei de saptamana trecuta .( si nu e prima oara cand "aluneci" ....... Imi trebuiesc doua secunde sa ne mutam cu subiectul asta la battle ...... )
modigliani
 

Re: Scrisoare lu' Nicus , ceea ce-i doresc si lui .

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 26 Aug 2013, 20:28

- Cica draga Nicus!

Ie morti romanii astia fara noi, aialalti, de peste gard...Fa bine si mai baga batzu printre uluci, ca nu mai au la cine sa latre si or inceput sa scheaune. De plictiseala. Ca cica noi suntem responsabili cu intzarcatu puietului de la tzatza matcii si castrarea trantorilor in extrasezon...S-au invatzat sa le aruncam osul peste gard cu regularitate si acum, cand ajungem si noi la 'blocaj neuronal pe fond de criza temporala', din cauza timpului de afara, au intrat in viraj (ca de sevraj nu au bani)...

Asa ca vezi si tu ce faci pana ma intorc eu, tine-i ocupati cu ceva, ca sa nu roiasca-n prag de toamna...

Deci, decat Nicus, te am pupat pe ficus !

LULU 8-) :D :lol:
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3843
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: Scrisoare lu' Nicus , ceea ce-i doresc si lui .

Mesajde modigliani » 07 Sep 2014, 22:50

Bai fratilor , iarasi a disparut baiatul asta ........

Io m-apuc si-i scriu scrisoare !!!
modigliani
 

Re: Scrisoare lu' Nicus , ceea ce-i doresc si lui .

Mesajde ignatov andrei » 08 Sep 2014, 01:02

modigliani scrie:Bai fratilor , iarasi a disparut baiatul asta ........

Io m-apuc si-i scriu scrisoare !!!


Ioan Guist scrie:Nicus e om
Adicatelea...OM.
Asa ca ca acest OM are problemele ....umane actuale.E prins cu jobu' E prins cu Familia.
Tot asa cum Lupul e prins cu ...haita , iar Lupulica e prins cu ...ruptul oaselor.

Da...zic si eu ca si voi, Ce faci ma Nicus , ai uitat de noi!!?!!
Vine ea ...scumpa iarna.


Modi, vrand-nevrand, f...iul de pe forum... mai naste si "copii" care pleaca nene, unde vad cu ochii, la... ce vor ei !!!

Sunt FERM convins, asa cum ULIUL crescut de noi (de familia mea) mai survoleaza zona, asa si fosti "useri" mai arunca o privire... dar....
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui


Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 27 vizitatori