Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 09 Apr 2018, 23:20

Salut!

Politistii au umor
11 ore ·
Un el și o ea. Îi vedeți pe stradă, în intersecții, dirijând circulația, efectuând cercetarea la fața locului când au loc accidente rutiere sau eliberând strada de cei care pot comite carnagii pe stradă. Uneori reușesc, alteori nu. Huliți și înjurați de către cei din jur, oameni veșnic neapreciați, dar care fac lucruri de neînchipuit pentru cei mereu nemulțumiți. Singurii care tremură pentru ei sunt propriile familii.

Părinți, soții, copii, care tresar la fiecare apel telefonic, la fiecare știre din media care implică sintagma ”un polițist”. Atunci toți tresar din închipuita amorțeală și devin stane de piatră. ”Dă Doamne să nu fi pățit nimic, să se întoarcă bine acasă”. Și după un timp se aude ușa. Intri timid, ca și cum nu vrei să deranjezi pe cineva. Și imediat îți sar toți în brațe. Copiii ți se agață de picioare, soția te strânge în brațe, iar părinții lăcrimează pe furiș.

Ai ajuns cu bine. A mai trecut o zi din lungul șir al zilelor care vor urma. Zilele în care vei primi din nou înjurături și vei fi acuzat de toate relele din țara asta. Pentru că dacă ești polițist, ești de vină pentru că nu există autostrăzi. Ești de vină pentru că...ceilalți nu sunt de vină și cineva trebuie să fie de vină. Ești ”plătit” din taxele oamenilor și nu ai dreptul să ai opinii. Tu nu ai voie să greșești și ești judecat înainte să deschizi gura, înainte să faci sau să nu faci ceva.

Noi suntem #Poliția. Eu, el, ei, ele, noi, voi. Toți suntem parte a acestei societăți. Suntem oglinda voastră, chiar dacă nu vă vine să credeți. Suntem exact ca cei care ne arată cu degetul. Nu suntem mai buni și nici mai răi decât voi, suntem exact ca voi. Nu ne-au născut mamele noastre polițiști, am fost colegii voștri de liceu sau facultate. Am râs, am plâns și am făcut prostii împreună când eram copii. Doar că acum noi suntem #Poliția. Iar când greșești trebuie să luăm măsuri. Așa cum îți zâmbim atunci când respecți legea și ne bucură enorm să constatăm asta. Poate tu ești mai bun sau mai rău, chiar nu contează. Ne facem doar meseria pentru care suntem plătiți. Noi suntem #Poliția.
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2778
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 14 Apr 2018, 00:36

Salut!


Politistii au umor
5 ore ·
Branconierul Traian Igaș. Omul nici acum nu realizează faptul că termenul ”branconier” este greșit. :)))) Un ministru cu bacalaureatul luat la ”doar” 24 de ani, cu derapaje gramaticale extrem de grave, probabil cel mai incompetent ministru din istoria Poliției Române. Uns de președintele de tristă amintire, Băsescu, ca răzbunare după episodul ”cascheta” de la Cotroceni, Traian Igaș nu a făcut decât să taie în carne vie, disponibilizând aproximativ 10.000 de angajați, o minte luminată considerând că sunt ”prea mulți angajați”. Tot el este mintea luminată care a decis ca ajutorii șefilor de post de la țară să iasă la patrulare pe suprafețe de sute de kilometri pătrați, posturile de poliție fiind total expuse prin lipsa cruntă a oamenilor, a consumului aiuristic de combustibil pentru mașinile de serviciu, a timpului extrem de mare alocat intervențiilor. Așa cum am spus și eu în interviu, o glumă proastă, o pată neagră pentru minister.


GALERIA MINIȘTRILOR DE INTERNE. EPISODUL 13 : TRAIAN IGAŞ
YOUTUBE.COM
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2778
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde mircea.costache » 25 Apr 2018, 06:33

Buna dimineata !
MARE ATENȚIE !!!
BOMBA BOMBELOR

Tot ceea ce mă înconjoară aproape toții colegii și toți sefii condamnă atitudinea mea de OM CORECT, CINSTIT, ONEST, ADEVĂRAT, LOIAL și DEDICAT CARIEREI de POL. de FRT.(GRANICERI).
Ba mai mult, un ATAC concentrat cu redutabila arma de calibru MIC, psiholog cms.sef negruțiu aura,si alte arme, șefi direcți și indirecți de la eșaloanele superioare, fac eforturi DISPERATE să TAC.
Ce-am făcut și spus în afară de faptul că un PRIMAR al unei comune din Romînia pe numele său de poreclă și botez FAPTA ANTISOCIALĂ florea neacșu desfașoară fapte reprobabile și cu caracter antisocial la nivelul comunități în care trăiesc și eu.
În loc să se autosesizeze la DEZVĂLUIRILE pe care eu le pun în operă, că de descoperit o fac alții, acesti oameni ai legii se DEDAU la FĂRĂDELEGI în numele așa zisei IMAGINI a instituției.
INSTITUȚIA oricare ar fi aceasta nu se CONFUNDĂ cu persoane mai mult sau mai puțin pregătite, cinstite, corecte,....etc.
INSTITUȚIA, este în OPINIA mea CREAȚIA societății care să corespundă și răspundă, NEVOILOR și INTERESELOR acesteia și nu persoanelor care o conduc VREMELNIC.
Din păcate lucrurile stau tocmai INVERS.

Cu și din CURAJ
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 25 Apr 2018, 21:39

EEE!!!! Dar nu se poate!!!! Cum asa????
Toti!? Chiar TOTI????
Se pare ca toata lumea spune ca nu ai dreptate, in concluzie......somn usor!
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde teinegru64 » 25 Apr 2018, 22:21

csaa scrie:EEE!!!! Dar nu se poate!!!! Cum asa????
Toti!? Chiar TOTI????
Se pare ca toata lumea spune ca nu ai dreptate, in concluzie......somn usor!

Se pare ca are varsta.De ce u ii propuneti ... pensionarea ? Vom avea si noi apicultorii un luptator la stropitul rapitei.
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: Politia in actiune

Mesajde mircea.costache » 25 Apr 2018, 22:27

Buna seara !

În ultima perioadă de timp dar în special azi am avut parte de ce este mai RĂU, UMIL și RUȘINOS pentru mine ,de la cine este RĂU.
Din punctul meu de vedere îmi cer IERTARE tuturor acelora care cu voie sau fără voie le-am GREȘIT cu găndul, vorba și fapta.
Doamne Dumnezeule TE ROG iartă-l și iartă-i pe toți aceia care cu voia sau fără voia lor, cu GANDUL, VORBA și FAPTA, mi-au facut, îmi fac și îmi vor face RĂU, iar Mie DOAMNE DUMNEZEULE dă-mi PUTEREA să le fac față la toate.
Doamne Dumnezeule Ție Doamne î-Ți mulțumesc și pe Tine Doamne te slujesc și te slăvesc.

Doamne ajută
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Politia in actiune

Mesajde mircea.costache » 25 Apr 2018, 22:30

BLESTEMUL NEAMULUI ROMÂNESC

Voi care vindeți NEAMUL românesc
Și duceți tara la DEZASTRU
Doar voi și neamul vostru PĂGÂNESC
Să aibă parte de NECAZURI

Voi care nu SLUJIȚI corect
Și vă înșelati tot NEAMUL și poporul
Doar voi și neamul vostru BANDITESC
Să aibe parte de DEZASTRU

Voi care v-ați pierdut CREDINȚA
Și a-ți uitat de Dumnezeu
Doar voi și cei ca voi în VECI
Să nu cunoască BIRUINȚA

Și aceia care de acum ÎNCOLO
Nu vor ca să priceapă și înțeleagă
Să fie BLESTEMAȚI cu toții
Și neamul lor, să PIARĂ-N veci
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Politia in actiune

Mesajde mircea.costache » 25 Apr 2018, 22:32

Bună seara!

MARE ATENȚIE !!!

Azi d-na psiholog cms.sef negruțiu aura a încercat în prezența factorilor de PUTERE, decizie și comandă de la nivelul SPF Bechet,să mă ,,LICHIDEZE,,.A RECUNOSCUT ÎNTR-UN MOMENT DE RĂTĂCIRE ȘI SINCERITATE că urma să mă monitorizeze 3 luni, apoi încă 3 luni și opoi aruncarea afară din sistem.
Ce nu pricepe, este faptul că a intrat într-un grup infracțional ORGANIZAT și va RĂSPUNDE individual pentru ACȚIUNILE sau INACȚIUNILE domniei sale.
Tot azi am aflat că un așa zis domn scms. ofiter în biroul control al ITPF Giurgiu a promis acum aprox. o lună lu florea neacșu primar cu incidență în mediul infractional că îmi ridică DREPTUL la armament și apoi vor scăpa de mine.
Eeeeeeeeeeeeeeeee...!!!???, a-ți vrea voi INFRACTORILOR.

URMEAZĂ mari dezvăluiri infracționale.

Din și cu CURAJ
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 25 Apr 2018, 22:43

teinegru64 scrie:
csaa scrie:EEE!!!! Dar nu se poate!!!! Cum asa????
Toti!? Chiar TOTI????
Se pare ca toata lumea spune ca nu ai dreptate, in concluzie......somn usor!

Se pare ca are varsta.De ce u ii propuneti ... pensionarea ? Vom avea si noi apicultorii un luptator la stropitul rapitei.

Nu are varsta si vechimea necesare. Pensionarea nu se propune. Este un drept.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde mircea.costache » 27 Apr 2018, 05:44

Bună dimineața !
SĂVÂRȘITU-S-A prin grija și grația paranormalului psiholog cms.sef negruțiu aura și cu VOIA și BINECUVĂNTAREA bunului inspector sef al ITPF Giurgiu și ridicarea DREPTULUI de a purta și avea acces la armamentul din dotare și gestiune.
Nu a murit și crăpat nimeni însă :
- în zadar am informat inspectorul șef al ITPF Gr. atât verbal cât și scris cu ÎNCĂLCAREA LEGII n-a contat decât PARANORMALUL în locul NORMALULUI LEGAL;
- ÎN ZADAR explicam cu brațul de legi si ordine în mână, adjunctului pentru logistică al sefului ITPF Gr. că domnia sa a REPLICAT citez din memorie: ba fac ce VREAU nu mă obligă nimeni să RESPECT o lege și ordin INTERPRETABIL. Ba mai mult îmi VÂNA orice cuvănt și frază care erau scoase din contextul discuției ți îmi REPLICA citez din memorie : vezi esti PERICULOS ai gănduri negre și agresive cum a spus paranormalul.
- în zadar am raportat în scris comisiei care a venit să desfașoare activitațile specifice,prin raport scris pe legi,articole,aliniate,litere, președintele acesteia a REPLICAT citez din memorie: ba COSTACHE soarta ta nu se impiedică de câte legi vrei tu s-a hotîrât sus și noi executăm adică ducem la îndeplinire punct.
Iată ca in ciuda PREZICERILOR paranormale ,normalul a triumfat ȘI LUCRURILE SUNT PE UN FĂGAȘ NORMAL PE DEOPARTE ȘI TOTAL ILEGAL pe decealaltă parte.
În concluzie o INSTANȚĂ JUDECĂTOREASCĂ în următorul timp va da verdictul final, va face DREPTATE, și ma va DESPĂGUBI cu ajutorul celor ce vor fi găsiti VINOVAȚI, atât moral cât și material și FINANCIAR.

urmează DEZVĂLUIRI capitale despre oamneni ai FĂRĂDELEGI

Din respect pentru justiție,dreptate și adevăr.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Politia in actiune

Mesajde Bambucha » 27 Apr 2018, 07:09

mircea.costache scrie:Ce nu pricepe, este faptul că a intrat într-un grup infracțional ORGANIZAT și va RĂSPUNDE individual pentru ACȚIUNILE sau INACȚIUNILE domniei sale.

URMEAZĂ mari dezvăluiri infracționale.
Din și cu CURAJ



https://www.hotnews.ro/stiri-politic-22400286-comisia-iordache-ncepe-joi-modificarile-codul-penal-procedura-penala-noi-proiecte-varianta-sustinuta-psd-fara-prag-abuzul-serviciu.htm

"Se redefinește grupul infracțional organizat:

La articolul 367, alineatul (6) se modifică și va avea următorul cuprins:
(6) Prin grup infracțional organizat se înțelege grupul structurat, format din 3 sau mai multe persoane, care există pentru o perioadă și acționează în mod coordonat în scopul comiterii uneia sau mai multor infracțiuni grave, pentru a obține direct sau indirect un beneficiu financiar sau alt beneficiu material; Nu constituie grup infracțional organizat grupul format ocazional în scopul comiterii imediate a uneia sau mai multor infracțiuni și care nu are continuitate sau o structură determinată ori roluri prestabilite pentru membrii săi în cadrul grupuplui. Prin infracțiune gravă se înțelege oricare dintre infracțiunile prevăzute de art. 223 alin. (2) din Codul de Procedură Penală, inclusiv acelea pentru care legea prevede pedeapsa închisorii mai mare de 5 ani."

mircea.costache scrie:Eeeeeeeeeeeeeeeee...!!!???, a-ți vrea voi INFRACTORILOR.
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 02 Mai 2018, 14:14

MARE mare ATENTIE!!!!!! Urmeaza DEZVALUIRI incitante! :lol:
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Shrek » 17 Mai 2018, 22:40

Si ce o sa-i intrebe? Daca au luat sau daca au dat?! Spaga!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 18 Mai 2018, 19:00

cornelioandanciu scrie:Inca o chestie ! Primeste domnul politist casa gratis ? Daaaaa ! Buuun ! Pai atunci daca se insoara cu o fata din localitatea unde isi desfasoara serviciul, sau daca isi desfasoara serviciul in localitatea unde s-a nascut, sa fie detasat imediat in capatul celalalt al tarii, unde sa i se dea casa gratis ! De ce ? Pentru ca sa se reduca riscul de scurgere de informatii si trafic de influenta. Acolo nu ar mai avea neamuri cu care sa discute una, alta. Ce parere aveti ? N-ar fi bine ? Ca tot primeste casa gratis !

Sunt de acord cu dumneata. Ar fi perfect.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Shrek » 24 Mai 2018, 12:32

Încearcă la protectia consumatorului. S-ar putea sa te ajute mai mult decat speri!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Politia in actiune

Mesajde Shrek » 24 Mai 2018, 13:36

Asta pentru ca nu ti-am cerut bani împrumut. Altfel discutăm daca te rugai de mine pe banii tăi!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori