Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Politia in actiune

Mesajde Bambucha » 17 Dec 2017, 21:32

ioanpuiu scrie:Noţiuni de legislaţie contra cafea ... un tîrg corect, consideră că am semnat contractul. Am în rîşniţa o Kenya Nyeri şi aşteaptă la rînd o Etiopia Burtukaana, prăjită acum opt zile, de la Yume.
:)



As pune pariu ca o sa pierzi si rasnita si cafeaua la incheierea acestui contract. Notiuni de alba-neagra :lol:
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 17 Dec 2017, 22:11

Salut!

Valentin Sitaru‎ în Pensionarii militari din M.A.I
14 ore ·
Citesc posturile de pe aceasta pagina, multe interesante, altele nu, unele agresive, altele nu. Multi ne plangem ca am avut o munca grea, uneori ingrata, altii ne acuza de una , de alta si asta mi-a adus in minte o pilda relatata la Romania Actualitati, Trei pietrari munceau intr-o cariera de marmura. Un calator il intreaba pe unul din ei cum i se pare munca lui. Acesta raspunde ca este grea, o face pe frig, arsita, ploaie, isi distruge mainile, dar trebuie sa o faca, pentru a avea cu ce sa-si hraneasca familia. Cel de-al doi-lea la fel , dar isi gaseste consolarea ca o face in aer liber, si mai vede una alta, aude ciripitul pasarelelor , etc. Al trei-lea raspunde simplu EU CONSTRUIESC O CATEDRALA. Deci hai sa fim mandri de ca am realizat o catedrala, si anume linistea semenilor nostrii, fiecare cate un pic, potrivit pregatirii, specializarii, putintei. E adevarat nu este gata, dar sunt altii in urma noastra care ne continua munca! Cine nu vede ce am construi este orb, mut si surd, niciodata nu va vedea nimic, niciodata nu va auzi ciripitul pasarelelor si niciodata nu va fi in stare sa impartaseasca si altora ceea ce a vazut si auzit, pentru ca NICIODATA nu a vazut si nu a auzit, pentru ca nu a intrat niciodata in catedrala!... :idea: :idea: :idea:

P.S. Anatol Dumitraș s-a stins din viață în dimineața zilei de 14 iunie 2016, la vârsta de 60 de ani.
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 17 Dec 2017, 22:48

Bambucha scrie:
csaa scrie: Dumneata ai fumat ceva inainte sa postezi?


Fiindca intrebi asa de direct, da, mereu trag cate o priza de oxitocina. Ma face sa vad cu alti ochi tot felul de exemplare din politia romana. ;)

Eu sunt fericit atunci cand imi vad copiii, atunci cand imi sarut sotia, atunci cand reusim sa rezolvam ceva dificil la serviciu (da, stiu. Iarasi la plural. Asta pentru ca in politie se lucreaza numai in echipa), atunci cand albinele mele sunt sanatoase, atunci cand.....si nu am nevoie de alte stimulente ca sa fiu fericit.
Dar daca pe dumneata asta te face fericit....consideri ca e legal si moral.....spor la ...fericire.
Sarbatori fericite!
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde ioanpuiu » 18 Dec 2017, 16:41

pozitie.PNG
pozitie.PNG (9.75 KiB) Vizualizat de 3385 ori

Intrebat daca infractionalitatea poate creste daca aceste modificari vor intra in vigoare, Radu Gavris a raspuns: "Sunt sigur, nu cred. Sunt sigur!".

https://www.hotnews.ro/stiri-esential-2 ... l-idee.htm
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2246
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Politia in actiune

Mesajde ioanpuiu » 18 Dec 2017, 17:10

csaa scrie: Doar pentru ca te luam la mishto????

Se-ntoarce roataaaa ... domnii poliţişti vor fi luaţi la mişto ... pe săturate ...
păcălici.PNG

https://www.hotnews.ro/stiri-esential-2 ... -perch.htm
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2246
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 18 Dec 2017, 18:26

ioanpuiu scrie:
csaa scrie: Doar pentru ca te luam la mishto????

Se-ntoarce roataaaa ... domnii poliţişti vor fi luaţi la mişto ... pe săturate ...
păcălici.PNG

https://www.hotnews.ro/stiri-esential-2 ... -perch.htm

Se mai trezezesc unii pe acolo si baga niste petarde de...... te ia capul. Codul Penal si CPP trebuiesc schimbate, dar nu asa. Pana una alta sa discutam ce e bagat la discutii in plen.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 19 Dec 2017, 00:12

Salut!

Autorii unor furturi de jumătate de milion de euro au fost prinși în Timiş
Eveniment
Publicat în 18/12/2017 de Anca Toma

https://renasterea.ro/autorii-unor-furt ... nsi-timis/
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde unincepator » 19 Dec 2017, 13:21

Si ce s-a intimplat cu ei.
unincepator
 
Mesaje: 203
Membru din: 09 Oct 2011, 19:27

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 20 Dec 2017, 00:32

Salut!

Asta nu-i mai treaba politiei!
Fişiere ataşate
Politia.jpg
Politia.jpg (35.45 KiB) Vizualizat de 3305 ori
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde ioanpuiu » 20 Dec 2017, 00:58

Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2246
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Politia in actiune

Mesajde alt stupar » 20 Dec 2017, 10:13

ole-le-le !
Nea Vasile... daune totale ! :lol:
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Politia in actiune

Mesajde bio » 20 Dec 2017, 12:18

https://www.youtube.com/watch?time_continue=45&v=rrTDDqqfhyA


Politia trebuie ajutata in descoperirea si prinderea infractorilor !
politia are un nivel de competenta cit ii permite legea-- din stirile care se vehiculeaza se pare ca cei de la PSD doresc sa ingradesca la maxim posibilitatile politiei in a prinde ceva infractori si cei care urmaresc schimbarea Codului Penal si a CPP parca vor sa dea mai multe drepturi infractorilor .

...aceste schimbari ale Codului Penal si CPP insumate cu legile: care au dat drumul la hoti din puscarii ca nu aveau "conditii decente in detetie" si posibilitatea cadrelor MAI sa iasa prematur la pensie dau impresia ca se vrea distrugerea sistemului in defavoarea cetatenilor cinstiti . Parca se vrea o Romania in care hotii au mai multe drepturi decit oamenii cinstitzi , pare ca se vrea insasi distrugerea societatii .
bio
 
Mesaje: 369
Membru din: 11 Oct 2011, 16:25
Localitate: Ialomita

Re: Politia in actiune

Mesajde ioanpuiu » 20 Dec 2017, 13:29

bio scrie:.......... din stirile care se vehiculeaza se pare ca cei de la PSD doresc sa ingradesca la maxim posibilitatile politiei in a prinde ceva infractori ...........

Păi ... au dat banu' înainte, poliţia nu a refuzat şi acum dau comanda: Get on your knees ... bitch!
Doar nu credeai că au plătit degaba :lol:
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2246
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Politia in actiune

Mesajde bio » 20 Dec 2017, 14:40

ioanpuiu scrie:...
Păi ... au dat banu' înainte, poliţia nu a refuzat şi acum dau comanda: Get on your knees ... bitch!
Doar nu credeai că au plătit degaba :lol:


imi aduc aminte cum si-a inceput guvernarea Dragnea@ Tariceanu....au marit fara numar salariile la bugetari aparind astfel o noua clasa sociala : burghezia bugetara .
bio
 
Mesaje: 369
Membru din: 11 Oct 2011, 16:25
Localitate: Ialomita

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 20 Dec 2017, 22:44

Ce bani au dat coane? :o Stii tu ceva si nu stie contabilul nostru? Spune-mi si mie ca maine ma duc si-i dau cu fluturasul in ochi. :oops:
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 21 Dec 2017, 01:17

alt stupar scrie:ole-le-le !
Nea Vasile... daune totale ! :lol:


Salut!

Adi, nu inteleg despre ce daune vorbesti? Cu ce ma poate afecta pe mine un clip postat de reprezentantii unui partid politic?... Poate ei asa gandesc. E problema lor. Eu gandesc ca miile de politisti nemultumiti din cu totul si cu totul alte motive. Crezi ca azi ( ieri) au iesit politistii in strada in fata M.A.I. pentru niste legi care sunt doar drafturi? Asta o spun cei care nu au habar de adevaratele probleme din minister. Pana acele legi vor ramane definitive, mai trece multa apa pe Mures...In schimb problemele stringente ale ministerului si implicit ale oamenilor din minister, sunt altele, dar - asa vad ca-i la moda - ne cam place sa le amestecam, ca din acest talmes-balmes sa rezulte cam ce am vrea noi sa transmitem celorlalti...La multi poate tine, da io-s prea harsait in curvita asta de viata si....Iti doresc o noapte buna. :) :) :)
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori