Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 22 Ian 2018, 19:35

Cum dreaq nu s-a strigat!? Hai ca deja .....
OK....Sper ca ati inteles de ce nu particip la astfel de actiuni si ca NU ma deranjeaza ca voi participati.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Bambucha » 22 Ian 2018, 19:38

Ma simt usurat ca ti-ai schimbat mentalitatea, ceea ce cred eu este cel mai important!
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 22 Ian 2018, 19:40

Bambucha scrie:Ma simt usurat ca ti-ai schimbat mentalitatea, ceea ce cred eu este cel mai important!

?????? Asta am sustinut mereu!
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Bambucha » 22 Ian 2018, 19:43

Peace! :P
Oamenii din strada isi doresc ca cei vinovati de vanzarea tarii sa faca covrigi la brutarie, nu isi doresc nici macar un T0 cum propunea el marinero...
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde ioanpuiu » 22 Ian 2018, 23:10

csaa scrie:NU. NU pentru ca nu sunt de acord cu 75% din ce s-a cerut pana acum. Cand se va cere clar ca cei cu condamnari penale sa nu mai poata face parte din guvern sau sa fie angajati ai statului voi fi in primele randuri.

Nu ştiu cum ai ajuns la procentele astea.
Protestele au fost împotriva corupţiei celor cu poziţii importante în stat, împotriva corupţiei sub toate formele ei şi a efectelor care o însoţesc.
Trebuie să înţelegi totuşi că "intrarea" este liberă, că poate veni oricine şi cere vocal orice dar nu-i poţi face pe toţi să ceară acelaşi lucru. Aşa e libertatea.

Îţi aminteşti siluetele alea îmbrăcate în zeghe şi cu feţe ale unor înalţi demnitari ?
Despre asta era, despre ce vrei şi tu.
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2245
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Politia in actiune

Mesajde Bambucha » 26 Ian 2018, 08:54

csaa scrie:
Bambucha scrie:Ma pregatesc moral cu rabdare, nervi si timp pentru organizarea unui flagrant. Consider ca nu e normal ca jigodiile umane sa ne reprezinte in institutiile statului roman. Wish me luck!

Bafta!



Incet incet. Priviti va rog cum neaga aceasta jigodie... "cu multa experienta" in ceea ce face.

http://www.ziare.com/stiri/politie/cum-cerea-un-politist-de-la-rutiera-favoruri-sexuale-unei-soferite-neatente-esti-matura-trecuta-prin-viata-1499112
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 26 Ian 2018, 12:39

Ce batut in cap!!!
Astept flagrantul tau. Bafta!
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Bambucha » 26 Ian 2018, 13:27

Dar de ce batut in cap? E pana la urma un reprezentant al politiei si are si el nevoi lumesti. N-ar trebui sa avem compasiune? Nu cumva e o victima a sistemului si statului paralel?
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 26 Ian 2018, 20:14

Bambucha scrie:Dar de ce batut in cap? E pana la urma un reprezentant al politiei si are si el nevoi lumesti. N-ar trebui sa avem compasiune? Nu cumva e o victima a sistemului si statului paralel?

Ha! Ha! .....Ha! Sa ne radem si sa ne ardem in bulan! Cum ar zice Marin Preda.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Bambucha » 26 Ian 2018, 20:16

Lasi impresia ca e batut in cap fiindca s-a lasat prins, nu pentru ce actiona.
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 26 Ian 2018, 20:21

Aia vrei tu sa crezi. E batut in cap pentru ca nu poate cuceri o femeie decat prin santaj.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 28 Ian 2018, 21:13

Salut!

Încă un poliţist a ajuns victima interlopilor. De această dată s-a întâmplat la Iaşi. Agentul, un fost luptător din trupele speciale, ar fi fost urmărit şi înjunghiat de un membru din clanul Corduneanu, recunoscut pentru violenţe.

http://observator.tv/social/un-politist ... 39745.html
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget


Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 29 Ian 2018, 20:35


Politisti, procurori, comisari ai garzii financiare.....iar reprezentantul politistilor este Craiu care a absolvit academia de politie in anul...?
Il respect si am incredere in Tolontan. Cred ca acest domn Craiu este un Marinescu modern. Interesant mi se par anul in care a inceput sa ”fie in vana”...2005.... ;)
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 29 Ian 2018, 21:12

Salut!

Am citit materialul lui Tolontan dar si toate comentariile cititorilor.
Un comentariu mi-a atras atentia:

ticbis • 29 ianuarie 2018, 9:55

Felicitari pentru investigatie! Cam asa arata fata Romaniei astazi, extrem de trista. Coruptia este la nivel institutional, ne sufoca zilnic; pe zi ce trece devine un cancer generalizat. Pe scurt, un stat mafiot! Un singur detaliu major lipseste din articolul dvs: numele judecatorilor de la Curtea de Apel si de la Inalta Curte de Casatie si Justitie care au schimbat sentintele pronuntate de catre Tribunalul Bucuresti in acest dosar, facandu-i scapati pe membrii acestei retele de prostitutie si crima organizata si, mai ales, neinculpandu-i pe cei ce au protejat functionarea acesteia: politisti, comisari ai Garzii Financiare si ceilalti oficiali din sistem implicati, asa cum, in mod corect si logic, au solicitat procurorii DIICOT. Nu de alta, dar n-ar fi prima oara cand deciziile Tribunalului Bucuresti sunt anulate si intoarse la 180 de grade de catre judecatorii de la CA sau ICCJ (vezi si cazul proceselor CSA pentru marca si numele Steaua). Cred ca aici, la cel mai inalt nivel al justitiei, s-a coagulat polul suprem al coruptiei la nivel de stat, de aici se actioneaza puternic pentru sprijinirea acesteia. D-aia sunt importante a fi facute publice numele acestor judecatori/judecatoare; stransi un pic cu usa sau la presiunea opiniei publice si a societatii civile s-ar putea sa aflam si la ordinul cui au actionat pentru musamalizarea acestui caz de crima organizata; ca e limpede ca n-au facut-o de capul lor! Asa poate o sa aflam si cine este la butoanele acestei tari :))) Va urez spor la investigatii si astept sa ne dezvaluiti numele acestor judecatori; s-ar putea sa avem cu totii mari surprize!!! Stima!
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 30 Ian 2018, 01:36

Salut!

O analiza corecta dupa parerea mea.....

http://evz.ro/politia-scandalul-cetateanul.html
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: ady_n şi 47 vizitatori