Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 14 Mai 2017, 22:45

florin trintoru scrie:Acesta nu avea permis de conducere si a mai avut un accident cu o mașină în care au fost persoane care au rămas fără dinți în gura ,a luat 3 ani cu suspendare,dar continuă să circule ,am sesizat de multe ori în comuna la post și nimic ,am făcut și petiție online si am primit răspuns o să ia măsuri dar nimic așa că am apelat 112 ,polițistul îl trimitea să-i cumpere țigări cind venea în vizită la tatăl său ,deci vorbeam degeaba la comuna

Dumneata ai un telefon cu camera foto? Daca ai de ce nu o folosesti?
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde florin trintoru » 14 Mai 2017, 22:51

Este înregistrat si pe camerele de supraveghere ale mele montate recent,politia a zis că nu are cunoștință să vină să ia filmările adică nu știe să umble pe calculatorul meu
florin trintoru
 
Mesaje: 224
Membru din: 06 Dec 2015, 15:19
Localitate: Gorj,Olt,Dolj

Re: Politia in actiune

Mesajde florin trintoru » 14 Mai 2017, 22:56

Shrek scrie:Asa cum spuneam, poți folosi timpul disponibil pentru activități de voluntariat iar banii sa ....cumperi albine. Iesi mai catigat. Cât priveste pe amicul tau cu scuteru' daca nu l-a luat draqu' pan' acu' nici miliția n-o sa-si facă timp sa-l ia. O noapte linistita sa ai!

Timp am destul ,chiar și avocat in familie albine am voluntariat puteti face dvs dar sa faceți voluntariat la politie
florin trintoru
 
Mesaje: 224
Membru din: 06 Dec 2015, 15:19
Localitate: Gorj,Olt,Dolj

Re: Politia in actiune

Mesajde iulians » 14 Mai 2017, 23:02

Credeti ca se v-a duce la puscarie pentru ca a condus un moped pe drumul public fara permis de conducere?! O munca in folosul comunitatii este suficient!
iulians
 
Mesaje: 216
Membru din: 20 Mai 2012, 20:08
Localitate: Alexandria

Re: Politia in actiune

Mesajde florin trintoru » 14 Mai 2017, 23:15

Pe mine ma surprinde că ei nu au făcut cercetări,procesul verbal a fost scris fals și nu la fata locului cu martori ,puteau sa-l scrie si la post dar cu martorii care am fost cînd am fost legitimat
florin trintoru
 
Mesaje: 224
Membru din: 06 Dec 2015, 15:19
Localitate: Gorj,Olt,Dolj

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 15 Mai 2017, 12:02

csaa scrie:Cum a trecut postul mare imi permit sa ii raspund submediocrului cristian ionita:
Mai papagalule, eu am fost admis la electronica nu la transporturi unde intrau toti repetentii, asa ca iti pot da lectii si acolo unde crezi tu ca esti ”mai dotat”(????). Ai mancat atat c*cat aici ca tot cartierul Aparatori miroase ca o latrina.
Faci afirmatii fara temei pentru ca apoi sa le citezi ca fiind adevaruri general valabile si unanim acceptate. Cum poti tu sa acuzi un politist ca ”ia spaga” cand tu, pericolul soselelor, ai fost amedat de ....ori (dupa cum singur ai spus) si ti-a fost suspendat dreptul de a conduce de doua ori? Cum spunea altcineva mai sus nu cumva esti intr-un ”conflict de interese”?
Esti frustrat ca ai fost sanctionat de cineva pe care, in idiotenia ta, il consideri sub nivelul tau.
Mai Cretinule Infantil trebuie sa intelegi ca e o mare diferenta intre expresia ”in politie sunt oameni corupti” si expresia ”pentru ca faci parte din politie esti corupt”. Sunt de acord ca o lingura de c*cat strica un butoi de vin nobil, dovada ca un cap plin de rahat ca al tau poate strica un forum atat de frumos cum e asta.
Probabil cer prea mult unei ...fiinte care este rezultatul final a repetate imperecheri intre rude de gradul 2, dar imi voi face o datorie de onoare din a-ti arata ce gresesti. Din pacate pentru ceilati participanti la discutii va trebui sa folosesc un limbaj suburban, asa cum ai fost invatat acasa, pentru ca tu jigodie consideri politetea ca fiind o slabiciune.
Pana la urmatoarea postare iti adresez un sincer: HAI SICTIR!



Stimabile .... postul mare a trecut de ceva timp .... dar tot e bine ca ai aflat si tu acum :). Cu aerul pe balcon cum mai stai? sa fiu sau nu pregatit sa-mi rupi capu'?
"pe vremea mea" la oricare facultate din Poli intra mai toata lumea .... dar de terminat nu era asa de simplu' .... inteleg ca tu ai fost admis la "electronica" dar ce ai absolvit? nu ai de ce sa te rusinezi .... "ingineria" chiar nu e ptr retarzi .... in schimb tu confirmi ca "garcimea" este locul ideal ptr asa categorie.
Este chiar de porc sa judeci un om dupa studii .... doar pentru parveniti studiile absolvite te fac mai mult sau mai putin "om"

Ma bucur ca-mi tine cineva evidenta amenzilor si a suspendarilor ... ma ajuta sa trec mai usor peste faptul ca mai avem mult de recuperat la infrastructura si mai ales la mentalitate ... sa condamni pe cineva ptr amenzi rutiere in Romania denota doar ca pur si simplu' nu te duce capu' .

DAca tii musai sa continuam balacareala te rog sa ai decenta de a o face pe aria aferenta.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 15 Mai 2017, 12:05

csaa scrie:
florin trintoru scrie:Acesta nu avea permis de conducere si a mai avut un accident cu o mașină în care au fost persoane care au rămas fără dinți în gura ,a luat 3 ani cu suspendare,dar continuă să circule ,am sesizat de multe ori în comuna la post și nimic ,am făcut și petiție online si am primit răspuns o să ia măsuri dar nimic așa că am apelat 112 ,polițistul îl trimitea să-i cumpere țigări cind venea în vizită la tatăl său ,deci vorbeam degeaba la comuna

Dumneata ai un telefon cu camera foto? Daca ai de ce nu o folosesti?



bag de seama ca nu rezonezi deloc cu "civilizatia" ....ce sa faca cu telefonul cu / sau fara camera? sa arunce dupa "infractor"?
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 15 Mai 2017, 17:00

lucky5strike scrie:Azi imi cantau la fereastra niste tineri din astia moderni, zbanghii. Genul de nu beau altceva decat cola si nu manca altceva decat seminte, si o tin in ragete, manele si urlete toata noaptea...

Ghici pe cine am sunat... ca sa scap de ei? Ca am scapat de ragetele lor in 10 minute.

Prietenul meu, politistul.


deh .... cine se aseamana se aduna .... a se vedea referirea facuta la cei care se ocupa cu vidanjarea
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 15 Mai 2017, 20:00

florin trintoru scrie:Este înregistrat si pe camerele de supraveghere ale mele montate recent,politia a zis că nu are cunoștință să vină să ia filmările adică nu știe să umble pe calculatorul meu

Mai aveti posibilitatea sa faceti plangere la parchet unde puteti depune si filmarea.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 15 Mai 2017, 20:03

Cristian IONITA scrie:
csaa scrie:
florin trintoru scrie:Acesta nu avea permis de conducere si a mai avut un accident cu o mașină în care au fost persoane care au rămas fără dinți în gura ,a luat 3 ani cu suspendare,dar continuă să circule ,am sesizat de multe ori în comuna la post și nimic ,am făcut și petiție online si am primit răspuns o să ia măsuri dar nimic așa că am apelat 112 ,polițistul îl trimitea să-i cumpere țigări cind venea în vizită la tatăl său ,deci vorbeam degeaba la comuna

Dumneata ai un telefon cu camera foto? Daca ai de ce nu o folosesti?



bag de seama ca nu rezonezi deloc cu "civilizatia" ....ce sa faca cu telefonul cu / sau fara camera? sa arunce dupa "infractor"?

Numai tu poti emite astfel de ineptii.
Cristian IONITA scrie:
lucky5strike scrie:Azi imi cantau la fereastra niste tineri din astia moderni, zbanghii. Genul de nu beau altceva decat cola si nu manca altceva decat seminte, si o tin in ragete, manele si urlete toata noaptea...

Ghici pe cine am sunat... ca sa scap de ei? Ca am scapat de ragetele lor in 10 minute.

Prietenul meu, politistul.


deh .... cine se aseamana se aduna .... a se vedea referirea facuta la cei care se ocupa cu vidanjarea

Mda......pacat ca in cazul tau cei care s-au adunat semanau muuuuult prea mult!
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde florin trintoru » 15 Mai 2017, 22:17

csaa scrie:
florin trintoru scrie:Este înregistrat si pe camerele de supraveghere ale mele montate recent,politia a zis că nu are cunoștință să vină să ia filmările adică nu știe să umble pe calculatorul meu

Mai aveti posibilitatea sa faceti plangere la parchet unde puteti depune si filmarea.

Am fost la parchet dar înainte de a începe procesul de anulare a contraventie si am relatat cele întâmplate
florin trintoru
 
Mesaje: 224
Membru din: 06 Dec 2015, 15:19
Localitate: Gorj,Olt,Dolj

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 15 Mai 2017, 23:30

Salut!

Si asta politistii au aratat-o public, dar .....Sigur se va gasi cineva care sa-i acuze ca ei sunt de vina....
https://www.facebook.com/sibiul.in.imag ... 846622432/
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 15 Mai 2017, 23:31

Salut!


Politistii au umor
13 mai la 20:39 ·
Polițist. Profesia care îți oferă șansa să fii înger și demon. Azi ești ”mulțumesc Dumnezeule că ați venit”, mâine poți fi ”ai dracului să fiți, altceva nu aveți de făcut decât să opriți oamenii în trafic”.
Fişiere ataşate
bun venit in politie.jpg
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 16 Mai 2017, 11:43

csaa scrie:
Cristian IONITA scrie:
csaa scrie:
florin trintoru scrie:Acesta nu avea permis de conducere si a mai avut un accident cu o mașină în care au fost persoane care au rămas fără dinți în gura ,a luat 3 ani cu suspendare,dar continuă să circule ,am sesizat de multe ori în comuna la post și nimic ,am făcut și petiție online si am primit răspuns o să ia măsuri dar nimic așa că am apelat 112 ,polițistul îl trimitea să-i cumpere țigări cind venea în vizită la tatăl său ,deci vorbeam degeaba la comuna

Dumneata ai un telefon cu camera foto? Daca ai de ce nu o folosesti?



bag de seama ca nu rezonezi deloc cu "civilizatia" ....ce sa faca cu telefonul cu / sau fara camera? sa arunce dupa "infractor"?

Numai tu poti emite astfel de ineptii.
Cristian IONITA scrie:
lucky5strike scrie:Azi imi cantau la fereastra niste tineri din astia moderni, zbanghii. Genul de nu beau altceva decat cola si nu manca altceva decat seminte, si o tin in ragete, manele si urlete toata noaptea...

Ghici pe cine am sunat... ca sa scap de ei? Ca am scapat de ragetele lor in 10 minute.

Prietenul meu, politistul.


deh .... cine se aseamana se aduna .... a se vedea referirea facuta la cei care se ocupa cu vidanjarea

Mda......pacat ca in cazul tau cei care s-au adunat semanau muuuuult prea mult!


stimabile .... da' tu pic de originalitate nu poti sa ai? .... chiar nu reusesti sa faci ceva mai mult decat "ba pe-a ma-tii??!!

vezi .... probabil ca de acceea ai fost "doar" admis la Electronica" .... si ai ajuns ce esti ...
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde lucky5strike » 16 Mai 2017, 14:14

Donbazil scrie:bine ati venit in politie, singurul loc din lume unde esti injurat si daca iti faci, si daca nu iti faci treaba!

Like!
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 16 Mai 2017, 20:14

florin trintoru scrie:Am fost la parchet dar înainte de a începe procesul de anulare a contraventie si am relatat cele întâmplate

Domnule ai relatat sau ai depus plangere?
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori