Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Politia in actiune

Mesajde Shrek » 28 Iul 2023, 18:38

Zgandarit de Costi Ioniță, m-am apucat sa vad și io filmu'. Pe la jumate, m-am plictisit și am renunțat. Vrăjeală de doi bani!
Prima chestie care mi-a atras atenția a fost ca dom' comisar a lucrat la bcco sau cum i-o zace acum. Și a plecat de acolo sa lucre la accidente rutiere. Iegzista o explicație sau chiar doua. Sa pleci de la bcco la rutiera, înseamnă că nu îți place munca sau nu te integrezi în colectiv. Sau, poate vorbești ce nu trebe, pe unde nu trebe, cu cine nu trebe!
A doua, ofensat nevoie mare ca l-au verificat în baza de date. Sau ca cineva, un patron l-a sunat și i-a spus intr-un mod elegant ca se va ocupa de el, pentru ca a avut un comportament " nesportiv" cu soția sa. Se vede ca nu prea a avut contact cu realitatea , ca polițist. Pai patronu' de regula, can' te suna, întâi te înjura, îți baga, îți drege, te calcă cu tramvaiu', mama, morți, neamuri, copii si după aceea îți spune ca te da afara , ce vei ajunge dup'aia! Asta în realitatea reala, nu aia în care cineva te suna și are vocabularul acela elevat. Iar numărul de telefon,al oricărui polițist operativ îl găsești pe site-ul instituției. Mai sunt câteva chestii prin care poate fi aflat nr. De telefon, complet legal, dar nu va dau idei.
Apoi , asa cum de regula, hotul striga " hotii" tocmai de a distrage atenția de la subiect, de fapt sa clarifice care a fost realitatea în parcare, se pune cu reclamații, plângeri penale, bla, bla, bla, la tot cartieru'! Neurmarind pana la capăt nu știu finalul, dar asta este o făcătură de ancheta. O nota proasta pentru recorder.
Cum zicea Ioniță, un ...smardoi smiorcait!
PS. Dacă a-și fi primit câte un bănuț pentru fiecare amenințare, înjurătură, mușcături de la hiv-isti, pe timpul interventiilor, cu siguranță acum îmi permiteam șofer personal. Pe Elon Musk!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3311
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 30 Iul 2023, 08:49

Uite ... si colegul tau mai tanar (si cu mult mai talentat - dar tot fara simt al ridicolului) iti impartaseste opinia
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 4315535349

Ideea ca politistii sunt si raman jeguri umane infiferent de cata apa si sapun prapadesc ramane.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde Shrek » 30 Iul 2023, 09:52

Godina este un oportunist notoriu! Vorbesc de cariera în politie. După ce a petrecut ceva vreme pe la "rutiera", care, strict din punctul meu de vedere nici nu artrebui sa facă parte din politia națională, printr-un concurs dei mprejurari, a trecut la mascați, unde este o grupa cu spor an la an. Cu siguranță, după ce gata concediul paternal, va trece în pensie, pentru ca, nu-i asa, face bani din gargara ieftina. Și are destui guracasca ( uneori și eu) care îl primesc gratis de la gogu și când dai sa treci de el, apeși din greșeală butonul de like.
PS. Domnu'CI, sa treci pe la secretariat sa îți iei adeverinta! Prea îți place să te freci de "slugoi"!
https://m.ebihoreanul.ro/stiri/victoras ... 77566.html
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3311
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 30 Iul 2023, 14:51

Nu multumesc ... imi bat "scula" de caschetari strict pentru propriul ego ... fara alte interese :)

Sa l numesti "oportunist" pe unul care si castiga painea de zi cu zi batand oameni (chiar daca o facea in unifirma si n "numele legii" spune multe despre tine .... respectiv ca termenul de imbe.cil este cu mult depasit.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde Shrek » 30 Iul 2023, 18:56

De multe ori , de foarte multe ori m-am întrebat, unde se duc "informatorii" după ce nu mai sunt turnatori?! Nu se duc niciunde! Ei sunt tot timpul printre noi! Învățați sa mănânce shaorma toată viata, trași pe linie moarta pentru nu mai 8ntereseaza pe nimeni cine asculta Europa libera ori uneltesc contra regimului soa ialost, continuă sa debiteze aberații, adresate instituțiilor statului cu semnatura anonima, ori se erijeaza in " atacatori" ai celor ce cu " onor" i-au umplut de bale. Ii recunoașteți și voi, pentru simplul motiv ca le pute respiratita! Bleah!!!!!!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3311
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 01 Aug 2023, 07:53

Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 09 Aug 2023, 18:01

Arad. DNA a pus sub urmărire penală patru polițiști examinatori din cadrul Serviciului de Permise și Înmatriculări. Sunt acuzați că au luat mită pentru a ajuta candidații să promoveze proba practică a examenului auto.
https://www.biziday.ro/257902-2/?source=biziday
( Shared via Biziday : https://play.google.com/store/apps/deta ... ro.biziday )

Numai 4? ...
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 09 Aug 2023, 18:03

Dosarul 10 August. Parchetul General trimite în judecată 16 ofițeri și subofițeri pentru intervenția brutală din vara anului 2018 împotriva manifestanților din Piața Victoriei din București. Între ei, șefii de la acea vreme ai Jandarmeriei, precum și coordonatorii intervenției.
https://www.biziday.ro/257855-2/?source=biziday
( Shared via Biziday : https://play.google.com/store/apps/deta ... ro.biziday )

Oare cat mai este pana la prescriere? Sau cine stie ... poate chiar o sa vedem parte din slugoi la puscarie.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde Shrek » 12 Aug 2023, 19:58

O alta smiorcaiala de smardoi oparit:
https://www.facebook.com/groups/si.eu.s ... 355674413/
Atunci când te crezi buricu' pământului ca nah, ai absolvit și tu academia și lucri undeva unde ar trebui sa nu atragi atenția, te manca în c*r sa te dai mare cu legitimația de militan, crezând ca interlocutoru' este portar la facultate! Ghinion, cum ar zice ilustrul anonim! Ai plesnit taman pe cin' nu trevbe! A te trage de șireturi tocmai cu un judecător de la înaltă curte și apoi sa te dai rănit ca dom'le, nu-mi pare rău că mă bătut, doar ca m-a înjurat de mama..... este dovada suprema a imposturii . A tânărului care era convins ca dacă arata legitimația din portofel, " portaru' cade pe spate și îl lasă să copieze!
Sau, a doua varianta, foarte probabila, este deconspirarea unei acțiuni anticorupție fata de judecător, pentru simplul fapt ca a lăsat legitimația la vedere. În ambele situații, tânărul nostru degeaist, o ia în freză, pentru ca nu-i asa, este cel mai mic!
PS. Constat cu amărăciune, ca mai nou, apar tot felul de smirocatiti care se plâng ca au fost f.....ți ( fotografiati) de sefi din politie. În acest caz, tânărul, probabil ca habar nu are cine semnează /autorizează supravegherii tehnice în dosarele de coruptie si chiar nu sunt obligati sa faca asta! În plus, diferența de studii între un judecător la înaltă curte și un Garcia cu 3 sau chiar 4 ani de facultate, în materie de drept, este atât de mare încât orice discuțiie despre cine are dreptate sa nu este inutila!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3311
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 13 Aug 2023, 09:12

Initial am apreciat faptul ca acest tanar arogant si "coltos" nu s a lasat intimidat ... dar mi a trecut repede cand am vazut ca a accepta sa se duca cu coada intre picioare si caciula-n mana.
Despre securoizii de la iccj nu prea ar fi multe de comentat ... dupa bataia de joc din motivearea deciziei prin care au respins acuzatia calailor (atentie ... vorbesc de motivare ... nu de decizie ... care dupa umila mea opinie este corecta ... acuzatiile nu au fost formulate corect)
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 29 Noi 2023, 17:33

https://www.facebook.com/reel/317341914 ... WDuG2&fs=e

Norocul lui Chiriched ca nu a fost acasa ... la cat de hotarat a fost colegul sigur nu mai iesea la retus
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde cristi_vidican » 01 Dec 2023, 09:33

Cristian IONITA scrie:https://www.facebook.com/reel/317341914566597?s=yWDuG2&fs=e

Norocul lui Chiriched ca nu a fost acasa ... la cat de hotarat a fost colegul sigur nu mai iesea la retus

Polițistul care deschide ușa „face toți banii”
Îți dai seama că șeful lui a prins de ușă și a demonstrat că nu se poate deschide, iar el contestă asta. Om care nu se lasă ușor intimidat, chiar insistă până se deschide. Este supus, dând prioritate șefului să intre primul pe ușă.
Primul e pe lângă rău. El vrea să fie primul. La ușă, prinde de ea superficial, vrea să pară superman și sare peste gard, apoi tot el e e primul pe scări.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7024
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 12 Dec 2023, 02:29

Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 12 Dec 2023, 14:52



sa nu ne spuneti ca sunteti surprins de acest mod de operare??!!

nu este deloc nou si nici rar aplicat ...
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde Shrek » 12 Dec 2023, 21:06

Acest " mod de operare" gen Dinu Paturica, este practicat în mai toate domeniile " statului de " drepți "! Chiar și în corporații se practica! Mai rar , dar acolo nu mere cu cu miei, vanat, horinca! Banu' jos tata! Sai gros! Ceva, p-acolo!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3311
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 13 Dec 2023, 08:10

Adica jegul propriu este justificat atat timp cat in lumea larga mai exista jegosi ??!!!

Cu asa mentalitate chiar ca nu este cazul sa mai ne minunam de oricare ticalosie.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 2 vizitatori