Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 09 Mar 2017, 16:45

ce te mai ascunzi dupa fire de praf .... stimabile .... ai face tu multe ... dar ba ca-i post ... ba ca e aer proaspat pe balcon .... eu zic ca lucrurile sunt simple .... doar gura ce-i de tine .... in rest ... liniste totala :D .
In viata asta ești de unul singur și nimeni nu ține cu tine - Eu
Cristian IONITA

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde Cristian IONITA » 10 Mar 2017, 13:05

Cristian IONITA

Mesajde Donbazil » 10 Mar 2017, 21:41

Salut!

Doi barbati de 55 si respectiv 50 de ani, din Timisoara, au fost retinuti de politistii din Faget fiind acuzati ca au comis mai multe furturi atat la Faget, cat si la Lugoj.
http://lugojinfo.ro/eveniment/2405-doi- ... -libertate
Donbazil

Mesajde Donbazil » 11 Mar 2017, 22:57

Salut!

Polițiștii chiar au umor! Unul, arădean, a reușit să atragă simpatia șoferilor prin gestul său... :idea: :idea: :idea:

http://specialarad.ro/politistii-chiar- ... -sau-foto/
Donbazil

Mesajde cornelioandanciu » 11 Mar 2017, 23:19

Deci au pus asta pe faceboock spentru ca sa reduca accidentele ? Eu cred ca nu ! Au sfidat pe fata pe toti membrii acelei retele de socializare ! Au sfidat, dar au zis ca , de fapt ei au prevenit, bla, bla ... Au intors-o ca la Ploiesti in Pancota, sau au dat-o pe dupa cires, cum s-ar zice !
Daca acesti politisti erau in misiune si isi permiteau sa umble pe retelele de socializare in timpul in care erau PLATITI de Stat sa execute o misiune, trebuie sa fie aspru sanctionati !
cornelioandanciu

Mesajde Donbazil » 11 Mar 2017, 23:35

Salut!

Domnule esti incorigibil!.....Ti s-au ars "becurili" ....Soarta, ce sa-i faci? :lol: :lol: :lol:
Donbazil

Mesajde cornelioandanciu » 11 Mar 2017, 23:56

Oricat mi-ar fi de antipatici politistii care stau cu radarul, trebuie sa recunosc ca au un rol benefic in prevenirea accidentelor. Cu alte cuvinte, ne iau banii pentru binele nostru. Unii chiar si-o merita ! Totusi, cand esti in misiune ,esti in misiune, nu la birt, nu la curve, nu pe retele de socializare. Ce s-ar intampla daca un pilot de avion de vanatoare ar sta pe faceboock in timpul zborului ? In timpul misiunii, deci ? Domnule, misiunea trebuie sa fie sfanta, iar indivizii care-si permit ca in timpul misiunii sa mai dea o geana pe net, trebuie sanctionati de superiorii lor.
cornelioandanciu

Mesajde Shrek » 12 Mar 2017, 00:15

Da , da! Sunt de acord cu dumneata domnu' CD! Nu mai are voie nima' sa umble cu tifonu' in timpu' programului că nu sunt plătiți pentru asta! Deci soferii de tir si nu numai, cand conduc, sa nu mai butoneze pe telefon la volan ori sa vorbească pe sk ori hang, pe fb ori ce programe de tel video or mai fi ca nu sunt plătiți pentru asta. Sa tina nene de covrig că patronii ii plătesc sa conducă tiru' nu sa umble hai unui pe net!
PS. Esti chiar atât de sigur ca " chilotii de avioane" nu umbla pe telefon cand sunt la mansa?!
Shrek

Mesajde cornelioandanciu » 12 Mar 2017, 10:29

Hai sa nu confundam marfa cu ambalajul, soferii de TIR si ceilalti soferi, sint sanctionati daca sint prinsi de POLITISTI ca folosesc telefonul. Atunci de ce acelasi politist, platit din banii contribuabililor, sa-si faca de cap pe net in timpul misiunii ? Cand i s-a incredintat misiunea i s-o fi ordonat ""du-te ,ba , si tu cu radarul ala sa nu zica lumea ca nu iesim cu radarul, dar stai pe net cat poti, ca banii ne vin oricum "" . Inteles, sa traiti, si omul a plecat si a respectat ordinele primite. :shock:
Repet, trebuiesc urgent sanctionati !
P.S. Multi indivizi o fac pe soferii de TIR pentru ca , din cauza coruptiei si a altor fenomene negative, au trebuit sa se descurce si sa asigure o bucata de paine la familie.
Odata, un politist m-a oprit la Simeria in timp ce conduceam autoturismul proprietate personala . Evident nu mi-a placut.Eram foarte nemultumit. Vine OMUL, se apropie de masina si-mi spune : Domnule, aprindeti farurile, trebuie sa circulati cu luminile de intalnire aprinse. Data viitoare va sanctionez daca va mai gasesc asa. Imi da drumul sa plec. Plecand, ma rog pentru sanatatea lui si a familiei sale.
Dupa ceva ani, am fost nevoit s-o fac pe soferul de TIR. Am un coleg, fost politist, care a avut un necaz cu fetita, i-a lovit-o un nesimtit cu masina, a lovit-o la cap cu oglinda. Veniseram in tara, eram in Arad amandoi, trebuia sa ajunga repede acasa sa mearga cu fata la doctori. El nu avea masina la Arad, eu o aveam. Asa ca eu l-am rugat sa urce la mine in masina si sa il duc acasa la Deva. El nu avea idee ca eu stiam cine este . Este acel politist care , candva ,m-a oprit la Simeria. Nici azi nu-i trece prin cap cine sint, dar eu stiu cine este el.
cornelioandanciu

Mesajde csaa » 12 Mar 2017, 11:49

Domnule @cornelioandanciu e o chestiune de tactica politieneasca. Daca ei urmareau pe facebook acel grup ”antiradar” stiau ca s-a semnalat prezenta lor pe acel sector si, implicit, o buna perioada se va circula regulamentar pe acolo. Logica ne spune ca nu mai aveau ce cauta colo si se impunea schimbarea locului de serviciu.
PS - e posibil sa fie sactionati, dar din cu totul alte motive decat cele aratate de dvs.
csaa

Mesajde Donbazil » 12 Mar 2017, 19:48

Salut!

Asta va placeeee! :lol: :lol: :lol:

Într-un autobuz ... Ultima stație... Un poliţist vede un tânăr adormit, cu o carte pe genunchi, pe care scria “Teoria câmpului magnetic”. Poliţistul îl trezeşte şi îi spune:
– Scoală agronomule, am ajuns.
Donbazil

Mesajde Donbazil » 14 Mar 2017, 22:06

Salut!

PRINS ÎN FLAGRANT DELICT DE O POLIŢISTĂ
AFLATĂ ÎN TIMPUL LIBER

Luni, 13 martie a.c., agentul principal de poliție Cecan Ioana din cadrul Poliției Capitalei, aflată în timpul liber, a prins în flagrant delict un bărbat, după ce ar fi săvârşit un furt dintr-un autoturism parcat pe o stradă din sectorul 5.

Astfel, în jurul orei 10.15, #Poliţista, în vârstă de 29 de ani, a observat un bărbat care, prin comportamentul afişat, i-a atras atenţia.

Colega noastră l-a observat în timp ce ar fi forţat sistemul de închidere al unui autoturism, reuşind să sustragă mai multe bunuri din interior, după care a fugit.

Imediat, poliţista a contactat telefonic colegi aflaţi în serviciu, furnizându-le semnalmentele şi direcţia de deplasare ale bărbatului.

Totodată, aceasta a informat partea vătămată cu privire la cele întâmplate, plecând împreună, cu autoturismul, în urmărirea bărbatului.

Poliţiştii s-au deplasat cu operativitate în zona indicată de colega lor și au depistat pe un bărbat ce corespundea semnalmentelor furnizate, iar în urma controlului corporal, au fost descoperite asupra acestuia un telefon mobil şi o tabletă, ce aparţineau victimei.

La scurt timp, la fața locului au sosit și poliţista și proprietarul autoturismului, aceasta recunoscându-l pe cel în cauză, iar victima a recunoscut bunurile descoperite în urma controlului corporal ca fiind cele sustrase din autovehiculul său.

Prejudiciul creat prin săvârşirea faptei, estimat la 3.000 de lei, a fost recuperat integral şi restituit proprietarului de drept.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt calificat, cu bărbatul în stare de arest preventiv.
Fişiere ataşate
17308871_1177358505708715_8858004226332967210_n.jpg
Donbazil

Mesajde Cristian IONITA » 16 Mar 2017, 18:07

azi politistii protesteaza in strada .... solicita bineinteles bani ....

ma intreb de ce stimabilu din poza daca este nemultumit nu face ceea ce observ ca e constient mai bine ...
Fişiere ataşate
politisit-protest-update-01-inquam-photos-adel-al-haddad.jpg
Cristian IONITA

Mesajde cornelioandanciu » 16 Mar 2017, 20:45

Este grav ,daca unui om al legii i-a ajuns cutitul la os ! Acel coleg al meu, fost politist, si inca cativa colegi, tot fosti politisti, au fost nevoiti sa plece din Politie pentru ca nu-si puteau plati cele necesare traiului ! Decat sa fure,sau sa incalce Legea, facuta ca doar unii sa se imbuibe, au preferat munca de jos ! Platita mai bine ca si munca de politist !
cornelioandanciu

Mesajde csaa » 16 Mar 2017, 21:12

cornelioandanciu scrie:Este grav ,daca unui om al legii i-a ajuns cutitul la os ! Acel coleg al meu, fost politist, si inca cativa colegi, tot fosti politisti, au fost nevoiti sa plece din Politie pentru ca nu-si puteau plati cele necesare traiului ! Decat sa fure,sau sa incalce Legea, facuta ca doar unii sa se imbuibe, au preferat munca de jos ! Platita mai bine ca si munca de politist !

Nu e chiar ca pe timpul lui basecu-boc, dar ......
Macar sa se vada ca nu ne-au prostit ca oricum anul asta nu au de unde sa mareasca salariile tuturor bugetarilor. Poate anul viitor.
csaa

Mesajde Shrek » 16 Mar 2017, 21:59

Cutia Pandorei a fost deschisă ......! Sarabanda cresterii salariilor in sistemul bugetar va conduce in curand la convulsii sociale si invrajbirea bugetarilor intre ei. O lege de salarizare unică in sistemul bugetar , o salarizare echitabilă a acestora si si o prevedere expresă ca in caz de criza economică acestea pot fi reduse pe o perioada determinată , este de preferat unor cresteri salariale de moment. Parerea mea!
Shrek

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE