Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Politia in actiune

Mesajde peterneamt » 20 Mar 2017, 20:22

Pai ce ba, ei n-are talent ?
:D
peterneamt

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde Donbazil » 20 Mar 2017, 22:39

Salut!

Scuzati deranju' ! ;) :idea: :idea: :idea:

Politia Romana - http://www.politiaromana.ro

Un Poliţist aflat în timpul liber a reușit găsirea a doi alpinişti rătăciţi în Masivul Retezat

Astăzi, 20 martie, în jurul orei 14:00, un poliţist din cadrul Poliţiei Oraşului Haţeg a reuşit identificarea, în zona barajului Gura Apelor (pe un drum forestier închis circulaţiei rutiere, între „coada lacului” şi cabana Rotunda), a doi alpinişti craioveni, în vârstă de 31 şi 41 de ani, a căror dispariţie a fost sesizată ieri.
Agentul de poliție Iovăneasă Marius i-a preluat pe cei doi bărbaţi, care se aflau într-o stare avansată de epuizare fizică (fiind în munte de mai bine de 48 de ore), în autoturismul personal, le-a oferit hrană şi apă şi i-a transportat la sediul Poliţiei Oraşului Haţeg, de unde au fost preluaţi de un grup de prieteni.
Deşi se afla în concediu de odihnă, polițistul s-a implicat în activităţile de căutare, venind în sprijinul echipelor constituite din poliţişti, jandarmi şi salvamontiști, care au efectuat activităţi în zona în care se presupunea că s-ar fi rătăcit cei doi.
În vârstă de 35 de ani, polițistul îşi desfăşoară activitatea în cadrul Biroului Ordine Publică Haţeg, fiind angajat în structurile M.A.I. din anul 2005.

https://www.facebook.com/PolitiaRomanaw ... ED&fref=nf
Donbazil

Mesajde Donbazil » 20 Mar 2017, 23:14

Salut!

"...alpiniștii din Craiova au fost găsiți de un polițist pe drumul care face legătura între Poiana Pelegii, cabana Rotunda și barajul Gura Apelor, în apropierea lacului de acumulare. Polițistul era în concediu și se afla în zona lacului de acumulare cu mașina. Când i-a văzut pe cei doi, polițistul a sunat la numărul de urgență 112 și a anunțat că i-a identificat pe bărbați"...

http://www.agerpres.ro/social/2017/03/2 ... i-14-49-50
Donbazil

Mesajde Cristian IONITA » 20 Mar 2017, 23:42

Bag de seama ca mai degraba alpinistii l au gasit pe politist :)

Oricum bine ca oamenii aceia au ajuns cu bine in civilizatie.
In viata asta ești de unul singur și nimeni nu ține cu tine - Eu
Cristian IONITA

Mesajde Shrek » 20 Mar 2017, 23:59

Întreb si io ca un carcotas, ce făcea dom' sef, singur si cu masina pă malu' lacului? N-o fi fost la " branconat"?!
Shrek

Mesajde csaa » 21 Mar 2017, 00:02

La data asta!!!!???
Nu e prohibitie.
csaa

Mesajde Donbazil » 21 Mar 2017, 00:59

Salut!

Voi, continuati cu fitilele.....Viata merge inainte!...Bine ca mai exista si judecatori adevarati!.. :idea: :idea: :idea:

http://www.legal-land.ro/15-000-lei-dau ... k.facebook
Donbazil

Mesajde Cristian IONITA » 21 Mar 2017, 07:42

Care adevarat don'le??!! ... nu ai vazut ca a taiat 10.000 lei din despagubiri si nici nu a obligat la scuze in 3 ziare nationale ..... bietu' politist ofensat .... plange noapte in pumnii de suparare.
Cristian IONITA

Mesajde Cristian IONITA » 21 Mar 2017, 17:45

http://www.aktual24.ro/marian-godina-de ... curorilor/

ce-ti e si cu dl. Godina .... vorbeste de cat de naspa e sa fii politist (salariu mic de doar 3000 lei/luna. munca dificila, diverse privatiunii) de parca a aflat de toate astea ieri .... si nu sunt aceleasi conditii de zeci de ani si el singur si de buna voie a ales sa faca asta.

Inteleg ca multi il gasesc a fi simpatic .... eu sincer nu pot sa trec peste faptul ca se comporta in mod jalnic.
Cristian IONITA

Mesajde Shrek » 21 Mar 2017, 18:17

Ca se comporta jalnic sau nu este greu de ......demonstrat . Chiar daca pozezi " luptatoru' lumini'" impotriva armatei lu' garcea, tot te roade curiozitatea sa il citesti pe Godina . Sau poate sunteți colegi de ...breasla ( bloger)!?
Shrek

Mesajde Cristian IONITA » 21 Mar 2017, 18:27

Shrekule ... iar te arunci la afirmatii fara continut ... nu-s nici un fel de luptator, cu atat mai mult al luminii .... iar despre stimabilu' Godina nu prea am de ales ... ma tot spamuiesc articolele dumnealui pe fb.
Cristian IONITA

Mesajde Shrek » 21 Mar 2017, 18:32

Da, da.... Uite-asa o barbă avea......
Shrek

Mesajde Cristian IONITA » 21 Mar 2017, 18:54

omu' cu ideei putine are avantajul de a si le mentine intodeauna fixe ... tu esti dovada vie a acestei situatii
Cristian IONITA

Mesajde Donbazil » 24 Mar 2017, 23:25

Salut!

Copilul meu!.....Cat de fericit poate fi un parinte atunci cand este depasit de copilul sau?.....Eu am iesit la pensie, dupa aproape treizeci de ani lucrati in M.A.I. - Inspector principal - (Capitan).....De azi fiica mea m-a depasit!...A fost avansata Subcomisar - ( Maior)...
Fişiere ataşate
IMG-20170324-WA0002.jpg
Donbazil

Mesajde ves.lucian.zabrani » 24 Mar 2017, 23:35

Nea Vasile ... pot doar sa-mi inchipui ... cat de fericit esti !!! Sa va aiba Dumnezeu in paza Lui !!!
:P :P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
ves.lucian.zabrani

Mesajde Donbazil » 24 Mar 2017, 23:40

Salut!

Multumesc Domnului!....Asa este!...Apreciez gandul bun transmis de un prieten adevarat.
Donbazil

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE