Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Politia in actiune

Mesajde Bambucha » 30 Ian 2018, 23:24

cand ai timp si nu mai plangeti iti recomand ;) dar ma tem ca nu intelegi :mrgreen:

Gram cu Gram se face Tona.
Bambucha

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde csaa » 30 Ian 2018, 23:27

Eeee! Pe draq! Tot ce depaseste clasicii Tom si Jerry e deja cubism pentru mine.
Dar iti multumesc pentru efortul pe care-l depui in cresterea gradului meu de cultura.
csaa

Mesajde Bambucha » 30 Ian 2018, 23:30

Bambucha

Mesajde csaa » 30 Ian 2018, 23:32

AAA! Sunteti doi! Deja ai o comunitate.
csaa

Mesajde bio » 31 Ian 2018, 11:09

csaa scrie:AAA! Sunteti doi! Deja ai o comunitate.

..ma poti inregimenta si pe mine in comunitatea celor 2 de mai sus !!..

Csaa, esti unic omule.... nu te supara, dar natarau mai mare decit ce ne demonstrezi pe aici nu cred ca exista .
bio

Mesajde ioanpuiu » 31 Ian 2018, 11:45

O altă ironie din aceeaşi clasă a gesturilor mici care, în loc să rezolve ceva, armează tensiuni şi invită la ripostă.

Quo vadis csaa ?
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu

Mesajde csaa » 31 Ian 2018, 13:18

M-am saturat sa-i tooot explic ceva si el sa rastalmaceasca vorbele mele, sau chiar sa adauge cuvinte pe care nu le-am scris. Tipul e atat de inversunat, de anti ca nu se mai poate dialoga pe tema asta cu el
Am ajuns la stadiul de lehamite asa ca...ma distrez. Nu plec nicaieri.
bio scrie:

..ma poti inregimenta si pe mine in comunitatea celor 2 de mai sus !!..

Csaa, esti unic omule.... nu te supara, dar natarau mai mare decit ce ne demonstrezi pe aici nu cred ca exista .

Imi cer scuze ca te-am uitat. Deja va puteti numi LEGIUNE.
csaa

Mesajde Bambucha » 31 Ian 2018, 13:50

Daca tot iti permiti sa ma caracterizezi tendentios, in contextul in care nu te-am atacat personal ci institutia pe care o reprezinti (consider eu pe buna dreptate in urma sondajelor de opinie, respectiv experientelor negative) da-mi voie sa-ti inmanez din partea comunitatii un omagiu in semn de recunostinta si respect.
Apreciem foarte mult indarjirea pe care o ai in a apara pramatiile si jigodiile ascunse in aceasta institutie!
Fişiere ataşate
DD06.jpg
Bambucha

Mesajde csaa » 31 Ian 2018, 19:09

Multumesc! N-am fost la dentist azi, dar promit ca ma duc cat mai curand.
Ca sa vezi cat de ...blocat mental esti reciteste ultimul paragraf al postarii tale. Pe urma da-ti singur calificativul. Daca nu il spui tu o sa iti fac o favoare si iti voi indica eu locul.
csaa

Mesajde Bambucha » 31 Ian 2018, 20:09

Chiar te rog, daca ai amabilitatea asta. In aceasta goana de a arunca cu atribute, ironii ieftine si o zeflemea primitiva, ce doar ma amuza si ma distreaza in acelasi timp, vad ca te superi ca popa pe sat. Sper ca nu ma urasti, n-am nimic cu dumneata, insa cand faci afirmatii acuzatoare te-as ruga sa aduci si un probatoriu la lumina sau macar un minim de argumentatie coerenta, in urma caruia sa crosetam un dialog civilizat. Poti avea aceasta minima decenta? Daca ai uitat la ce ma refer, nu-i nimic, le scot din nou la "neon".

#peace
Bambucha

Mesajde csaa » 31 Ian 2018, 22:14

Unde ai citit tu ca iau eu apararea celor care au savarsit fapte ilegale sau imorale? Indica-mi un post al meu in care am facut asta.
Eu iti pot arata numai in ultimele zile cum mi-ai rastalmacit vorbele, cum ai adaugat spuselor mele cuvinte ce nu le-am scris.
Cum numesti tu asta???? Mi-ai aratat cu fiecare ocazie ca esti rauvoitor. Si vrei sa am un minim de decenta cu tine!!!???? Poate. Doar daca arati ca ai alta atitudine.
Acum ai inteles domnule Ioan Puiu de unde atitudinea mea fata de acest....reprezentant (????) al societatii civile?
csaa

Mesajde Donbazil » 31 Ian 2018, 22:33

Salut!

Doi poliţişti de frontieră au fost bătuţi şi stropiţi cu benzină de traficanţii de ţigări.

http://observator.tv/eveniment/politist ... ari-240060

http://www.b1.ro/stiri/eveniment/socant ... i-video-21
Donbazil

Mesajde ioanpuiu » 31 Ian 2018, 23:27

csaa scrie:Nu plec nicaieri.

Sigur că nu pleci dar întrebarea sub forma aia are inţelesul "încotro te îndrepţi" cu atitudinea aia.
csaa scrie:Acum ai inteles domnule Ioan Puiu de unde atitudinea mea fata de acest....reprezentant (????) al societatii civile?

O mică săgeată spre societatea civilă. Nu te poţi abţine :lol:
Te rog să înţelegi că nu este un reprezentant.
Acolo, fiecare se reprezintă pe el însuşi, dacă este prezent ... nu merge cu delegare de atribuţii, cu reprezentanţi, înlocuitori, etc.

În disputa pe care văd că o ai cu Bambucha eşti liber să-ţi alegi termenii de beligeranţă aşa cum doreşti tu.
Regula generală este ... "cum dai, aşa primeşti" ;)
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu

Mesajde cristian bh » 01 Feb 2018, 00:35

Donbazil scrie:Salut!

Doi poliţişti de frontieră au fost bătuţi şi stropiţi cu benzină de traficanţii de ţigări.

http://observator.tv/eveniment/politist ... ari-240060

http://www.b1.ro/stiri/eveniment/socant ... i-video-21

intreb si eu asa-ntro doara.prefacandu-ma pt moment ca nu cunosc raspunsul,...
Sub protectia cui prolifereaza aceste bande de tip mafiot,...aceste clanuri interlope?
Prin vami,...hai sa ne facem ca nu stim cam cum se procedeaza cu vamuirea marfurilor speciale,..
Atunci normal ca ,se lasa si cu victime,..adesa nevinovate dar intr-o tara normala cu lege(APLICATA CORECT)acesti banditi erau impuscati la prima tentativa de a schita vre-un gest amenintator,......nu ocrotiti de cei ce trebuie sa apere legea.
Ce sa faca doamna ministru,...sa le mai dea sporuri de pericol suplimentar la salariu,...ca altceva n-o vad s-o duca capul
Adica adevarul trebuie vazut asa cum e el,...nu doar ceea ce ne convine,victimizand un intreg sistem ticalos
In oraselul Stei,...un grup dadea spargeri la pont,....nu le zic chiar tunuri,...da Agheuri erau cu siguranta,..vreme indelungata.si nimeni nu reusea sa-i prinda,....asta pana la scurt timp dupa ce au schimbat comandantul politiei scotand-ul la pensia grasa si binemeritata dupa atata osteneala in slujba cetateanului,....
Pune dumitale ghilimelele unde-ti pofteste sufletul!
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh

Mesajde csaa » 01 Feb 2018, 09:08

ioanpuiu scrie:
csaa scrie:Nu plec nicaieri.

Sigur că nu pleci dar întrebarea sub forma aia are inţelesul "încotro te îndrepţi" cu atitudinea aia.
csaa scrie:Acum ai inteles domnule Ioan Puiu de unde atitudinea mea fata de acest....reprezentant (????) al societatii civile?

O mică săgeată spre societatea civilă. Nu te poţi abţine :lol:
Te rog să înţelegi că nu este un reprezentant.
Acolo, fiecare se reprezintă pe el însuşi, dacă este prezent ... nu merge cu delegare de atribuţii, cu reprezentanţi, înlocuitori, etc.

În disputa pe care văd că o ai cu Bambucha eşti liber să-ţi alegi termenii de beligeranţă aşa cum doreşti tu.
Regula generală este ... "cum dai, aşa primeşti" ;)

Stiu ca nu e reprezentantul societatii civile. Era o ironie (vezi semnele de inrrebare) pentru ca asa s-a prezentat el intr-un post anterior.
Stiu si sensul citatului latinesc (n-am citit cartea dar am vazut filmul :lol: ) insa se poate traduce si asa cum am raspuns eu.
csaa

Mesajde Bambucha » 01 Feb 2018, 10:05

csaa scrie:Unde ai citit tu ca iau eu apararea celor care au savarsit fapte ilegale sau imorale? Indica-mi un post al meu in care am facut asta.
Eu iti pot arata numai in ultimele zile cum mi-ai rastalmacit vorbele, cum ai adaugat spuselor mele cuvinte ce nu le-am scris.
Cum numesti tu asta???? Mi-ai aratat cu fiecare ocazie ca esti rauvoitor. Si vrei sa am un minim de decenta cu tine!!!???? Poate. Doar daca arati ca ai alta atitudine.
Acum ai inteles domnule Ioan Puiu de unde atitudinea mea fata de acest....reprezentant (????) al societatii civile?

Pai ce facem deci cu decenta? Dar cu ironia grobiana? Iti cauti aparare cumva la Ioan Puiu? :lol:
Vrei sa-ti spun ce parere are societatea civila din strada, ca vad ca tot iti place sa amintesti de ea, vis a vis de acuzarea ta "toti acei rezistenti care nu stiu de ce au iesit in strada, nu au citit ordonanta 13, sunt manipulati"? Lozinci defaimatoare, persiflatoare copiate si reproduse aici de la masinariile de propaganda si minciuna a3&rtv. Societate civila din care fac parte avocati, doctori, arhitecti, ingineri, actori.... etc, ce crezi ca e in mintea lor cand se revarsa, de te miri unde, astfel de fecale si imbecilitati asupra lor?

CIne este de rea credinta aici? Nu cumva cel care vrea abuzul dezincriminat cu limita de 50.000 Euro?
Bambucha

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE