Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Ioan Guist » 15 Dec 2017, 13:33

Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde csaa » 15 Dec 2017, 15:09


Intersant! Original! Elegant! Frumos!


In sfarsit s-a desteptat!
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Bambucha » 15 Dec 2017, 16:42

http://www.rfi.ro/invitatul-diminetii-100012-ana-blandiana-scriitoare-rege-mihai

Interviul se poate asculta prin apasarea butonului de ausculta interviu sus dreapta.
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Ioan Guist » 15 Dec 2017, 17:48

Ma nu stiu daca am postat asta , dar merita repetitia.
Cred ca a venit momentul sa mai fim atenti nitzel la ce votam.Zic si eu.
https://www.facebook.com/bodea2016/vide ... 446139893/
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Donbazil » 15 Dec 2017, 23:51

csaa scrie:

Intersant! Original! Elegant! Frumos!


In sfarsit s-a desteptat!


Salut!

Jos palaria...Civilizatie nene!...Nu cred ca vreunul avea la el box sau alte scule de batut pe cei care nu-s de acord cu ei.
Fişiere ataşate
Jos palaria.jpg
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde csaa » 16 Dec 2017, 23:17

dan pescarul scrie:..... Poliția a început reținerile celor care militează pe internet pentru schimbarea pașnică a clasei politice actuale prin înființarea unui partid și prin proteste pașnice.....

Sper ca e doar un zvon! Sper din tot sufletul!
Pe cine si de ce au retinut?
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde csaa » 16 Dec 2017, 23:44

Pai cine e? Posteaza un nume, un link, ceva....
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde feederman » 16 Dec 2017, 23:54

Prin tristetea de azi a romanilor speram intr-o Romanie impacata cu ea insasi. Iarta-ne Majestate!
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde csaa » 16 Dec 2017, 23:56

Sincer mi-e frica! Sper sa nu fie retinut pentru ca a spart vitrinele magazinelor.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde paul » 17 Dec 2017, 01:04

dan pescarul scrie:Azi am fost la Gara Băneasa,pentru a spune La Revedere Regelui Mihai I.Între timp dragnea distruge Justiția și Poliția a început reținerile celor care militează pe internet pentru schimbarea pașnică a clasei politice actuale prin înființarea unui partid și prin proteste pașnice.Mulțumim Majestate că nu ne-ai uitat și că ne-ai ajutat chiar și împotriva orbirii noastre.

Pot sa rad ???
Dane, regele ala de la care azi ti-ai luat adio era adeptul teoriei (invechite) ca orice putere se schimba ... prin vot, liber exprimat, nu prin miscari de tip neonazist ! ;)
Nu opreste nimeni pe nimeni sa- si faca partid si sa participe la alegeri ! In concluzie miscarea neonazista # noaptea ca hotii ( bantuie numai noapte) pot sa-si faca partid si sa obtina 0.01%. Nu cred ca ar incurca pe nimeni ! :lol:
Asta ti-o spune un om de dreapta, de dreapta autentica ! :)
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Bambucha » 17 Dec 2017, 01:36

Un om de dreapta autentica nu ar fi votat in veci un om cu o desebita conduita etica si morala Victor P/respectiv un partid cu reminescente comuniste...si nu ar fi fost niciodata de acord cu lovitura de stat de stat din 2012, oricat de netrembnic ar fi fost presedintele in functie.

Am tras si eu o portie de ras :lol:

PS>
paul scrie:[
Nu opreste nimeni pe nimeni sa- si faca partid si sa participe la alegeri !


Esti sigur de aceasta afirmatie? Sau cineva "cu bunavointa" a legiferat de asa natura astfel incat sa participe la alegeri numai "partide prestabilite"!?
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde feederman » 17 Dec 2017, 09:18

paul scrie: Dane, regele ala...

Reverentiozitatea debordanta ce musteste din eleganta exprimare, indica fara nici un dubiu, convingerile unui democrat.
paul scrie:... nu prin miscari de tip neonazist !
In concluzie miscarea neonazista # noaptea ca hotii ( bantuie numai noapte)

Grozavia absurdului discutata in soapta, este confirmata fara nici un dubiu de marele ganditor cu dreapta. Soros, evreul ungur scapat de la Auschwitz - ca doar el ii plateste pe agresivii #, nu - este primul evreu nazist din istorie. Nu mai esti sigur de nimic. S-a dat lumea cu fundu’n sus. De aia mici din caruciare sau din bratele parintilor, nici nu mai merita sa vorbim. Evidentele bat aparentele. Sunt adevarate detasamente de asalt. Perfizi si inarmati pe sub mantale cu biberoane de rezerva, se citeste pe fetele lor mascate de caiţa, bestialitatea, cruzimea, agresivitatea, cinismul si nu in ultimul rand iredentismul. Trist viitor pentru patria noastra. Pişacioşii de azi, nazistii de maine!
paul scrie:Asta ti-o spune un om de dreapta, de dreapta autentica ! :)

Este de inteles apelul la dreapta fiindca cu stanga nici la ...dos nu te poti sterge. Folosirea indelungata din frageda copilarie UTC, in scopuri de igiena intima, a hartiei de tip “Scanteia”, poate determina aparitia unor efecte nedorite, ca hemoroizii, confundarea sensurilor si anchilozarea stangii. Ambele afectiuni pot fi tratate. Prima cu interdictie la A3, iar ultimele de catre un electrician priceput, care sa inverseze circuitele.
Ultima oară modificat de feederman pe 17 Dec 2017, 09:21, modificat de 2 ori în total.
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Shrek » 17 Dec 2017, 09:18

paul scrie:Pot sa rad ???
Dane, regele ala ............
Asta ti-o spune un om de dreapta, de dreapta autentica ! :)

Frumoasa exprimare. Probabil ca ti-ai fi dorit sa dai noroc cu regele, sa te mângâi pe spate, sa te bați pe burta.....Dar toate astea le poți face cu regele Cioabă! In nici un caz cu Regele Mihai. Macar din respect pentru cei care ne părăsesc de curând. Sa-ti fie rusine!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3310
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde ioanpuiu » 17 Dec 2017, 11:17

paul scrie:................. orice putere se schimba ... prin vot, liber exprimat, nu prin miscari de tip neonazist ! ;)
.............................................. In concluzie miscarea neonazista # noaptea ca hotii ( bantuie numai noapte)
..............................

Te joci cu cuvintele aşa cum se joacă un copil cu chibriturile.

Ai avut destule semnale, aici în paginile forumului, că o parte dintre noi am fost în Piaţa Victoriei şi mă refer la oameni pe care îi ştii de multă vreme.
Pe care dintre noi ne poţi numi neonazişti ?

Dacă certitudinile tale se bazează exclusiv pe informaţiile luate de la televizor e cumva în neregulă ... ştii ... ce se spune ... despre cei care au ... doar certitudini ;)
Puteai să întrebi, aveai pe cine. :)
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2246
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde csaa » 17 Dec 2017, 12:45

dan pescarul scrie:Cel reținut nu era soţul , era vicepresedintele partidului Romania Modernă si Demnă, Cristian Dide, care vorbea la portavoce la târgul de Craciun de la Casa Poporului.....

Mda! Probabil o amenda pentru tulburarea linistii publice era de ajuns. Daca nu a inteles nici atunci, sau a facut altceva ce a impus conducerea la sediul politiei sau jandarmeriei....nu stiu! E mult de vorbit. Pacat ca s-a ajuns aici
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde feederman » 17 Dec 2017, 16:46

paul scrie:... nu prin miscari de tip neonazist !
In concluzie miscarea neonazista # noaptea ca hotii ( bantuie numai noapte)

Daca ziceai ceva si de legionari, mosieri si patroni era si mai convingator. Ar fi ca un Iliescu cu cont deschis pe Stuparitul. Cum le zicea Ceausescu manifestantilor de la Timisoara? Neonazismul juvenil este ca epidemia de rujeola. Astazi la Sibiu, 500 de neonazisti, cu figuri fioroase, cu varste cuprinse intre 1 si 7 de ani, se pregateau sa dea o lovitura de stat . Stand cu fundul pe olita si cantand un cantec patriotic:

Eu, şoimul Mihăiţă
Jur cu fundul pe oliţă.
Şi mânuţa în guriţă.
Să cresc mare şi voinic,
Pe-ntuneric şi pe frig,
Iar atunci când voi fi mare.
O să-mi crească aripioare.
Ş-o să zbor în depărtare.
Ca să capăt de mâncare!
PS Nu am cont Facebook, dar cred ca micii neonazisti pot fi identificati acolo.
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 33 vizitatori