Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde peterneamt » 27 Mar 2018, 23:37


:roll:
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde peterneamt » 28 Mar 2018, 00:07

Prea mulți ( unii aflați chiar în imagini..... ) nu învață nimic din istorie !

Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde akmm » 29 Mar 2018, 11:24

Donbazil scrie:Salut!

Am spus si-o sa mai spun: Nu ma intereseaza cine scrie, cat CE SCRIE !!!... :idea: :idea: :idea:

Sorin Ovidiu Vîntu
5 ore ·

Eu chiar pot sa spun ca nu ma intereseaza ce zice terchea-berchea asta al neamului romanesc, si ca atare nici macar nu am citit.
Rezist la orice, în afara tentaţiilor.Oscar Wilde
Avatar utilizator
akmm
 
Mesaje: 1273
Membru din: 21 Mar 2011, 16:15
Localitate: Babadag


Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde csaa » 04 Apr 2018, 20:52

Cea mai buna varianta ar fi ”PRIN CORESPONDENTA”!! :lol:
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde feederman » 20 Apr 2018, 11:46

Ascensiunea lui Arturo Ui poate fi oprita ?
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde feederman » 23 Apr 2018, 15:41

@ shrek .cum este cu drepturile copilului de la Pitesti. Deunazi plangeai ca ploua pe micul rezist.
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Shrek » 23 Apr 2018, 15:54

Te rog sa ma îngădui pana diseară ca acu' lucru ceva! Dar pozitia mea despre copiii si cei care ii cresc, cred ca o stiti deja!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Shrek » 23 Apr 2018, 21:05

Recunosc ca spre " rusinea" mea, de cateva zile sunt deconectat de la viata publica. In afara de forum si sporadic fb, nu am nici o sursa de informare, Dar am vazut fotografia cu fetita ce " sta in cap" la îndemnul dascalitei spre bucuria celei care a fost unsa " prima ministra" de catre presedinte. Ba chiar am auzit la radio niste comentarii la o emisiune moderate de un domn care se presupune a fi independent. Parerea mea este ca atât dascalita cat si " duamna" cu " afonu'", sunt niste iresponsabile, ce nu ar mai trebui sa le vedem in public , cel putin o vreme. Am sperat in decembrie ' 89, ca va dispărea cultul personalității, dar vedem cum in zilele noastre, tot felul de fripturisti ( te) , se îngrămădesc sa pupe puterea in....locuri mai întunecate, in speranta ca, pe modelul Cruella de videle , vor ajunge, daca nu ministru' invatamantului, măcar acolo, un " amărât "de inspector scolar.
Sa-ti fie rusine cea care te numeste dascalita acelei fetite! Sa-ti fie rusine ca ai acceptat un astfel de " spectacol macabru desi putea-i sa-l opresti , duamna priministru douăzeci douăzeci!
PS. De fapt acea fetita nu sta in cap. Ea sta corect. Lumea in care trăim noi acum este întoarsă cu curu' in sus. Trăim intr-o alta dimensiune, in care a înviat cismaru' si prima...doamna codoi? !
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde feederman » 27 Apr 2018, 14:59

Stia Bibi ca boschetarii vor sa dea foc casei? A intrat in jocul lor si le-a dat chibrituri?
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu


Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde ignatov andrei » 02 Mai 2018, 12:44

"Ca sa intelegeti mai bine unde va aflati. Iar asta e doar un caz, printre alte sute. Care se intampla zilnic. Pentru ca va plac sacosele primite degeaba si va uitati prea mult la televizor. Pentru ca nu sunteti capabili sa va priviti in fata si sa luptati impotriva dependentei voastre de sistemul acesta. Pentru ca va intereseaza doar ce vi se intampla doar voua si va doare in fund de altii. Pentru ca la scoala profesorii nu mai pot sa urecheasca elevii. Pentru ca a devenit o pedeapsa sa scoti un copil din casa, din fata calculatorului. Pentru ca nici nu mai stiti incotro mergeti.
In locul vostru, m-as simti vinovat. Deja ma simt, in locul meu."

Florin Chiriac. Londra.

http://www.ziaruldeiasi.ro/stiri/video- ... 87144.html
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde akmm » 02 Mai 2018, 12:58

Slavit sa fie Adam si Eva dimpreuna cu el pentru indrazneala de a fi mancat dim pom.Ce ne faceam cu eternitatea?Nici nu vreau sa ma gandesc ce fixisti am fi fost.Cat despre inclinatia spre vot, incepi sa preferi Iadul...
Rezist la orice, în afara tentaţiilor.Oscar Wilde
Avatar utilizator
akmm
 
Mesaje: 1273
Membru din: 21 Mar 2011, 16:15
Localitate: Babadag

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Bambucha » 02 Mai 2018, 22:56

"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Bambucha » 02 Mai 2018, 22:58

Se pare ca din exercitiul urmator se vor mai scurta subventiile in special pe agricultura/coeziune...

http://www.spiegel.de/wirtschaft/sozial ... 05806.html
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde feederman » 04 Mai 2018, 08:01

Festival la Căcâna. Traditiile si aspiratiile in acelasi loc, cu damfuri mai vechi si mai noi, intr-o armanie desavarsita. Ca cum este situatiunea, asa este si natiunea.
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori