Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde ignatov andrei » 06 Iun 2019, 09:28

La PNL e numai democratie, cum de vorbiti despre metode dictatoriale, nu va e rusine...?!? :lol: :lol:

https://romania24.ro/rares-bogdan-posib ... 41383.html
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde ignatov andrei » 06 Iun 2019, 09:36

Cristian IONITA scrie:Dl Ignatov ... aveti in continuare respectul meu .... desi vorba "branza buna in burduf de caine" isi are sens in ceea ce va priveste.




Respectul este reciproc atat timp cat - conform Regulamentului - este atacata opinia nu persoana!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 06 Iun 2019, 10:38

si acum sa revenim la disputa teritoriala .... avem aici "miezu' " moldovei ...

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... aNphMFkCaA

oare prin Cluj ... Sibiu .... etc cum se solutionaeza astefl de situatii
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 06 Iun 2019, 10:46

si ca sa-l mai imbunam pe colegul Guist
Fişiere ataşate
61658875_144235986654949_6261109466188480512_n.jpg
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Ioan Guist » 06 Iun 2019, 11:59

Cristian
Mai bun nu ai cum să mă faci. Personal incerc de câteva decenii și...nada.

Veatea adevărată e că usr+ ia băgat ardeiul iute în ciorba mutului. Că cică e normal sa vina la prezidențiale cu candidatul lor.
Daca nu-l ustura la intrare , o să-l prăjească la ieșire.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 06 Iun 2019, 12:12

:) .... eh .... tot asa cum te stiu .... iti place sa te dezmierzi .... foarte bine .... spirit tanar pentru totdeauna

dupa mine "mutu' " nu merita nimic mai mult decat un sut in fund ... sa se duca invartinduse ca poate asa-si aminteste cum a venit legat in lesa PSD-istilor sa fie numit primministru ... ptr asta nu exista apa pe toate fluviile europene ca sa-l spele .... Romania are nevoie de oameni altfel .... altfel si decat oportunisti "gen" mutu'
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Shrek » 06 Iun 2019, 13:45

Cristian IONITA scrie:'geaba Shrekule .... .... iar dupa mine tu este o ji.godie im.becila

Io te-am zac sa nu te bagi ca este o altă ligă. Dar, asemeni lu' bagea, mere computeru' mai greu, de exemplu asculți bancu' in burg si începi să râzi ( sau plangi) după ce ajungi acasa.
Asadar cand mai scrii expresii de genu' , priveste in spate, daca mai este cineva "dupe" tine, ca altfel, rămâi singur( a) ji.godie im.becila.
Altfel, cred ca prieten nu-ti pot fi , nah, im.becilii au locurile lor de adunare, umbla in.....cum ziiceee?. Da , grup! Io mi-s singur, solitar!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3307
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 06 Iun 2019, 14:46

Shrek scrie: ... Io mi-s singur, solitar!


apoi vezi ca putem sa fim de de acceasi opinie

o zi frumoasa stimabile
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Shrek » 06 Iun 2019, 17:47

După descoperirea epocală a găinii ce naște pui vii, Cristoiu pune o întrebare existentiala: de unde are Iohannis atatea.....referendumuri?
https://evz.ro/acordul-national-klaus-iohannis.html
PS. Electoratul pnl, trebuie sa inteleaga ca au fost trasi pe sfoara, voturile lor fiind folosite pentru a trimite in PE, un corupt si un "branconier" si nu pentru a dobora guvernul psd" chiar de a doua zi"!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3307
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde paul » 06 Iun 2019, 19:09

Shrek scrie:PS. Electoratul pnl, trebuie sa inteleaga ca au fost trasi pe sfoara, voturile lor fiind folosite pentru a trimite in PE, un corupt si un "branconier" si nu pentru a dobora guvernul psd" chiar de a doua zi"!

Eeei, ce te mai formalizezi si tu acum.Asta coruptul si braconierul ii pistol cu apa . Au trimis altii un derbedeu, un turnator ordinar, care a semnat note informative din primul an de facultate ... :oops:
Astia ne scapa de ciuma rosie ! :oops:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Shrek » 06 Iun 2019, 19:59

Ideea este ca la orice fel de alegeri, cetățeanul (turmentat), trebuie sa fie informat corect. Daca acest lucru nu este făcut de partide( toate, indiferent de culoare), atunci societatea civilă ,prin ong-uri, trebuie sa reacționeze din timp. Fără să propovaduiasca vreun partid anume si nici absenteismul . Altfel, ne trezim că se votează psd, pe o minciună gogonata, cum ca cresc veniturile, se construiesc scoli, spitale, autostrăzi, cand de fapt scopul lor( si nu numai) era amnistia si grațiere a. Macar de acum încolo sa fim constienti pe ce votăm. Mai rau de atat nu se poate!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3307
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Ioan Guist » 06 Iun 2019, 20:43

Vrem nu vrem, după 26 și mai ales după 27 mai, țara a virat.
Că la conducere nu avem decât ... distilatul acestui pobor, asta e.
Important, foarte important e că fata de dinainte de 26, distilatul are o oarecare trecere afară. Și mersul vremurilor e cu de musai conectat cu ceilalți. Vorbesc de aleșii pe europarlamentare.Corupția face conectarea să curgă în detrimentul țării și la umplerea de buzunare pe persoană fizică.
Nu suntem în parametri normali și mai e cale lungă până departe.
Aici, noi ne dam cu părerea.si mai mult că sigur nu avem niciunul toate datele.

Daca am deranjat, îmi cer iertare. Pe bune.Țin atât de mult insa la tara asta și ...mă ia valul
Sa fiți iubiți și să iasă în alegeri, cine vrei eu.:))


PS. Tot incerc cu Paul să-i arăt cu cine sa voteze. Si și-o cam ia în freza de la o vreme. :))
Paule, Tăriceanu e defect. Moral, politic si sociouman. E casat. E ca si Dacia 1300 uitată într-o curte timp de 40 de ani. Cum mă? Tu care ești moral să asculți tâmpeniile unuia ce o jurat ...până la moarte se cinci ori!!! Ba ești prost? Ba ești nebun?!! Omul e cu vaca. E gunoiul din grajduri. țara asta are forța și poate emana mai mult. Cu mult mai mult
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde mircea.costache » 06 Iun 2019, 21:48

Bună seara !

Ooooooo......Doamne. Mare este gradina ta.

Observ că noi vrem să rămânem aceiași, în schim pretenți mari ,,nenică,, să se schimbe ,,HOȚII,, iar noi să-i votăm în laude și aplauze că unii sunt ai noștri și alții ai voștrii.

O șulfăneală tipic românescă pute și pe ,,STUPĂRITUL,,

Ce să mai zic. Aaaaaaaaaaaaaaa............Da.......,,Deșteaptă-te romăne,, că de 30 de ani tot cântăm și nu se prinde nimic de noi.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde paul » 06 Iun 2019, 21:49

Ioan Guist scrie:

PS. Tot incerc cu Paul să-i arăt cu cine sa voteze. Si și-o cam ia în freza de la o vreme. :))
Paule, Tăriceanu e defect. Moral, politic si sociouman. E casat. E ca si Dacia 1300 uitată într-o curte timp de 40 de ani. Cum mă? Tu care ești moral să asculți tâmpeniile unuia ce o jurat ...până la moarte se cinci ori!!! Ba ești prost? Ba ești nebun?!! Omul e cu vaca. E gunoiul din grajduri. țara asta are forța și poate emana mai mult. Cu mult mai mult

Ioane, in materia asta, a votului, mi-am luat-o in freza de cele mai multe ori ...
_ in 90 am votat PNTCD si John Ratiu si ... mi-am luat-o !
_ in 92 am votat Conventia Democrata, aia care i-a luat la remorca pe liberali care aveau in sondaje putin peste 3% si Emil Constantinescu si ... iarasi mi-am luat-o !
_ in 96 am votat CDR si Emil Constantinescu si ... !
_ in 2000 am votat CDR, ce mai ramasese, dupa ce liberalii au parasit corabia si Mugur Isarescu in primul tur. Mi-am luat-o ... original ! La turul 2 Iliescu - Vadim nu m-am dus !
_ in 2004 am votat DA si Traian Basescu ! Asta DA luare in freza !
_ in 2008 am votat cu PNL-ul lui Tariceanu si Crin!
_ in 2009 am votat cu Geoana si iar mi-am luat-o !
_ in 2012 am votat USL !
_ in 2014 am votat Ponta si ca de obicei mi-am luat-o !
_in 2016 am votat ALDE !
Dupa cum bine vezi ... mi-am tot luat-o ! :lol: Crezi ca mai conteaza daca mi-o mai iau odata si inca odata ? :lol:
LE ... pe Tariceanu incerc sa-l inteleg. S-a ghidat dupa principiul ... mult i se va ierta ca mult a iubit ! :lol:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde feederman » 07 Iun 2019, 09:03

Romanul este nerecunoscator. Dupa ce tara a fost scoasa din noroaie, cu sprijin direct din partea lui cel mai barbat frumos, romanasii i-au intors spatele si l-au trimis acolo unde ii este locul, impreuna cu matracucele glifosate Renate si Norica, capabile sa usuce tot ce misca, din doua vorbe si o privire plina de otet. Abia scapat din plasa legii, cel mai frumos si destept Calin dupe plaiurile dambovitene il pune la punct pe săsălau printr-o remarca definitorie a democratiei: Vine el ( Sasul) acolo la Sibiu sa ne invete smecherii, noi aici la Bucuresti.
Aparent banale, prepozitiile si afiseaza un drept seniorial la opinie al alesiilor natiei, un dispret profund fata de “provincialii” cu vechime precara pe bulevardele Bucurestiului, o mirare insotita de indignare fata de indrazneala de a nu recunoaste valoarea rezervata unei aristocratii prestabilite prin stagii indelungate de golaneala metropolitana. Totul dublat cu o admiratie fara margini pentru augustissima , belissima , inteligentissima sa persoana. Un strigat disperat adresta nerecunoscatoarie natii: uitati-ma sunt aici, cel mai frumos, cel mai destept, cel mai cel , stra, stra, stra .. . nepot al frumosului Narcis. Eu, doar eu. Nec plus ultra! Doar nimic.
Cu o asemenea profesiune de credinta, o imagine grotesca creste si creste pana cand apar detaliile mizerabilei realitati : o creatura burduhoasa , lipiciosa, plina de bale, un sac de …..cat,care se strecoara in gradinile vecinilor, roade si tradeaza tot de 30 de ani; limaxul Calin .
Scuze I. pentru plagiat.
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Shrek » 07 Iun 2019, 15:03

feederman scrie:......
Cu o asemenea profesiune de credinta, o imagine grotesca creste si creste pana cand apar detaliile mizerabilei realitati : o creatura burduhoasa , lipiciosa, plina de bale, un sac de …..cat,care se strecoara in gradinile vecinilor, roade si tradeaza tot de 30 de ani; limaxul Calin .
Scuze I. pentru plagiat.

Da' limaxu' ce-l " barfesti", nu ie om de rând! El ie......acelaș pe care, după alegerile parlamentare din 2016, un alt....fan cascaval ( ori mare branza) , ii cerea prietenia pe fb, il mangaia pe burta si bătea pe spate ( sa ragaie), aprope implorandu-l sa guverneze împreună cu " guvernul lui"! N-a fost sa fie! O varba din bătrâni zace: spune cu cine te însoțești ca sa-t' spun cine esti!
Ie prosti românii ăștia! Uita repede!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3307
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori