Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde csaa » 04 Iun 2019, 21:34

Ioan Guist scrie:Diferența dintre Calafat și Sibiu de exemplu, doar investițiile străine ? Domnule, chiar credeți asta nu?
Se putea tine samitul la Calafat . În port. Iar papa putea păpa un caras din piața.

Daca vi se pare că discuția de mai sus este intre noi și voi, îmi pare rău.
Iubesc literalmente Oltenia. Moldova e de suflet.
M-am saturat efectiv însă, de minciună.

Ce nu se înțelege? Diferente dintre regiuni ( fiindcă există!! Altfel migrația românilor din ultima suta de ani, ar fi fost nula sau în sens invers) sunt datorate alegerilor de peste veacuri. Când te lasi condus de borfașul satului zeci de ani, sute de ani, nu te aștepta să scoți capul în lume.
Personal, cred că aici e buba. Declicul e în dorința combinata cu riscul de a pune pe scaun un om . Om.Nu zic că în Transilvania nu s-au făcut alegeri greșite peste veacuri. Da... aduni și scazi, că să-ți de-a pe plus

PS. M-am interesat astăzi , la cunoștințele din Blaj. Vecini cu câmpia Libertății. Drept e că nu au intrat orcine acolo. Doar pe bilet de trecere. Si da... Câmpia e curata bec. Explicații cu privire la ploaie. La Blaj nu a plouat la rupere. Au fost în pantofi.
Scriu toate astea că sa nu rămână în coadă de pește

Mergi dumneata acolo si mai vorbim. Iti recomand doua comune: Desa si Poiana Mare. Sa vezi acolo oameni harnici si gospodari. In ce priveste strict Calafatul....o sa ramai surprins. Mie mi-a placut in ciuda caldurii caniculare
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Ioan Guist » 04 Iun 2019, 22:38

csaa scrie:
Ioan Guist scrie:Diferența dintre Calafat și Sibiu de exemplu, doar investițiile străine ? Domnule, chiar credeți asta nu?
Se putea tine samitul la Calafat . În port. Iar papa putea păpa un caras din piața.

Daca vi se pare că discuția de mai sus este intre noi și voi, îmi pare rău.
Iubesc literalmente Oltenia. Moldova e de suflet.
M-am saturat efectiv însă, de minciună.

Ce nu se înțelege? Diferente dintre regiuni ( fiindcă există!! Altfel migrația românilor din ultima suta de ani, ar fi fost nula sau în sens invers) sunt datorate alegerilor de peste veacuri. Când te lasi condus de borfașul satului zeci de ani, sute de ani, nu te aștepta să scoți capul în lume.
Personal, cred că aici e buba. Declicul e în dorința combinata cu riscul de a pune pe scaun un om . Om.Nu zic că în Transilvania nu s-au făcut alegeri greșite peste veacuri. Da... aduni și scazi, că să-ți de-a pe plus

PS. M-am interesat astăzi , la cunoștințele din Blaj. Vecini cu câmpia Libertății. Drept e că nu au intrat orcine acolo. Doar pe bilet de trecere. Si da... Câmpia e curata bec. Explicații cu privire la ploaie. La Blaj nu a plouat la rupere. Au fost în pantofi.
Scriu toate astea că sa nu rămână în coadă de pește

Mergi dumneata acolo si mai vorbim. Iti recomand doua comune: Desa si Poiana Mare. Sa vezi acolo oameni harnici si gospodari. In ce priveste strict Calafatul....o sa ramai surprins. Mie mi-a placut in ciuda caldurii caniculare


Cunosc locațiile...de 20 de ani oameni de ispravă într-adevăr.ratzaria, pădurea din arcel, pădurea nebuna sau la pădurea de la roșu. Ori petecul de la Dracila. Magazinele și băieții săritori ii cunosc de doua decenii. Si atât. Fiindcă feudul nu e dedicat urbei.cunoac Desa, dinaintea solarilor. Exista diferența după două decenii. Si atât. Munca lor și furtul de pe Dolj. Meritau cu mult mai mult.


Domnule shrek.
Când nu mai ai argumente, poantele subtile și spontane cu care ne-ai obișnuit, se disipa in vulgar mănânci cărat!
Cât despre întoarcerea mea pe forum, despre inconsecventa mea in decizia propusă de a nu mai intra, țin să vă anunț că sunt om. In carne ai oase. Cu bune și rele. Cu nume și prenume.
Deci rămâne cum am stabilit.
Mănânci cărat.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Shrek » 04 Iun 2019, 23:10

Deja te balbai! Ti-i rau cumva! ?
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Ioan Guist » 04 Iun 2019, 23:14

Mă... Eu chiar mă bâlbâi.

Probleme gogule?

Tu scrii incorect gramatical. Ești nervoș?
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Shrek » 04 Iun 2019, 23:23

Asa sunt io, mai putin educat. Cand o fo sa merg la școală, o trebuit sa merg la munca. Noi n-am fo " chiaburi"! Am fo...palmasi!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Ioan Guist » 04 Iun 2019, 23:28

Corect.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Shrek » 04 Iun 2019, 23:34

Am vrut sa-t' mai zac ca noi, ăștia din sud, care mai suntem si nomazi, avem un nume pentru cei ce se sucesc tat timpul!, asa mai nehotărîți! Vrei sa-t' imbogatesti cunoștințele?
Nu trebe sa-mi răspunzi!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Ioan Guist » 04 Iun 2019, 23:48

Shrek scrie:Am vrut sa-t' mai zac ca noi, ăștia din sud, care mai suntem si nomazi, avem un nume pentru cei ce se sucesc tat timpul!, asa mai nehotărîți! Vrei sa-t' imbogatesti cunoștințele?
Nu trebe sa-mi răspunzi!

Voi ăștia, aveți un nume? Pe bune?
Tu ai un nume? Nimenea și mai cum?


Oare ce face nimicul la ora asta? Se scarpina la mustață? Se uita la badea? Plânge?
Numără zăbrele?
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 05 Iun 2019, 06:43

Shrek scrie:Asa sunt io, mai putin educat. Cand o fo sa merg la școală, o trebuit sa merg la munca. Noi n-am fo " chiaburi"! Am fo...palmasi!

:D eh .... o dai pe scoala (lipsa ei) cand de fapt la tine problema pleaca cu ceva timp mai inainte de timpul scolii ...
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 05 Iun 2019, 06:48

Shrek scrie:Am vrut sa-t' mai zac ca noi, ăștia din sud, care mai suntem si nomazi, avem un nume pentru cei ce se sucesc tat timpul!, asa mai nehotărîți! Vrei sa-t' imbogatesti cunoștințele?
Nu trebe sa-mi răspunzi!


"Noi astia" ??? .... adica tu si mai care alt(i) imbe.cil(i)???!!!

Draga Shrek ... din fericire ptr acest forum nu prea avem parte de mitocani .... stim ca nu ti prieste "unicitatea" .... dar in demersuri si abordari mitocanesti nu este cazul sa ai asteptari de solidaritate.

Sa fii iubit .... macar de acum incolo .... ca pana acum este evident ca ai restante
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Shrek » 05 Iun 2019, 08:07

Cristian IONITA scrie:"Noi astia" ??? .... adica tu si mai care alt(i) imbe.cil(i)???!!!

Draga Shrek ... din fericire ptr acest forum nu prea avem parte de mitocani .... stim ca nu ti prieste "unicitatea" .... dar in demersuri si abordari mitocanesti nu este cazul sa ai asteptari de solidaritate.

Sa fii iubit .... macar de acum incolo .... ca pana acum este evident ca ai restante

Ismaileee, nu te baga ( in fata)!
Aici este o altă ligă! Este adevarat , fără bosorogi senili si isterici! Poate parveniți si profitori!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 05 Iun 2019, 09:21

'geaba Shrekule .... iti place sau nu .... eu-ti sunt al mai prieten pe aici .... iar dupa mine tu este o ji.godie im.becila
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde ignatov andrei » 05 Iun 2019, 11:31

Haita... tot haita, chiar daca-s mai putini...!
Da' n-au ei grija, ca-i salvea clonele...! :lol:
Ceata lui Pitigoi...
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 05 Iun 2019, 16:54

:) ... dle Ignatov .... va rog studiati un pic .... https://adevarul.ro/locale/brasov/cum-m ... index.html

daca cumva va regasiti sa stiti ca nu grestiti

zi frumoasa
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde ignatov andrei » 05 Iun 2019, 18:33

Cristian IONITA scrie::) ... dle Ignatov .... va rog studiati un pic .... https://adevarul.ro/locale/brasov/cum-m ... index.html

daca cumva va regasiti sa stiti ca nu grestiti

zi frumoasa


Aha, asta era, deci te-ai regasit! Felicitari!

Daca n-as sti ce kkt-uri se mancau pe "Prietenii Stuparitului", mai ca mi-as cere scuze cand vad cat de cinstit, curat si corect sunteti, doamna curva masculina, fosta mohaia apicola moderatoare...!
Bashti...!!!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 06 Iun 2019, 09:28

Dl Ignatov ... aveti in continuare respectul meu .... desi vorba "branza buna in burduf de caine" isi are sens in ceea ce va priveste.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori