Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde dan pescarul » 23 Iun 2017, 23:38

Aceea cu capitala la Cernăuţi?
dan pescarul

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde feederman » 24 Iun 2017, 08:50

a_costy scrie:
dan pescarul scrie:Dacă e chiar așa vreau neapărat să fim asimilați de austrieci,dar nu de Schweighoffer sau OMV.
Adică de ăia bine inteționați de acum 200 de ani :shock: .

Pai austriecii aia de 200 de ani, si-au luat-o in barba cu noi oltenii :D

http://www.dailycotcodac.ro/2012/07/olt ... supreasca/

Din graba am citit trimiterea in diagonala si am inteles exact pe dos. Scuze a_costi! Articolul este mare si il recomand pentru a fi citit integral, mai ales ca are niste comentarii cu gust de zaibar.
http://www.dailycotcodac.ro/2012/07/olt ... supreasca/
feederman

Mesajde Cristian IONITA » 26 Iun 2017, 14:34

propunerea PSD - ALDE ptr succesorul lui Grindeanu

https://www.news.ro/politic-intern/biog ... eSi%2Bnews

fix pe masura si tipul PSD ... un grobian cu zero eficienta dar "doctorat" al lui Oprea .... si nici macar aspectul fizic nu-l ajuta ... foarte bun pentru dresat cainii sa latre
In viata asta ești de unul singur și nimeni nu ține cu tine - Eu
Cristian IONITA

Mesajde Shrek » 26 Iun 2017, 18:01

News sant !
Urmatorul premier al României pâna la alegerile anticipate, va fi nominalizat de Presedintele Johanis in persoana d-nei Laura Cranguta Kovacie , la propunerea psd. Aceasta a facut publice si modificările din programul de guvernare la care a facut referire Draqnea. Astfel, vizitele la penitenciar vor fi majorate de la una pe luna la doua la trei luni. Pentru Draqnea si Moliceanu acestea se vor majora in funcție de numarul de neveste si amante deținute la data incarcerarii. Cristi Borcea va fi cazat impreuna cu cei doi pentru o ......implementare consistenta si corecta a programului.
Tot pe surse , am aflat ca ministrul justiției va fi numit Ciordache, care se va ocupa exclusiv de legea gratierii , inclusiv a faptelor penale ce vor avea loc pana in anul 2020, cât durează programul de guvernare. Celelalte reforme în domeniul justiției vor face obiectul " alta intrebare"!
La sanatate va fi numit Liiceanu, care a promis ca va rezolva probleme " gurilor stirbe"! Acesta va fi ajutat de T. Basinovici si impreuna le vor da cate un pumn ( sau un cap, fiecare cu ce gândeste ) .
La " munca" va fi numită Craiolguta, având in vedere îndelungata ei experienta in a lua mu ...lte resurse de la dezvoltare si a le redirectiona la pătura socială cea mai afectată de această boală netratabila a secolului XXI , denumite popular " lene".
Brrrrr! Ce cosmar!
Va tzuc! Merg sa pun al doilea rand de caturi !
Shrek

Mesajde Bambucha » 26 Iun 2017, 20:19

Bun, deci avem un nou otz plagiator ca prim ministru. Altceva nu se exista mai bun, elite adevarate si adevarati oameni de stat :oops: Adevarate exemple pentru copiii nostri!

Exista oare o tara mai de rahat in Europa decat Romania?
"Langa oaie gasesti o frunza, langa o frunza nu poti sa gasesti o oaie" In strafundul analizei pentru fiecare!
Bambucha

Mesajde ioanpuiu » 26 Iun 2017, 23:45

Bambucha scrie:Exista oare o tara mai de rahat in Europa decat Romania?

Dacă prin ţară, întelegi mai mult decît un teritoriu cu munţi, cîmpii şi ape, te rog să-ţi aminteşti că aici locuiesc şi trăiesc eu.
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu

Mesajde Bambucha » 27 Iun 2017, 07:31

Pot sa zic ca in viata asta doar de 2 ori am simtit mandrie romaneasca de dac stramosesc. Cam rar :(

La revolutie (descatusarea aceea care-i facea pe oameni pur si simplu frati de sange; solidaritate si altruism la nivel de mase ca atunci nu cred ca o sa mai apuc sa vad). Si acum ma electrizez cu imagini de atunci cand ma incapatanez sa nu fug.

5 februarie 2017 cand s-a aprins o luminita mica undeva in balcani, luminita care a spalat mult imaginea noastra de babuini nomazi jegosi.
"Langa oaie gasesti o frunza, langa o frunza nu poti sa gasesti o oaie" In strafundul analizei pentru fiecare!
Bambucha

Mesajde Cristian IONITA » 27 Iun 2017, 09:36

ioanpuiu scrie:
Bambucha scrie:Exista oare o tara mai de rahat in Europa decat Romania?

Dacă prin ţară, întelegi mai mult decît un teritoriu cu munţi, cîmpii şi ape, te rog să-ţi aminteşti că aici locuiesc şi trăiesc eu.

eu nu vad unde ar fi necondordanta, nelamurirea, etc??!!

tara de rahat = locuita (si) de oameni fara respect fata de sine, ghiolbani, lasi si oportunisti ... are cineva argumente sa-mi explice de ce avem "alesi" din categoria Dragnea, Olguta, etc .... si care argumente sa nu confirme ceea ce e afirmat mai sus?
Cristian IONITA

Mesajde csaa » 27 Iun 2017, 17:00

Nomazi??
csaa

Mesajde feederman » 27 Iun 2017, 18:29

Bambucha scrie:Bun, deci avem un nou otz plagiator ca prim ministru. Altceva nu se exista mai bun, elite adevarate si adevarati oameni de stat :oops: Adevarate exemple pentru copiii nostri!

Exista oare o tara mai de rahat in Europa decat Romania?

Daca traim si noi aici, sigur nu este de rahat, insa categoric este nota dominanta si-si va mentine inca mult timp aroma specifica. Cand ne cuprinde disperarea, sa ne amintim de evolutia Romaniei de la acel 86% al fsn-ului din 1990, si sa-l comparam cu cei 46% actuali, trasi de par, ai lui Pieleanu, in favoarea PSD. Sa comparam sloganul gospodinelor: Iliescu apare soarele rasare, cu # REZIST. De asemenea trebuie sa tinem cont de faptul ca PSD impreuna cu papiloamele sale avea mai mult de 50% in decembrie. Acum cei 46% insumeaza toate scursurile drenate in canalul de fuga. Sa tinem cont si de santajul constitutional permanent al UDMR si al minoritatilor, gandit de o minte diavoleasca. Cand va scapa de cele 2 excrescente, Romania va urma un alt curs. In prezent mai grave, sunt utilizarea CCR ca arma politica si impunitatea calomniatorilor din presa. Dar nu aduce anul ce aduce ceasul.
feederman

Mesajde Bambucha » 27 Iun 2017, 20:51

csaa scrie:Nomazi??

Pai nu aratam noi asa?
Fişiere ataşate
306154_625225394169991_1556210647_n.jpg
Bambucha

Mesajde ioanpuiu » 27 Iun 2017, 21:09

Cristian IONITA scrie:eu nu vad ...

E firesc să fie aşa ... lipsesc stridenţele lingvistice.
:)
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu

Mesajde Bambucha » 27 Iun 2017, 21:16

feederman scrie: Acum cei 46% insumeaza toate scursurile drenate in canalul de fuga. Sa tinem cont si de santajul constitutional permanent al UDMR si al minoritatilor, gandit de o minte diavoleasca. Cand va scapa de cele 2 excrescente, Romania va urma un alt curs. In prezent mai grave, sunt utilizarea CCR ca arma politica si impunitatea calomniatorilor din presa. Dar nu aduce anul ce aduce ceasul.

Personal raman in continuare un pic pesimist mai ales ca in partea cealalta a terenului nu exista coerenta. Asta ca sa nu zic blat! Incepand de la legea electorala, la migratia masiva a alesilor locali, etc etc etc si ne mai miram ca Bukres-ul este rosu in a 28 zi... :lol:

Faptul ca CCR a devenit un apendic politic, dependenta de diversi jupani, mai are un pic si devine normalitate inre-o tara exportatoare de banane cum e Ro.
Bambucha

Mesajde Shrek » 28 Iun 2017, 12:24

Bah, ce moaca are premieru'........! Zici ca-i renu' Rudolf!
Shrek

Mesajde Cristian IONITA » 28 Iun 2017, 15:53

taman bun sa inlocuiesti avataru'
Cristian IONITA

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE