Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde feederman » Ieri, , 17:40

Despre zatul din cafea. parleaz, logica , homosexuali si gradina domnului. Sau de la pescuit la CCD.
Doi amici stateau la o cafea. Ala mai… istet il roaga pe celalalt: Zi-mi ba si mie cum e cu logica asta, ca sunteti toata ziua cu ea in gura.
Fii atent aici la mine, zice amicul. Facem un exercitiu de logica. O luam pe rand; eu te intreb si tu raspunzi.
- Ai o undita?
- Am.
- Inseamna ca iti place sa mergi la pescuit?
- Imi place
- Pai daca iti place sa pescuiesti insemna ca mai faci pe acolo un gratar.
- Fac.
- Pai daca faci un gratar , inseamna ca mai bei o tuiculita, un vinisor, o bere. Asa e?
- Exact!
- Pai daca iti place tuiculita, vinisorul si berea inseamna ca iti plac si …femeile. Am dreptate?
- Aaaai!
- Deci logic : daca iti plac femeile, inseamna ca nu esti homosexual!
Se despart cei doi si pleaca fiecare spre casa lui. Pe drum …istetul intalneste inca un amic.
-Ce faci?
-Bine mersi.
-Da’ tu ?
- Si eu. Uite facui un exercitiu de logica.
- Cum asa?
-Uite asa. Iti arat acusica. Eu intreb si tu raspunzi. Iti place sa mergi la pescuit?
- Nu .
- Puah!. Inca un homosexual.!
Caci unde imaginatie nu e , nici logica nu e!
feederman

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde feederman » Ieri, , 17:50

Shrek scrie: Am optat pentru termenul ardelenesc, obor!
Si nu in ultimul rand, încercarea de a ma provoca, menționând numele fostului rege Mihai, alături de cateva personaje politice ale vremii, denotă o educație facuta preponderent din manuale bolșevice, scoțând în evidență impotenta de a deosebi politicienii , care sunt aleși, fata de personajele( cu adevarat) istorice!

Gol gol gol. Suna a doaga. Gaunos fara continut. Nu mai ofer consultatii decat daca accepti cookies. Pentru aproape penultima data te ajut: obor provine din alte parti, nu din Ardeal.
Recunosc, ai dreptate, sunt ultimul bolsevic de pe strada mea si sunt dependent de manualele bolsevice. Dar sunt pescar!
feederman

Mesajde Shrek » Ieri, , 19:12

feederman scrie:.......Dar sunt pescar!

In ziua de azi, este o mare rusine sa fii prost nu sa nu iti placa pescuitul! In logica dumitale, premierul Canadei, un ...antipescar declarat, ar trebui belit, ras, puscat si afisat in piata publica!?
In legatura cu oborul, era logic ca nu-i românesc ( ardelenesc), provenind din greacă veche de la Cracovia, ori alte ...limbi germanice, folosite in comunitățile pemilor din Banat. Dar, cum spuneați si dumneavoastra, unde imaginatie nu" ie" .......
Shrek

Anterior

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE