Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Demisia presedintelui

Mesajde popik50 » 19 Iun 2014, 15:47

Ce parere aveti despre reactia lui Basescu in urma scandalului in care este implicat fratele sau?Trebuia sau nu sa isi dea demisia?
Personal cred, ca cel mai onorabil lucru era sa demisioneze.
popik50
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Sep 2011, 12:49
Localitate: Piatra Olt

Re: Demisia presedintelui

Mesajde Dragos2006 » 19 Iun 2014, 15:56

Cand va demisiona si Ponta in urma plagiatului atunci sa-si dea demisia si Basescu !
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: Demisia presedintelui

Mesajde joohny » 19 Iun 2014, 16:05

Va salut.Pt. ce sa-si dea demisia Base?E alt bordei,deci nu are rost aceasta discutie.Fratele lu"matale daca fura,face pirnaie etc.,mataluta suporti ceva consecinte?Au trecut vremurile cind plecau trei generatii din cauza inculpatului.Sanatate.
joohny
 
Mesaje: 966
Membru din: 15 Oct 2012, 22:01
Localitate: Vaslui

Re: Demisia presedintelui

Mesajde ignatov andrei » 19 Iun 2014, 16:28

Da, joohny, una e sa joci... "popik-9", alta... "popik-50"!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Demisia presedintelui

Mesajde popik50 » 19 Iun 2014, 16:36

Nu ma intereseaza politica si nu sunt adeptul vreunui partid, dar, la faza asta Basescu trebuia sa demisioneze. Asta arata ca are onoare. Chiar daca nu a luat el banii, dar cu siguranta stia ce se intampla. Si tot o tinea una si buna ca el e impotriva coruptiei...
popik50
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Sep 2011, 12:49
Localitate: Piatra Olt

Re: Demisia presedintelui

Mesajde namzeb » 19 Iun 2014, 17:03

:lol: :lol: :lol: demisioneaza in 5 minute ca are obraz. Mafia este aceiasi in toata lumea au tupeu,nu au rusine si fac si prozeliti fanatici.Asa ca slaba speranta acestui popor de a scapa de mafie poate daca va veni mafia ruseasca sau chinezeasca sa se omoare intre ei.Acum se ascut sabiile intre cele doua clanuri.Vom asista la filmul tragi-comic cu lacrimi de crocodil.Draga Stolo
Toate fiintele au un rol in viata pe pamint.http://bismark.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
namzeb
 
Mesaje: 591
Membru din: 10 Iul 2011, 14:17
Localitate: Baleni jud.Galati

Re: Demisia presedintelui

Mesajde ignatov andrei » 19 Iun 2014, 17:26

Cand vad... si ma gandesc ce oameni voteaza... nu ma mir de nimic!

Am aruncat oglinzile la gunoi si cerem celorlalti... ceea ce nu avem, adica... ONOARE!
Oare cu ce s-o fi mancand (onoarea)?!?

Un simplu zvon fabricat si transmis de MEDIA, obligat-fortat ar trebui crezut!
Atunci, unde e justitia?!?
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Demisia presedintelui

Mesajde Mircea_63 » 19 Iun 2014, 19:03

Deja l-ati judecat pe fratele lu` dom Basescu??? Iar d-lui Voiculescu e pe cale sa i se prescrie...ca in atatia ani justitia nu reuseste sa se pronunte. Curat murdar! :?

Svetlana Allilueva a fost fiica d-lui Stalin Iozef Visarionovici... si nu i-a avut nimeni treaba. Sa mai cugetam putin. ;)
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Demisia presedintelui

Mesajde EugenVoinea » 19 Iun 2014, 19:49

Personal ,cred ca este doar o petarda care va face fas pt. a intoarce privirea de la problema lui Felix.Pana in Decembrie cred ca se pensioneaza toti judecatorii.
..."Invata de la vultur cand umerii ti-s grei Si dute la furnica sa vezi povara ei''... din lirica norvegiana.
Avatar utilizator
EugenVoinea
 
Mesaje: 102
Membru din: 14 Oct 2011, 17:57
Localitate: CRAIOVA

Re: Demisia presedintelui

Mesajde proapis13 » 19 Iun 2014, 21:17

Presedintele nu v-a demisiona nici la presiunea strazii ; urit e dar nu si prost
De pe maergine ii vedem invrajbiti si ocarindu-se si pe el si pe Ponta
In culise zilele trecute au avut loc santaje politice fara precedent ce nu pot fi date pe post
Nu vi se pare suspect ca acum 3 zile Ponta propunea ca fostii presedinti ai republicii printre care si Regele Mihai sa fie senatori pe viata
Asta inseamna ,,dublarea imunitatii''....adica pe viata
Saptamana trecuta se vehicula ca Basescu dupa alegeri sa fie numit prim ministru...nu era bine si nu da bine in afara...
Ieri Duicu de la Mehedinti a inceput sa spuna tot...printre multe altele a spus ora,minutul
si martorii aflati in cabinet la Ponta cind a cerut numirea lui Ponea la conducerea IJP Mehedinti
Aexistat un scurt-circuit undeva si a inceput santajul si atacul la fratele presedintelui...
Cred ca pentru unii dintre noi este clar ca ziua cine manuieste sforile in spatele scenei politice
Fratilor,acum se spala ultimele rufe si cu ele multe zeci de milioane de euroi...se inchid guri pe veci si altele se deschid...
Jumatate din magistratii din Romania or sa se ceara la pensie..nu numai cei numiti de catre presedinte.....
Cine v-a fi perdantul din toata afacerea asta incurcata ????.....Poporul Roman....
Mai punem la socoteala ca razboiul clasic e la granite iar cel economic incepe sa ne goleasca buzunarele - vezi criza gazelor ???
Asta ne mai trebuia,demisia presedintelui ca pe toate le avem...
P.S.Cele scrise mai sus sunt doar o parere si rog sa fie tratata ca atare ;)
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Demisia presedintelui

Mesajde Dragos2006 » 19 Iun 2014, 21:28

Si de la ce a plecat subiectul ? de la un tigan coclit care acum cunoaste o groaza de lume . Voi aveti incredere in cuvantul unui tigan ?
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: Demisia presedintelui

Mesajde modigliani » 19 Iun 2014, 22:21

popik50 scrie:Ce parere aveti despre reactia lui Basescu in urma scandalului in care este implicat fratele sau?Trebuia sau nu sa isi dea demisia?
Personal cred, ca cel mai onorabil lucru era sa demisioneze.


Mai nene , asta-i mentalitate pur-balcanica !!!

Ce-are frac-su cu el ? Voi inca tindeti sa confundati regimul ceausist , in care toti fratii boului agramaticaloid erau pusi la putere, cu ceea ce prevede si impune Constitutia Romaniei astazi !!!!!!!!!!!!!

Traian Basescu este ..... UN CETATEAN ...... frac-su'-i ......... ALT CETATEAN ! Fiecare cu "pizda ma-sii" !

Retineti , eu vorbesc aici dpdvd strict constitutional , legislativ , legal , cetatenesc .
Tot sa gasiti voi nod in papura ......... Din plictiseala , evident .......... Si din totala lipsa de educatie politica .........

............................................

Si-acu' o sa faceti ca toti dracii , precum ca-s fan Basescu ! Ei bine , si daca sunt (si chiar sunt) imi rezerv dreptul de-a va da cu Constitutia peste ochi ! Este acea Constitutie pe care-a-ti votat-o legati la ochi , orbiti cu mare usurinta , fraieriti de-a dreptul ( cu buna voastra stiinta ) cu un pret derizoriu ! Alocuri - in tara asta - a fi votata a ajuns doua chile de malai !

De ce dracului n-ati citit-o inainte sa bagati votul in urna zambind "nevoie-mare" precum ca "ce smecherie ati facut voi in ziua aia" ?

Cand mai calcati pe la urne ....... GANDITI !!!

Va repet : BASESCU-I UNU , FRAC-SU-I ALTU' ! Si ca sa va fie limpede , acilea vorbim de politica , nu de relatii interfamiliare ! PUNCT !
modigliani
 

Re: Demisia presedintelui

Mesajde modigliani » 19 Iun 2014, 22:25

proapis13 scrie:Presedintele nu v-a demisiona nici la presiunea strazii ; urit e dar nu si prost
Sa traiesti "cumnatemio" ! RESPECT !!!!! :D :D :D

Dragos2006 scrie:Si de la ce a plecat subiectul ? de la un tigan coclit care acum cunoaste o groaza de lume . Voi aveti incredere in cuvantul unui tigan ?
N-ai invatat ca atunci cand vorbesc oamenii mari tu tre' sa taci si sa iei notite ?
modigliani
 

Re: Demisia presedintelui

Mesajde lucky5strike » 19 Iun 2014, 22:49

Dl presedinte Traian Basescu, din oarba dragoste parinteasca (sa zicem...), a nazuit sa-si impinga fetita mica in scaun de parlamentar. Aia n-avea ce cauta in asemenea functie, odata ca pregatire si apoi, fiind cine este, adica fiica primului om in stat.

In acest caz, Basescu a pus interesul de clan inaintea interesului national.

Rusine!

PS: cu frate-su, nu am pe moment vreo parere, posibil sa fie bordeiele separate.
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Demisia presedintelui

Mesajde modigliani » 19 Iun 2014, 23:05

lucky5strike scrie:Dl presedinte Traian Basescu, din oarba dragoste parinteasca (sa zicem...)..........


Mai fratilor , in Decembrie '89 ne-am lasat impuscati pentru un tel , pentru o aspiratie . O aspiratie la ceva anume .....

Imaginati-va cat de imbecilizati eram incat habar n-aveam cu ce se haleste treaba asta ........

Pai , PUII MEI , nu aveam model ( de exemplu ) familia Kennedy ? Famile in care si femeia de serviciu , bona , deh , avea niscasiva functie politica ?

Sa dea dracii , noi , ROMANII , am confundat capitalismul cu raiul , nene !

Ca atare : amu' o sugem in tacere ! Nu mai avem ce schimba . Tacem ( insist , "prestand" prin sugere "regulamentara" ) si induram telurile pe care tocmai noi ni le-am dorit ( needucati si inconstienti in acest sens ) candva .

Asadar ..... MUCLES ! Vedem noi unde-om ajunge !

Nu-i asa ca ne-am dorit "visul americanesc" dar habar n-aveam ce-i ala ?

..........................................

p.s. Peste ce-am zis io mai sus ...... care mai ai tupeu sa carcotesti ?
Noi voiam democratie ! Care PLM din Romania stia ce-i aia ?
modigliani
 

Re: Demisia presedintelui

Mesajde lucky5strike » 19 Iun 2014, 23:22

modigliani scrie:[ , noi , ROMANII , am confundat capitalismul cu raiul , nene ! ... Noi voiam democratie ! Care din Romania stia ce-i aia ?

:D :lol: :lol: Uite asa ajung eu la semnatura pe care pe care o avea echo mai demult... aia cu votul. :lol:
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Următorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori