Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Despre femei

Mesajde irina » 04 Sep 2014, 14:48

cantemir scrie:[quote

Altfel, nu te contrazic, ca nici io nu le-am vazut pe cele de zici tu!



Da' nici macar una? Ca erau multe....nu doar 4 :lol:
Avatar utilizator
irina
 
Mesaje: 1098
Membru din: 27 Aug 2012, 12:43
Localitate: Arges, Pitesti

Re: Despre femei

Mesajde Mircea_63 » 04 Sep 2014, 14:55

irina scrie:....ca ma da Mircea jos din tramvai :lol:


Un tramvai numit dorinta...? Mai, daca circulati fara bilet, macar nu atrageti atentia. :D
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Despre femei

Mesajde irina » 04 Sep 2014, 14:57

paul scrie:
Sigur o sa-mi spui ca-i doar un copil, dar te asigur ca ce stie asta la 16 ani tu nici macar nu visezi la 40 plus , ca deh ..."s-au schimbat vremurile", ca sa citez din clasici ! ;)


Sigur este doar un copil.De ce stie ce stie la 16 ani? E copilul nostru.Noi unde am fost? De ce nu i-am oferit adevaratele valori ?
Avatar utilizator
irina
 
Mesaje: 1098
Membru din: 27 Aug 2012, 12:43
Localitate: Arges, Pitesti

Re: Despre femei

Mesajde Florin Dobre » 04 Sep 2014, 15:11

proapis13 scrie:Pentru că nu-ţi pun mâna pe fund decât în reclame.

:lol:
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: Despre femei

Mesajde irina » 04 Sep 2014, 15:14

Florin Dobre scrie:
proapis13 scrie:Pentru că nu-ţi pun mâna pe fund decât în reclame.

:lol:

Florin,stai ascuns dupa deal :lol:
Avatar utilizator
irina
 
Mesaje: 1098
Membru din: 27 Aug 2012, 12:43
Localitate: Arges, Pitesti

Re: Despre femei

Mesajde Florin Dobre » 04 Sep 2014, 15:16

Ma rad din papusoi. :lol:
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: Despre femei

Mesajde Florin Dobre » 04 Sep 2014, 15:23

paul scrie:Intr-adevar Gicu-i vinovat ! Pentru ca ... plateste prea mult !!! :oops:

Asta-mi aduce aminte de bancul cu Platon si iubirea platonica...nu stiu de ce !? :lol:
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: Despre femei

Mesajde proapis13 » 04 Sep 2014, 16:06

cantemir scrie:
proapis13 scrie:De ce iubim femeile?
-Pentru că şofează prudent în maşini lustruite ca nişte bomboane, aşteptând să le admiri când sunt oprite la stop şi treci pe zebră prin faţa lor.”

― Mircea Cărtărescu, De ce iubim femeile

Cartarascule, tata, ori nu stii ce-i ala "sofat prudent" ori n-ai vazut in viata ta o femeie la volan!

Altfel, nu te contrazic, ca nici io nu le-am vazut pe cele de zici tu!

Cantemire,la tine am pretentii sa observi subtilitatile frazei ; le-am subliniat sa-ti fie mai usor...ce zici acum ???.... :lol:
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Despre femei

Mesajde modigliani » 04 Sep 2014, 21:10

irina scrie:
modigliani scrie:Irina , eu nu .... ma joc cu vorbele . Ci le folosesc in a-mi transpune cu ajutorul lor gandurile . Eronat sa crezi ca ma joc cu ele . Iar a le utiliza in fraze "elaborate" si cu sens tine deja de altceva .



Mi-ai rastalmacit oleaca cuvintele.Nu cred ca n-ai inteles ce am spus.Uite,vezi,nu-i chiar la indemana oricui joaca asta.....Cat despre a aduce conversatia la nivel de arta,cum faci tu,e cale lunga.......E OK?


E OK !

........ Cale lunga sa fie ........

( evident , am inteles perfect ce-ai vrut sa spui . Tu , la randul tau , ai inteles inspre ce cotlon tainic incerc sa canalizez discutia ? ..... Am ferma convingere ca ..... da . )
modigliani
 

Re: Despre femei

Mesajde ignatov andrei » 05 Sep 2014, 01:38

Ma bag si eu in seama... asta e (aiae)..

Cati dintre voi ati intalnit femeia... in fata careia ati avut impresia ca va loviti de o stanca ????
Cati dintre voi ati intalnit femeia... in fata careia... v-ati cerut voie sa vorbiti... ????
Cati dintre voi... "BARBATILOR"... ati putea trai langa... ACEASTA femeie... ???

Cati BARBATI ati intalnit cu aceste CALITATI ???
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Despre femei

Mesajde irina » 05 Sep 2014, 09:48

ignatov andrei scrie:Ma bag si eu in seama...


Si ne bagati si pe noi in ceata.......cu nuantele.Ce sa mai zic de cantemir , care-i la.....semafor,incercand sa observe subtilitatile....culorilor.L-ati cam derutat...... :lol:
Avatar utilizator
irina
 
Mesaje: 1098
Membru din: 27 Aug 2012, 12:43
Localitate: Arges, Pitesti

Re: Despre femei

Mesajde ioanpuiu » 05 Sep 2014, 10:12

Propunere de coloană sonoră (soundtrack) pentru filmul "Bărbatul Perfect"
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2246
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Despre femei

Mesajde paul » 07 Sep 2014, 09:26

Florin Dobre scrie:
paul scrie:Intr-adevar Gicu-i vinovat ! Pentru ca ... plateste prea mult !!! :oops:

Asta-mi aduce aminte de bancul cu Platon si iubirea platonica...nu stiu de ce !? :lol:

Spune-ne si noua bancul ! :P
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Despre femei

Mesajde cantemir » 08 Sep 2014, 23:04

proapis13 scrie:Cantemire,la tine am pretentii sa observi subtilitatile frazei ; le-am subliniat sa-ti fie mai usor...ce zici acum ???.... :lol:

Deşi nu mă consider a fi printre cei ce rad duminica-n bisercă, la bancurile auzite sambata, trebuie sa-mi recunosc limitele!
Subtilităţile subtilităţilor, mă depăşesc... Si ce dacă mă fac să mă uit ca derutatul la semafor?

Atâta pagubă să fie!
cantemir
 
Mesaje: 816
Membru din: 27 Apr 2012, 13:54
Localitate: Ploiesti

Re: Despre femei

Mesajde modigliani » 17 Sep 2014, 00:04

Tot ancestralul vine cu un "mesaj" evident catre femei , dar pe care acestea nu sunt efectiv capabile sa-l "traduca" ...... Chestiune care uneori ma enerveaza la ele . Sa va "iesplic" :

Dimineata , dupa ce-s rupte de somn si "mototolite" dupa o noapte de strivit fata-n perna , se apuca si se aranjeaza uneori la superlativ , alteori exagerand , alteori cu bun gust pricepandu-se sa scoata-n evidenta ce-i mai fumos la ele , etc .

Ies din casa , pe tocuri ce le etaleaza erotic gambele , soldurile, mersul , in general intreaga conduita , dorindu-si - poate nerealizand - sa primeasca complimente ..... Este , evident , o atitudine de cuceritoare . Insist , instinctiv , din ancestral venind , asta vor de fapt .....

Si uite-l pe Pictoru' la semafor deschizand geamul turbat in timp ce-si aprinde fo doua trei tigari odata , blestemand traficul infect din Bucuresti , pe imbecilul de politist de mai rau incurca circulatie dandu-si duhul in panarama aia a lui de fluier de kkt cu care sparge creierii soferilor si-asa scosi din minti .

Tabloul banuiesc ca va este limpede . Intr-o dimineata la 7 50 h , o intersectie in totala degringolada , din ale carei colturi catre toate celelalte se transmit bagari , scoateri , fluide si alte alea ........ Tot poporul e in spume !

Dintr-o data totul inlemneste !!! Doua super doamne , ambele in jur de 35 - 40 de ani , se strecoara felin si distins printre spoilere si valatuci de la esapamante . Categoric , idiotul de agent de la circulatie devine penultima noastra problema , in timp ce ultima este cea a orei la care trebuieste sa ajungem fiecare pe unde avem treaba .
Asa cum sta bine unei societati plina de varietate , de la ******* "erectati" pana la domni eleganti , cele doua doamne sunt interpelate din toate directiile . Perfect adevarat ca sarmanele , asaltate fiind , poate nu mai au timp sa selecteze si sa discearna asupra "tsunami-ului" masculin de apelative , insa de la geamul masinii mele se aude soptit un simplu si frumos :

- Doamna , sunteti pur si simplu o incantare frumoasa in aceasta dimineata balivernistica in traficul asta infernal ! va multumesc pentru aparitie !
- Du-te dracu' !

Teoretic ar trebuisa ma umfle rasul , insa-mi da cu zecimale si recalculez instant termenii "dialogului" ! Am vorbit frumos , am facut un compliment ( care , e adevarat , poate foarte usor fii catalogat ca fiind libidinos , dar nu neaparat ) si continui :

- De unde atitudinea asta ? V-am facut un compliment ! Si chiar a fost sincer si dezinteresat ....
- Da' nu mai imi face ! Ce-ti trebuie sa-mi faci tu mie complimente ?
- In primul rand v-am vorbit la persoana a treia , in al doilea rand ..... chiar am fost civilizat !
- Ia nu mai imi vorbi tu mie civilizat ! Ce-ti trebuie sa te uiti dupa mine ? imi raspunde aceasta strecurandu-se printre masini adoptand un mers tantos si penibil , mers ce se voia a fi dezarmant si intimidant .....
- ..... Auzi , lady , da' chiar esti nesimtita ? ..... Daca nu voiai sa fi admirata ..... de ce PLM nu te-ai imbracat cu un sac de iuta si nu te-ai incaltat cu pungi "de-un leu" ? Masca aia de kiwi cu albus de ou , de ce nu ti-ai lasat-o pe fata ?

E randul ei sa calculeze "zecimale" si grabeste pasul ..... Toti ceilalti colegi de trafic rad si ma intreaba cum si unde sa-mi dea o bere mai pe seara . Ea se pierde dupa coltul primului bloc , mai apucand doar sa vad ca lasa privirea-n jos jenata de propria-i stupiditate ......

...........................................................

Evident , proasta m-a enervat , dar n-am ce-i face . Chiar e proasta si infatuata . Percepe total eronat ceea ce ar trebui sa-i alimenteze curentul feminist pe care si l-a propus si spre care militeaza inca de cand era eleva de liceu , incapabila sa discearna macar elementare notiuni definitorii de-ar putea-o propulsa catre targetul impus .

Vedeti voi , FEMINISMUL asta , etimologic vorbind , are la baza tot termenul de FEMEIE . Daca s-ar fi vrut altfel s-ar fi numit CHUCK NORRISM , TERMINATORISM , sau alte-alea ! O femeie , cat de "smechera" ar vrea ea sa fie , ..... tot femeie va ramane . In erectie n-are cum sa intre , poa' sa faca ea ca toti dracii ! Mai mult de-o maciuca de cauciuc prinsa cu zgarci cu catarama de solduri n-are cum sa aiba ! Si-ar face bine sa inteleaga faptul ca , femeie ramanand , multi barbati din jurul ei o vor percepe ASA CUM SE CUVINE ! CA PE O FEMEIE !!! Este strict alegerea ei sa se detaseze totalmente de ceea ce-o defineste si sa se impuna , daca vrea , ca femeie distinsa si demna de respect .

Idioata asta de azi dimineata , asta de se incurca printre masini , tocmai a negat prin atitudine ceea ce i-a fost dat sa fie . Dar , si mai important , ceea ce-si dorea sa fie peste zi , dimineata in oglinda fardandu-se si cautand sa fie cat mai atragatoare ...........
modigliani
 

Re: Despre femei

Mesajde alt stupar » 22 Noi 2014, 19:19

Da, despre femei.
Si... despre alegeri ;)

http://www.evz.ro/femeia-de-cariera-sin ... astie.html
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori


cron