Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Vanatoarea...cum o vedem!

Mesajde State » 02 Oct 2014, 23:32

LUCIAN AVRAM scrie:asta e trofeul meu de mistret :P

Ți-ai dat seama că esti in bătaia puștii, nu? :lol:


Ps : ti s-a întâmplat sa-l auzi pe vreunul ca i s-a furat trofeul?
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Vanatoarea...cum o vedem!

Mesajde LUCIAN AVRAM » 02 Oct 2014, 23:35

State , uite aici ce inseamna PROTECTIA ANIMALELOR :lol:
http://www.realitatea.net/1538822
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: Vanatoarea...cum o vedem!

Mesajde LUCIAN AVRAM » 02 Oct 2014, 23:37

State scrie:
LUCIAN AVRAM scrie:asta e trofeul meu de mistret :P

Ți-ai dat seama că esti in bătaia puștii, nu? :lol:


Ps : ti s-a întâmplat sa-l auzi pe vreunul ca i s-a furat trofeul?


te las sa-i faci cate poze vrei tu si sa-l admiri la fel , dar de la mine nu pleaca niciodata :P
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: Vanatoarea...cum o vedem!

Mesajde State » 02 Oct 2014, 23:44

Stai bre liniștit ca am glumit. În spatele casei vin mistreții la prune. Anul asta și urșii. Nu aveam eu colți daca vroiam? :lol: Mai bine îi admir așa. :P
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Vanatoarea...cum o vedem!

Mesajde modigliani » 03 Oct 2014, 07:16

Desi personal gasesc acest subiect ca fiind "incendiar" pe forum , spun totusi ca ar trebui gasita o modalitate de dialog pe undeva pe la mijloc . Cristi o tine pe-a lui undeva pe la extrema "vegetariana" , in timp ce Los Angeles sfideaza cinic asistenta cu animale asasinate ( si in mod absolut categoric nu din considerente de subzistenta ) .

Pe seara incerc sa revin cu parerea mea si eventual sa incerc sa impac spiritele pe-aici ......

.......................................

Acu' hai , ca avem treaba ! Si nu va mai "impuscati" pana spre seara .......
modigliani
 

Re: Vanatoarea...cum o vedem!

Mesajde paul » 03 Oct 2014, 07:46

LUCIAN AVRAM scrie:cum vedem vanatoarea ? cam asa :lol:

Uite ca-i si asta o varianta de a-l readuce pe L.A. pe forum ! :)
Puteam sa bag mana-n foc ca nu rateaza el ocazia sa-si prezinte trofeele ! Spre maxima "incantare"a lui Cristian Ionita ! :P
LA-ule, da' cu godacii aia ce-ai avut ??? :oops:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Vanatoarea...cum o vedem!

Mesajde hntrnth@mailinator.com » 03 Oct 2014, 08:14

Trebuie totusi sa intelegem si pasiunile altora, ca unii sar calul e alta poveste. Daca oi ajunge vreodata vanator mi-ar place sa caut vanatul prin padure la munte ca apasii de unul singur nu cu haitasi si tot tacamul. Uciderea din placere nu o inteleg nici eu ci doar pentru mancare.
hntrnth@mailinator.com
 
Mesaje: 145
Membru din: 18 Sep 2014, 09:17
Localitate: Sibiu

Re: Vanatoarea...cum o vedem!

Mesajde stefanmadalin » 03 Oct 2014, 10:39

Cand eram mic imi faceam prastie, capcane din plasa sub care puneam porumb si grau, trageam de ata si gata. Eram fascinat cum pot pacali un animal, ma simteam cel mai tare cand reuseam. Mi-aduc aminte in lunile de iarna, cand campul era acoperit cu zapada, atunci puneam plasa cu porumb de veneau gugustiucii la ea. Tremuram o zi intreaga pitit prin curte cu ata in mana ca sa prind ceva.Uneori mai prindeam si gainile din curte...... Cand ma duceam cu gugustiucul in mana ,cu capul jumulit la mama, ea imi zicea: ''Ce vrei sa fac cu el?'' R: Eu ''o ciulama''. Seara intram in casa caldurica caldurica, trantea mama de o zeama acolo cu mamaliga in fata sobei de ne lingeam toti(3) pe unde iesea.

Cand cadea plasa pe el eu ii jumuleam capul direct prin plasa, n-aveam scrupule. Odata am prins un inaripat si m-am dus sa-i rup gatul, si, ghici ce, a fost pentru prima oara cand m-am uitat in ochii lui!!!! Mi s-a rupt inima cand am vazut moartea din ochii lui. Bineinteles, ranit fiind, i-am rupt si lui capul, dar de atunci nu cred ca am mai atentat la viata vreunui gugustiuc. De atunci am o fobie cred, ma uit mereu in ochii animalelor ce urmeaza a fii taiate(miel-porc-gaina...) si parca-mi vine sa plang, le rezolva tata, nu stau langa el, e dureros rau.!!

Aveam odata in gutuiul din fata casei un cuib de gugustiuci, intr-o zi vine un vanator iscusit prin zona. Deodata aud batai din aripi pe jos prin curte... Cand ma uit era un gugustiuc, ma duc la gutui, nimic, il impuscasera direct de pe cuib. Il vad si pe cioroiu de Zavracu cu pliciu in mana cum intra pe poarta sa mi-l ceara( omu` vanase si niste lebede inainte)...asa plin de manie m-am simtit, ca-mi venea sa-i trag un topor in ceafa fara nicio remuscare!!!

Fratilor, daca vreti sa va simtiti mari si tari, la primavara seaman porumbul si am niste ciori(inaripate la inceput---la cules isi schimba infatisarea...va invit si atunci) care sapa dupa seminte, va invit atunci la mine cu tot arsenalu`, puteti sa trageti dupa ele, cat vreti, alora cu drag le rup gatul!! Cine atenteaza la munca mea, e mort si nu am nicio retinera sa ma uit in ochi lui de javra!!
stefanmadalin
 
Mesaje: 1483
Membru din: 24 Feb 2012, 04:52

Re: Vanatoarea...cum o vedem!

Mesajde hntrnth@mailinator.com » 03 Oct 2014, 11:09

Tranzitia oamenilor de la sate la oras a generat multe anomalii si a transformat omul intr-un fel de oaie docila. Am intalnit oameni putin cultivati de la tara dar cu o gandire mult mai sanatoasa decat multi asa numitii intelectuali de astazi.
hntrnth@mailinator.com
 
Mesaje: 145
Membru din: 18 Sep 2014, 09:17
Localitate: Sibiu

Re: Vanatoarea...cum o vedem!

Mesajde ioanpuiu » 03 Oct 2014, 11:31

stefanmadalin scrie: De atunci am o fobie cred, ma uit mereu in ochii animalelor ce urmeaza a fii taiate(miel-porc-gaina...) si parca-mi vine sa plang, le rezolva tata, nu stau langa el, e dureros rau.!!


va invit atunci la mine cu tot arsenalu`, puteti sa trageti dupa ele, cat vreti, alora cu drag le rup gatul!! ... si nu am nicio retinere sa ma uit in ochi lui de javra!!

:lol: :lol: :lol:
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2245
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Vanatoarea...cum o vedem!

Mesajde Cristian IONITA » 03 Oct 2014, 12:06

mda .... banuiam eu ca asa o sa se intample, si de aceea continui sa cred ca deschiderea acestui topic nu-si are sens

... deh omul cu frustrari trebuie sa refuleze undeva

toate bune Luciane

Rog moderatorii sa mute acest topic la battle .... cu astfel de abordari doar acolo poate avea sens
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Vanatoarea...cum o vedem!

Mesajde LUCIAN AVRAM » 03 Oct 2014, 12:18

CI-ule , cumperi ? :D
Fişiere ataşate
pescar 3.jpg
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: Vanatoarea...cum o vedem!

Mesajde LUCIAN AVRAM » 03 Oct 2014, 18:48

https://www.facebook.com/video.php?v=786288168089114

alta carne proaspata si frumos colorata :o
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: Vanatoarea...cum o vedem!

Mesajde paul » 03 Oct 2014, 19:42

L.A.-ule, lasa injectiile, arata si tu o pastrama de caprioara sau un carnat de mistret ! Sa ne demonstrezi ca ... ai ucis, ca sa-ti hranesti familia natural , nu ca sa-ti elimini excedentul de testosteron [ pentru asta sunt variante blonde, brunete, roscate ( din alea cu pistrui)]. :) Garantat nu mai poti ucide ... o musca ! 8-)
Vezi sa nu pui poze de pe net ! :o
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Vanatoarea...cum o vedem!

Mesajde LUCIAN AVRAM » 03 Oct 2014, 20:32

hop si Paul cu o furca de paie pe ...... foc :lol:
sa traiesti ! ;)
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: Vanatoarea...cum o vedem!

Mesajde popageorgian » 03 Oct 2014, 20:39

http://popageorgian86.sunphoto.ro/

Un om cinstit este cea mai nobila lucrare a Lui Dumnezeu
Avatar utilizator
popageorgian
 
Mesaje: 770
Membru din: 21 Iul 2011, 15:07
Localitate: Gaesti Dambovita

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori