Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: O mare victorie

Mesajde ioanpuiu » 27 Oct 2014, 23:37

Mircea_63 scrie:Stiu ca aveti simtul umorului ...

Sigur că am dar chiar nu am înţeles, cum nu am înţeles nici de ce a primit Cristi "concediu" pentru insistenţa într-o problemă care a fost totuşi introdusă în regulament. Poate insistenţa, atitudinea, dar în final sensibilitatea lui a devenit a tuturor.
După cum ai putut observa, m-am făcut frate cu regulamentu' :D ... chiar dacă mai demult era altfel.

Pînă la urmă, e vorba despre capacitatea de-a te acomoda cu regulile unui joc. Şi mai este ceva: poţi avea pentru o vreme simpatia unui coleg sau chiar a unui moderator dar, doar pentru o vreme.
Singurul aliat permanent e regulamentul.
Straniu să scriu aşa ceva, nu ? :lol:
Ultima oară modificat de ioanpuiu pe 27 Oct 2014, 23:42, modificat 1 dată în total.
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2245
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: O mare victorie

Mesajde Florin Dobre » 27 Oct 2014, 23:39

Nea Puiu, apropo de regulament...
In armata primul lucru a fost sa invat regulamentele ca sa stiu cum sa ma apar. Realizezi ce f...i mi-am luat. :lol:
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: O mare victorie

Mesajde Mircea_63 » 27 Oct 2014, 23:45

Sper ca acum ati inteles cum vine treaba cu modificarile numelui si a citatului.

Concediul a venit pentru jigniri si limbaj. Astea au ramas valabile in regulament. :D
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: O mare victorie

Mesajde CATALIN » 28 Oct 2014, 01:52

cristian bh scrie:
CATALIN scrie:
Behaiala esti intr-o eroare mare....niciodata in viata mea n-am fost catelusul nimanui....daca pe fourumu asta sunteti o gramada de savanti care judecati oameni din spusele altora sau dupa felul in care arata e numai problema voastra
ti se pare ca-i iau apararea eu..Mihai Bals....pai avem si motive, omu asta ne-a fost sluga cand am fost sa-l vizitam...ce am dorit asta a facut....asa cum si eu o sa-i fiu sluga cand o veni in orasul meu...
pana la urma noi doi ar trebui sa ne cam ignoram.....nu incerca sa fii copia cuiva....n-ai nici o sansa sa te apropii macar 10%de cel care bascalea p" aci
cat despre Simona....las-o drac in pace ca e buna mi-a fost gagica vreo 3-4 ani

Dragutule,cred ca esti intr-o ceata,da de aia densa rau de tot ,eu n-am nici o treaba personala cu nimenea,nici nu judec pe nimenea ,pt simplul fapt ca nu cunosc prea multi colegi,aicea spunem ce gandim,ceea ce banuiesc ca faci si tu.Aaaaaaa,faptul ca uneori ma amuzi,prin inocenta gandirii tale cateodata,apoi pacat ca suntem departe ca altimeri te-as cinsti,de n-ai putea tu duce,pai vezi tu,astea sun chestii pe sufletul meu,ca inocenta asta asta a ta e o calitate rara in lumea asta de azi in care toti vor sa iasa in fata care mai de care,nu te cunosc si nu-mi bat capul cu tine,dar tu esti ala de te-ai impopotonat cu dejitili pline de ghiule si erai cocosat de lanturi,calare pe mertan.Uite ,ca inca o data spun ca pe acest subiect care se discuta azi eu imi spun parerea adica,chiar imi place pozitia exprimata de userul
numit dragos 2006,pe care o gasesc cea mai pertinenta.Daca am fi si noi o tara civilizata,cu o administratie occidentala,da,am putea sa ne mandrim cu tricolorul nostru,cu sportivii nostri,dar noi suntem in mare parte gura casca toata ziua la tv,ba la politica,ba la toate sporturile,la toate emisiunile cu fel de fel de paiate,asta suntem,niste spalati pe creier cu tot felul de aiureli in loc sa ne vedem de ceea ce trebuie sa facem pt noi,ne uitam gura casca la altii,si ne mandrim.Cu ce?
Sau ce ne-a mai ramas noua ca popor?


GATA MA TE IUBESC
imi place ce ai sc......si ma bucur ca uneori mai amuz
dar am scris...(sa intelegi) mai agresiv vizavi de persoana ta pt ca tu alaturide maestrul MODI ai incercat ceva candva..bagandu-te ca musca....
atunci am dedus cva poate , poate
si gata...
cat despre metalele prezentate candva.......si tu daca ai prinde-0 beata pe Cruduta (chiar daca nu e a ta) si te-ai..........LAUDA CU EA ;) AI BAGA SI CEVA POZE :lol:
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: O mare victorie

Mesajde CATALIN » 28 Oct 2014, 02:02

cristian bh scrie:
Florin Dobre scrie:Cataline, e total nepotrivit sa pocesti numele unui user. Initialele respective reprezinta locatia...adicatelea e din Bihor. Si eu sunt nascut in Bihor. Si Adi e din Bihor. Sunt useri care-s din Bihor. Nu toti am avut noroc sa ne nastem in dj. :D
Sa inteleg ca suntem niste behaiti?! :?

De aia nici nu am luat in seama asta,stiam eu ca nu-singurul behait, :lol:
Dar va rog intelegeti -l si pe colegul nostru,atata poate cateodata,dar dimineata cu toate ce mi s-au ivit pe cap in ultimile zile totusi am ras cu pofta la penultima lui postare,si chiar nu fac misto,eu chiar apreciez pe cei ce ma amuza,si-i simt lipsa profund colegului din bals,cel cu multi stupi!


pana la urma nu pot avea pretentia sa consider ca deja ma cunosti!....nu-s rau frate deloccc :o
un mare avantaj ai si tu si Adi....ati trecut pe la masa oltenilor a-ti mancat a-ti discutat...pasaport a-ti luat...mandriti-va cu asta...a-ti reusit chiar sa ne si imbatati..mare valoare a-ti acumulat
tu nu vezi cum tanjeste CRISTIAN....dupa bals sufera deja....
astia-s oltenii frate...
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: O mare victorie

Mesajde CATALIN » 28 Oct 2014, 02:05

ioanpuiu scrie:
CATALIN scrie:Behaiala esti intr-o eroare mare....

18 - Modificarea numelui (user name) sau continutul mesajului citat (atunci cand citati un alt mesaj) cu scopul de a denigra, jigni autorul initial..
viewtopic.php?f=42&t=5530


Nea Ioane...da-mi tati o banare d-ata....cat vrei in limita bunului simt
sa mor daca nu o respect..
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: O mare victorie

Mesajde Dragos2006 » 28 Oct 2014, 02:47

cristi_vidican scrie:
Dragos2006 scrie:Serios ??? a venit PE BANI !!! nu am auzit nicaieri ca banii castigati la Bucuresti au fost donati ...

Dacă ai cunoaște puțin cum funcționează tenisul ai vedea de ce a venit ea la București.
O jucătoare din top 10 nu vine să joace la București. Nu se merită efortul. Nu joacă în Divizia K, unde valoarea totală a premiilor a fost de 250.000 de DOLARI.
Simona a venit la București în primul rând pentru că-și iubește țara.
Te-ai uitat la meciurile ei de la Singapore?
Ai fi văzut că de multe ori televiziunea a pus cadru lung pe cei care țineau tricolorul nostru.
Oameni care au mers până acolo plătind un bilet nu ieftin.

Tu chiar nu intelegi că esti prea mic pentru un joc asa de mare ??? ea a venit la Bucuresti la fel cum a venit si Bute !
ps. BANII nu sunt cei care se anunta la papagali , banii adevarati se invat prin spate.
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: O mare victorie

Mesajde andrei_calinescu » 28 Oct 2014, 12:51

"eu am zis că datorită victoriilor ei, se aude de România. Și e de bine, pt că în UE numa de rău se auzea de noi."

Esti eronat, UE si occidentul in general lucreaza ca notiune de succes pe ideea de "grup".
Nu pe ideea de vedetism, asa cum se intampla in est.
Nu intereseaza pe nimeni ca vii din Romania, Bulgaria sau Congo.
Toata lumea, e o rotita care fac sistemul sa functioneze si atat.
Atata timp cat iti faci datoria de rotita , esti acceptat ca atare, cu drepturi in conformitate cu rolul tau.
Ce vreau sa spun e cas francezului sadea, americanului sau italianului, i se rupe ca Halep sau Hagi au fost romani.
Ei sunt multumiti ca astia sunt rotite ideale in sistemul lor, adica ofera show pentru mase si platesc taxe in tarile respective.
Ilie Nastase mai e invitat pe la emisiuni cancan in Franta, pentru ca e exotic in povestirile sale despre gagici , cuceriri pe care le facea pe vremea cand era jucator. Deci convine, pentru ca face audienta.
Mai lasati-o fratilor cu necesitatea strainilor e asti cine sau ce e Romania.
Important e sa fii o marca, un produs vandabil care sa faca bani pe banda rulanta.
Inainte , cand colonizau, se duceau in tarile sarace si luau bogatiile, acum cheama bogatiile la ei si tot ei castiga. Transferul banilor e un pic altfel, dar in esenta raman tot colonizatori.

andrei_calinescu
 
Mesaje: 1886
Membru din: 10 Mai 2011, 00:31

Re: O mare victorie

Mesajde lucky5strike » 28 Oct 2014, 13:00

Inainte de a fi globali, suntem continentali, inainte de continentali, suntem nationali, s.a.m.d. .

Bani, faima... prind bine Romaniei. Doar sa nu dispara... increderea, ca... e vai.
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: O mare victorie

Mesajde andrei_calinescu » 28 Oct 2014, 13:12

lucky5strike scrie:Inainte de a fi globali, suntem continentali, inainte de continentali, suntem nationali, s.a.m.d. .

Bani, faima... prind bine Romaniei. Doar sa nu dispara... increderea, ca... e vai.



Cristi, ai dreptate, eu nu vorbeam despre noi, ci despre ei, occidentalii.
andrei_calinescu
 
Mesaje: 1886
Membru din: 10 Mai 2011, 00:31

Re: O mare victorie

Mesajde Dragos2006 » 28 Oct 2014, 15:29

cristi_vidican scrie:Dacă ai cunoaște puțin cum funcționează tenisul ai vedea de ce a venit ea la București.
O jucătoare din top 10 nu vine să joace la București. Nu se merită efortul. Nu joacă în Divizia K, unde valoarea totală a premiilor a fost de 250.000 de DOLARI.
Simona a venit la București în primul rând pentru că-și iubește țara.
Te-ai uitat la meciurile ei de la Singapore?
Ai fi văzut că de multe ori televiziunea a pus cadru lung pe cei care țineau tricolorul nostru.
Oameni care au mers până acolo plătind un bilet nu ieftin.

1) Oare un campion mondial la box vine intr-o gala la Bucuresti ? Pastore tu ai auzit de contracte de imagine , de bani lucrati prin spate ? Participarea ei a fost strict legata de campania lui Ponta .
2) Intamplator la Singapore am avut in tribuna un coleg de liceu .
3) Intamplator Ilie Nastase se trage din orasul meu , asta ca fapt divers.
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: O mare victorie

Mesajde LUCIAN AVRAM » 28 Oct 2014, 16:30

si cu totul intamplator , eu ma trag din satul meu :lol:

scuze Dragos , nu m-am putut abtine :P
sa traiesti ! :P
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: O mare victorie

Mesajde Dragos2006 » 28 Oct 2014, 16:59

Iar eu m-am nascut de ziua mea ! :D
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: O mare victorie

Mesajde LUCIAN AVRAM » 28 Oct 2014, 17:12

corect :lol:
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: O mare victorie

Mesajde paul » 28 Oct 2014, 18:11

CATALIN scrie:
cristian bh scrie:
CATALIN scrie:
Behaiala
apoi pacat ca suntem departe ca altimeri te-as cinsti,de n-ai putea tu duce,
GATA MA TE IUBESC

Vezi mai Cristi, cum i-ai sugerat subliminal "sa moara dusmanii", cum te iubeste cu majuscule ! :lol:
Ce behaiala, ce ... ????????????????? :lol: :lol: :lol:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: O mare victorie

Mesajde proapis13 » 28 Oct 2014, 22:06

Felicitari Simona :!:
http://bit.ly/1FT7byR
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Anterior

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori