Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Diabetul si apicultura

Mesajde nae » 03 Feb 2015, 20:21

tudor60v scrie:Am o prietena de familie pro.doct.in diabet,ma monitorizeza permanent ...glicemia nu trece niciodata de 140.

D-na confirma INEPTIA d-tale ?

D-le eu nu am scris sa va arat ca sunt DESTEPT /frumos si cu ''bani'' ...
Am invatat ce-i glicemia dupa ce un Pr Dr de la Nr 9 + conferentiara au administrat PREDNISON in cure LUNARE (GRESIT ) in alta afectiune :( si au DISTRUS ''un pancreas'' (insulele Langerhans) = nefericitul ''posesor'' al afectiunilor nu-i INVINOVATESTE /nici parintii = care sunt oameni simpli .. nu scoliti dar ''spera'' si se informeaza si au aflat ( cu intarziere :( ) ca in acele cure(nu mai lungi de 3 luni :oops: ) trebuiau monitorizate glicemiile/administrare temporara de insulina ...

D-le Tudor ,vreau sa NE oprim :? =nu pot trata probleme serioase pompieristic sau sub umbrela titlurilor luate in Rep Moldova = daca dumneata ai glicemia fixa si < 140 va felicit ; NU ESTE :cry: .
Sanatate d-tale , celor interesati de subiect, stafului tehnic care ne rabda si colegilor .
STOP .
nae
 
Mesaje: 3375
Membru din: 11 Noi 2011, 19:29

Re: Diabetul si apicultura

Mesajde Alecs » 03 Feb 2015, 23:21

Ma simt vinovat si-mi pare rau ca postarea de fata a iscat discutii contradictorii. Imi cer scuze si de la dl. Nae si de la dl. Tudor.Intentia mea a fost sa vad daca pe forum sunt apicultori cu diabet instalat si sa ma sfatuiesc cu dansii. Se pare ca nu sunt ceea ce imi sporeste nelinistea, in sensul ca diabeticii n-au ce cauta in apicultura.Multumesc inca odata pentru sfaturile pe care le-am primit . Cu stima, Alecs
Alecs
 
Mesaje: 166
Membru din: 23 Feb 2011, 14:19
Localitate: Iasi

Re: Diabetul si apicultura

Mesajde nae » 04 Feb 2015, 20:38

Alecs scrie:Ma simt vinovat si-mi pare rau ca postarea de fata a iscat discutii contradictorii. Cu stima, Alecs

Postare dv n-a iscat nimic ci temperamentul meu . :roll:
Subiectul e prea serios sa-mi cer scuze .

Eu pot sa merg la munca fara sa mananca nimic si sa beau 3 cafele , pot manca un cos de struguri in 5' , pot merge la biserica fara sa mananc = d-ta d-le Alex /omul diabetic NU

In diabetul de tip 2 pancreasul ''inca'' secreta insulina ; este adevarat ce spune dl Tudor ca se poate tine sub control cu dieta si ''totul'' calculat , adevarat dar pe muchie de cutit .

Nu plecati din casa fara 1-2 Eugenia (elibereaza lent hidratii) si 3-5 pliculete de zahar (eliberare rapida ) + bilet in portdocument care sa avertizeze faptul ca sunteti D1 sau 2
Daca am reusit sa va sperii /atrag atentia sunt multumit .
Sanatate maxima dv /d-lui Tudor si celor care ne citesc .
nae
 
Mesaje: 3375
Membru din: 11 Noi 2011, 19:29

Anterior

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori


cron